Jak odłączyć Facebooka od Instagrama

Facebook nabył Instagram w 2012 roku. Jednak dopiero niedawno na ekranie ładowania Instagrama pojawiła się wiadomość „Z Facebooka”. Wcześniej użytkownicy Facebooka mogli połączyć swoje konta ze swoimi stronami na Instagramie. Ułatwia to jednoczesne udostępnianie i ułatwia wiele innych rzeczy.

Mimo to otrzymywanie podwójnych powiadomień o wiadomościach na Instagramie zarówno z Instagrama, jak i Facebooka może być denerwujące. Jeśli nie zależy Ci zbytnio na połączonych kontach, najlepszym rozwiązaniem może być odłączenie Facebooka od Instagrama. Oto jak to zrobić.

Jak odłączyć Facebooka od Instagrama

Większość ludzi uzyskuje dostęp do mediów społecznościowych za pomocą smartfonów lub tabletów. Rzeczywiście, komputerowa wersja aplikacji Instagram jest mniej lub bardziej zbędna. I chociaż ludzie mają tendencję do korzystania z Facebooka również na swoich urządzeniach mobilnych, nie jest niczym niezwykłym, że niektórzy uzyskują dostęp do swoich stron na Facebooku za pomocą komputera Mac lub PC.

Oto jak odłączyć swoje konto na Facebooku od Instagrama.

Z komputera Mac lub PC

Użytkownicy Instagrama mogą łatwo odłączyć swoje dwa konta za pomocą kilku kroków z przeglądarki internetowej. Najpierw musisz odwiedzić stronę Instagrama. Oto jak odłączyć swoje dwa konta za pomocą witryny Instagram:

 1. Zaloguj się na Instagram i kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu. Następnie kliknij „Ustawienia”.
 2. Przewiń w dół tę stronę i kliknij niebieski hiperłącze „Centrum kont” w lewym dolnym rogu.

 3. Znajdź swoje konto i kliknij trzy poziome kropki po prawej stronie.

 4. Kliknij „Usuń z Centrum konta” w wyskakującym oknie. Następnie potwierdź.

Teraz Twoje konta są odłączone. Ale co, jeśli nie masz dostępu do swojego komputera? Na szczęście możesz również odłączyć swoje konta w aplikacji Instagram.

Z Twojego iOS lub Androida

Wyjaśnijmy jedną rzecz. Nie próbuj tego robić za pośrednictwem aplikacji Facebook. Nie ma opcji, która pozwalałaby na odłączenie konta na Facebooku i strony na Instagramie na Facebooku.

W rzeczywistości jedynym sposobem na odłączenie tych dwóch jest użycie aplikacji Instagram, i to na platformach mobilnych lub tabletach. Oczywiście możesz to zrobić za pomocą iPhone'a lub urządzenia z Androidem. I działa to prawie tak samo.

 1. Przejdź do aplikacji Instagram i dotknij swojego zdjęcia profilowego, aby przejść do swojego konta.
 2. Przejdź do menu hamburgera (trzy poziome linie) i dotknij ikony.
 3. Stuknij w „Ustawienia”.

 4. Znajdź „Centrum konta” i dotknij, aby do niego wejść.

 5. Stuknij w wybór „Konta i profile”.

 6. Na następnej stronie zobaczysz listę swoich kont. Stuknij w swoje konto.

 7. Dotknij „Usuń z Centrum kont”.

 8. Wybierz opcję Tak, odłącz, aby potwierdzić.

 9. Voila! Pomyślnie odłączyłeś swoje konta na Facebooku i Instagramie.

Jak usunąć posty na Instagramie z Facebooka?

Nawet po odłączeniu tych dwóch zauważysz, że Twój profil na Facebooku będzie zawierał niektóre posty z Instagrama. Dzieje się tak, ponieważ wybrałeś opcję, która umożliwia udostępnianie każdego posta, który udostępniasz na Instagramie, również na Facebooku.

Fakt, że odłączyłeś swój profil na Facebooku i stronę na Instagramie, oznacza, że ​​Twoje posty na Instagramie nie będą już automatycznie udostępniane na Facebooku. Nie oznacza to jednak, że Twoje poprzednie posty na Instagramie zostaną usunięte.

Dzieje się tak, ponieważ wszystkie wcześniej udostępniane automatycznie posty zostały automatycznie zamienione na posty na Facebooku. Stają się odrębnymi bytami od swoich bliźniaków na Instagramie. Oznacza to, że takie rzeczy jak komentarze, udostępnienia i polubienia nie są tłumaczone między nimi. Dotyczy to również usunięcia.

Aby usunąć posty na Instagramie z Facebooka, musisz je usunąć ręcznie. Oczywiście odbywa się to z konta na Facebooku, a nie z Instagrama.

Korzystanie z aplikacji na Androida/iOS

Uruchom aplikację Facebook na smartfonie lub tablecie.

Przejdź do swojego profilu, dotykając ikony profilu w menu w górnej/dolnej części ekranu (w zależności od tego, czy używasz odpowiednio urządzenia z systemem Android czy iOS).

Możesz też przejść do ekranu głównego na Facebooku i dotknąć swojego zdjęcia profilowego obok paska publikowania statusu w górnej części strony.

Następnie wykonaj następujące kroki:

 1. Po wejściu na swój profil musisz przejść do albumu Zdjęcia na Instagramie. Aby to zrobić, przewiń stronę profilu w dół, aż zobaczysz wpis Zdjęcia.

 2. Dotknij go, a zobaczysz listę Twoich zdjęć.

 3. W górnej części tej strony będziesz mógł wybierać między różnymi folderami. Przejdź do folderu Albumy.

 4. W tym widoku przejdź do folderu o nazwie Zdjęcia na Instagramie. Zobaczysz listę swoich postów z Instagrama.

 5. Aby usunąć te posty, dotknij każdego zdjęcia osobno, przejdź do menu z trzema kropkami.

 6. Kliknij opcję „Usuń zdjęcie”.

Może to być nieco irytujące, szczególnie jeśli w albumie jest dużo zdjęć. Na szczęście jest na to inny sposób.

Korzystanie z komputera PC/Mac

Korzystając z przeglądarki internetowej na komputerze, będziesz mógł szybko usunąć cały folder Zdjęcia na Instagramie, bez konieczności przechodzenia przez powtarzające się wzorce usuwania.

Aby to zrobić, wejdź na Facebook.com w swojej ulubionej przeglądarce. Nie ma znaczenia, czy uzyskujesz do niego dostęp za pomocą komputera PC, czy urządzenia Mac. Teraz, niezależnie od tego, czy używasz trybu klasycznego Facebooka, czy nowego trybu Facebooka, wszystko działa prawie tak samo. Przejdź do swojego profilu, wybierając go z listy po lewej stronie lub klikając swoje zdjęcie profilowe obok paska wprowadzania statusu.

Wejdź na Facebook.com w swojej ulubionej przeglądarce. Nie ma znaczenia, czy uzyskujesz do niego dostęp za pomocą komputera PC czy Maca. Niezależnie od tego, czy używasz trybu klasycznego Facebooka, czy nowego trybu Facebooka, wszystko działa prawie tak samo.

 1. Przejdź do swojego profilu, wybierając go z listy po lewej stronie lub klikając swoje zdjęcie profilowe obok paska wprowadzania statusu.

 2. Na stronie swojego profilu zobaczysz krótką listę przedmiotów o Tobie. Jeśli menu Zdjęcia jest widoczne, wybierz opcję Zobacz wszystko po prawej stronie. Jeśli nie, przejdź do zakładki Więcej i wybierz Zdjęcia.

 3. Przejdź do zakładki Albumy. Tutaj znajdziesz również folder Zdjęcia na Instagramie.

 4. Kliknij na zdjęcia na Instagramie.

 5. Aby całkowicie go usunąć, przejdź do ikony z trzema kropkami po prawej stronie i wybierz Usuń album.

 6. Potwierdź, klikając Usuń album.

Masz to! Wszystkie posty na Instagramie – usunięte z Twojego profilu na Facebooku!

Dodatkowe często zadawane pytania

Zamieściliśmy tę sekcję, aby odpowiedzieć na więcej najczęściej zadawanych pytań.

Jak mogę zmienić połączone konto na Instagramie?

Cóż, możesz połączyć wiele stron na Facebooku i profil na Facebooku ze swoim kontem na Instagramie. Strony na Facebooku są powiązane z kontami, więc niezależnie od tego, które konto Facebooka łączysz z Instagramem, powiązane strony również zostaną umieszczone w tabeli.

Teraz, aby zmienić połączone konto Facebook na swoim Instagramie, odłącz obecne i połącz nowe, dokładnie postępując zgodnie z przedstawionymi instrukcjami.

Możesz jednak wybrać, gdzie mają się pojawiać udostępniane przez Ciebie posty na Instagramie. Przechodząc do Połączone konta w aplikacji Instagram (jak wyjaśniono wcześniej), w obszarze Facebook, przejdź do Udostępnij w.

Tutaj możesz wybrać, czy chcesz, aby jednoczesne udostępnianie pojawiało się na połączonym profilu na Facebooku, czy na jednej ze stron powiązanych z danym profilem na Facebooku. Wybierz wszystko, co odpowiada Twoim preferencjom.

Czy odłączenie Instagrama od Facebooka usunie posty z Facebooka?

Jak wspomniano wcześniej, nie, nie będzie. Fakt, że odłączyłeś swoje konto na Instagramie od Facebooka, nie oznacza, że ​​posty na Facebooku zostaną usunięte. Jak wyjaśniono powyżej, dzieje się tak, ponieważ w momencie, gdy Twój post na Instagramie jest automatycznie udostępniany na Facebooku, staje się on swego rodzaju osobną jednostką. Innymi słowy, staje się to postem na Facebooku, który można usunąć tylko ręcznie z samego Facebooka.

Czy powinienem wszystko odłączyć?

Korzystanie z mediów społecznościowych stało się umiejętnością samą w sobie. Niektórzy wolą, aby ich posty na Instagramie były udostępniane na Facebooku, podczas gdy inni woleliby trzymać je osobno. Dotyczy to również innych platform, które można łączyć z Instagramem. Korzystaj z Instagrama na swoją korzyść, a będziesz wiedział, czy i czego potrzebujesz, aby odłączyć/połączyć.

Odłączanie Facebooka od Instagrama

Mimo że Instagram jest teraz pod parasolem Facebooka, nadal może istnieć powód, dla którego wolisz je odłączyć. Może nie chcesz, aby Twoja strona na Facebooku była zaśmiecona. Może publikujesz różne rodzaje treści na tych dwóch. Niezależnie od powodu, o ile korzystasz z odpowiedniej platformy, odłączenie Facebooka od Instagrama jest szybkie i łatwe. Po prostu trzymaj się aplikacji Instagram i wszystko jest w porządku.

Czy znalazłeś to pomocne? Czy udało Ci się odłączyć swój profil na Facebooku od strony na Instagramie? Może napotkałeś jakieś niedogodności? Daj nam znać i naszą społeczność, dołączając do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej.