Jak korzystać z dowcipów w Apex Legends

Apex Legends to jedna z najpopularniejszych gier, która pozwala graczom spersonalizować swoje postacie. Oprócz rywalizacji w trybie Battle Royale, dostosowanie awatara w grze to kolejna najlepsza rzecz do zrobienia.

Jak korzystać z dowcipów w Apex Legends

W Apex Legends możesz dostosować swoją postać za pomocą różnych skórek Legend, skórek broni, żartów, sztandarów i innych przedmiotów kosmetycznych.

Ten artykuł zawiera ogólne informacje na temat przedmiotów kosmetycznych Apex Legends i pokazuje, jak korzystać z Żartów.

Rodzaje przedmiotów kosmetycznych w Apex Legends

W Apex Legends dostępnych jest 8 rodzajów przedmiotów kosmetycznych, których możesz użyć do dostosowania swojej postaci. Poniższa lista przedstawia każdy typ:

a) Legendarni finiszerzy

b) Legendarne skórki

c) Skórki broni

d) Ramki banerowe

e) Śledzenie statystyk banerów

f) Pozy banerów

g) Zabij żarty

h) Żarty wprowadzające

W zależności od rzadkości łupy w tej grze mogą być pospolite, rzadkie, epickie lub legendarne. Niestety nie wszystkie poziomy są dostępne dla każdego typu przedmiotu kosmetycznego. Oto, czego możesz się spodziewać:

PospolityRzadko spotykanyEpickiLegendarny
Wykańczacze legend+
Legendarne skórki++++
Ramki banerowe+++
Śledzenie statystyk banerów++
Pozycje banerów++
Zabij żarty+
Żarty wprowadzające++

Inne gry Battle Royale, takie jak Fortnite i PUBG, również mają tego typu przedmioty kosmetyczne, z wyjątkiem Banerów.

Ramki sztandarów, pozy sztandarów i śledzenie statystyk sztandarów to trzy grupy przedmiotów kosmetycznych, które są unikalne dla Apex Legends. Można je zobaczyć na arenie, a poprzez interakcję z nimi gracze mogą nawet ożywić poległych kolegów z drużyny.

Oprócz Banners, Respawn (firma stojąca za Apex Legends) wykonała fantastyczną robotę, sprawiając, że ich emotikony głosowe różnią się od tych w innych grach. Każda postać ma swój własny zestaw dowcipów, które są nie tylko dowcipne, ale bardzo zabawne w użyciu. Ale jak możesz ich używać?

Jak korzystać z żartów Apex Legends

W tej grze możesz zagrać w 8 legend. Jak wspomniano powyżej, każdy z nich ma swój własny zestaw dowcipów, które pasują do ich postaci. W przeciwieństwie do niektórych innych gier Battle Royale, Respawn zatrudnił 8 różnych aktorów do narracji.

Korzystanie z dowcipów jest dość łatwe, ale nie będziesz mieć tylu opcji do wyboru, jeśli jesteś nowy w grze. Na początku dostajesz tylko kilka Dowcipów, a resztę będziesz musiał zebrać po drodze.

Aby sprawdzić te, które aktualnie posiadasz:

  1. Otwórz Legendy Apex.
  2. Wybierz zakładkę Legendy z menu głównego.
  3. Wybierz legendę, którą chcesz dostosować. Spowoduje to przejście do ekranu dostosowywania.
  4. Kliknij zakładkę Quizy.

    wybierać

Po wybraniu zakładki Quizy zostaniesz poproszony o podanie pełnej listy emotek głosowych, z których może korzystać Twoja Legenda. Istnieją dwa rodzaje dowcipów. Żarty wprowadzające są odtwarzane podczas wprowadzenia lub gdy ktoś sprawdza twoją postać, a Żarty dotyczące zabijania są odtwarzane po tym, jak dokonasz zabójstwa w grze. Będziesz mógł wyświetlić podgląd wszystkich dowcipów z listy, ale używaj tylko tych, które aktualnie posiadasz.

rodzaje żartów

Aby ustawić nowy Żart dla określonej Legendy, po prostu kliknij wybraną emotkę głosową. Dowiesz się, że Quip został ustawiony, gdy obok jego nazwy pojawi się ikona znacznika wyboru.

ogar żartuje

żarty z mirażu

oktanowe żarty

Te, których nie posiadasz, mają ikonę kłódki zamiast znacznika wyboru. Istnieje kilka sposobów ich odblokowania, które wyjaśnimy w następnej sekcji.

Odblokowywanie dowcipów w Apex Legends

Odzyskiwanie w Apex Legends można odblokowywać w taki sam sposób, w jaki odblokowuje się każdy inny rodzaj przedmiotu kosmetycznego. Oznacza to, że masz trzy opcje:

a) Otwieranie pakietów Apex.

b) Wykonywanie wyzwań w przepustkach bojowych.

c) Wydawanie monet Apex w sklepie rotacyjnym.

Pakiety Apex są bardzo podobne do skrzynek PUBG. Otrzymujesz darmowe pakiety w miarę zwiększania poziomu swojej Legendy lub możesz wydawać monety Apex i kupować pakiety. Tak czy inaczej, ich zawartość jest losowa i nigdy nie wiesz, co możesz otrzymać.

Drugą opcją jest zakup biletów Battle Pass za Apex Coins i udział w wyzwaniach. Jeśli pomyślnie wykonasz wyzwanie, zostaniesz nagrodzony ciekawymi przedmiotami kosmetycznymi. Kto wie, może fajny Żart będzie jednym z nich.

Wreszcie, możesz wydać swoje monety Apex w sklepie rotacyjnym. Możesz nawet użyć tokenów legend, aby zdobyć nowe przedmioty. Jak sama nazwa wskazuje, różne przedmioty będą dostępne w różnym czasie dzięki systemowi rotacji.

Bądź kreatywny ze swoimi dowcipami

Możesz używać Quips na wiele różnych sposobów. Wyobraź sobie, że twoja Legenda mówi „Cóż, to było łatwe!” za każdym razem, gdy zabijają. To sprawiłoby, że wrogi gracz chciałby opuścić Apex Legends na jeden dzień.

Teraz, gdy już wiesz, jak ustawiać Żarty i zdobywać nowe, bądź kreatywny i używaj ich w zabawny sposób.

Ile dowcipów masz obecnie? Jaka jest twoja ulubiona linia? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.