Jak oglądać Netflix na telewizorze — ostateczny przewodnik

Netflix jest jedną z naszych ulubionych platform do strumieniowego przesyłania wideo i jest prawie w pojedynkę odpowiedzialny za zbudowanie platformy opłacalnej zarówno dla obcinaczy kabli, jak i abonentów telewizji kablowej. Podczas gdy Hulu, Amazon i HBO podążały ścieżką Netflix, ich usługa przesyłania strumieniowego naprawdę stworzyła zupełnie nową strategię dla użytkowników w wieku od 5 do 95 lat, którzy chcą znaleźć nowe opcje rozrywki w świecie szczytowej telewizji.

W serwisie Netflix dostępne są setki filmów i programów, dzięki czemu jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na odpoczynek i relaks pod koniec długiego dnia. Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w maratonie serii, czy nadrabiasz zaległości w starych faworytach, na pewno będziesz się dobrze bawić.

Jednym z powodów sukcesu Netflix jest jego dostępność na niemal każdej platformie, jaką można sobie wyobrazić. Po otwarciu konta możesz przesyłać strumieniowo Netflix na praktycznie każde urządzenie z połączeniem internetowym i ekranem. Większość użytkowników może korzystać z Netflix niemal wszędzie, od laptopa, tabletu, smartfona po konsolę do gier wideo.

Istnieje wiele sposobów na oglądanie Netflixa, a wszystko, czego potrzebujesz, to jedno z urządzeń, które wymienimy. Te samouczki przeprowadzą Cię krok po kroku przez sposób, w jaki możesz oglądać Netflix na telewizorze za pomocą czegokolwiek, od telefonu, przez dekoder, po Kindle.

Zgodne urządzenia

Zanim przejdziemy dalej, szybko przejdźmy do listy urządzeń, których możesz używać do oglądania Netflixa na swoim telewizorze. Kompatybilne urządzenia i połączenia to:

 • PC Pulpit/Laptop – Okna
 • Bezpośredni przewód/Połączenie
 • Bezprzewodowy – Fire Stick, Roku Stick, Chromecast
 • Telefon oraz Tablet (Android/iPhone – iPad, Kindle)
 • Smart TV (Samsung, Panasonic, Sony, LG itp.)
 • Telewizor apple
 • Konsole do gier – Xbox/PlayStation

Krótko mówiąc, jeśli masz któreś z tych urządzeń, prawdopodobnie możesz połączyć się i odtwarzać Netflix na telewizorze.

Na razie przejrzyj listę i upewnij się, że masz co najmniej jedno z urządzeń (i telewizor o przyzwoitych rozmiarach, aby uzyskać maksymalny efekt).

Teraz, gdy wiesz, jakie masz podstawowe narzędzia, upewnij się, że masz również te:

 • A Szerokopasmowy Internet. Jeśli jest bezprzewodowa, miej co najmniej 6 Mb/s.
 • A Subskrypcja Netflix. Netflix pobiera od 8 do 12 USD miesięcznie, w zależności od Twojego planu. Nie możesz oglądać niczego, jeśli nie masz konta.
 • Kable HDMI dla twojego telewizora. Będziesz także potrzebować HDMI-do-Micro-HDMI kable do podłączenia urządzenia mobilne do telewizora (lub adaptera).
 • Jeśli używasz komputera, musisz mieć system operacyjny Windows 7 lub nowszy albo Mac OS 10 lub nowszy.
 • ten Aplikacja Netflix zainstalowane na Twoich urządzeniach.

Mając te gotowe do drogi, możemy zacząć. Jeśli nie masz pewności co do szybkości Internetu, możesz przetestować swoją szybkość online. Możesz też spróbować uruchomić film z YouTube w jakości HD i zobaczyć, jak szybka jest odpowiedź. Jeśli jest stabilny, jesteś gotowy do pracy.

Powiedziawszy to, zacznijmy. Znajdź poniżej urządzenie, którego będziesz używać do łączenia się z telewizorem.

Komputer stacjonarny/laptop

Pierwszy na naszej liście to szybki sposób na oglądanie Netflixa na komputerze osobistym. Chodzi o to, aby przenieść to, co widzisz na ekranie komputera bezpośrednio do telewizora. Najłatwiej to zrobić za pomocą urządzenia obsługującego Netflix, takiego jak Roku, ale załóżmy, że tego nie masz.

Bezpośrednie połączenie przewodowe

Potrzebny będzie kabel HDMI (oprócz telewizora, komputera, abonamentu Netflix i oczywiście szerokopasmowego Internetu). Tak długo, jak telewizor i komputer/laptop mają port HDMI, powinno to być całkiem proste.

Najpierw upewnij się, że wszystko jest prawidłowo podłączone.

 1. ten telewizja oraz laptop/komputer PC powinien być połączony przez kabel HDMI.
 2. ten laptop/komputer PC powinien być połączony z twoim Internet za pośrednictwem routera lub modemu.
 3. Netflix powinien być dostępny na laptop/komputer PC.

Oto, jak wyświetlić ekran komputera na telewizorze, bardziej szczegółowo:

 1. Mieć swój kabel HDMI gotowe. Poszukaj odpowiedniego Port HDMI na laptopie lub komputerze. Komputer zazwyczaj ma to z tyłu, gdzie jest zainstalowany procesor graficzny (karta graficzna). Laptopy zazwyczaj mają je po bokach.

  Jak powinien wyglądać twój port HDMI na laptopie.

 2. Podłącz Przewód HDMI do laptopa lub komputera PC. Następnie zlokalizuj port HDMI w telewizorze.
 3. ten Port HDMI telewizora zwykle znajduje się tam, gdzie idą wszystkie inne wtyczki wideo. Będzie się różnić w zależności od telewizora. Dopasuj porty poprawnie.

  wtyczki

  Jak wygląda port HDMI w telewizorze.

 4. Podłącz Kabel HDMI do telewizora.

Stąd system Windows 7 i nowszy może automatycznie wykryć połączenie. System Mac OS X w wersji 10 i nowszych powinien również automatycznie wykrywać kabel HDMI.

Teraz, gdy systemy są podłączone, musisz zmienić źródło AV. To jest to, z którego wejścia korzysta Twój telewizor, aby decydować, co dzieje się na ekranie. Będziesz chciał zmienić źródło AV lub „wejście” na odpowiednią wtyczkę HDMI.

Poszukaj przycisku „Źródło” lub „Wejście” lub przycisku wejściowego na pilocie telewizora lub na samym telewizorze. Będziesz chciał użyć tego przycisku, aby zmienić wejście AV na gniazdo HDMI, do którego podłączono laptopa lub komputer. Są one zwykle oznaczone jako HDMI 1, HDMI 2 i tak dalej.

Telewizor jest teraz gotowy do wyświetlania zawartości Twojego komputera lub laptopa. Jednak zanim telewizor będzie mógł wyświetlać to, co jest na ekranie komputera, musisz „powiedzieć” komputerowi, co ma pokazać.

Na laptopie możesz to zrobić, dostosowując zewnętrzny wyświetlacz. Zwykle odbywa się to poprzez przytrzymanie klawiszy Win + P na komputerze.

Symbol – zwykle w kolorze niebieskim – będzie przełączać się między ustawieniami wideo, aż pokaże, co jest na komputerze.

Jeśli telewizor nadal nie wyświetla tego, co jest na ekranie lub używasz komputera stacjonarnego, musisz zmienić ustawienia za pomocą Panelu sterowania.

Jeśli używasz systemu Windows 7:

 • Otworzyć Panel sterowania w systemie Windows.
 • Znajdź i wybierz wygląd i personalizacja.
 • Wybierać Wyświetlacz i idź do Dostosuj rozdzielczość ekranu.
ulepszony1podświetlony-2
 1. Poszukaj ustawienia Rozszerz te wyświetlacze. Możesz zmienić to ustawienie, aby wyświetlać tylko jeden monitor, zwykle oznaczony jako Pokaż tylko na pulpicie 1.
 2. Możesz także wybrać Monitor telewizyjny jak główny wyświetlacz. Spowoduje to, że komputer będzie wyświetlał się na ekranie telewizora zamiast na własnym monitorze. Kiedy skończysz, kliknij Zastosuj. Twoje ustawienia powinny być teraz odpowiednio dostosowane, aby wyświetlać obraz na ekranie telewizora.

Możesz także przeciągać i upuszczać ekrany monitora do panelu, jeśli dostępnych jest więcej. Może to wymagać trochę eksperymentów, ponieważ wszystkie konfiguracje sprzętu są różne.

Zanim skończysz, upewnij się, że dźwięk HDMI również działa.

 1. W systemie Windows przejdź do Panel sterowania.
 2. Znajdź Sprzęt i dźwięk.
 3. Kliknij na niego, a następnie zlokalizuj Sekcja dźwięku.
 4. Tutaj zlokalizuj i wybierz sekcję Zarządzaj urządzeniami audio.
 5. Pojawi się okno dialogowe z ustawieniami domyślnymi.
 6. Powinieneś zobaczyć ustawienie dla Cyfrowe urządzenie wyjściowe (HDMI). Ustaw to jako nowe domyślne wyjście.
 7. Jeśli chcesz to przetestować, znajdź Zakładka Właściwości. Kliknij Zaawansowany. Powinieneś tam znaleźć opcję przetestowania dźwięku.
 8. Kiedy skończysz, Kliknij OK.
Krok 1.Krok 2-3.wybór1Krok 4-6.

Może być konieczne dostosowanie ustawień dźwięku, aby upewnić się, że głośność jest słyszalna w telewizorze. Ponadto upewnij się, że ustawienia wygaszacza ekranu są wyłączone lub są opóźnione na tyle długo, aby oglądanie nie zostało przerwane. Możesz to zrobić, wracając do Wygląd i personalizacja w Panelu sterowania i wybierając opcję „Zmień wygaszacz ekranu”.

Stąd możesz zalogować się na swoje konto Netflix i oglądać je na wybranym telewizorze!

Na koniec upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki wideo/audio dla swojego systemu. Może być również konieczne ponowne uruchomienie komputera, aby niektóre ustawienia zaczęły obowiązywać. To zajmie trochę eksperymentów, jeśli napotkasz problemy.

Korzystanie z Roku, Fire Stick lub Chromecasta

Oglądanie Netflixa za pomocą laptopa lub komputera może być trudne, ponieważ wymaga modyfikacji wielu ustawień. Jeśli wolisz przejść do czegoś bardziej usprawnionego, najlepszym rozwiązaniem jest użycie czegoś takiego jak kij Roku. W większości jest to tylko kwestia podłączenia odpowiedniego sprzętu i posiadania konta Netflix.

Korzystanie z Roku

 1. Odpowiednio zainstaluj urządzenie Roku na telewizorze. Istnieją różne wersje, więc konfiguracja każdej z nich będzie się różnić.
 2. Jeśli masz konto Netflix, a urządzenie Roku jest prawidłowo zainstalowane, na telewizorze powinna pojawić się opcja wyboru Netflix.
 3. Wybierz tę opcję i wprowadź swoje dane logowania. Postępuj zgodnie z innymi wskazówkami wyświetlanymi na ekranie przez Roku.

Powodzenie! Nie trwa to długo i wymaga tylko konta i urządzenia Roku.

Roku nie jest jedynym urządzeniem, które pozwala na strumieniowanie Netflix na telewizorze. Możesz zrobić to samo, jeśli masz Firestick. Urządzenie wielkości USB firmy Amazon podłącza się bezpośrednio do portu HDMI telewizora i umożliwia łączenie się z usługami przesyłania strumieniowego.

Korzystanie z Amazon Fire Stick

 1. Upewnij się, że Firestick jest zainstalowany. Aby to zrobić, musisz podłączyć zasilacz urządzenia, a następnie podłącz urządzenie do portu HDMI telewizora. Przełącz wejście telewizora na port HDMI, do którego podłączono Firestick, i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować za pomocą pilota.
 2. Po zainstalowaniu Firestick możesz: wyszukaj Netflix. Poszukaj ekranu głównego i wybierz „Wyszukaj”, a następnie wpisz „Netflix”.
 3. Wybierz Netflix i wybierz ikonę pobierania. Po uruchomieniu wprowadź swoje dane logowania.

Powinieneś mieć dostęp do swojego konta Netflix i oglądać wszystko na swoim telewizorze.

Korzystanie z Chromecasta

Wreszcie możesz oglądać Netflix za pomocą Chromecasta. Działa w podobny sposób jak pozostałe dwa urządzenia. Podobnie jak inne, musisz podłączyć urządzenie Chromecast do telewizora, a następnie je zainstalować (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).

Chromecast jest jednak nieco inny, ponieważ możesz uruchomić Netflix z odpowiedniej aplikacji.

 1. Od twojego smartfon lub urządzenie mobilne, wybierz aplikację Chromecast. Możesz też zalogować się na stronie Chromecasta z laptopa lub komputera.
 2. Spójrz na Ikona przesyłania, który znajduje się w prawym górnym lub dolnym rogu ekranu.
 3. Wybierz to, aby otworzyć listę urządzeń Chromecast. Wybierać "Telewizja" oglądać tam Netflixa. Jest to widoczne tylko wtedy, gdy poprawnie skonfigurowałeś Chromecasta.

Oglądanie Netflix na telewizorze Smart TV

Być może sprawiłeś, że wszystko stało się jeszcze łatwiejsze, posiadając telewizor Smart TV. Telewizory te często ułatwiają odcięcie przewodu i oglądanie ulubionych treści dzięki zastosowaniu aplikacji i zintegrowanej technologii.

Tak więc, jeśli chcesz oglądać Netflix na telewizorze smart, twoje opcje są o wiele łatwiejsze.

W większości modeli, takich jak Samsung czy Panasonic, fabrycznie zainstalowano aplikację Netflix. Oznacza to, że wszystko, co musisz zrobić, to zlokalizować aplikację i otworzyć ją, wprowadzając dane logowania do Netflix. Całkiem proste!

Jeśli tak nie jest, musisz wykonać kilka dodatkowych kroków, aby rozpocząć oglądanie.

Najpierw zainstaluj Netflix.

 1. Twój Smart TV powinien mieć sklep z aplikacjami. Zakładając, że masz połączenie z Internetem, znajdź i wybierz przycisk App Store.
 2. Szukaj w Netflix. Po zlokalizowaniu wybierz i pobierz.
 3. Podążaj za innymi instrukcje na ekranie. Po wykonaniu tych czynności powinieneś być w stanie zalogować się za pomocą aplikacji Netflix.

Wszystko, czego potrzebujesz do Smart TV, to szybkie połączenie z Internetem. Jest to zdecydowanie jedna z najłatwiejszych dostępnych opcji.

Oglądanie Netflix na Apple TV

Wspomniane wcześniej inteligentne telewizory to nie jedyne opcje. Możesz także oglądać Netflix na Apple TV. Jeśli masz taki, wymagania są zasadniczo takie same. Będziesz potrzebować szybkiego połączenia z Internetem i aplikacji Netflix na Apple TV. Podobnie jak w przypadku innych systemów smart TV, aplikacja jest zwykle wstępnie zainstalowana. Jeśli tak nie jest, wystarczy pobrać go ze sklepu z aplikacjami.

Aby pobrać i obejrzeć:

 1. Od Menu Apple TV, znajdź i wybierz Sklep z aplikacjami.
 2. Wyszukaj i pobierz Aplikacja Netflix (to jest bezpłatne).
 3. Otwórz pobraną aplikację i po wyświetleniu monitu wprowadź dane logowania.

Powodzenie! Teraz możesz oglądać Netflix również na tym telewizorze Smart TV.

Oglądanie Netflix na konsolach do gier

Jednym z ostatnich sposobów oglądania serwisu Netflix na telewizorze jest korzystanie z najnowszych konsol do gier wideo. PS4 i Xbox One skupiły się na integracji multimediów, starając się, aby każda konsola była systemem rozrywki „wszystko w jednym”. W większości to zadziałało, pozwalając ludziom korzystać z ich konsol na różne sposoby.

Jeśli masz One lub PS4, oglądanie Netflix powinno być stosunkowo łatwe.

Korzystanie z konsoli Xbox

Niezależnie od tego, czy używasz najnowszej konsoli, czy starszego modelu, instrukcje są niesamowicie podobne.

Obie konsole działają w podobny sposób: przejdź do aplikacji Netflix, otwórz ją, wprowadź swoje dane logowania itp. Jednak może być konieczne pobranie aplikacji. Ten proces jest nieco inny na dwóch konsolach.

Dla konsoli Xbox:

 1. Włącz konsolę i zaloguj się do odpowiedniego profilu.
 2. Na lewej karcie powinieneś być w stanie znaleźć Aplikacje.
 3. Wybierz to, a następnie "Przeglądaj aplikacje".
 4. Możesz ręcznie wyszukać Netflix lub wpisać „Netflix” w pasku wyszukiwania.
 5. Po zlokalizowaniu wybierz i pobierz aplikację. Poczekaj, aż się pobierze i zainstaluje.
 6. Aplikacja powinna otworzyć się automatycznie. Jeśli nie, wybierz ją z listy aplikacji w menu głównym konsoli Xbox One.
 7. Tak jak poprzednio, musisz zalogować się za pomocą członkostwa w serwisie Netflix.

Powodzenie! Tak po prostu, możesz teraz oglądać Netflix na swoim Xbox One. Pamiętaj, zakładamy, że masz już członkostwo premium w serwisie Netflix.

Korzystanie z PlayStation

Teraz, jeśli posiadasz PlayStation, wykonasz podobne kroki.

Aby oglądać Netflix na PlayStation:

 1. Jeśli nie jest jeszcze włączony, włącz konsolę.
 2. Zaloguj się na swoje konto PS4.
 3. Przejdź do ekranu głównego. (Możesz nacisnąć klawisz Home na kontrolerze, jeśli jeszcze go tam nie ma). Na ekranie głównym wyszukaj i wybierz „TV i wideo”.
 4. Jeśli Netflix jest preinstalowany, powinna pojawić się ikona. Wybierz i uruchom aplikację.
 5. Jeśli Netflix nie jest zainstalowany, musisz go pobrać. Wybierz „Sklep” i wyszukaj Netflix.
 6. Po znalezieniu aplikacji pobierz ją i zainstaluj. Teraz powtórz kroki od 1 do 4, aby otworzyć aplikację.

Powodzenie! Po wprowadzeniu danych logowania możesz oglądać Netflix na telewizorze za pośrednictwem PlayStation.

Oglądanie Netflix przez telefon lub tablet

Teraz przechodzimy do innej wygodnej metody oglądania Netflix: za pomocą telefonu lub tabletu. W niektórych przypadkach jest to stosunkowo łatwe – wystarczy podłączyć telefon do telewizora za pomocą złącza micro-USB. Stamtąd, po przełączeniu wejścia, telewizor powinien pokazywać, co jest w telefonie. Pójdziemy krok po kroku, aby upewnić się, że niczego Ci nie brakuje.

Jeśli chcesz oglądać Netflix na telefonie lub tablecie z połączeniem przewodowym:

mikroportTo jest wtyczka Lightning na iPhonie.
 1. Znajdź odpowiedni kabel połączeniowy. Powinien to być kabel micro-USB-HDMI: taki, który ma złącze typu micro, które łączy się z telefonem, z wyjściem HDMI. Możesz użyć przejściówki, jeśli przewód jest trudny do zdobycia.
 2. Jeśli nie masz przewodu lub adaptera, musisz go kupić. Zanim to zrobisz, określ typ mikro swojego telefonu, aby upewnić się, że końcówka „mikro” będzie kompatybilna z telefonem.
 3. Podłącz kabel mikro do telefonu, a następnie do telewizora.
 4. Gdy oba urządzenia są połączone, trzeba będzie wybrać odpowiednie wejście AV w telewizorze. Przycisk do wyboru wejść można znaleźć na pilocie – zwykle jako „Wejście” lub „AV”. Alternatywnie możesz ręcznie zlokalizować opcję w samym telewizorze. Chcesz, aby wejście odpowiadało portowi HDMI, do którego podłączono kabel.
 5. Po wybraniu odpowiedniego wejścia powinieneś zobaczyć, co jest na ekranie telefonu na telewizorze.
 6. Na telefonie będziesz chciał wybrać aplikację Netflix (zakładając, że jest zainstalowana). Wprowadź swoje dane logowania. Powinieneś teraz móc oglądać Netflix na swoim telewizorze.

W niektórych przypadkach, na przykład w przypadku starszych modeli telefonów, telefon może nie mieć portu micro-HDMI. W takim przypadku możemy zastosować obejście o nazwie „MHL”.

Mobile High-Definition Link działa jako adapter. Zasadniczo, dowolny port, który ma Twój telefon, zostanie podłączony do MHL, który działa zarówno jako adapter HDMI, jak i zasilacz.

Będziesz musiał kupić odpowiedni MHL dla swojego telefonu, jeśli jeszcze go nie masz. Modele będą się różnić w zależności od telefonu. Jeśli jest dostępny, możesz go użyć, wkładając wtyczkę USB MHL do portu USB telefonu.

Stamtąd:

 1. Podłącz MHL do gniazdka elektrycznego.
 2. Podłącz kabel HDMI zarówno do portu HDMI telewizora, jak i portu HDMI MHL.
 3. Tak jak poprzednio, będziesz musiał wybrać odpowiednie wejście AV dla telewizora, aby wyświetlić zawartość podłączonego telefonu.

Powinieneś móc swobodnie wybrać dowolną aplikację ze swojego smartfona. Dodatkowo w przypadku niektórych urządzeń można to zrobić za pomocą pilota. Znajdź i otwórz aplikację Netflix na swoim smartfonie. Po wprowadzeniu danych logowania powinieneś być w stanie oglądać Netflix bez żadnych problemów.

Jeśli nie masz żadnego z wymienionych kabli, możesz obejść ten proces, łącząc się bezprzewodowo. Nie jest to tak niezawodne i wymaga trochę eksperymentów, więc zrozum, że nie jest niezawodne.

Oglądanie Netflix na telewizorze za pomocą połączenia bezprzewodowego

Jeśli masz telefon lub tablet, ale nie ma żadnego z wymienionych przewodów, możesz wypróbować opcję bezprzewodową.

W przypadku urządzenia z Androidem korzystanie z Chromecasta jest jedną z możliwych metod oglądania serwisu Netflix na telewizorze.

 1. Musisz kupić rozszerzenie sprzętowe Chromecast. Stosunkowo niedrogi, zazwyczaj można go znaleźć na Amazon.
 2. Jeśli masz już rozszerzenie Chromecast, podłącz je do portu HDMI telewizora.
 3. Włącz rozszerzenie i pozwól mu połączyć się z domową siecią bezprzewodową.
 4. Jeśli jeszcze go nie masz, musisz pobrać i zainstalować rozszerzenie Chromecast na swoim telefonie.
 5. Otwórz aplikację na telefonie i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Ogólnie rzecz biorąc, musisz utworzyć konto, aby się zalogować.
 6. Chromecast korzysta z Twojej sieci bezprzewodowej, która z kolei tworzy sieć „Chromecast”. Musisz się do niego zalogować.
 7. Stąd urządzenie Chromecast wyświetli wszystko, co zostanie wybrane z aplikacji. Na telefonie będziesz wtedy chciał wybrać Netflix. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a Netflix powinien zacząć grać na Twoim telewizorze.

Należy pamiętać, że korzystanie z Chromecasta to nie to samo, co przesyłanie strumieniowe. Chromecast przejmuje odtwarzanie, gdy urządzenie dowodzące (telefon) powie mu, w co ma grać. To rozróżnienie nie wpłynie na Twoje regularne wrażenia, ale warto to wiedzieć w celu rozwiązywania problemów.

Chromecast jest zgodny z najnowszymi wersjami komputerów Mac, Windows 7, 8 i 10 oraz Chromebookami. Pamiętaj, aby sprawdzić wymagania dotyczące zgodności, w przeciwnym razie Chromecast może nie działać dla Ciebie.

Oglądanie Netflix z Miracast (telefon)

Jeśli nie masz Chromecasta (lub nie chcesz go wypróbować), ostatnią opcją dla telefonu z Androidem jest użycie Miracast. Spowoduje to wyświetlenie zawartości telefonu z połączeniem bezprzewodowym. Jeśli Twój Android działa w wersji 4.2 lub nowszej, to masz ją.

Problem polega na tym, czy masz telewizor Smart TV, czy telewizor zgodny z Miracast.

Aby skorzystać z Miracast:

 1. Otwórz aplikację Netflix na telefonie i zaloguj się do profilu, którego będziesz używać do strumieniowego przesyłania treści.
 2. Stuknij w trzy poziome linie w prawym dolnym rogu
 3. Wybierz „Ustawienia aplikacji” z wyskakującego menu
 4. Stuknij w przycisk Miracast

Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby podłączyć urządzenia, a teraz powinieneś móc oglądać Netflix. Pamiętaj, że Miracast prawdopodobnie skompresuje obrazy i istnieje możliwość utraty jakości. To jedna z większych wad korzystania z tej skądinąd wygodnej metody.

Oglądanie Netflix na telewizorze za pomocą tabletu

Jeśli nie masz smartfona zgodnego z powyższymi opcjami, możesz wypróbować tablet. W większości metody są podobne (podłączenie tabletu bezpośrednio do telewizora). Jeśli masz na przykład Chromecasta, możesz po prostu uruchomić aplikację na tablecie zamiast na telefonie.

Jeśli chcesz wypróbować połączenie bezpośrednie, wykonaj podobne kroki, jak w przypadku telefonu:

 1. Na tablecie znajdź port Micro-HDMI (lub port używany do ładowania tabletu).
 2. Powinieneś mieć przygotowane złącze kabla micro-HDMI-HDMI. Podłącz końcówkę mikro do tabletu, a końcówkę HDMI do telewizora.
 3. Na pilocie telewizora wybierz odpowiednie wejście AV (odpowiadające portowi HDMI, do którego podłączono kabel). Możesz to również zrobić na samym telewizorze (poszukaj opcji z napisem „AV” lub „Wejście”). Telewizor powinien automatycznie wyświetlać zawartość tabletu.
 4. Po wybraniu odpowiedniego wejścia na telewizorze powinien pojawić się ekran tabletu. Na tablecie wybierz i zaloguj się do Netflix. Powinieneś teraz móc oglądać Netflix na swoim telewizorze.

Jeśli nie masz kabla lub tablet nie ma portu micro-HDMI, możesz użyć adaptera MHL tak samo, jak w przypadku telefonu. Upewnij się, że masz odpowiedni adapter Mobile High-Definition Link. Możesz to ustalić, sprawdzając rozmiar dostępnych portów tabletu. Informacje o zakupie MHL będą obejmować typ MHL i urządzenia, z którymi jest on zgodny.

 1. Po uzyskaniu odpowiedniego adaptera MHL podłącz zasilacz.
 2. Znajdź kabel połączeniowy tabletu. Jest to zazwyczaj kabel zasilający z wtyczką USB.
 3. Podłącz kabel połączeniowy zarówno do MHL, jak i tabletu.
 4. Następnie podłącz adapter MHL do portu HDMI telewizora.
 5. W telewizorze wybierz wejście AV odpowiadające używanemu portowi HDMI.
 6. Będzie to działać tak samo, jak połączenie bezpośrednie. Jeśli jest prawidłowo zainstalowany, na telewizorze powinien pojawić się ekran tabletu. Zaloguj się do Netflix z tabletu i zacznij oglądać.

Alternatywnie, w przypadku tabletów z Androidem, możesz również użyć Slimport. Idea jest taka sama: funkcjonalny adapter, który pozwala na łączność HDMI, jeśli Twój tablet nie ma dostępnego portu HDMI.

Slimport jest nieco prostszy, ale działa tylko z urządzeniami z Androidem.

 1. Jeśli masz Slimport, podłącz go do tabletu.
 2. Będziesz potrzebował kabla HDMI, aby podłączyć go zarówno do telewizora, jak i Slimport.
 3. Po połączeniu Slimport i telewizora wybierz wejście AV w telewizorze, które odpowiada używanemu portowi HDMI.
 4. Jeśli tablet jest podłączony, telewizor wyświetli zawartość tabletu.
 5. Zaloguj się do Netflix przez tablet. Powinieneś teraz móc oglądać Netflix na telewizorze za pomocą Slimport.

Musisz upewnić się, że telewizor i tablet obsługują opcję MHL lub Slimport. Sprzedawcy zazwyczaj zawierają listę zgodnego sprzętu w swoich opisach przedmiotów. Dokładnie sprawdź konfigurację telewizora, aby upewnić się, że otrzymasz właściwą wersję.

Pod warunkiem, że Twój telewizor został wyprodukowany w ostatniej dekadzie, powinien być kompatybilny. Większość nowszych telewizorów jest wyposażona w porty HDMI. Sprawdź wymagania sprzętowe i porównaj swój tablet, aby sprawdzić, czy może współpracować ze Slimport lub MHL.

Oglądaj z Miracast (tablet)

Na koniec, jeśli chcesz całkowicie ominąć problem z połączeniem, możesz wypróbować Miracast. Podobnie jak w przypadku korzystania z Miracast z telefonem z Androidem, Twój telewizor musi mieć opcję Miracast (smart TV), a Twój tablet musi korzystać z systemu Android w wersji 4.2 lub nowszej.

Aby korzystać z Miracast z tabletem:

 1. Na swoim smart TV otwórz wejścia AV i znajdź opcję Miracast.
 2. Na tablecie wybierz Ustawienia.
 3. Powinieneś zobaczyć opcję Miracast. Otwórz Miracast stamtąd.
 4. Poczekaj chwilę, aż telewizor i tablet się połączą. Po zakończeniu powinieneś zobaczyć, co jest na tablecie na ekranie telewizora.
 5. Na tablecie zaloguj się do aplikacji Netflix (jeśli jest dostępna). Pobierz aplikację, jeśli jej nie masz. Zaloguj się do swojej aplikacji i zacznij oglądać Netflix na telewizorze.

Po raz kolejny możesz także użyć Chromecasta do grania w Netflix. Wykonaj te same czynności, które wymieniono powyżej, aby używać Chromecasta na telefonie, laptopie lub komputerze, używając tabletu zamiast drugiego urządzenia.

Wniosek

To kończy nasz samouczek. Istnieje wiele sposobów oglądania serwisu Netflix na telewizorze przy użyciu różnego rodzaju sprzętu i gadżetów. Niektóre są łatwiejsze niż inne. Jednak na pewno znajdziesz sposób, który Ci odpowiada.

Jeśli masz jakiekolwiek problemy, ponownie dokładnie przejrzyj te kroki.

Dodatkowo:

 • Upewnij się, że oprogramowanie układowe/oprogramowanie jest zaktualizowane do najnowszej wersji.
 • Upewnij się, że Twój sprzęt jest zgodny z używanymi urządzeniami, od przewodów połączeniowych po same urządzenia.
 • Posiadaj aktualne konto Netflix. Nie możesz oglądać Netflix, jeśli nie masz już subskrypcji; połączenie z urządzenia nie obejdzie tego.
 • Musisz mieć połączenie szerokopasmowe lub bezprzewodowe o szybkości co najmniej 6 Mb/s. Jest to zalecana prędkość do oglądania rzeczy w jakości HD.
 • Upewnij się, że ustawienia głośności w telewizorze są wyregulowane. Czasami muszą być ustawione na maksimum podczas oglądania z urządzenia.

Czy nadal napotykasz problemy? Daj nam znać w komentarzach, a postaramy się pomóc!