Recenzja HP ​​ProLiant MicroServer Gen8

Recenzja HP ​​ProLiant MicroServer Gen8

Obraz 1 z 4

HP ProLiant MicroServer Gen8

HP ProLiant MicroServer Gen8
HP ProLiant MicroServer Gen8
HP ProLiant MicroServer Gen8
370 £ Cena podczas przeglądu

Firma HP ostatnio skupiła się na małych i średnich firmach, oferując szereg przystępnych cenowo systemów serwerowych klasy podstawowej. Teraz zmodernizowano swój kompaktowy MicroServer, a w tej ekskluzywnej recenzji przyjrzymy się bliżej wersji Gen8.

Został zaprojektowany tak, aby był łatwy w konfiguracji i obsłudze, a także po to, aby się dobrze prezentować, ponieważ HP oferuje urządzenie z szeroką gamą kolorowych zestawów paneli przednich.

Ceny zaczynają się już od 308 GBP bez VAT, za które otrzymujesz dwurdzeniowy Celeron 2,3 GHz oraz pamięć DDR3 o pojemności 2 GB. Jeśli potrzebujesz większej mocy, HP oferuje również wersję z 2,5 GHz Pentium G2020T. W przypadku dysków twardych można kupić dyski HP bez podłączania podczas pracy, a nasz system został dostarczony z opcjonalnym dyskiem HP 6G Midline o pojemności 500 GB.

HP ProLiant MicroServer Gen8

Wbudowany układ Smart Array B120i obsługuje kopie lustrzane, paski i macierze RAID10, ale cztery wnęki na dyski są przeznaczone tylko do wymiany na zimno. Jeśli chcesz więcej, możesz dodać kartę Smart Array P222 SAS/SATA RAID; to jednak przesada, ponieważ karta kosztuje tyle samo, co serwer. Nasza jednostka kontrolna została dostarczona z opcjonalnym napędem DVD-RW HP, chociaż jego cena 90 funtów jest nieco wygórowana.

Jednak reszta oferty jest imponująca. Jakość wykonania jest znakomita, a model Gen8 naprawia wiele niedociągnięć swojego poprzednika. Metalowo-plastikowe przednie drzwiczki można zamknąć od wewnątrz, a znajdujące się za nimi cztery nośniki dysków są znacznie solidniejsze. Obudowa ma z przodu pasek LED, który działa jako szybki wskaźnik stanu systemu.

HP ProLiant MicroServer Gen8

Dostęp wewnętrzny jest również łatwiejszy. Całą pokrywę obudowy można zdjąć po odkręceniu dwóch śrub skrzydełkowych, a wnętrze MicroServer jest znacznie mniej zagracone. Nic nie zasłania dwóch gniazd DIMM po prawej stronie płyty głównej, a gniazdo PCI Express po lewej stronie jest równie łatwo dostępne. Do tego drugiego również nie potrzebujesz śrubokręta, ponieważ klips do szybkiego zwalniania utrzymuje kartę na miejscu. Nawet płytę główną można łatwo wyjąć: wystarczy odłączyć cztery kable, zwolnić zatrzask mocujący na tylnym panelu i wysunąć całą płytę z tyłu.

Jeśli chodzi o hałas i moc, jest to równie dobre. Procesor Celeron ma duży, pasywny radiator, a całe chłodzenie systemu obsługiwane jest przez pojedynczy, 12-centymetrowy wentylator z tyłu. Nie jest cichy, ale niski poziom hałasu nie zaszkodzi małemu biuru. Celeron ma skromne 35 W TDP, więc serwer też nie będzie zużywał dużo energii. Na biegu jałowym zmierzyliśmy rysunek systemu recenzji tylko 30W.

MicroServer Gen8 jest doskonałym kandydatem do testowania wirtualizacji. Oprócz wewnętrznego portu USB na krawędzi płyty głównej znajduje się również gniazdo kart microSD do uruchamiania z wbudowanym hiperwizorem. Jednak dwie funkcje, które naprawdę się wyróżniają, to narzędzia do zdalnego zarządzania i wdrażania systemu operacyjnego. Oryginalny MicroServer obsługiwał opcjonalną kartę HP RAC (karta zdalnego dostępu), ale ten jest dostarczany ze standardowym chipem iLO4, który można znaleźć w wyższych wersjach ProLiants.

HP ProLiant MicroServer Gen8

Zapewnia to dedykowany port sieciowy z tyłu i interfejs sieciowy, który dostarcza ogromne ilości danych na każdy element systemu, a inteligentna alokacja HP ​​sprawia, że ​​instalacja systemu operacyjnego jest dziecinnie prosta. Będziesz jednak musiał uaktualnić do iLO4 Advanced, jeśli potrzebujesz zdalnego sterowania i wirtualnych usług multimedialnych.

Wreszcie, MicroServer jest wyposażony w gigabitową rozbudowę sieciową dzięki opcjonalnemu ośmioportowemu przełącznikowi PS1810-8G, który jest zaprojektowany tak, aby idealnie pasował na górze lub pod serwerem.

Opcjonalne dodatki mogą podnieść cenę wywoławczą, ale HP MicroServer Gen8 to mały, pękający serwer, przystosowany do szerokiego zakresu zadań. Zawiera szeroki zakres funkcji w swoich skromnych rozmiarach i jest wysoce zalecany jako tani serwer dla małych firm lub platforma testowa.

Oceny

Fizyczny

Format serwera Piedestał
Konfiguracja serwera Obudowa do komputerów stacjonarnych

Edytor

Rodzina procesorów Intel Celeron
Częstotliwość nominalna procesora 2,30 GHz

Pamięć

Pojemność pamięci RAM 16 GIGA BAJTÓW
Typ pamięci DDR3

Przechowywanie

Konfiguracja dysku twardego 4 wnęki na dyski SATA typu cold-swap SFF
Obsługiwane poziomy RAID 0, 1, 10

Sieć

Porty Gigabit LAN 2
MOP? tak

Hałas i moc

Pobór mocy w stanie bezczynności 30W
Szczytowe zużycie energii 42W