Recenzja HP ​​Photosmart C4380

78 £ Cena w recenzji

HP Photosmart C4380 jest trochę trudny do wywołania. W dużej mierze przeciętny podczas naszych testów, zdołał wyskoczyć z kilkoma przykładami błyskotliwości, które sugerują, że nie powinniśmy tego całkowicie odpisywać.

Recenzja HP ​​Photosmart C4380

Wszystkie dobre bity wiążą się z jakością. Skaner HP jest najdoskonalszy z tej grupy, przechwytując nasze zdjęcie A4 z niewiarygodną szczegółowością i imponującą dokładnością kolorów – krawędzie wyglądały realistycznie w sposób, w jaki żaden inny skaner nie potrafił tego zrobić, a obrazy miały w sobie prawdziwe poczucie głębi.

Prawie równie dobrze poradziło sobie ze zdjęciem o wymiarach 6 x 4 cale, a ta znakomita zdolność przechwytywania doprowadziła do uzyskania najlepszego zestawu kopii w grupie. Była to jedyna drukarka, która naprawdę wykonała kopie o jakości roboczej, a także najdokładniej odwzorowywała fiolety i zielenie naszego dokumentu kolorowego.

Jego inne atuty to wbudowany adapter Wi-Fi, czytnik kart dla wszystkich głównych formatów kart pamięci oraz rozsądny koszt eksploatacji wynoszący 5,6 pensa za arkusz dzięki niektórym wkładom o bardzo dużej pojemności – czerń o wysokiej wydajności wystarcza na 1000 stron, więc wygrałeś nie trzeba często brudzić sobie rąk.

Ale na tym kończą się dobre wieści, bo pod każdym innym względem HP udało się rozczarować. Po pierwsze, projekt jest tak nagi, jak to tylko możliwe: jednoznakowy wyświetlacz LCD jest bardzo ograniczony, podczas gdy wszystkie regulacje na urządzeniu są dokonywane za pomocą zaledwie trzech przycisków – jednego dla jakości, jednego dla rozmiaru i jednego dla liczby kopii (do zaledwie dziewięciu). Co najmniej nie jest to najbardziej elastyczna metoda kontroli na urządzeniu, jaką widzieliśmy. Taca wyjściowa jest również nieco cienka i niewygodna.

Jest też naprawdę okropne oprogramowanie. Nie tylko jest wyposażony w procedurę konfiguracji, która zajmuje 20 minut, ale aplikacje są uproszczone do punktu, w którym uzyskanie wykonalnych skanów jest znacznie bardziej kłopotliwe, niż jest to konieczne.

Kiedy zdecydujesz się coś wydrukować, nie oczekuj, że nadejdzie to szybko: przy zaledwie 4,1 str./min dla tekstu monochromatycznego jest wolniejsze niż wszystkie modele oprócz Epson i Brothers, a także drukuje z połową tej prędkości w kolorze. Powolny skaner, który możemy wybaczyć ze względu na wysoką jakość wyników, ale kiedy czekałeś ponad półtorej minuty na zaledwie pięć monochromatycznych kserokopii A4, pożałujesz, że nie kupiłeś jednego z lepszych Canonów.

Podstawowe specyfikacje

Kolor? tak
Rozdzielczość drukarki ostateczna 1200 x 1200 dpi
Zintegrowany ekran TFT? nie
Oceniona/podana prędkość drukowania 32 str./min
Maksymalny rozmiar papieru A4
Funkcja dupleksu nie

Koszty eksploatacji

Koszt za kolorową stronę A4 5,6p
Technologia atramentowa Termiczny
Rodzaj atramentu Kolor na bazie barwnika, czerń na bazie pigmentu

Moc i hałas

Wymiary 440x259x170mm (WDH)
Szczytowe zużycie energii 25W

Specyfikacja kopiarki

Znamionowa prędkość kopiarki w trybie mono 32cpm
Szybkość kolorów znamionowa kopiarki 24cpm
Faks? nie
Szybkość faksu Nie dotyczy
Pamięć strony faksu Nie dotyczy

Testy wydajności

6x4in ​​czas drukowania zdjęć 3min 2s
Szybkość drukowania w czerni (zmierzona) 4ppm
Szybkość druku w kolorze 2ppm

Obsługa mediów

Drukowanie bez obramowania? tak
Drukowanie płyt CD/DVD? nie
Pojemność podajnika 125 arkuszy

Łączność

Połączenie USB? tak
Połączenie Ethernet? nie
Połączenie Bluetooth? nie
Połączenie WiFi? tak

Media Flash

Czytnik kart SD tak
Czytnik Compact Flash tak
Czytnik kart pamięci tak
Czytnik kart xD tak
Obsługa innych nośników pamięci MMC

Obsługa systemu operacyjnego

Obsługiwany system operacyjny Windows 7? nie
Obsługiwany system operacyjny Windows Vista? tak
Obsługiwany system operacyjny Windows XP? tak
Obsługiwany system operacyjny Windows 2000? nie
Obsługiwany system operacyjny Windows 98SE? nie
Dostarczone oprogramowanie Pakiet HP ImageZone