Jak zidentyfikować model Roku, który posiadasz?

Dla wielu Roku jest jednym z faworytów, jeśli chodzi o przesyłanie strumieniowe telewizji.

Jak zidentyfikować model Roku, który posiadasz?

Różnorodna zawartość i prosta konfiguracja sprawiają, że jest to zakup, któremu trudno się oprzeć. Mając dostęp do ponad 500 000 filmów, programów telewizyjnych i innych treści, prawdopodobnie nie będziesz się nudzić w najbliższym czasie.

Wystarczy założyć konto, skonfigurować urządzenie i uzbrojony w pilota zaczyna się zabawa.

Ale co, jeśli chcesz skorzystać ze specjalnej funkcji reklamowanej na stronie Roku? Nie jesteś pewien, czy Twój model to obsługuje. Co więcej, nie jesteś nawet pewien, jaki masz model Roku. Oto jak możesz to stwierdzić.

Jak mogę się dowiedzieć, który model Roku mam?

Na początku było to łatwe, ale teraz, gdy Roku wypuścił kilka modeli, może to być mylące. Obecnie dostępnych jest dziewięć wersji, jeśli chodzi o ścisłość. Jak więc sprawdzić, jaki masz model? Dla ciebie wszystkie wyglądają tak samo, a ich imiona również są podobne.

Najprostszym sposobem jest oczywiście przyjrzenie się numerowi modelu. Możesz go znaleźć na pudełku, do którego przyszło twoje urządzenie, ale nie stanowi to również problemu, jeśli nie masz już pudełka. Uruchom Roku i telewizor i wykonaj następujące czynności:

  1. Naciśnij przycisk Home na pilocie.
  2. Znajdź Ustawienia w wyświetlonym menu.
  3. Znajdź Informacje o systemie i wybierz je.
  4. Otwórz opcję Informacje.

Wśród innych informacji, takich jak adres IP, wersja oprogramowania, nazwa sieci itd., znajdziesz wiele informacji związanych z Twoim Roku. Jest numer modelu, numer seryjny i identyfikator urządzenia. Wszystko to z wielką precyzją podpowie Ci, jaki model Roku masz w domu.

Jakie są modele Roku?

Oto lista wszystkich modeli Roku i ich głównych cech, zaczynając od najtańszych.

Roku Express

Jeśli nie jesteś zbyt wymagający, prawdopodobnie jest to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Ten model Dolby Audio łączy się z telewizorem za pomocą kabla HDMI. Jeśli zainstalujesz również aplikację, oferuje ona opcję wyszukiwania głosowego.

Roku Express +

Ten ma dodatkową funkcję: jeśli masz starszy telewizor, który nie ma żadnych wejść HDMI, możesz użyć zwykłego kabla A / V dostarczonego z tym modelem Roku.

jak sprawdzić, który model Roku?

Premiera Roku

Ten model oferuje również bezpłatne kanały i standardowe funkcje Roku, ale zawiera również wysokiej jakości szybki kabel HDMI i strumienie w jakości HD, 4K i HDR. Ma imponującą rozdzielczość i kolory.

Roku Ultra

Roku Ultra jest wyposażony w kartę microSD, funkcję wyszukiwania głosowego i połączenie Ethernet. Pakiet zawiera również parę fajnych wkładek dousznych, więc jeśli zainstalujesz aplikację, możesz korzystać z opcji prywatnego słuchania na telefonie komórkowym, nie przeszkadzając nikomu.

Kij do strumieniowania Roku

Ten niewielki model jest jak pendrive HDMI, który można podłączyć bezpośrednio do telewizora. Jeśli masz Roku Stick, możesz korzystać z wyszukiwania głosowego, a dołączony pilot Roku może sterować telewizorem, na przykład go włączać i wyłączać.

Roku Streaming Stick Plus

Model plus ma wszystkie funkcje zwykłego Roku Stick, ale ma lepsze funkcje Wi-Fi i lepszą jakość obrazu. Sygnał jest bardzo silny, dzięki czemu można go używać w dowolnym miejscu w domu.

Inteligentny soundbar Roku

To jest jak odtwarzacz Roku wbudowany w soundbar. Oprócz dodania strumieniowego przesyłania Roku do telewizora, ten Roku dodaje również wysokiej jakości dźwięk, zapewniając wrażenia kina domowego.

Jak wybrać odpowiedni model dla mnie?

Możesz czuć się przytłoczony informacjami i niepewny, który model jest dla Ciebie odpowiedni. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć decyzję.

  1. Wiedz, jak i kiedy zamierzasz z niego korzystać. Te pytania mogą pomóc w podjęciu decyzji. Zamierzasz oglądać go sam, czy z rodziną i/lub przyjaciółmi? Zamierzasz go używać tylko w jednym pomieszczeniu, czy gdziekolwiek znajdziesz się w domu? Czy będziesz oglądać swoje programy w nocy, kiedy inni śpią? Odpowiedzi powinny skierować Cię w stronę idealnego modelu Roku. Niektórzy z nas chcą najlepszej jakości obrazu, inni wymagają szerszego zasięgu sieci WiFi itp.
  2. Wiedz, jak często będziesz go używać. Powinna istnieć równowaga między tym, jak często będziesz przesyłać strumieniowo treści na swoim Roku, a tym, ile za to zapłacisz. Jeśli zamierzasz używać go tylko raz na jakiś czas, tańsza wersja może działać wystarczająco dobrze.

Czy Roku jest Twoim najlepszym przyjacielem?

Który model Roku masz? Podziel się swoimi ulubionymi funkcjami Roku w komentarzach poniżej.