Skąd wiesz, czy Twoja bezpośrednia wiadomość na Instagramie została przeczytana?

Podczas gdy Instagram zaczął jako prosta aplikacja do udostępniania zdjęć, stał się bardzo elastyczną platformą z wieloma potężnymi, zabawnymi i przyjemnymi w użyciu funkcjami.

Skąd wiesz, czy Twoja bezpośrednia wiadomość na Instagramie została przeczytana?

Jedną z takich funkcji jest funkcja Direct Messages (DMs), która została dodana pod koniec 2013 roku. Od tego czasu DM stały się podstawowym standardem komunikacji dla ciężkich użytkowników mediów społecznościowych.

Dla tych z was, którzy doświadczyli agonii czekania przez pozornie nieskończoną ilość czasu na odpowiedź na DM, możliwe jest złagodzenie przynajmniej niektórych bólów oczekiwania.

W tym artykule dowiesz się, jak sprawdzić, czy Twoja bezpośrednia wiadomość na Instagramie została przeczytana. Chociaż nie pomoże to w szybszym otrzymaniu odpowiedzi, przynajmniej będziesz wiedział, że druga strona jest świadoma Twojej wiadomości.

Jak korzystać z bezpośrednich wiadomości na Instagramie?

Jeśli nigdy nie korzystałeś z czatów na Instagramie, najpierw przyjrzyjmy się, jak działają. Jeśli już wiesz, przejdź do następnej sekcji.

Wiadomości DM są bardzo przydatne i proste (w przeciwieństwie do niektórych innych funkcji Instagrama, które wymagają własnych samouczków). Wiadomości DM na Instagramie nie oferują niczego, czego nie oferują inne aplikacje do czatu, ale posiadanie usługi wbudowanej bezpośrednio w aplikację może pozwolić Tobie i Twoim znajomym na dialog skupiony na publikowaniu zdjęć bez konieczności przełączania się między aplikacjami.

Jak wysłać bezpośrednią wiadomość do znajomych / obserwowanych profili na Instagramie?

 1. Otwórz Instagram i Zaloguj sie.

 2. Wybierz "posłaniec" (papierowy samolot) w prawym górnym rogu aplikacji. Spowoduje to otwarcie Instagram Direct i wyświetlenie listy połączeń z Instagramem. Jeśli czekają na Ciebie jakieś wiadomości, na końcu ikony komunikatora pojawi się liczba.
 3. Stuknij w "profil" do którego chcesz wysłać wiadomość, lub dotknij "edytować" (ołówek i papier) w prawym górnym rogu, aby wpisać nazwę użytkownika osoby, której nie ma na liście „Znajomi”.

 4. Aby dodać obraz z galerii urządzenia , kliknij „obraz" ikona (kwadrat z górami i słońcem) po prawej stronie przed wpisaniem wiadomości lub opcja znika.
 5. Aby dodać zdjęcie błyskawiczne , dotknij ikony „aparatu” po lewej stronie przed wpisaniem wiadomości lub opcja zniknie.
 6. Aby dodać animowaną naklejkę lub GIF , dotknij ikony „naklejki” (obrany kwadrat z uśmiechniętą buźką) po prawej stronie przed wpisaniem wiadomości lub tej samej ikony po lewej stronie po wpisaniu wiadomości.
 7. Napisz wiadomość w polu tekstowym, a następnie naciśnij "Wysłać."

Wiadomości DM na Instagramie działają mniej więcej tak samo, jak wiadomości w każdej innej normalnej aplikacji do czatu; wiadomość jest wysyłana wewnętrznie w ramach platformy aplikacji (nie wysyłana na zewnątrz, jak w przypadku wiadomości SMS), a odbiorca zwykle widzi wiadomość od razu.

Jak wysłać bezpośrednią wiadomość do dowolnego profilu na Instagramie?

Inną metodą uzyskania dostępu do systemu DM jest przeglądanie czyjegoś profilu. Jest to bardzo przydatne, gdy natkniesz się na osobę/organizację/firmę z treściami, które lubisz lub rozpoznajesz i chcesz się z nimi skontaktować.

 1. Stuknij ikonę profilu użytkownika, aby otworzyć jego stronę profilu.

 2. Wybierać "Wiadomość" z przycisków na środku ekranu.

 3. Aby rozpocząć, najpierw dodaj obraz z galerii (jeśli dotyczy), dotykając "obraz" ikona (kwadrat z górami i słońcem) po prawej stronie. Nie możesz dodać obrazu galerii po wpisaniu w polu komentarza, chyba że cofniesz się.
 4. Aby dodać nowe zdjęcie , dotknij "aparat fotograficzny" po lewej stronie przed wpisaniem tekstu. Ta opcja znika, gdy obecny jest tekst, więc cofnij się, aby usunąć dowolny tekst i odzyskać ikonę.
 5. Aby dodać animowaną naklejkę lub GIF , dotknij "naklejka" ikona (obdarty kwadrat z uśmiechniętą buźką) po prawej stronie przed wpisaniem wiadomości lub ta sama ikona po lewej stronie po wpisaniu wiadomości.
 6. Napisz wiadomość w normalny sposób, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, a następnie naciśnij "Wysłać."

W przeciwieństwie do niektórych platform, na których wiadomości od osób, które nie są połączone, są uważane za podejrzane, wiadomości DM na Instagramie są zawsze wysyłane bezpośrednio do skrzynki pocztowej odbiorcy. Instagram robi to, aby zwiększyć poziom zaangażowania między swoimi użytkownikami.

Jak sprawdzić, czy ktoś przeczytał Twoją bezpośrednią wiadomość

Instagram zapewnia natychmiastową informację zwrotną, aby poinformować Cię, że wiadomość została przeczytana (lub przynajmniej widziana) przez jej odbiorcę. Jeśli wiadomość jest prywatna (jeden na jednego), zobaczysz jej stan, wykonując następujące czynności.

 1. Na stronie „Strona główna” Instagrama dotknij „Wiadomości” ikona (samolot papierowy) w prawym górnym rogu.
 2. Otwórz ostatnio wysłaną wiadomość, dotykając odpowiedniego profilu na liście.
 3. Przewiń (jeśli dotyczy) na dół. Status jest wyświetlany pod ostatnią wiadomością.

W zależności od typu wiadomości i relacji między Tobą a odbiorcą potwierdzenia przeczytania mogą się różnić.

Następny

Zakładając, że obserwujesz kogoś, a on podąża za tobą, będziesz mógł zobaczyć jego uchwyt na Instagramie obok ikony „Widziane” w lewym dolnym rogu wiadomości (jak widać na zrzucie ekranu poniżej) .

Grupa

Jeśli interesują Cię wiadomości grupowe, zobaczysz nazwę użytkownika obok „Widziane” w lewym dolnym rogu, co oznacza, że ​​przeczytali Twoją wiadomość

Nie śledzić

Jeśli wysyłasz wiadomość na konto prywatne, a oni jeszcze nie zaakceptowali Twojej prośby o obserwowanie, pozostaniesz w ciemności, dopóki nie zmieni się następujący status. Gdy wyślesz zaproszenie do znajomych na jedno z tych kont, pojawi się ono jako „prośba o wiadomość” i od użytkownika zależy, czy ją zaakceptuje. Nie otrzymasz żadnego powiadomienia, jeśli odrzucili Twoją prośbę.

Czy mogę wyłączyć potwierdzenia odczytu na Instagramie?

Niestety nie. Jedyną opcją, którą musisz przeczytać wiadomości bez powiadamiania nadawcy, jest przełączenie telefonu w tryb samolotowy, przeczytanie wiadomości, zamknięcie Instagrama i ponowne wyłączenie trybu samolotowego.

Czy ktoś może zobaczyć, czy wielokrotnie przeczytałem jego wiadomość?

Nie, istnieje tylko jedno potwierdzenie przeczytania, które pojawia się po pierwszym przeczytaniu wiadomości.

Dlaczego po wysłaniu wiadomości widzę migający papierowy samolot?

Ikona papierowego samolotu, która pojawia się obok Twojej wiadomości, oznacza jedynie, że wiadomość jest wysyłana.

Czy ktoś może zobaczyć, czy usunąłem wiadomość?

Jeśli przytrzymasz wiadomość, którą wysłałeś na Instagramie, dostaniesz opcję „Cofnij ją”. Chociaż odbiorca mógł już obejrzeć i przeczytać treść, nie będzie już mógł jej zobaczyć.

Czy mogę zablokować komuś możliwość wysyłania do mnie wiadomości bez blokowania jego konta?

Chociaż nie możesz zablokować komuś wysyłania wiadomości czatu bez całkowitego zablokowania jego profilu, możesz wyciszyć ich rozmowę. Jest to przydatne, jeśli ktoś wysyła do Ciebie spam lub po prostu nie chcesz czytać jego wiadomości. Otwórz DM osoby i dotknij jej nazwy użytkownika w lewym górnym rogu Instagrama. Stąd przełącz opcję na Wycisz wiadomości. Drugi użytkownik nadal będzie mógł wysyłać Ci wiadomości, ale nie otrzymasz od niego powiadomienia.

Czy istnieją inne sposoby sprawdzenia, czy Twoja bezpośrednia wiadomość na Instagramie została przeczytana? Czy masz inne sposoby na uniknięcie wysyłania potwierdzeń odczytu? Opowiedz nam o nich poniżej!