Wymagane wyzwanie błędu na Instagramie – co należy zrobić

Jeśli korzystasz z Instagrama codziennie, prawdopodobnie przynajmniej raz napotkałeś błąd lub problem z błędem Instagrama. Chociaż istnieją setki komunikatów o błędach na Instagramie dotyczących różnych rodzajów awarii, użytkownicy najczęściej doświadczają tylko kilku z nich.

Wymagane wyzwanie błędu na Instagramie — co należy zrobić

Ten artykuł pomaga rozwiązać błąd „Wyzwanie_Wymagane” na Instagramie i zapewnia rozwiązania, które mogą naprawić również inne błędy na Instagramie.

Naprawianie błędu Challenge_Required

Istnieje kilka różnych wersji komunikatu „challenge_required”, ale najczęstszą z nich jest „InstagramAPI/Response/LoginResponse: Challenge required”.

Jeśli zobaczysz ten komunikat o błędzie lub jakąkolwiek inną wersję, która zawiera Challenge_Required, oznacza to, że wystąpił problem z ustaleniem odpowiednich protokołów bezpieczeństwa, których Instagram musi działać poprawnie. Challenge_Required to metoda, którą stworzyli twórcy Instagrama, aby sprawdzić, czy użytkownicy są ludźmi, czy nie, i uniemożliwić botom korzystanie z platformy.

Istnieje jednak inny cel metody Challenge_Required. Drugim celem jest upewnienie się, że jesteś właścicielem konta.

Po wyświetleniu monitu z komunikatem o błędzie Challenge_Required, Instagram prosi o udowodnienie, że konto należy do Ciebie.

Komunikat o błędzie jest często wyświetlany, gdy próbujesz zalogować się na swoje konto na Instagramie z serwera WWW.

Błąd na Instagramie

Na szczęście ten problem można rozwiązać. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto z urządzenia mobilnego za pomocą aplikacji Instagram lub oficjalnej strony Instagrama. Korzystanie ze znanego urządzenia zwiększa Twoje szanse na sukces. Po ponownym zalogowaniu się dobrze jest włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe w ustawieniach aplikacji.

Instagram

Jeśli nadal otrzymujesz ten sam komunikat o błędzie, oznacza to, że Instagram nie chce zezwalać na połączenie IP Twojego serwera. W takim przypadku musisz użyć serwera proxy.

Rozwiązywanie problemów z błędami na Instagramie

Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie rozwiązywania problemów jest zastanowienie się nad zmianami wprowadzonymi na telefonie lub koncie w momencie wystąpienia problemu. Brzmi prosto, ale wiele rzeczy może zakłócać działanie Twojego Instagrama.

Niektóre błędy na Instagramie występują z następujących powodów:

 • Czy Twój telefon wykonał ostatnio aktualizację?
 • Czy pobrałeś aplikacje innych firm, które wymagały dostępu do Twojego konta na Instagramie, takie jak aplikacje do kolaży?
 • Czy korzystałeś z Instagrama na innym urządzeniu?
 • Czy używasz nowego złośliwego oprogramowania lub programu antyszpiegowskiego?

Jeśli nadal nie masz pewności, jakie zmiany wprowadziłeś, a które prowadzą do błędu, lub być może nie masz pewności, jak je naprawić, czytaj dalej.

Sprawdź problemy z serwerem

Jedną z pierwszych rzeczy, które należy wypróbować, jest sprawdzenie, czy nie ma przerw na Instagramie. Najlepszym sposobem na to jest odwiedzenie oficjalnej strony Instagrama i wyszukanie najnowszych wiadomości. Możesz również sprawdzić witrynę Down Detector pod kątem wszelkich zgłoszonych problemów. Jeśli serwery Instagrama mają problemy, musisz albo poczekać, albo poczekać na aktualizację statusu.

Twórcy zwykle powiadamiają użytkowników, że ich serwery nie działają, publikując na oficjalnej stronie aplikacji. Jeśli na stronie Instagrama nie ma nic, zapytaj znajomych, którzy z niej korzystają, czy mogą publikować i aktualizować swoje Historie.

Sprawdź połączenie internetowe

Po sprawdzeniu problemów z serwerem upewnij się, że Twoja aplikacja na Instagramie ma wystarczającą przepustowość do wykonywania swoich zadań. Jeśli korzystasz z Wi-Fi, spróbuj je wyłączyć i połączyć się z danymi komórkowymi i na odwrót. Możesz wykonać test prędkości, aby upewnić się, że Twój internet działa poprawnie.

Wyzwanie_Wymagane

Zamknij aplikację i uruchom ją ponownie

Może wystąpić tymczasowa usterka, powodująca dziwne błędy, takie jak brak publikowania treści. Przejdź do centrum wielozadaniowości na telefonie i przesuń aplikację. Chociaż Android i iPhone to różne systemy operacyjne, proces zamykania aplikacji jest podobny.

Ponownie otwórz aplikację i spróbuj opublikować tę samą treść. Jeśli nadal masz problemy, jest więcej rzeczy do wypróbowania.

Sprawdź aktualizacje

Instagram regularnie publikuje aktualizacje, aby naprawić błędy i poprawić wydajność. Niestety starsza wersja aplikacji może mieć problemy z działaniem w nowszej wersji systemu operacyjnego. Sprawdź, czy Twoja aplikacja jest aktualna, odwiedzając Sklep Google Play lub Apple App Store.

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia aktualizacji jest wpisanie „Instagram” w pasku wyszukiwania. Powinien dać ci możliwość aktualizacji, jeśli jest dostępna. Jeśli nie, odwiedź opcję „Aktualizacje” w dowolnym sklepie z aplikacjami i zaktualizuj ją stamtąd.

Wyczyść pamięć podręczną

Użytkownicy Androida mają szczęście, ponieważ ich system operacyjny pozwala im wyczyścić pamięć podręczną aplikacji bez usuwania danych użytkownika.

 1. Uzyskiwać "Aplikacje." Starsze wersje Androida mogą to nazywać „Aplikacje”.
 2. Przewiń w dół i wybierz „Instagram”.
 3. Stuknij w "Wyczyść pamięć podręczną."

Odciąż aplikację

Użytkownicy Apple nie mają możliwości wyczyszczenia pamięci podręcznej. Możesz „odciążyć” dane dostępu, odwiedzając ustawienia na swoim iPhonie.

 1. otwarty „Ustawienia” i dotknij "Ogólny."
 2. Uzyskiwać „Przechowywanie iPhone'a”.
 3. Wybierać „Odciąż aplikację”.
 4. Potwierdź, dotykając „Odciąż aplikację” Ponownie.
 5. Wybierać „Zainstaluj ponownie aplikację”.

Ten proces usuwa nadmiar danych, które mogą powodować problemy. Po ponownej instalacji Twoja aplikacja Instagram i wszystkie jej dane pojawią się zgodnie z oczekiwaniami.

Większość problemów z Instagramem nie jest poważna, zwłaszcza problem „Error_Challenge” i zwykle można je naprawić za pomocą różnych powyższych procedur. Jeśli problemy będą się powtarzać, najlepiej skontaktować się z Centrum pomocy Instagrama. Możesz również uzyskać potrzebną pomoc, wysyłając im e-mail lub wysyłając wiadomość na Facebooku.