Czy Instagram pokazuje, kto ogląda?

Od momentu wprowadzenia Instagram Live stał się jedną z najpopularniejszych funkcji na Instagramie. Transmisje na żywo są transmitowane natychmiast po uruchomieniu, dzięki czemu możesz cieszyć się kanałami na żywo znajomych i ulubionych influencerów. Co jeszcze lepsze, Instagram wysyła Ci powiadomienie, gdy niektórzy Twoi znajomi rozpoczną transmisję na żywo.

Czy Instagram pokazuje, kto ogląda?

Co więcej, jeśli jesteś influencerem lub drobną celebrytą na Instagramie, funkcja na żywo jest doskonałą trampoliną do osobistej promocji. Ta funkcja byłaby bardzo przydatna, gdyby Instagram pokazał ci, kto dokładnie ogląda twoje transmisje na żywo lub wchodzi z nimi w interakcję.

Inne platformy mediów społecznościowych, takie jak Periscope i Facebook Live, pokazują, ilu użytkowników ogląda, więc możesz się zastanawiać, czy Instagram oferuje taką samą funkcjonalność. Ten artykuł odpowiada na pytanie: Czy Instagram Live pokazuje, kto ogląda Twój kanał wideo na żywo na Instagramie?

Twoi obserwatorzy wideo na żywo na Instagramie

Gdy tylko zaczniesz nadawać wideo na żywo na Instagramie, ludzie zaczną dołączać. Ta akcja oczywiście oznacza, że ​​oglądają Twoją transmisję i możesz zobaczyć każdą osobę, która dołącza do Twojego wideo na żywo na Instagramie.

Jest mały licznik z ikoną „oko”, który pokazuje ostatnią liczbę osób oglądających Twój kanał na żywo. Jeśli dotkniesz ikony „oko”, zobaczysz wszystkie nazwy użytkowników, którzy dołączyli do Twojej transmisji na żywo.

Sprawy stają się jeszcze lepsze, gdy obserwujący wchodzą w interakcję z Twoim filmem na żywo na Instagramie. Interakcja oznacza, że ​​wysyłają komentarze, emotikony lub jakąkolwiek inną reakcję na Twoją transmisję na żywo. Odpowiedzi są wyświetlane na dole ekranu, dzięki czemu możesz reagować tak, jak robi to wielu Instagrammerów. Ta personalizacja sprawia, że ​​filmy na żywo są bardziej angażujące niż inne formy treści.

Jednak komentarze, wyświetlenia i transmisja na żywo na Instagramie nie trwają wiecznie. Twój film na Instagramie na żywo jest dostępny tylko przez 24 godziny, a następnie znika z kanału wraz z liczbą wyświetleń i komentarzami.

Istnieje również opcja nagrywania wideo na żywo w rolce z aparatu, jeśli chcesz zachować ją do późniejszego wykorzystania. Aby uzyskać dostęp do tej opcji, przejdź do menu Instagram Live Controls.

Sterowanie na żywo na Instagramie

Instagram oferuje wiele opcji, jeśli chodzi o kontrolowanie sekcji Instagram Live i Instagram Story. Na przykład możesz precyzyjnie wybrać osoby, które chcesz zobaczyć w swojej historii, i wprowadzić inne niezbędne poprawki przed transmisją na żywo. Liczba zegarków spada, ale nadal widzisz, kto ogląda.

Sterowanie Live Story jest zaskakująco proste w użyciu. Musisz tylko wykonać następujące czynności:

  1. Stuknij aplikację Instagram, aby ją uruchomić, i przesuń palcem w prawo, aby uzyskać dostęp do aparatu.
  2. Gdy znajdziesz się w aparacie, wybierz opcję Na żywo, dotykając jej.
  3. Stuknij ikonę Ustawienia w lewym górnym rogu okna Na żywo, aby uzyskać dostęp do Kontroli historii i wprowadzić żądane poprawki.

Powyższe elementy sterujące umożliwiają kilka dostosowań transmisji na żywo. Jeśli chcesz uniemożliwić niektórym widzom oglądanie, wybierz opcję „Ukryj historię przed”. Ta opcja działa w przypadku Twoich historii na Instagramie i programu na żywo. Po dotknięciu dostosowania otrzymasz listę osób. Stuknij te, których chcesz uniknąć, i kliknij z powrotem do aparatu.

Zablokowani użytkownicy Instagrama nie mogą zobaczyć Twojego wideo na żywo, tak jak nie zobaczą innych opublikowanych przez Ciebie treści.

Podsumowując, Instagram ma wyjątkową kulturę obserwowania. Ci, którzy chcą zwiększyć swoją publiczność, mogą zacząć śledzić innych o podobnych zainteresowaniach. Możesz komentować, polubić i udostępniać treści innych użytkowników, aby zdobyć obserwujących. Instagram Live ma te same korzyści i pokazuje, ile i kto ogląda Twój kanał na żywo. Ta funkcja jest bardzo korzystna, szczególnie dla tych, którzy chcą zwiększyć liczbę obserwujących.