Jaka jest maksymalna dozwolona długość rolki na Instagramie? 60 sekund

Oprócz tego, że jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do udostępniania zdjęć, Instagram umożliwia tworzenie krótkich filmów, które można później udostępniać w TikTok i innych platformach społecznościowych. Ale jedną z ich ważnych cech jest to, że mają ograniczony czas trwania. Jednak maksymalny czas dozwolony dla rolki na Instagramie zmienił się od czasu wprowadzenia tej funkcji.

Jaka jest maksymalna dozwolona długość rolki na Instagramie? 60 sekund

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest teraz maksymalna długość rolek na Instagramie, nie szukaj dalej. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tej funkcji dostarczanej przez Instagram.

Jaka jest maksymalna długość rolki na Instagramie?

Obecna maksymalna długość rolek na Instagramie to 60 sekund. Wcześniej maksymalna długość wynosiła 30 sekund, ale Instagram zdecydował się ją zwiększyć ze względu na konkurencję ze strony TikTok. Jednym z największych konkurentów platformy jest TikTok, który niedawno rozszerzył limit czasu na filmy do 3 minut. Dlatego Instagram postanowił zwiększyć długość, aby pozostać konkurencyjnym na rynku.

Możliwość tworzenia 60-sekundowych rolek pozwala twórcom, którzy korzystają z istniejących treści z TikTok i innych popularnych aplikacji, również publikować je na Instagramie. Twórcy mogą powiększać bazę swoich obserwujących na wielu platformach, udostępniając te same treści.

Przyciągnij więcej obserwujących dzięki rolkom na Instagramie

Im więcej wiesz o rolkach na Instagramie, tym korzystniejsze jest przyciąganie większej liczby obserwujących. Możesz go użyć do wprowadzenia nowego trendu, udostępniania treści z innych aplikacji itp.

Jak wcześniej wspomniano, rolki na Instagramie to krótkie, ekscytujące filmy, które możesz tworzyć, aby zaangażować odbiorców. Zwykle służą do nagrywania samouczków, demonstrowania przepisów lub dostarczania dodatkowych informacji o produkcie lub usłudze. Podczas tworzenia Reels, Instagram pozwala na korzystanie z różnorodnych narzędzi, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Na przykład możesz dodać utwór do swoich rolek, różne efekty, dostosować prędkość itp.

Możesz nagrać szpulę lub przesłać wideo z aparatu. Możesz także nagrać go w serii klipów.

Jak tworzyć rolki na Instagramie?

Jeśli nigdy wcześniej nie tworzyłeś rolek na Instagramie, z przyjemnością dowiesz się, że to prosty proces. Niezależnie od tego, czy używasz iPhone'a, czy urządzenia z Androidem, wykonaj poniższe czynności, aby utworzyć Kołowrotek:

 1. Otwórz aplikację Instagram.

 2. Stuknij ikonę Kołowrotek. To środkowa ikona w dolnym menu.

 3. Stuknij ikonę aparatu w prawym górnym rogu.

 4. Wybierz efekty i długość swojego kołowrotka. Możesz wybrać jedną z trzech dostępnych opcji długości: 15, 30 lub 60 sekund.

 5. Naciśnij i przytrzymaj ikonę klipu filmowego, aby nagrać swój Reel.

 6. Dotknij „Podgląd”.

 7. Dotknij "Dalej".

 8. Napisz podpis, jeśli chcesz.

 9. Dotknij "Udostępnij".

Jest inny sposób tworzenia bębnów, przechodząc do sekcji Historia:

 1. Otwórz aplikację Instagram.

 2. Przesuń w prawo z menu głównego.

 3. Wybierz "Kołowrotki" w dolnym menu.

 4. Dostosuj efekty i długość swojej rolki. Możesz wybrać jedną z trzech dostępnych opcji długości: 15, 30 lub 60 sekund.

 5. Dotknij i przytrzymaj ikonę klipu filmowego, aby nagrać swoją rolkę.
 6. Dotknij „Podgląd”.

 7. Dotknij "Dalej".

 8. Napisz podpis, jeśli chcesz.
 9. Dotknij "Udostępnij".

Gdy udostępnisz swój bęben po raz pierwszy, w Twoim profilu pojawi się osobna zakładka bębna. Osoby, które chcą zobaczyć Twoje bębny, mogą po prostu dotknąć ikony, aby wyświetlić je wszystkie.

W zależności od ustawień Twojego profilu, możesz udostępniać rolki tylko swoim obserwatorom lub całej społeczności Instagrama.

Jeśli Twój profil jest ustawiony jako prywatny, udostępnisz rolkę w swoim kanale i tylko Twoi obserwatorzy będą mogli ją zobaczyć. W takim przypadku, jeśli użyłeś oryginalnego dźwięku w swoim bębnie, Twoi obserwatorzy nie będą mogli z niego korzystać. Ponadto Twoi obserwatorzy nie mogą udostępniać go osobom, które Cię nie obserwują. Chociaż ta opcja chroni Twoją prywatność i pozwala decydować, kto może zobaczyć Twoje bębny, zapobiega wykryciu Cię przez większą liczbę osób. Jeśli próbujesz zwiększyć liczbę swoich obserwujących, powinieneś rozważyć ustawienie swojego profilu jako publicznego.

Gdy masz konto publiczne, możesz udostępnić swoją rolkę w Eksploracji, gdzie każdy członek społeczności Instagrama może ją wyświetlić. Możesz także udostępnić go na swoim kanale, jeśli chcesz, aby Twoi obserwatorzy to widzieli. Jeśli Twój bęben zawiera utwory, efekty lub hashtagi, może pojawić się na dedykowanych stronach, gdy ktoś je kliknie.

Niezależnie od tego, czy Twoje konto jest prywatne, czy publiczne, możesz zdecydować, w jaki sposób chcesz udostępnić swoją rolkę. Jeśli udostępnisz to swojej historii, bliskim przyjaciołom lub w wiadomości bezpośredniej, rolka zniknie po 24 godzinach. Co więcej, nie pojawi się w Twoim profilu i nie zostanie udostępniony w Odkrywaj.

Nawijaj swoją drogę do większej liczby obserwujących

Tworzenie bębnów to doskonały sposób na udostępnianie krótkich, ekscytujących filmów ze społecznością Instagrama. W zależności od ustawień możesz udostępniać rolki tylko swoim obserwatorom lub całej społeczności. W obu przypadkach maksymalna długość rolki na Instagramie wynosi 60 sekund.

Czy kiedykolwiek stworzyłeś rolki na Instagramie? Czy często udostępniasz treści innym aplikacjom? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.