Historie na Instagramie się powtarzają? Oto, co się dzieje

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy na Instagramie jest to, że historie lub posty zaczynają się powtarzać. O dziwo, Instagram nigdy nie wymyślił oficjalnego wyjaśnienia, chociaż wielu użytkowników doświadczyło tego przynajmniej raz.

Historie na Instagramie się powtarzają? Oto, co się dzieje

Nie martw się, ponieważ ten problem nie zostanie tutaj. Za kilka godzin wszystko wróci do normy. Do tego czasu oto trzy najczęstsze powody, dla których może się to dziać.

Twoje połączenie internetowe jest słabe

Gdy zauważysz, że Instagram Stories się powtarzają, powinieneś najpierw sprawdzić dane Wi-Fi lub komórkowe. To najczęstszy powód wielu problemów na Instagramie.

Chociaż może się wydawać, że masz połączenie z Wi-Fi, połączenie może być złe. Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest próba połączenia się z innym źródłem i zobaczenie, co się stanie.

historie na Instagramie wciąż się powtarzają

Twoja aplikacja wymaga aktualizacji

Co kilka miesięcy Instagram zaskakuje nas nowymi, fajnymi funkcjami. Jeśli przegapiłeś aktualizację, Twoja aplikacja może zacząć zachowywać się dziwnie. To jeden ze sposobów na przypomnienie, że może nadszedł czas na aktualizację.

Powtarzanie historii na Instagramie to tylko jedna z rzeczy, które mogą się zdarzyć. IG czasami również powtarza posty lub pokazuje tylko ograniczoną ich liczbę. Prawie myślisz: „Czy to możliwe, że nikt z moich obserwatorów nic dzisiaj nie opublikował?”

Aby rozwiązać ten problem, przejdź do App Store lub Google Play i zaktualizuj swoją aplikację. Zajmuje to tylko kilka minut, ale korzyści są widoczne. Przestaniesz widzieć zduplikowane historie, a także będziesz mógł korzystać z wielu nowych niesamowitych funkcji.

historie na Instagramie

Instagram nie działa

Zdarzyło mi się kilka razy w zeszłym roku. Ludzie zaczęli narzekać na Twitterze, że ich historie na Instagramie się powtarzają, a kanał nie jest odświeżany. Myśleli, że problem dotyczy ich telefonów. Jednak posty te szybko stały się popularne, ponieważ cały świat miał podobny problem.

Instagram nie działał przez prawie cały dzień. Nigdy nie otrzymaliśmy oficjalnego wyjaśnienia, poza tym, że Instagram miał problem z siecią. Wielu użytkowników było oburzonych, zwłaszcza tych, którzy wykorzystują platformę do promocji swojego biznesu. Na szczęście te duże awarie nie zdarzają się często.

Jednak Instagram może nie działać w jednym obszarze z powodu problemu z siecią w tym konkretnym regionie. Może właśnie to się teraz z tobą dzieje. Sugerujemy skontaktowanie się ze znajomymi i sprawdzenie, czy mają podobny problem.

Dlaczego Instagram zawsze pokazuje mi historie tej samej osoby?

Innym częstym pytaniem jest, dlaczego codziennie widzimy czyjeś Stories, podczas gdy nigdy nie widzimy Stories innych użytkowników. Osoby, które pojawiają się jako pierwsze w Twoich Stories, to zazwyczaj Twoi znajomi, osoby, z którymi często się kontaktujesz lub osoby, których Stories zawsze oglądasz. Przynajmniej tak powinno być.

Jeśli jednak Instagram nadal pokazuje Ci historie kogoś, kogo nie jesteś szczególnie zainteresowany, oto, co może się wydarzyć. Algorytm Instagrama kocha aktywnych użytkowników. Im więcej historii publikuje jedna osoba, tym więcej Instagram pokazuje ich historie innym użytkownikom. To takie proste.

Jeśli Twoi obserwatorzy nie są szczególnie aktywni, prawdopodobnie Instagram zawsze pokaże Ci tę jedną osobę, która jest. I jedyne, co możesz z tym zrobić, to ukryć ich Historie.

Aby to zrobić, przejdź do ich profilu i dotknij Obserwowane. Zobaczysz kilka opcji, ale powinieneś kliknąć Wycisz. Następnie zdecyduj, czy chcesz wyciszyć ich historie, wpisy, czy jedno i drugie.

Jeśli zastanawiasz się, czy mogą zauważyć, że ich wyciszyłeś – odpowiedź brzmi: nie. To twoja sprawa, a Instagram ich o tym nie powiadomi.

Tajemnice Instagrama

Jest wiele rzeczy, o których nikt nie wie o Instagramie. Na przykład nikt nie może powiedzieć na pewno, jak działa jego algorytm. Dlatego, jeśli podobny problem powtórzy się, postaraj się zachować spokój. Instagram prawdopodobnie już pracuje nad jego naprawą.

Czy doświadczyłeś innego problemu z Instagram Stories? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.