Nie udało się przesłać historii na Instagramie – jak to naprawić

Historie nadawały Instagramowi świeży i rewitalizujący wygląd, odkąd został uruchomiony w 2017 roku. Z ponad 500 milionami aktywnych użytkowników dziennie tworzących co najmniej jedną Historię każdego dnia, ruch na stronie rośnie ogromnie każdego dnia. Jest to nie tylko przydatne do użytku osobistego, ale także Instagram Stories to modny sposób nawiązywania kontaktu z klientami przez marki i właścicieli firm. Historie stanowią teraz ponad jedną trzecią treści sponsorowanych na Instagramie. Tak więc, jeśli chcesz uzyskać większy zasięg i zaangażowanie, może nadszedł czas, abyś poeksperymentował z korzystaniem z Instagram Stories.

Nie udało się przesłać historii na Instagramie — jak to naprawić

Chociaż funkcja była w większości wzorowana na Snapchacie, Instagram z powodzeniem zintegrował ją ze swoją platformą. Sposób działania jest prosty: robisz film lub zdjęcie (lub serię filmów lub zdjęć), dodajesz podpis, dołączasz filtry i publikujesz. Twoje historie będą aktywne przez 24 godziny, a następnie automatycznie znikną i zostaną zapisane w archiwum.

Większość użytkowników bezproblemowo korzysta z Instagram Stories; wielu z nich było nawet tak kreatywnych! Jednak niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z Stories – w szczególności brak możliwości przesłania filmów lub zdjęć, z ciągłym komunikatem „Wysyłanie” lub „Przesyłanie nie powiodło się”.

W tym artykule pokażemy kilka różnych metod, aby rozwiązać tę sytuację i sprawić, by Twoje historie znów działały idealnie.

Dlaczego historie na Instagramie nie są przesyłane

Istnieje kilka potencjalnych powodów, dla których Twoja historia na Instagramie może nie zostać pomyślnie przesłana na serwery Instagrama. Połączenie sprzętu i oprogramowania działającego w skali globalnej, które sprawia, że ​​aplikacja/witryna taka jak funkcja Instagrama, jest oszałamiająco skomplikowane. Oto niektóre z typowych winowajców, których nie można przesłać na Instagram Stories.

Usterka oprogramowania serwerowego

Instagram jest stale aktualizowany, a nowe łatki i poprawki są stosowane praktycznie codziennie. Ogólnie rzecz biorąc, takie poprawki są całkiem dobrze przetestowane na zestawie równoległego sprzętu, na którym działa coś w rodzaju fałszywego Instagrama. Jeśli zmiana oprogramowania nie zepsuje udawanej witryny, prawdopodobnie można bezpiecznie zastosować ją do głównej witryny. Zwykle jest to bezpieczny zakład, ale zdarza się, że bezpieczny zakład się nie opłaca, a testowane oprogramowanie trafia na serwery produkcyjne, a cały produkt się zatrzymuje.

Usterka oprogramowania aplikacji

To, co użytkownicy uważają za „Instagram”, to aplikacja uruchamiana na smartfonie lub tablecie. Ta aplikacja, chociaż jest istotną częścią architektury Instagrama, wykonuje tylko niewielką część pracy całego systemu. To znacznie mniejsze i prostsze oprogramowanie niż kod, który łączy serwery i utrzymuje aplikacje w ruchu. Oprogramowanie działające w telefonie, zwane „klientem”, jest wygodniejsze do testowania niż zaawansowane oprogramowanie po stronie serwera. Ma jednak jedną wadę: jest używany przez dziesiątki milionów ludzi, co oznacza, że ​​wiele możliwych sposobów, w jakie ci losowi ludzie mogą próbować robić rzeczy, po prostu nie zostanie przedstawionych w procesie testowania. Mała usterka w kliencie może spowodować sytuację, w której nie uda się przesłać Stories, szczególnie w wyniku nietypowych działań użytkownika.

Problemy z siecią

Sieć między Twoim smartfonem a serwerami Instagrama znajdującymi się gdzieś w tajnym centrum danych Facebooka jest skomplikowana i torturująca. Zaczynając od smartfona, sygnały danych są przesyłane do najbliższej wieży komórkowej, która sama jest połączona przekaźnikiem mikrofalowym lub fizycznym kablem z lokalnym koncentratorem. Stamtąd sygnał wędruje w górę architektury sieciowej do szkieletu. Ogromny potok danych biegnie na duże odległości między miastami, zanim zostanie rozładowany z powrotem do innego lokalnego węzła i przeniesie się do centrum danych Facebooka. To tam serwer Instagram pobiera sygnał i przetwarza go, zamieniając go we wpis w Twoich Stories. Pomimo tego, jak skomplikowany może wydawać się proces, to tylko ułamek sekundy. Ta sieć jest niezawodna, ale też skomplikowana. Awaria koncentratora lub usterka w oprogramowaniu do routingu może spowodować, że sekcje systemu nie będą miały kontaktu z resztą sieci. Takie zakłócenia są na ogół krótkotrwałe.

Rozwiązywanie problemów z przesyłaniem

Masz kilka rozwiązań, które pomogą Ci rozwiązać, obejść lub zarządzać błędami przesyłania Twoich Stories.

Spróbuj ponownie za chwilę

W większości przypadków problem sam się rozwiąże, wystarczy uzbroić się w cierpliwość. Możliwe, że masz słabe połączenie sieciowe, które prawdopodobnie zostanie rozwiązane przez dostawcę sieci.

Możesz iść poczytać książkę lub zrobić filiżankę kawy. Zadzwoń do dziadków i powiedz im, że ich kochasz. Można zrobić wiele produktywnych krótkich przerw, które dadzą inżynierom Instagrama czas na uderzenie w serwery kijem baseballowym lub cokolwiek innego, co zrobią, aby wszystko znów działało. Nie jest to do końca naprawa, ale oszczędza stresowania się, próbując to naprawić.

Zobacz, co się dzieje

Pamiętaj, że czasami, gdy Instagram Stories się nie przesyła, nie jest to aplikacja, ale koniec sieci na Instagramie. Niezależnie od tego, czy chodzi o problemy z serwerem, problemy z siecią, błędy, awarię sprzętu, czy cokolwiek, takie problemy będą widoczne w systemie jako całości. Sam Instagram nie prowadzi publicznego rejestru swojego statusu w czasie rzeczywistym, ale inne osoby to robią. Jedną z dobrych witryn do sprawdzenia jest downdetector.com, na którym znajdują się strony wielu popularnych witryn, nie tylko Instagram. Możesz sprawdzić status działania Instagrama, a także przeczytać komentarze innych użytkowników Instagrama. Być może poczujesz się lepiej, wiedząc, że nie jesteś jedyną osobą, która doświadcza takich problemów.

Przełącz sieć danych

Ponieważ przesyłanie relacji na Instagram zależy od sieci danych, pierwszym logicznym krokiem jest zmiana z sieci Wi-Fi na sieć komórkową 4G lub odwrotnie. Instagram zobaczy zmianę i spróbuje ponownie nawiązać połączenie. Jeśli problem dotyczy przepustowości lub ruchu sieciowego, sposób przesyłania powinien być teraz jasny.

Użyj obejścia trybu samolotowego

To dziwne, małe obejście, które krążyło po Reddicie i innych miejscach, kiedy właśnie wprowadzono Historie na Instagramie i wystąpiło wiele usterek. To obejście nie jest zbyt logiczne ani intuicyjne, ale przyniosło pozytywne rezultaty dla wielu użytkowników, którzy to potwierdzają.

  1. Opublikuj swoją historię na Instagramie dwa razy z rzędu (nie martw się, zachowujemy tylko jedną).
  2. Zamknij Instagram i włącz tryb samolotowy w telefonie.
  3. Otwórz Instagram i usuń pierwszą historię.
  4. Wyłącz tryb samolotowy.

Wiele osób, które doświadczyły początkowych błędów związanych z Instagram Stories, potwierdziło, że ta metoda działa.

Uruchom ponownie Instagram

Ponowne uruchomienie aplikacji w systemie Android lub iOS powoduje odświeżenie plików tymczasowych i wykorzystanie pamięci przez tę aplikację. To może wystarczyć, aby znów działał. Większość aplikacji samoreguluje pamięć lub pamięć podręczną, ale czasami się zacinają. Ponowne uruchomienie może sprawić, że znów będą działać. W przypadku Androida otwórz szufladę aplikacji, znajdź aplikację Instagram i naciśnij X w prawym górnym rogu, aby zamknąć aplikację. W przypadku iPhone'a otwórz najnowsze aplikacje w iOS i przesuń palcem w górę, aby zamknąć Instagram.

Uaktualnić aplikację

Podobnie jak większość popularnych aplikacji, Instagram zwykle regularnie aktualizuje. Jeśli w samej aplikacji występuje znany problem, aktualizacja zwykle pojawia się szybko. Aktualizacja za pośrednictwem App Store lub Google Play Store to logiczny kolejny krok. Otwórz odpowiedni sklep z aplikacjami i przejrzyj dostępne aktualizacje. Twoja aplikacja Instagram może wymagać aktualizacji.

Uruchom ponownie telefon

Jak zawsze, szybkie ponowne uruchomienie może rozwiązać wiele problemów, a to może być jeden z nich. Ponowne uruchomienie spowoduje usunięcie wszystkich plików tymczasowych, plików przechowywanych w pamięci i buforowanych plików aplikacji. Telefon przeładuje wszystko z zapisanych kopii i zacznie od nowa. Po ponownym uruchomieniu telefonu otwórz Instagram i spróbuj ponownie opublikować swoją historię. To może po prostu zadziałać.

Zainstaluj ponownie aplikację

Jeśli zmieniłeś sieci danych, próbowałeś zaktualizować Instagram, sprawdziłeś, czy inni mają ten sam problem, i wypróbowałeś obejście, a wszystko nadal nie działa tak, jak powinno, masz dwie opcje. Możesz poczekać i sprawdzić, czy to problem z Instagramem, lub ponownie zainstalować aplikację, aby sprawdzić, czy to coś naprawi. Jeśli jest to uszkodzenie plików instalacyjnych, ponowna instalacja może to naprawić.

Wybierz Instagram z szuflady aplikacji i przytrzymaj ikonę. W Androidzie przeciągnij ikonę do kosza u góry ekranu. W iOS wybierz mały X, który pojawia się w górnym rogu ikony. Obie czynności usuną Instagram z telefonu. Następnie przejdź do odpowiedniego sklepu z aplikacjami i pobierz nową kopię. Będziesz musiał się zalogować i odtworzyć swoją historię na Instagramie, aby ją opublikować, ale może to znowu zadziałać.

Dlaczego moje historie na Instagramie są niewyraźne?

Jeśli problem niekoniecznie polega na tym, że Twoja historia na Instagramie nie działa, ale zamiast tego zdjęcia lub filmy są rozmyte. Najprawdopodobniej jest to problem z aparatem, a nie z samą aplikacją, ale jeśli masz pewność, że to aplikacja, możemy spróbować ponownie uruchomić aplikację. Jeśli to nie zadziała, być może trzeba będzie zaktualizować aplikację.

Jeśli uważasz, że to sam aparat, spróbuj zaktualizować telefon lub sprawdź aparat. Czasami wnętrze aparatu pęka po upuszczeniu telefonu, ale najprawdopodobniej obiektyw jest zabrudzony. Użyj Windexa, aby go wyczyścić i spróbuj zrobić kolejne zdjęcie. Jeśli nic z tego nie działa, być może trzeba to naprawić.

Jak usunąć historię na Instagramie, która nie zostanie opublikowana?

Możesz usunąć historię, która nie zostanie opublikowana w taki sam sposób, jak usuwasz historię na Instagramie, która publikuje. Przejdź do historii, którą chcesz opublikować, i wybierz trzy kropki w prawym dolnym rogu ekranu. Zobaczysz menu rozwijane. Kliknij opcję „usuń”, a pozbędzie się tego posta.

Oto kilka innych artykułów na Instagram Stories, które mogą okazać się pomocne.

Patrzysz na historię na Instagramie i po prostu mija ona zbyt szybko, aby nadążyć? Pokażemy Ci, jak wstrzymać historię na Instagramie.

Mamy przewodnik po tym, jak Instagram wybiera kolejność Stories.

Dla ciekawskich, nasz przewodnik po tym, co oznacza ikona serca na Instagramie.