Jak zainstalować Firefoksa na Kindle Fire HDX

Lubię mieć opcje, jeśli chodzi o przeszukiwanie sieci. Wbudowana przeglądarka internetowa, która jest fabrycznie zainstalowana na Kindle Fire HDX Silk, nie jest zła, ale jak powiedziałem — opcje.

Jak zainstalować Firefoksa na Kindle Fire HDX

Aby zainstalować Firefoksa na Kindle HDX, najpierw musisz włączyć niektóre ustawienia na swoim urządzeniu.

Chwyć swój HDX i zabierzmy się do pracy.

Ustawienia

 1. Przesuń palcem w dół od góry Kindle Fire HDX, aby uzyskać dostęp do opcji> dotknij "Ustawienia".
 2. Przejdź do „Aplikacji”.
 3. Dotknij "Zezwalaj aplikacjom z nieznanych źródeł" w górnej części tego podmenu. Przełącz suwak do pozycji „Wł.” u góry. (Zmienia kolor na pomarańczowy, gdy jest to dozwolone).

Wersja Firefoksa, którą musisz zainstalować, to Aurora. To jest wersja dla programistów mobilnych — i wiem, że działa, ponieważ osobiście jej używam. Wszystkie inne wersje są dostępne tylko w Google Play.

Uwaga: oryginalny Firefox zamykał się za każdym razem, gdy próbowałem go uruchomić, chociaż zainstalowałem go z bezpośredniej strony pobierania APK (aplikacja na Androida). Dlatego ostrzegam przed tym. Fire OS — system operacyjny, na którym działają urządzenia Kindle — jest oparty na systemie Android.

 • Otwórz przeglądarkę Silk na ekranie głównym swojego Kindle Fire HDX lub z lokalizacji aplikacji. Teraz przejdziesz do strony pobierania, aby pobrać Firefox Aurora na swój Kindle.

Pobierz Firefox Aurora

 1. Udaj się do Mozilli i pobierz wersję programistyczną Firefox Aurora tutaj.

Ognisty Lis Aurora

 • Na dole twojego Kindle Fire HDX otworzy się wyskakujące okienko z napisem: „Ten typ pliku może uszkodzić twoje urządzenie. Czy mimo to chcesz zachować fennec-47.0a2.multi.android-arm.apk?”
 1. Stuknij OK.
 • W lewym dolnym rogu ekranu pojawi się alert pobierania. (Twój HDX nie wybuchnie. W porządku – możesz mi zaufać w tym przypadku.)
 1. Przesuń menu w dół od góry Kindle HDX i dotknij pobrania, aby zainstalować.
 • Przed zainstalowaniem Aurory Twoje urządzenie uprzejmie Cię ostrzeże. Mówi tylko, że Aurora uzyskuje dostęp do wybranych funkcji prywatności i dostępu do urządzenia. Znowu jest w porządku.
 1. Wybierz przycisk Instaluj w prawym dolnym rogu.
 • Zobaczysz instalację przeglądarki Aurora Firefox. Następnie informuje o pomyślnym zakończeniu instalacji.
 1. Otwórz przeglądarkę Aurora w prawym dolnym rogu lub wybierz "Gotowe". Ikona Aurora znajduje się teraz w menu ekranu głównego Kindle Fire i pojawia się w aplikacjach.

To wszystko! Masz teraz więcej niż jedną przeglądarkę do wyboru podczas surfowania w sieci na swoim Kindle Fire HDX. Teraz masz swobodę wyboru przeglądarki Firefox lub Silk — w zależności od preferencji. Fajnie jest mieć wybór, prawda?