Jak zainstalować dzwonek dzwonkowy na cegle?

Większość ludzi, którzy nie są majstrami ani elektrykami, boi się wszystkiego, co wiąże się z przewodami i elektrycznością. To samo dotyczy instalacji dzwonków do drzwi, zwłaszcza inteligentnych dzwonków do drzwi, takich jak urządzenia Ring Doorbell.

Jak zainstalować dzwonek dzwonkowy na cegle?

Nie obawiaj się, proces instalacji w rzeczywistości nie jest taki trudny. Ponadto większość z tych urządzeń ma dość podobną, jeśli nie identyczną instalację. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić samodzielnie, jesteś we właściwym miejscu.

Ten samouczek nauczy Cię, jak zainstalować dowolny dzwonek Ring na cegle i innych twardych powierzchniach.

Zanim zaczniesz

Zanim przejdziemy do fizycznej części instalacji, musisz najpierw coś zrobić. Ring Doorbell to urządzenie inteligentne, co oznacza, że ​​do działania używa aplikacji. Aplikację Ring można pobrać z oficjalnej strony pobierania Ring.

W chwili pisania tego tekstu Ring oferuje aplikację działającą na urządzeniach z systemem iOS, Android, Mac i Windows. Po zainstalowaniu aplikacji Ring po prostu utwórz konto i postępuj zgodnie z instrukcjami konfiguracji wyświetlanymi na ekranie.

Należy również naładować i zainstalować baterię otrzymaną z urządzeniem Ring Doorbell. Baterie te można ładować, co oznacza, że ​​będziesz musiał je regularnie ładować.

Dodatkowo otrzymasz zasilacz do baterii. Wystarczy połączyć oba, a wskaźnik LED na dzwonku pokaże, kiedy bateria jest całkowicie naładowana. Po pełnym naładowaniu musisz podłączyć go do dzwonka do drzwi i upewnić się, że dzwonek się włączy.

Pozostało już tylko podłączyć urządzenie Ring Doorbell do domowej sieci Wi-Fi. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji Ring; wystarczy wpisać hasło Wi-Fi i gotowe. Gdy urządzenie Ring przejdzie w tryb online, możesz rozpocząć instalację ręczną.

dzwonek do drzwi

Ręczna instalacja dzwonka do drzwi (na cegle)

Jeśli masz istniejący dzwonek przewodowy, musisz go wyłączyć. Następnie należy go całkowicie usunąć. Poniższe kroki pokażą Ci, jak skonfigurować bezprzewodowy dzwonek Ring Doorbell:

  1. Przymocuj płytkę bazową Ring Doorbell do ościeżnicy. Następnie włóż stopkę poziomu l (w zestawie) pośrodku płyty podstawowej. Na koniec zaznacz ołówkiem otwory na śruby we wszystkich czterech rogach płyty podstawowej.
  2. Za pomocą śrubokręta wkręć odpowiednie śruby (również w zestawie) przez otwory w płycie bazowej głębiej w ościeżnicę. Ponieważ montujesz Ring Doorbell na klocku, musisz użyć plastikowych śrub kotwiących (również w zestawie).
  3. Podnieś wiertło (w zestawie) i wywierć cztery otwory w ościeżnicy. Następnie włóż wspomniane plastikowe śruby kotwiące. Na koniec wkręć śruby w te śruby kotwiące.
  4. Część ręczna jest prawie ukończona. Wrócimy do tego później, ale najpierw musisz sprawdzić jakość wideo Ring Doorbell. Upewnij się, że urządzenie Ring Doorbell nie znajduje się zbyt daleko od routera, aby zapewnić optymalną siłę sygnału. Upewnij się również, że masz połączenie o przepustowości co najmniej 2 Mb/s (zarówno prędkość w górę, jak i w dół musi wynosić co najmniej 2 Mb/s). Sprawdź jakość wideo w aplikacji Ring i jeśli Ci się spodoba, kontynuuj instalację.
  5. Teraz możesz przymocować urządzenie Ring do podstawy. Najpierw poluzuj śruby zabezpieczające na dole dzwonka. Następnie przesuń dzwonek do drzwi nad płytą bazową i upewnij się, że się zatrzasnął.
  6. Na koniec mocno wkręć śruby zabezpieczające na dole.

    śruba dzwonka

Konfiguracja aplikacji dzwonka

Zakończyłeś trudną część procesu instalacji. Teraz musisz skonfigurować aplikację Ring, aby odpowiadała na urządzenie Ring Doorbell. Wystarczy podać dokładny adres, dokładną lokalizację kamery (na przykład podwórko) i ustawić odpowiednią czułość ruchu.

Starsze modele Ring Doorbell mają strefy ruchu, podczas gdy nowsze umożliwiają rysowanie niestandardowych stref według własnych upodobań. Możesz także ustawić harmonogramy ruchu, wyłączyć monitorowanie ruchu przez określony czas – na przykład, gdy śmieci są zabierane rano – a nawet ustawić niestandardową czułość ruchu.

Oprócz transmisji wideo na żywo na smartfonie lub komputerze, będziesz również otrzymywać powiadomienia o ruchu jako powiadomienia push. Oczywiście, gdy ktoś zadzwoni do Twojego dzwonka, również zostaniesz o tym powiadomiony. Całkiem fajnie, nie sądzisz?

Tryb awaryjny włączony

Widzisz, instalacja Ring Doorbell nie jest taka trudna. Teraz możesz go w pełni dostosować za pomocą aplikacji Ring, a nawet bawić się nim. Pierwsze użycie tego inteligentnego urządzenia będzie całkiem zabawne. Jednak to urządzenie nie jest przeznaczone do zabawy, ale do bezpieczeństwa.

Co ważniejsze, możesz teraz czuć się bezpieczniej w swoim domu dzięki tej zgrabnej funkcji nadzoru wideo na wyciągnięcie ręki. Możesz nawet mieć wiele urządzeń otaczających cały dom, ale to zależy od Twoich potrzeb. Podaj nam swoje dwa grosze w tej sprawie w komentarzach poniżej.