Recenzja HP ​​Compaq 6820s

676 £ Cena w recenzji

Laptopy biznesowe i dobry wygląd często się nie mieszają, ale HP Compaq 6820s jest atrakcyjnym wyjątkiem od reguły. Jako jedyny laptop z 17-calowym ekranem jest fizycznie duży, a jego waga 3,06 kg nie jest warta wąchania, ale jest tylko cięższa niż laptopy 15,4 cala.

Recenzja HP ​​Compaq 6820s

17-calowy panel HP ma natywną rozdzielczość 1440 x 900, taką samą jak w mniejszym Dell Latitude D630, ale większy rozmiar ekranu poprawia czytelność. Obraz, który zapewnia, jest jasny i pozbawiony jakichkolwiek problemów, takich jak ziarnistość czy cętki, ale brakuje mu kontrastu, co sprawia, że ​​obrazy wyglądają na wyblakłe.

Biorąc pod uwagę niską cenę, specyfikacja 6820s jest szczególnie dobra. Intel Core 2 Duo T7250 współpracuje z 2 GB pamięci, podczas gdy dysk twardy o pojemności 160 GB i nagrywarka DVD LG. Wydajność była tylko odrobinę w porównaniu z innymi laptopami o podobnej specyfikacji, ale wynik 1,07 jest wystarczająco dobry do codziennych zadań biurowych.

Znaczne wymiary 6820s oznaczają, że HP było w stanie zapewnić przestronną klawiaturę i klawiaturę numeryczną. Prawy klawisz Shift skurczył się, aby zrobić miejsce dla klawiszy kursora, ale pełnowymiarowe klawisze mają pozytywną akcję, co zapewnia wygodne pisanie. Klawiatura jest jednak lekko wpuszczona w obudowę HP, co sprawia, że ​​pozycja pisania jest zbyt płaska.

Podejrzane jest jednak umieszczenie złącza zasilania. Wciśnięty między gniazdo VGA a port Ethernet 10/100 wzdłuż lewej krawędzi, sprawia, że ​​zbyt łatwo jest przypadkowo wyciągnąć go lub którykolwiek z sąsiednich kabli.

Żywotność baterii jest również trochę krótka. Przy lekkim użytkowaniu 6820s wytrzymywał minutę krócej niż trzy i pół godziny, spadając do 1 godziny 10 minut przy intensywnym użytkowaniu. Bezpieczeństwo to kolejna słabość: nie ma czytnika linii papilarnych, układu TPM, ani nawet czytnika kart inteligentnych.

Gdyby to nie był test grupowy laptopów biznesowych, moglibyśmy spojrzeć poza brak zabezpieczeń i zobaczyć HP jako dobrze zbudowany laptop w dobrej cenie. Ale bezpieczeństwo jest ważne, a HP Compaq 6820s ma zbyt wiele innych wad, aby utrzymać go w działaniu.