Jak szybko awansować na Steam

Co przychodzi ci na myśl, gdy słyszysz frazę „poziomuj”? Można śmiało powiedzieć, że większość ludzi z radością zawołałaby: „Gry wideo!” Następnie gracz może opisać proces wchodzenia na wyższy poziom w swoich ulubionych grach lub ewentualnie inne umiejętności, nad którymi pracuje. Możesz, ale nie musisz, myśleć o Steamie w szczególności w kwestii „wyrównywania poziomów”.

Jak szybko awansować na Steam

Kiedy „wchodzisz na wyższy poziom”, napełnia cię to poczuciem spełnienia. Osiągnąłeś ten pożądany kolejny etap i osiągnąłeś trochę osobistej satysfakcji. Steam próbował powtórzyć ten efekt, dodając poziomy do swojej platformy biblioteki gier. Ta funkcja zapewnia dodatkowe korzyści i prestiż za każdy osiągnięty kamień milowy na Steam.

Co zarabiasz, awansując na Steam

Lista tego, co zdobywasz dzięki zdobywaniu poziomów na Steam, zawiera następujące elementy:

 • Zwiększona lista znajomych: Twoja lista znajomych na Steam jest domyślnie ustawiona na 250 miejsc. Z każdym zdobytym poziomem Steam liczba ta wzrasta o pięć dodatkowych miejsc. Jak dotąd na tej liście nie ma potwierdzonego maksimum.

 • Dodatkowe sloty pokazowe Steam: Prezentacja pokaże różne kamienie milowe, z których jesteś najbardziej dumny. Osiągnięcia pojawiają się u góry Twojego profilu i można je wybrać z listy osiągniętych przez Ciebie kamieni milowych.

  Odblokowujesz jedno dodatkowe miejsce na prezentację na każde dziesięć zdobytych poziomów. To osiągnięcie nie wpływa na liczbę widocznych gniazd, ale wpływa na inne typy, które możesz wyświetlić. Do wyboru jest łącznie 16 różnych typów prezentacji, które możesz ustawić w dowolny sposób.

 • Zwiększone szanse na pakiety Booster: Gdy osiągniesz 10 poziom na swoim profilu Steam, pakiety bonusowe staną się dostępne z 20% szansą na zdobycie jednego. Ta okazja oznacza, że ​​po zdobyciu wszystkich możliwych kart do gry masz prawo do otrzymania pakietu bonusowego zawierającego trzy losowe karty z zestawu gry.

  Każde dziesięć poziomów podwaja Twoje szanse na otrzymanie pakietu bonusowego. Pakiety Booster są losowo przyznawane kwalifikującym się użytkownikom za każdym razem, gdy członek społeczności Steam stworzy odznakę.

Podstawy zdobywania doświadczenia (PD)

Co powinieneś wiedzieć, zanim zdobędziesz więcej PD:

 • Odznaki dają najwięcej XP, więc będziesz chciał stworzyć jak najwięcej. Każdy z nich może awansować cztery razy i da ci 100 PD za sztukę.
 • Możesz tworzyć odznaki za pomocą kart kolekcjonerskich zdobywasz z gier, w które najczęściej grasz na Steam.

 • Podczas jednej gry możesz zebrać tylko pół zestawu kart kolekcjonerskich. Aby uzyskać pozostałą część zestawu kart tej gry, musisz je wymienić lub kupić na rynku Steam.

 • Po stworzeniu odznaki gry możesz otrzymać pakiet doładowania w zależności od Twojego aktualnego poziomu Steam. Ten pakiet dodatkowy będzie zawierał trzy losowe karty. Każde dziesięć poziomów, które osiągniesz, zapewni ci 20% wzrost współczynnika wypadania pakietu booster.

Sposoby na awans na Steam

Być może przez lata kupiłeś tak wiele gier i ledwo zarejestrowano spadek twojego wyniku. Każdy użytkownik Steam ma swój poziom, ale większość nie jest pewna, jakie kroki są potrzebne, aby zyskać więcej. Ponieważ wyższe poziomy dają każdemu użytkownikowi więcej bonusów, być może nadszedł czas, aby zrozumieć metody zdobywania kolejnych poziomów na Steam.

Metoda 1: Awans na Steam bez grania

Nie musisz kupować ani grać w żadne gry na Steam, aby stworzyć odznakę gry. Dla niektórych może to być szok, ale to prawda. Zamiast tego możesz wymienić lub kupić potrzebne karty na rynku Steam.

Zgadza się. Aby szybko awansować na platformie do gier, nie musisz nawet kupować ani grać w gry. Nie musisz też wydawać pieniędzy, aby awansować. Co za osobliwa konfiguracja!

Niezależnie od tego, jeśli nie wiesz, które karty kupić lub wymienić, nie zajdziesz daleko w staraniach o awansowanie. Wiedza o tym, jak działa Steam, jest kluczem do postępu.

Metoda 2: Użyj narzędzi Steam, aby awansować

Aby rozpocząć tworzenie odznak i następującą burzę XP, powinieneś najpierw zajrzeć do narzędzi Steam. Tutaj znajdziesz listę zestawów do sprzedaży.

Lista wyświetla nazwę zestawu, średnią cenę na giełdzie Steam, kwotę rabatu oraz datę opublikowania. Możesz użyć wielu filtrów, aby znaleźć najtańsze zestawy i ukryć te, które już stworzyłeś.

Korzystając z narzędzi Steam, możesz zaoszczędzić sporo czasu podczas całego procesu, w przeciwieństwie do zakupów dokonywanych bezpośrednio na Steam.

Narzędzia Steam mają również fajną małą funkcję, która pomoże spojrzeć na koszt całego procesu poziomowania z odpowiedniej perspektywy. Kalkulator poziomu i kosztów zapewni przybliżenie, ile będziesz musiał wydać na zakupy kartą, aby osiągnąć pożądany poziom.

Chociaż jest to całkiem przydatne, nie bierze pod uwagę ilości XP, które możesz lub zdobyłeś dzięki odznakom innym niż karty lub sprzedaży na Steam (więcej o tym później).

Metoda 3: Awansuj poprzez rzemiosło

Rzemiosło oferuje więcej niż tylko PD. Za każdą wytworzoną odznakę otrzymasz trzy losowe przedmioty. Mogą to być między innymi emotikony i tła profilu. Możesz czuć, że te opcje nie mają żadnej wartości i lepiej je odrzucić i zapomnieć.

Nie tak szybko! Te szczególne przedmioty mogą nie być dla ciebie atrakcyjne, ale jak mówią, „śmieci jednego człowieka to skarb innego człowieka”.

Przedmioty można sprzedawać na Rynku Steam za całkiem przyzwoity grosz, w zależności od popytu. Chociaż tworzysz odznaki z najpopularniejszych, nowszych gier, przedmioty prawdopodobnie przyniosą ci tylko kilka centów za sztukę.

Możesz czerpać zyski z tego, co już uważałeś za śmieci i ponownie zainwestować w dodatkowe odznaki. Wszystko, co nie zostanie odebrane na targowisku, może zostać rozbite na klejnoty, z których można tworzyć zestawy doładowania dla dodatkowych kart. Może to być ciągły cykl XP, jeśli dobrze to zrobisz.

Metoda 4: Zdobywaj odznaki Steam bez zestawów kart

Istnieje kilka sposobów na zdobywanie odznak bez konieczności posiadania zestawów kart. Zdobycie odznaki Game Collector odbywa się automatycznie po zgromadzeniu określonej liczby gier w Twojej bibliotece Steam. Ten proces rozpoczyna się od pierwszego zakupu i jest kontynuowany w miarę dodawania kolejnych gier. Dla tych z Was, którzy podczas wyprzedaży upuszczają gotówkę na grach, ale nadal ich nie tknęli, cóż, to jest wasza nagroda.

Odznaka „Filar społeczności” jest tworzona przez kilka zadań naprawczych wykonanych na Steam. Przejrzyj grę lub zagłosuj na projekt „Zielone światło”, a ta odznaka może zostać przyznana Twojemu profilowi. Odznaka może również zostać podniesiona jeszcze raz, aby uzyskać więcej PD, więc udział w niej może być szczególnie zainteresowany. Udając się do sekcji „Odznaki” swojego profilu Steam, możesz znaleźć listę wszystkich wymaganych zadań.

Metoda 5: Użyj nieautoryzowanych metod zwiększania poziomu

Umowa abonencka Steam stanowi, że „Nie możesz używać cheatów, oprogramowania do automatyzacji (botów), modów, hacków ani żadnego nieautoryzowanego oprogramowania stron trzecich w celu modyfikowania lub automatyzacji dowolnego procesu rynku subskrypcji”. Jeśli jednak uważasz, że nagroda jest warta ryzyka, możesz sprawdzić kilka źródeł zdobywania poziomów na Steam.

Opcja 1: Użyj wymiany kart Steam, aby awansować

Giełda kart Steam ma zautomatyzowanego bota handlowego, który pomaga wymienić wszystkie zduplikowane karty na inne, których potrzebujesz.

Opcja 2: Użyj społeczności Reddit Steam Trading Cards

Jeśli nie wstydzisz się, że możesz zostać przyłapany na oprogramowaniu do automatyzacji, Reddit ma również opcję dla Ciebie. Przejdź do społeczności Steam Trading Cards i zobacz, co mają do zaoferowania. Dwie polecane gry to Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) i Team Fortress 2 (TF2).

 1. Kup zbywalny klucz, udając się do OPSkins i łapiąc go za około 2 USD.

 2. Znajdź ofertę w społeczności Steam Trading Cards Reddit z 20:1 dla CS:GO lub 16:1 dla TF2. Ten stosunek wskazuje, że są skłonni zapewnić ci 20 (lub 16) zestawów kart za jeden klucz zdatny do handlu.

 3. Dodaj wymienionego bota do listy znajomych na Steam.

 4. Otwórz czat między sobą a botem i wpisz „!check”. Zignoruj ​​kropkę. Ten krok powie Ci, czy zestawy obiecane w poście Reddit są w tej chwili dostępne. Jeśli wszystko wygląda dobrze, wpisz „!help”. Wyklucz okres. Ten wpis wyświetla listę poleceń do wyboru.
 5. Znajdź polecenie handlu i wprowadź je w polu tekstowym.

 6. Bot rozpocznie wymianę, a zestawy powinny pojawić się w Twoim profilu.
 7. W profilu Steam kliknij „Odznaki”. Rozpocznij tworzenie odznak z nowo zdobytych zestawów.

Możesz powtórzyć powyższy proces, aby zgromadzić dużo XP!

Zdobywanie poziomów Steam: opcje, których należy unikać w celu szybkiego zdobywania poziomów

Folie to strata czasu na szybkie poziomowanie

Folie to „ładne” kolekcjonerskie wersje standardowych kart kolekcjonerskich Steam. Jeśli jednak twoim celem jest szybkie zdobywanie poziomów, to dążenie do tworzenia odznak nie jest w twoim najlepszym interesie. Przynajmniej nie, jeśli sam je tworzysz. Tak błyszczące i rzadkie jak one, karty foliowe nie służą bezpośrednio do szybkiego wyrównywania.

Odznaka stworzona przy użyciu karty foliowej otrzyma takie same 100 PD jak odznaka wykonana z niefoliowanej karty. Najważniejsze jest to, że jest wielu kolekcjonerów, którzy są gotowi sowicie za nie zapłacić.

Każda folia, na którą się natkniesz, powinna być sprzedawana na Steam Marketplace, ponieważ folie sprzedają się za znacznie więcej niż zwykłe wersje. Każdą gotówkę, którą otrzymasz ze sprzedaży kart foliowych, najlepiej zainwestować w kilka tańszych, zwykłych kart. Korzystając z tej metody, możesz osiągnąć swoje cele zdobywania poziomów znacznie szybciej, co jest o wiele lepsze niż powolne zdobywanie poziomów!

Zarabianie na sprzedaży Steam

Zebrałeś więc kilka zestawów i jesteś gotowy do rozpoczęcia tworzenia. To znaczy, to kolejny najbardziej logiczny krok, prawda? Technicznie tak, ale możesz chcieć poczekać, aż nadejdzie wielka letnia lub zimowa wyprzedaż Steam.

Powodem tego jest to, że wszystkie odznaki stworzone podczas wydarzeń sprzedaży gier nagradzają Cię dodatkowymi kartami wydarzeń Steam. Te karty bonusowe można następnie przekształcić w odznaki związane z wydarzeniem, z których każdy może stale zwiększać poziom w okresie wyprzedaży. To jest… nieskończona ilość XP, które możesz zgromadzić przez długi czas.

Możesz (i powinieneś) wchodzić all-in, gdy awansujesz swój profil, ponieważ najlepszym momentem na awans jest jedno z tych wydarzeń.

Czy znasz jakieś sztuczki lub wskazówki dotyczące szybszego zdobywania poziomów w Steam? Jeśli tak, powiedz nam o nich w komentarzach poniżej!