Jak wyłączyć przewodnik głosowy na telewizorze LG

Firma LG jest na pierwszej linii frontu w dostarczaniu inteligentnych urządzeń, które umożliwiają użytkownikom o wszystkich umiejętnościach. W związku z tym firma zainwestowała środki, aby zapewnić wszystkim osobom z wadami wzroku lub słuchu możliwość korzystania z ich produktów. Doprowadziło to do włączenia przewodnika głosowego (narracji dźwiękowej) we wszystkich inteligentnych telewizorach LG.

Jak wyłączyć przewodnik głosowy na telewizorze LG

Gdy przewodnik głosowy jest włączony, telewizor zapewnia dźwiękową informację zwrotną podczas przeglądania menu i elementów sterujących. Niezależnie od tego, czy używasz pilota do zwiększania głośności, czy zmiany języka, ta funkcja opisuje, co dzieje się na ekranie. Te opisy działają również dobrze z platformami strumieniowymi, takimi jak Netflix, Apple TV i Amazon Prime Video.

Czasami jednak nie potrzebujesz przewodnika głosowego. Może próbujesz oglądać swój ulubiony program bez rozpraszania uwagi lub masz przyjaciół, którzy chcą się popatrzeć. Ta funkcja może być również dość denerwująca, ponieważ automatycznie powoduje, że kursor staje się bezużyteczny.

Na szczęście wyłączenie przewodnika głosowego LG Smart TV jest łatwe, a ten artykuł pokaże Ci, jak się do tego zabrać.

Jak wyłączyć przewodnik głosowy na telewizorze LG

Jeśli Twój telewizor głośno opisuje wszystko, co jest podświetlone na ekranie, oznacza to, że przewodnik głosowy jest włączony. Oto jak wyłączyć tę funkcję:

 1. Naciśnij przycisk „Ustawienia” na pilocie. Spowoduje to uruchomienie menu ustawień telewizora, które zawiera listę ikon po lewej stronie ekranu.

 2. Naciśnij ikonę "Wszystkie ustawienia" na dole listy. Użyj strzałek w górę i w dół, aby poruszać się po liście.

 3. Gdy otworzy się ekran ustawień, wybierz "Dostępność".

 4. Przewiń w dół menu ułatwień dostępu i wybierz "Audiodeskrypcja".
 5. Przełącz przycisk obok „Audiodeskrypcja” do pozycji wyłączonej.

Gotowe! Dzięki tym prostym krokom wyłączysz narrację telewizora.

Jednak w przypadku niektórych modeli funkcja przewodnika głosowego znajduje się w sekcji Wskazówki głosowe. Dobrą rzeczą jest to, że kroki, aby go wyłączyć, pozostają niezmienione:

 1. Naciśnij przycisk „Ustawienia” na pilocie, aby otworzyć menu ustawień.

 2. Użyj strzałki w dół na pilocie, aby przewinąć w dół do "Wszystkie ustawienia".

 3. Gdy otworzy się ekran Wszystkie ustawienia, wybierz "Dostępność".

 4. Przewiń w dół Menu ułatwień dostępu i wybierz "Przewodnik audio".

 5. Przełącz przycisk obok „Audio Guidance” do pozycji „off”.

Po wyłączeniu przycisk przewodnika głosowego jest wyszarzony, aby wskazać, że narracja głosowa została wyłączona. Aby go ponownie włączyć, po prostu wykonaj powyższe kroki i przełącz przycisk przewodnika głosowego do pozycji „wł.”.

Jak wyłączyć Asystenta Google na telewizorze LG

Asystent Google w telewizorach LG wydobywa to, co najlepsze w sztucznej inteligencji, aby zapewnić Ci wspaniałą rozrywkę. Jest to aktywowany głosem asystent, który umożliwia sterowanie telewizorem za pomocą poleceń głosowych i dostęp do informacji bez użycia rąk.

Działa jako centrum sterowania zarówno dla podłączonych urządzeń, jak i treści rozrywkowych przechowywanych na telewizorze Smart LG. Możesz regulować głośność, przełączać aplikacje lub wejścia albo wyszukiwać treści, takie jak filmy lub gry, używając tylko głosu.

Jednak Asystent Google nie jest w 100% wygodny. W szczególności musisz walczyć z komunikatem „Poznaj swojego Asystenta Google”, gdy tylko telewizor zostanie włączony. Nie masz wyboru, musisz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i zaakceptować użycie. Może to być denerwujące, zwłaszcza gdy chcesz szybko zanurzyć się w ulubionym programie telewizyjnym. Aby korzystać z Asystenta Google, musisz także nauczyć się kilku poleceń. Z tych powodów niektórzy wolą wyłączyć tę funkcję.

Oto jak wyłączyć Asystenta Google:

 1. Otwórz menu ustawień, naciskając przycisk na pilocie.
 2. Użyj strzałki w dół na pilocie, aby przewinąć w dół do "Wszystkie ustawienia".
 3. Po otwarciu ekranu Wszystkie ustawienia wybierz "Ogólne".

 4. Przewiń w dół podmenu Ogólne i wybierz "Umowy użytkownika".

 5. Odznacz pole obok „Warunki…”.
 6. Na koniec wybierz „Zgadzam się”, aby zakończyć proces.

Po wykonaniu tych czynności telewizor uruchomi się ponownie, a Asystent Google powinien zostać wyłączony. Będziesz mógł włączyć telewizor i od razu zacząć oglądać film lub program. Wyłączysz również mikrofon na pilocie, co oznacza, że ​​nie będziesz mógł wydawać poleceń głosowych Asystentowi Google.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co to są wskazówki dźwiękowe na telewizorze LG?

Wskazówki dźwiękowe to wbudowany system informacji zwrotnych nawigacji, który opisuje, co dzieje się na ekranie. Gdy ta funkcja jest włączona, telewizor zapewnia informacje zwrotne podczas przeglądania menu i elementów sterujących. Niezależnie od tego, czy używasz pilota telewizora do zwiększania głośności, czy zmiany języka, ta funkcja zapewnia sprzężenie zwrotne dźwiękowe.

Co robi Asystent Google na telewizorze LG?

Asystent Google to sterowana głosem sztuczna inteligencja Google, która może rozumieć ludzi i wchodzić z nimi w interakcję. Może odpowiadać na pytania i sterować podstawowymi funkcjami, takimi jak zmiana kanałów, odtwarzanie muzyki i regulacja poziomu głośności. Asystent Google pozwoli Ci także sterować innymi inteligentnymi urządzeniami w Twoim domu.

Jak włączyć przewodnik głosowy w telewizorze LG?

Jeśli chcesz, aby telewizor poprowadził Cię przez menu i głośno opisał zawartość na ekranie, oto co musisz zrobić:

1. Naciśnij przycisk „Ustawienia” na pilocie, aby otworzyć menu ustawień.

2. Użyj strzałki w dół na pilocie, aby przewinąć w dół do „Wszystkie ustawienia”.

3. Gdy otworzy się ekran Wszystkie ustawienia, wybierz „Dostępność”.

4. Przewiń w dół Menu ułatwień dostępu i wybierz „Wskazówki dźwiękowe”.

5. Przełącz przycisk obok „Audio Guidance” do pozycji „on”.

Przewodnik głosowy Twojego telewizora nie musi rozpraszać uwagi

Większość ludzi uważa, że ​​funkcja przewodnika głosowego w telewizorach LG jest wygodnym sposobem zmiany kanałów lub regulacji głośności, ale może też być denerwująca, jeśli nie chcesz, aby telewizor rozmawiał z Tobą przez cały dzień. Na szczęście tę funkcję można wyłączyć w zaledwie kilku krokach. Gdy przewodnik głosowy jest wyłączony, nie będzie żadnych wskazówek dźwiękowych. Jednak nadal będziesz cieszyć się podpisami, animacjami i innymi wizualnymi wskazówkami używanymi do ilustracji.

Czy podoba Ci się przewodnik głosowy telewizora? Czy udało Ci się go włączyć lub wyłączyć bez żadnych problemów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.