Jaka jest różnica między Life360 a znajdowaniem moich przyjaciół?

Udostępnianie swojej lokalizacji znajomym i rodzinie może być naprawdę przydatnym sposobem poznania miejsca pobytu Twoich bliskich. Oznacza to, że nie musisz ciągle wysyłać „Gdzie jesteś?” SMS-y podczas umawiania się na spotkanie. Dwóch głównych graczy na rynku to Life360 i Find My Friends.

Jaka jest różnica między Life360 a Znajdź moich przyjaciół?

Life360 zostało wydane jako pierwsze, na Androida w 2008 roku, a na iOS w 2010 roku. Apple zdecydowało się włączyć do akcji, wypuszczając Find My Friends w 2011 roku. Biorąc pod uwagę, jak bardzo są podobni pod względem podanej funkcji i udostępniania lokalizacji, jaka jest rzeczywista różnica między dwójka?

Platforma

Jak wspomniano powyżej, Life360 jest dostępne zarówno na Androida, jak i iOS, podczas gdy Find My Friends jest dostępne tylko na tej drugiej platformie. Dlatego jeśli chcesz udostępnić swoją lokalizację osobom, które nie mają iPhone'a lub iPada, nie masz szczęścia, jeśli chodzi o Znajdź moich znajomych.

Krąg rodzinny

Udostępnianie lokalizacji

Znajdź moich znajomych umożliwia łączenie się z dowolnymi kontaktami zapisanymi w telefonie, jeśli zarówno Ty, jak i Twój kontakt wyraziliście zgodę na udostępnianie lokalizacji. Ale możesz to wyłączyć w dowolnym momencie, jeśli nie chcesz, aby ktoś wiedział, gdzie jesteś.

znajdź moich przyjaciół

Life360 jest bardziej nastawiony na rodziny i stylizuje się jako prywatna sieć społecznościowa dla członków rodziny. Ta sieć nazywa się Krąg, a gdy każdy członek ma aplikację na swoim telefonie i jest zalogowany, będzie śledzić jego lokalizację w ciągu dnia. Jeśli w dowolnym momencie telefon członka zostanie wyłączony lub utraci połączenie transmisji danych, zostanie to odzwierciedlone na mapie jego aktywności, dostępnej dla wszystkich pozostałych członków kręgu.

Napędowy

Obie aplikacje mogą skonfigurować alerty lokalizacji, aby poinformować Cię, kiedy Twój znajomy lub członek rodziny przybędzie lub opuści określoną lokalizację. Jednak Life360 pozwala tylko ustawić dwie lokalizacje w bezpłatnej wersji aplikacji.

Cena i funkcje

Obie aplikacje są dostępne za darmo w odpowiednich sklepach, ale Life360 ma również dwa poziomy płatnej usługi premium. Bezpłatna wersja umożliwia udostępnianie lokalizacji, raportuje, gdy telefon członka ma niski poziom naładowania baterii, może podać szacowany czas przybycia członka w określonej lokalizacji, może wysyłać alerty pomocy, pozwala ustawić dwie lokalizacje dla alertów o miejscach i przechowywać dwa dni wart historii.

Najtańsza płatna wersja Life360, usługa Plus, kosztuje 2,99 USD miesięcznie i pozwala na nieograniczoną liczbę alertów o miejscach i pokazuje historię z trzydziestu dni, a także informuje o wszelkich zgłoszonych przestępstwach na mapie.

Droższy pakiet Driver Protect kosztuje 7,99 USD miesięcznie i ma wiele funkcji, które są idealne dla rodzin z nowym sterownikiem. Zapewnia wszystko, co już wspomniano, a także wykrywanie wypadków, reagowanie w sytuacjach awaryjnych, pomoc drogową i codzienny raport kierowcy, który śledzi liczbę wykonanych podróży, średnią prędkość i wszelkie niebezpieczne nawyki jazdy.

Raport kierowcy

Znajdź moich znajomych, chociaż jest bezpłatny dla wszystkich użytkowników, nie zapewnia żadnych funkcji związanych z prowadzeniem pojazdu. Nie zapewnia też historii Twojej historii i aktualizacji lokalizacji Twoich kontaktów. Nie informuje również o stanie baterii ani nie podaje ETA i nie możesz używać aplikacji do wysyłania wiadomości lub pomocy w przypadku kłopotów.

Zużycie baterii

Ze względu na dokładniejsze i bardziej obciążające baterię funkcje GPS systemu Android oraz regularność aktualizacji lokalizacji na obu platformach, Life360 wyczerpuje baterię nieco szybciej niż Find My Friends. Jest to najbardziej zauważalne podczas jazdy, więc dobrym pomysłem może być podłączenie telefonu do samochodu, jeśli korzystasz z pakietu Driver Protect.

W skrócie

Zasadniczo Find My Friends po prostu robi to, co mówi – pomaga ci wiedzieć, gdzie są twoje kontakty i to prawie wszystko.

Z drugiej strony Life360 to bardziej wszechstronna usługa, która oferuje o wiele więcej opcji zarówno do śledzenia lokalizacji rodziny, jak i znajomych. Posiada również szereg funkcji związanych z bezpieczeństwem, które zapewniają spokój rodzicom, którzy chcą mieć oko na swoich bliskich, zwłaszcza w niebezpiecznych sytuacjach.

Wreszcie Life360 zajmuje trochę więcej miejsca na telefonie niż Find My Friends, choć wciąż nie jest szczególnie duży. Na Androidzie Life360 zajmuje 34 MB, na iOS 176 MB. Tymczasem Find My Friends to stosunkowo małe 1,2 MB.

Różnorodność jest przyprawą życia

Znajdź moich przyjaciół jest w porządku, jeśli nie potrzebujesz wielu dodatków i po prostu chcesz to zrobić. Life360 prawdopodobnie bardziej zainteresuje rodziców opiekuńczych. Ale może być również używany w sytuacjach zawodowych, a nawet pomagać w śledzeniu zagrożonych dorosłych. Jeśli znalazłeś inne znaczące różnice między aplikacjami, które przegapiliśmy, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.