Jak widzieć wszystkich jednocześnie w Google Meet

Dzięki usługom takim jak Google Meet wideokonferencje online nigdy nie były bardziej dostępne. To powiedziawszy, ta zgrabna aplikacja ma swoje wady, takie jak liczba uczestników widoczna podczas spotkania.

Jak widzieć wszystkich jednocześnie w Google Meet

Jeśli chcesz widzieć wszystkich w tym samym czasie, zapewniamy Ci ochronę. W tym artykule omówimy kilka metod umożliwiających jednoczesne oglądanie wszystkich w Google Meet.

Użyj Google Meet

Kiedyś Google Meet nie pozwalało nam widzieć wszystkich uczestników jednocześnie. Ale teraz możesz w przeglądarce internetowej. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz Google Meet i zaloguj się.
 2. Dołącz do spotkania.
 3. Kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym dolnym rogu.
 4. Wybierz opcję „Zmień układ”.

 5. Wybierz opcję „Kafelki”. Następnie użyj suwaka na dole, aby rozszerzyć widok do 49 członków.

Teraz możesz zobaczyć wszystkich swoich uczestników jednocześnie na ekranie.

Notatka: Ta metoda pozwala użytkownikom zobaczyć maksymalnie 49 członków.

Użyj widoku siatki Google Meet

Widok siatki Google Meet był kiedyś znacznie lepszym rozwiązaniem dla użytkowników Meet. Wydaje się jednak, że w dzisiejszych czasach jest to dość nierówne. Ponieważ nadal działa, a wiele osób zna już rozszerzenie, uwzględniliśmy je w tym artykule.

Widok siatki Google Meet – naprawa

Zanim przejdziemy do korzystania z widoku siatki, najpierw przejrzyjmy kroki, aby ponownie działał, jeśli się nie powiedzie.

Wielu użytkowników zgłosiło sukces przy użyciu tych metod:

 • Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki.
 • Odinstaluj i ponownie zainstaluj widok siatki. Możesz użyć tego lub tego, dostępne są dwa w marcu 2021.
 • Zamknij Chrome i otwórz go ponownie.

Zainstaluj widok siatki

Jeśli więc nie używasz jeszcze przeglądarki Chrome, musisz ją zainstalować na swoim komputerze. Pobieranie i instalowanie Chrome jest proste. Kliknij powyższy link, a będziesz mieć Chrome w mgnieniu oka.

Gdy wszystko będzie gotowe, możesz dodać widok siatki Google Meet do przeglądarki Chrome:

 1. Uruchom Chrome i odwiedź tę witrynę. To oficjalna strona pobierania tego fajnego rozszerzenia Chrome.
 2. Tam musisz dodać rozszerzenie do Chrome. Wystarczy dotknąć odpowiedniego przycisku w prawym górnym rogu okna.
 3. Potwierdź, że chcesz dodać rozszerzenie w wyskakującym oknie.
 4. Gdy tylko widok siatki Google Meet zainstaluje się w Twojej przeglądarce, otrzymasz powiadomienie. Powinno to zająć tylko kilka sekund.

Przejdź do Google Meet

Gdy skonfigurujesz to rozszerzenie do Chrome, załaduje się ono automatycznie. Nie musisz podejmować żadnych dodatkowych kroków. Jeśli widzisz ikonę widoku siatki Google Meet w prawym górnym rogu ekranu przeglądarki, możesz dołączyć do spotkania i przyjrzeć się wszystkim. Oto jak to zrobić:

 1. Uruchom Google Meet w przeglądarce Chrome.
 2. Stuknij przycisk Dołącz lub Rozpocznij spotkanie.

  dołącz lub rozpocznij spotkanie

 3. Następnie wybierz Dołącz teraz.
 4. Wreszcie możesz zobaczyć wszystkich na czacie wideo. Zamiast tylko czterech osób.

Jeśli chcesz rozpocząć spotkanie i zobaczyć wszystkich, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz Google Meet w Chrome.
 2. Wybierz Dołącz lub Rozpocznij spotkanie (dołączanie i rozpoczynanie spotkania, udostępnij ten sam przycisk).
 3. Wpisz nazwę swojej sesji.

  nazwa spotkania

 4. Następnie dotknij opcji Prezentuj.

  obecny

 5. Na koniec możesz dodać osoby do swojego spotkania, korzystając z zaproszeń e-mail lub telefonicznych. Gdy ludzie dołączą, zobaczysz ich wszystkich, bez względu na liczbę uczestników.

Przydatna sztuczka, aby zobaczyć wszystkich

Jeśli wszyscy uczestnicy muszą się widzieć w Google Meet, możesz poinstruować współpracowników lub znajomych, aby korzystali z widoku siatki Google Meet. Zajmie to jednak trochę czasu, a osoby korzystające z urządzeń mobilnych nie będą miały szczęścia, ponieważ rozszerzenia przeglądarki zwykle nie są przeznaczone dla przeglądarek mobilnych.

Ale co, jeśli powiemy ci, że istnieje sposób na ominięcie tego? Wykonaj następujące kroki:

 1. Wykonaj instrukcje z powyższej sekcji, aby rozpocząć prezentację w Google Meet.
 2. Po wybraniu opcji Prezentuj teraz kliknij „Okno” z menu rozwijanego.
 3. Na koniec wybierz Udostępnij, a udostępnisz ekran spotkania wszystkim. W ten sposób każdy może zobaczyć wszystkich bez żadnych kłopotów dzięki dodatkowi Google Meet do widoku siatki.

Używaj różnych układów Google Meet

Jeśli nie chcesz używać żadnych zewnętrznych wtyczek ani przeglądarki Google Chrome, możesz zmienić układ Google Meet, aby dopasować go do swoich potrzeb. Zwróć uwagę, że nie pozwoli ci to zobaczyć wszystkich w tym samym czasie, ale być może jest to lepsze niż użycie domyślnego układu.

Oto jak zmienić układ Google Meet:

 1. Uruchom Google Meet w dowolnej przeglądarce na komputerze.
 2. Dołącz do spotkania lub rozpocznij nowe.
 3. Następnie wybierz opcję Więcej w prawym dolnym rogu ekranu.
 4. Następnie wybierz Zmień układ.
 5. Tutaj możesz wybrać inny układ. Poszukaj opisów układów poniżej.

Układy Google Meet wyglądają tak:

 1. Układ automatyczny to układ domyślny ustawiony w Google Meet. Układ kafelkowy pokazuje cztery ekrany z uczestnikami, umieszczając prezentera w większym formacie podczas prezentacji i innych członków obok dużego okna.
 2. Układ paska bocznego pokazuje prezentera również na dużym ekranie, podczas gdy inni uczestnicy pojawiają się w mniejszych oknach po prawej stronie.
 3. Układ Spotlight pokazuje prezentera lub aktywnego mówcę w oknie pełnoekranowym. Dodatkowo możesz oznaczyć uczestnika, którego chcesz zobaczyć w rozdzielczości pełnoekranowej.

Często Zadawane Pytania

Jak mogę zobaczyć wszystkich w Google Meet na urządzeniu mobilnym?

Jeśli utkniesz, używając smartfona lub tabletu podczas spotkań, ze zdziwieniem dowiesz się, że aplikacja mobilna pozwala użytkownikom zobaczyć tylko 4 osoby. Nie ma możliwości jednoczesnego wyświetlenia wszystkich członków w aplikacji.

Jak mogę wziąć udział w Google Meet?

Jedną z najczęstszych skarg dotyczących Google Meet jest to, że nie ma idealnego sposobu na sprawdzenie obecności. Na szczęście istnieje rozszerzenie Chrome, które może pomóc! Możesz pobrać rozszerzenie Attendance pod tym linkiem i zainstalować je w przeglądarce Chrome. Automatycznie rejestruje obecność osób, które dołączają do Twojego spotkania, aby można je było później przejrzeć.

Ponieważ niektórzy użytkownicy od czasu do czasu zauważyli nieścisłości, zalecamy również użycie formularza Google do rejestrowania obecności za pomocą tego rozszerzenia.

Widok Wielkiego Brata

Przy tak wielu wirtualnych spotkaniach i uczeniu się na odległość, widywanie wszystkich naraz jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek. Jednak Google Meet nadal nie jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich potrzeb.

Czy to Twoja podstawowa platforma do wideokonferencji? Używasz go do biznesu czy zabawy? Zapraszam do dołączenia do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej.