Jak mocno zresetować Apple AirPods [czerwiec 2021]

Jednym z największych sukcesów Apple w tej dekadzie nie jest Apple Watch, HomePod, ani nawet iPad. Zamiast tego są to bezprzewodowe słuchawki douszne AirPods - Apple, które Apple pierwotnie wypuścił po usunięciu gniazda słuchawkowego z iPhone'a 7.

AirPods znalazły ogromną rzeszę fanów dzięki łatwości użytkowania, długiej żywotności baterii i funkcji automatycznego łączenia. Wkładki douszne bezproblemowo współpracują z innymi produktami Apple, dzięki czemu są idealne dla klientów zainwestowanych w ekosystem Apple.

Oczywiście AirPods mogą mieć swoje problemy. Jeśli właśnie masz nowy telefon, który powoduje problemy z AirPods lub po prostu działają z nieznanego powodu, może być konieczne zresetowanie AirPods, aby przywrócić je do działania.

Jednak minimalistyczny design AirPods może utrudnić rozwiązywanie problemów. Bez przycisków i przełączników w zasięgu wzroku, jak zresetować AirPods?

Oto jak przywrócić ustawienia fabryczne Apple AirPods i zrozumieć kody oświetlenia, aby określić, czy reset jest konieczny.

Jak mocno zresetować Apple AirPods

Jeśli masz problemy z AirPods, zainicjowanie przywracania ustawień fabrycznych często rozwiązuje problem.

Zresetowanie AirPods może być szybkim rozwiązaniem wielu typowych problemów. Przede wszystkim resetowanie AirPods ma na celu rozwiązanie problemów związanych z baterią lub niespójnym dostarczaniem dźwięku, na przykład gdy tylko jeden z AirPods dostarcza dźwięk. Zresetowanie AirPods może również rozwiązać problemy z łącznością.

Te instrukcje działają zarówno dla modeli starszej generacji, jak i Airpods Pro podczas korzystania z etui bezprzewodowego. Airpody 1. i 2. generacji pierwotnie były dostarczane ze standardowym etui ładującym USB, ale możesz zdecydować się na aktualizację bezprzewodową, która wykorzystuje ładowanie z obsługą Qi. Jednak zgodność urządzenia z określonymi wersjami AirPods jest różna, co może być również Twoim problemem. Pamiętaj, aby sprawdzić zgodność wersji systemu iOS, zanim zagłębisz się w bardziej zaawansowane rozwiązywanie problemów.

  1. Umieść AirBuds w etui bezprzewodowym, zamknij pokrywę, odczekaj 30 sekund, a następnie ponownie otwórz pokrywę. Pamiętaj, aby pozostawić wkładki douszne w środku.

  2. Na iPhonie otwórz Ustawienia, następnie wybierz Bluetooth.

  3. W sekcji „Urządzenia” dotknij i obok nazwy urządzenia AirPods. W menu Bluetooth Airpods wybierz Zapomnij o tym urządzeniu, następnie wybierz Zapomnij o urządzeniu potwierdzać.

  4. Pozostaw etui do ładowania bezprzewodowego otwarte z AirPods nadal w środku, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk z tyłu.

  5. Poczekaj, aż lampka z przodu zacznie migać na bursztynowo, a następnie zwolnij przycisk.

Zresetuj Airpody

Notatka: Spowoduje to odłączenie AirPods od wszystkich podłączonych urządzeń. Będziesz musiał ponownie przejść przez kreatora konfiguracji, aby z nich skorzystać. Poczekaj, aż lampka ponownie zacznie migać na biało. To sygnał, że możesz spróbować ponownie nawiązać jedno lub więcej połączeń.

W wielu przypadkach zrobienie tego wystarczy, aby rozwiązać wszelkie problemy z AirPods. Jeśli nie, czytaj dalej, aby uzyskać inne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów.

Co oznacza lampka na etui ładującym AirPods?

Apple AirPods Gen 1 i 2 są wyposażone w lampkę stanu w górnej części komory na słuchawki, pod pokrywą podczas korzystania z dołączonego etui do ładowania przewodowego.

W przypadku aktualizacji etui do ładowania bezprzewodowego dioda LED znajduje się na zewnętrznej stronie obudowy. AirPods Pro jest domyślnie wyposażony w etui bezprzewodowe.

Bez względu na to, jaką masz konfigurację, określone kombinacje świateł mogą wskazywać różne problemy, w zależności od tego, gdzie w danym momencie znajdują się Twoje AirPods.

Zanim zdecydujesz się zainicjować resetowanie, ważne jest, aby zrozumieć, jakie problemy są reprezentowane przez różne kontrolki.

Stan baterii

Po pierwsze, dioda stanu LED informuje, ile energii pozostało w AirPods.

Jeśli zobaczysz zielone światło, gdy AirPods są w ich etui, oznacza to, że Twoje AirPods mają wystarczającą żywotność baterii do regularnego użytkowania. Jeśli zobaczysz zielone światło, a Twoje AirPods nie są w etui, oznacza to, że w etui pozostało jeszcze co najmniej jedno ładowanie.

iPhone Jak zresetować Airpody

Chociaż nie możesz zobaczyć procentu żywotności baterii, te lampki stanu są wystarczającym wskaźnikiem, ile baterii pozostało w AirPods i etui ładującym. Jeśli naprawdę chcesz poznać procent obudowy lub samych strąków, otwórz obudowę AirPod i spójrz na swojego iPhone'a.

Połączenie

Czy bursztynowe światło miga?

Wskazuje to na błąd parowania z co najmniej jednym urządzeniem. Może to oznaczać, że musisz zerwać połączenie i spróbować ponownie, resetując AirPods. Białe migające światło wskazuje, że AirPods są gotowe do połączenia z urządzeniami Apple.

Oczywiście, jeśli w etui nie ma światła, a twoje AirPods są w nim, oznacza to, że etui jest całkowicie wyczerpane i wymaga doładowania.

Inne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów

Poleganie na światłach nie jest jedynym sposobem ustalenia, co jest nie tak z Twoimi AirPods.

Jeśli otworzysz etui w pobliżu podłączonego urządzenia iOS, możesz nacisnąć przycisk z tyłu obudowy i otworzyć wyświetlacz stanu baterii. Dzięki temu dowiesz się dokładnie, ile pozostało baterii. Możesz to zrobić, gdy światła nie działają poprawnie, jeśli zapomnisz, co oznacza każda sekwencja lub jeśli usłyszałeś dzwonek wyłączania.

Jeśli dźwięk AirPods jest stłumiony, pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, jest to, czy są czyste. Pozbądź się woskowiny, kurzu i innych zanieczyszczeń przed ponownym badaniem. Alternatywnie wypróbuj AirPods na różnych urządzeniach, zanim zaczniesz je zresetować.

W zależności od problemu zawsze możesz zmienić nazwę swoich AirPods, aby pomóc w łączności. Otwórz obudowę AirPods z wciąż znajdującymi się w niej AirPods, otwórz ustawienia Bluetooth na urządzeniu Apple, z którym jest sparowane, a następnie dotknij „i” z kółkiem wokół niego. Zaktualizuj nazwę swoich AirPods i spróbuj ponownie połączyć się z nowym urządzeniem.

Możesz spróbować podłączyć AirPods do innego urządzenia, aby wykluczyć problemy związane z urządzeniem. Jeśli Twój starszy model iPhone'a nie działa z AirPods, ale Twój Mac tak, prawdopodobnie problemem jest iPhone, a nie same strąki.

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że reset może nie rozwiązać problemów z ładowaniem AirPods. Możesz spróbować je trochę wyczyścić i upewnić się, że złącza działają poprawnie. Ale brak ładowania jest zwykle problemem sprzętowym, którego nie można łatwo rozwiązać.

iPhone Airpody

Jeśli nie możesz rozwiązać problemów za pomocą twardego resetu lub żadnej z tych innych metod rozwiązywania problemów, istnieje duża szansa, że ​​AirPods mają problemy ze sprzętem, których nie można naprawić. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest zastąpienie ich nową parą lub sprawdzenie w Apple opcji gwarancyjnych.

Możesz umówić się na wizytę w najbliższym sklepie Apple Store w celu naprawy i pomocy w razie potrzeby. Może Cię zainteresować informacja, że ​​możesz również kupić pojedynczy AirPod lub obudowę od firmy.

Biorąc pod uwagę koszt pełnej wymiany, ceny wymiany jednego elementu nie są takie złe. Zwłaszcza jeśli jesteś przywiązany do modelu, który już masz.

Ostatnia myśl

Apple AirPods są bardzo łatwe w użyciu, zwłaszcza jeśli używasz ich razem z innymi urządzeniami Apple.

Jednak rozwiązywanie problemów i konserwacja mogą być trudne. Zamiast tego użytkownicy muszą skorzystać z samouczków online, aby poprowadzić ich przez te proste procesy.

Zapoznaj się z wzorami i kolorami światła, aby zidentyfikować rodzaj sygnalizowanego przez nie problemu, a większość problemów będziesz w stanie rozwiązać samodzielnie. Jak już zauważyłeś, zresetowanie AirPods nie naprawi wszystkiego, ale może być szybkim rozwiązaniem niektórych typowych problemów.

Czy masz inne wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów z AirPods? Podziel się nimi w komentarzach poniżej!