Czy możesz dostosować jakość wideo w HBO Max?

Jeśli jesteś subskrybentem HBO Max, masz do wyboru wiele opcji filmów i programów telewizyjnych. I bez wątpienia chcesz oglądać te treści w najwyższej możliwej jakości.

Czy możesz dostosować jakość wideo w HBO Max?

Niestety opcja zmiany jakości wideo w HBO Max nie jest obecnie dostępna. Przynajmniej nie da się tego zrobić ręcznie. Jakość wideo w HBO Max automatycznie dostosowuje się do przepustowości sieci i szybkości połączenia. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz spróbować poprawić jakość wideo w HBO Max.

W tym przewodniku omówimy, co możesz zrobić, aby zmienić jakość wideo w HBO Max. Omówimy również rozdzielczość transmisji strumieniowej w HBO Max.

HBO Max – Jak zmienić jakość wideo

Większość programów telewizyjnych, filmów i innych treści jest zwykle dostępna w wysokiej rozdzielczości w HBO Max. W rzeczywistości niektóre treści HBO Max są nawet dostępne w Ultra HD. Jednak ponieważ ta funkcja jest zupełnie nowa, ta kategoria obejmuje ograniczoną liczbę tytułów.

Jednak z jakością wideo tej usługi przesyłania strumieniowego może wystąpić kilka problemów. Błędy i usterki mogą z pewnością zrujnować Twoje wrażenia z przesyłania strumieniowego. W najgorszym przypadku HBO Max w ogóle nie będzie w stanie odtworzyć Twojego filmu. Niestety niewiele można zrobić, aby samemu naprawić jakość wideo.

Dzieje się tak, ponieważ HBO Max w dużej mierze zależy od połączenia internetowego, a także od ustawień rozdzielczości ekranu. Jeśli nie spełniasz określonych wymagań, HBO Max automatycznie dostosuje jakość wideo.

Na przykład połączenie pobierania musi mieć co najmniej 5 Mb/s, aby można było przesyłać strumieniowo wideo na HBO Max. W porównaniu z innymi usługami przesyłania strumieniowego nie jest to zbyt duże zapotrzebowanie na przepustowość.

Czy mogę ręcznie dostosować jakość wideo?

Obecnie nie jest możliwe ręczne dostosowanie jakości wideo w HBO Max. Podczas gdy niektórzy użytkownicy HBO Max mogą chcieć poprawić jakość wideo, inni, którzy mają problemy z przesyłaniem strumieniowym treści, mogą się zastanawiać, czy istnieje sposób na jej obniżenie. Uważają, że jeśli jakość wideo treści HBO Max zostanie zmniejszona, zmniejszy to zapotrzebowanie na przepustowość, a następnie wideo będzie przynajmniej w stanie odtworzyć. Jednak ta opcja jest również niedostępna w tej chwili.

Ponieważ HBO Max opiera się na sile połączenia internetowego i przepustowości sieci, problemy z połączeniem i niskie buforowanie mogą występować dość często. Dotyczy to programów telewizyjnych i filmów, które są transmitowane przez większość osób. Na przykład, jeśli próbujesz obejrzeć premierę nowego odcinka swojego ulubionego programu telewizyjnego – wraz z milionami innych ludzi – prawdopodobnie natkniesz się na pewne problemy.

Poza ciągłymi trzaskami i powolnym buforowaniem, obraz może czasami być również rozmazany. Może to być szczególnie frustrujące, zwłaszcza jeśli płacisz za miesięczną subskrypcję.

Jak poprawić jakość wideo

Chociaż nie możesz bezpośrednio zmienić jakości wideo w HBO Max, istnieje kilka rzeczy, które możesz spróbować poprawić. Jednym ze sposobów na to jest próba poprawy połączenia internetowego. Najpierw będziesz chciał wylogować się z konta HBO Max. Tak to się robi:

 1. Otwórz przeglądarkę.

 2. Przejdź do swojego konta HBO Max na laptopie lub komputerze. Możesz również kliknąć tutaj, aby szybciej przejść do swojego konta.

 3. Kliknij nazwę swojego konta u góry ekranu.

 4. Przejdź do „Zarządzaj urządzeniami” w menu.

 5. Wybierz przycisk „Wyloguj wszystkie urządzenia”.

  Teraz, kiedy to już zrobione, czas wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki. Oto jak to się robi:

 6. Otwórz Google Chrome na swoim komputerze.

 7. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki.

 8. Przejdź do „Historia” w menu rozwijanym, a następnie ponownie do „Historii”. Otworzy się nowe okno.

 9. Wybierz "Wyczyść dane przeglądania" na lewym pasku bocznym.

 10. Przejdź do „Zakres czasu” i wybierz „Cały czas”.

  Notatka: Upewnij się, że pola „Cookies and Site Data” oraz „Cached Images and Files” są zaznaczone.

 11. Przejdź do przycisku „Wyczyść dane”.

Zaloguj się do HBO Max i spróbuj ponownie odtworzyć wideo. Tym razem nie powinno być żadnych usterek. Jeśli nadal masz ten problem, następnym możliwym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie routera. Ta metoda zajmie Ci tylko kilka minut. Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak to się robi:

 1. Wyłącz wszystkie aplikacje i programy na swoim urządzeniu.
 2. Wyłącz urządzenie, którego używasz do przesyłania strumieniowego.
 3. Przejdź do routera i wyłącz go. Upewnij się, że jest odłączony.
 4. Poczekaj kilka minut.
 5. Podłącz router z powrotem.

 6. Włącz ponownie laptopa lub komputer.

 7. Włącz ponownie HBO Max.

Po ponownym uruchomieniu routera wszystko powinno działać normalnie. Ponieważ słaba prędkość internetu jest zwykle głównym winowajcą niskiej jakości wideo w HBO Max, dobrym pomysłem może być upewnienie się, że jest wystarczająco szybki. Istnieją setki stron internetowych, których możesz użyć do sprawdzenia szybkości Internetu.

Oto jedna metoda:

 1. Otwórz Google Chrome na swoim komputerze.

 2. Wpisz „test prędkości Internetu” lub po prostu „test prędkości”.

 3. Kliknij dowolną z witryn, które pojawiają się jako pierwsze. Zwykle jest to „Speedtest by Ookla”, który pojawia się u góry strony wyników.

 4. Kliknij „Zmień serwer”.

 5. Wybierz swój serwer.

 6. Wybierz duży przycisk „GO” na środku ekranu.

Sprawdzenie szybkości połączenia internetowego zajmie kilka chwil. Będziesz mógł zobaczyć prędkość pobierania i wysyłania. Jak wspomniano wcześniej, minimalna prędkość pobierania musi wynosić co najmniej 5 Mb/s, aby przesyłać strumieniowo wideo w jakości HD na HBO Max.

Jeśli witryna nie działa, spróbuj odświeżyć stronę lub ponownie uruchomić router. Dobrym pomysłem jest również ponowne uruchomienie urządzenia, którego używasz do oglądania HBO Max. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to zrestartować modem.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jaką rozdzielczość przesyła HBO Max?

Rozdzielczość dla HBO Max waha się od 720p do Ultra HD. To oczywiście zależy od kilku rzeczy, takich jak połączenie sieciowe, ekran urządzenia i sama zawartość. Dobrą wiadomością jest to, że większość treści HBO Max jest filmowana w wysokiej jakości.

HBO Max jest kompatybilny z różnymi rozdzielczościami HDR, takimi jak Dolby Atmos, Dolby Vision, Dolby Digital Plus i HDR10. Możesz także oglądać treści w formacie 4K, chociaż jest to możliwe tylko w przypadku ograniczonej liczby filmów.

Możesz oglądać treści 4K lub Ultra HD na HBO Max na następujących urządzeniach: Amazon Fire, Amazon Fire TV Stick 4K, Amazon Fire TV Cube, telewizory Smart TV 4K Fire TV Edition, Apple TV 4K, obsługiwane urządzenia Android TV, Chromecast Ultra i AT&T TV. W przyszłości wzrośnie nie tylko liczba tytułów 4K na HBO Max, ale także liczba urządzeń obsługujących treści 4K.

Uzyskaj najlepszą jakość z HBO Max

Chociaż nie ma sposobu na zmianę jakości wideo bezpośrednio w HBO Max, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby spróbować poprawić obraz. Być może ta funkcja będzie dostępna w przyszłości, ale na razie będziesz musiał pracować z tym, co masz — połączeniem internetowym i urządzeniami. Biorąc pod uwagę, że HBO Max wymaga silnego połączenia internetowego, upewnij się, że działa w szczytowym momencie.

Czy kiedykolwiek próbowałeś zmienić jakość wideo w HBO Max? Czy wypróbowałeś którąś z metod wyjaśnionych w tym artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.