Jak leczyć zaciemnione kończyny podczas ucieczki z Tarkowa?

Escape from Tarkov to stosunkowo nowa gra w stylu battle royale, prawdopodobnie jedna z najbardziej realistycznych w gatunku. Jednak w przeciwieństwie do większości innych gier typu battle royale celem w Escape from Tartkov jest dotarcie do punktu ewakuacji, a nie eliminacja innych drużyn. Chociaż gra istnieje już od kilku lat, nowi użytkownicy wskakują do tego MMO każdego dnia.

Jak leczyć zaciemnione kończyny podczas ucieczki z Tarkowa?

Większość z nich jest jednak zaskoczona. Zwłaszcza, że ​​ta gra nie trzyma cię za rękę – pozwala samemu zorientować się w jej podstawach.

Po rozkoszowaniu się prostym ruchem i estetyką gry, prawdopodobnie na pierwszy plan wysuwa się jedno pytanie:

To jest survival battle royale… więc jak działają kontuzje i leczenie?

Ta gra nie jest wyrozumiała.

Jeśli trafisz w nogę, możesz po prostu utykać do mety, co utrudnia grę i ułatwia wybieranie dla innych drużyn. Istnieją jednak sposoby na wyleczenie większości części ciała.

System Opieki Zdrowotnej

Większość gier ma jeden z niewielu typów systemów zdrowotnych dostępnych w grach FPS. Niektóre mają opcję automatycznego leczenia, która przywraca twoje zdrowie, gdy nie jesteś atakowany przez wrogiego gracza lub NPC. Inne mają pasek zdrowia, który wyczerpuje się, gdy otrzymujesz obrażenia. Wypełniasz ten pasek zdrowia za pomocą różnych apteczek, leków, a nawet jedzenia.

Escape from Tarkov przenosi system opieki zdrowotnej na zupełnie nowy poziom. Nie jest to nowa zasada, ale jest innowacyjna dla tego typu gier.

Oto jak to działa:

Każda z czterech kończyn twojego awatara ma własny pasek zdrowia. Podczas nalotów możesz doznać złamań w wyniku upadku lub utraty krwi w wyniku walki. Podobnie jak w prawdziwym życiu, te problemy należy rozwiązać jak najszybciej.

Co się stanie, jeśli nie zajmiesz się tymi problemami zdrowotnymi?

Może to osłabić niektóre z podstawowych mechanizmów gry.

Postrzelony w klatkę piersiową, a zaczniesz świszczący oddech. Świszczący oddech może wtedy zdradzić twoją pozycję. Uderz w ramię, a użycie dowolnej broni lub narzędzia jest utrudnione. Jeśli trafisz w nogę, możesz pokuśtykać do punktu ewakuacji.

Istnieją różne przedmioty lecznicze, które mogą pomóc przywrócić lub przynajmniej częściowo przywrócić zdrowie uszkodzonej kończynie. Jednak gdy zdrowie kończyny spadnie do 0%, zostanie ona „zaciemniona” i zwykłe przedmioty leczące nie będą działać.

Jak leczyć zaciemnione kończyny podczas ucieczki z Tarkowa?

Gdy kończyna stanie się czarna, całkowicie zniknie, prawda?

Na szczęście nie musisz kuśtykać do punktu ewakuacji ani nie możesz prawidłowo używać broni, jeśli masz określone przedmioty.

W Escape from Tarkov są dwa elementy, które mogą ci pomóc: zestaw CMS i zestaw Surv12.

Oba te zestawy usuwają efekt „Zniszczonej części ciała” (zaciemnione kończyny). Jednak zestaw CMS nie leczy złamań, podczas gdy Surv12 tak. Zestawu CMS można użyć pięć razy, a ten ostatni ma aż 15 zastosowań. Korzystanie z CMS jest jednak o 4 sekundy szybsze niż korzystanie z Surv12.

Surv12 zajmuje również więcej miejsca w ekwipunku, kosztuje jednak dwa razy więcej i jest ponad dwukrotnie cięższy w porównaniu z CMS. Użyj jednego z dwóch zestawów, a dana kończyna zostanie przywrócona do 1 HP. Po użyciu apteczki możesz wziąć apteczki, aby zwiększyć zdrowie kończyny do obecnego maksimum.

Po utracie przytomności kończyna nigdy nie może zostać przywrócona do 100% pojemności zdrowia. Korzystanie z zestawu CMS zapewni ci od 35% do 50% maksymalnego zdrowia. Zestawy Surv12 zwiększają te liczby do 70%-82%.

Więc który z tych dwóch przedmiotów do wskrzeszania kończyn jest lepszy? Cóż, to zależy od gracza i kompromisów, które chcą poczynić.

Zestaw Surv12 jest potężniejszy, ma większą liczbę zastosowań i zapewnia lepsze nowe maksymalne zdrowie. Jest też cięższy i zajmuje więcej miejsca w magazynie niż CMS. Tak więc, gdy potrzebujesz dodatkowej przestrzeni w kontenerze, może się okazać, że zestaw CMS będzie lepiej dopasowany.

Oba te zestawy można znaleźć w terenie, w różnych miejscach na mapie.

Alternatywnie możesz otrzymać zestaw CMS od Jaegera na poziomie 1 i od terapeuty na poziomie 2. Zestaw Surv12 można wytworzyć w Stacji medycznej, o ile spełniasz wymagania poziomu Stacji medycznej i pod warunkiem, że masz wszystkie wymagane zasoby. Zestaw Surv12 znajdziesz również u Jaegera, po wykonaniu jego zadania, zwanego Pogotowiem.

Jeśli jesteś w skrępowaniu, mogą pomóc środki przeciwbólowe Analgin. Łagodzą efekty debuffów na 230 sekund. Nie wyleczą zaciemnionej kończyny, ale ułatwią poruszanie się przez niecałe cztery minuty. A dla niektórych graczy może to oznaczać życie lub śmierć.

Jak radzić sobie z bólem podczas ucieczki z Tarkowa?

Escape from Tarkov nie jest pierwszą grą, która wprowadza koncepcję obrażeń kończyn, ale jest to nowa mechanika dla tego typu gier. A Ucieczka z systemu bólu Tarkova jest równie wyjątkowa i złożona.

Oto jak działa system bólu:

Ilekroć dochodzi do kontuzji, krwawienia, odwodnienia i innych niekorzystnych skutków, dodawany jest efekt „Bólu”.

Te efekty najpierw zaczynają zaciemniać twój wzrok. Jednakże, jeśli nie jest leczony wystarczająco długo, może powodować efekt drżenia. Ten efekt powoduje drganie ekranu, znacznie zmniejszając celność i ogólną rozgrywkę.

Na szczęście w grze jest wiele środków przeciwbólowych, które mogą przeciwdziałać zaciemnieniu wzroku i ignorować efekt bólu oraz osłabienia spowodowane złamaniami. Na różnych mapach możesz znaleźć różne rodzaje środków przeciwbólowych lub kupić je od handlarzy.

Istnieje efekt, który działa jak środek przeciwbólowy, zwany „Berserk”, który również zwiększa FOV gracza. Berserk to profit odporności na stres, który możesz odblokować na poziomie 51 (Elitarny).

Przedmioty

Escape from Tarkov nie jest łatwą grą. Nawet profesjonaliści, którzy grają w tę grę od lat, docierają do punktu wydobycia tylko w 50% przypadków. Ale jedną z najgorszych mechanik gry jest utrata wszystkich przedmiotów po śmierci.

Tak, twój ulubiony karabin, wszystkie te apteczki i kamizelki kuloodporne znikają, gdy umrzesz. Ta niewielka funkcja może uniemożliwić graczom zabranie ze sobą całej masy przedmiotów na raid.

Istnieje jednak sposób, aby ubezpieczyć niektóre z twoich przedmiotów, więc tego nie koniecznie stracić je po śmierci.

Przykładowo, jeśli ubezpieczysz karabin i zginiesz, osoba, która go splądrowała, ma szansę dostać się do punktu ewakuacji i twojego karabinu. Jeśli jednak splądrowali twój ubezpieczony przedmiot i zginęli (co często ma miejsce w Escape from Tarkov), karabin automatycznie powróci do ciebie. To wciąż hazard, ale śmiertelność w Escape from Tarkov jest zachęcająca w tym dziale.

Ponadto na twój pojemnik nie ma wpływu mechanika, która powoduje, że tracisz wszystko, gdy umrzesz. Pamiętaj więc, aby jak najszybciej przenieść rzadkie i jedyne w swoim rodzaju przedmioty do swojego pojemnika.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Kiedy wyszło Escape from Tarkov?

4 sierpnia 2016 Escape from Tarkov został udostępniony wybranym użytkownikom jako zamknięta wersja alfa gry. Jednak oficjalna data premiery gry to 27 lipca 2017 r.

Od tego czasu gra cieszy się ogromnym sukcesem, przede wszystkim dzięki streamerom Twitcha. Pod koniec 2019 roku, po kilku latach od premiery gry, Escape from Tarkov znalazło się na szczycie listy Twitch, szybując obok innych dużych gier, w tym PUBG, LOL, a nawet Fortnite.

2. Jaki jest system leczenia w Escape from Tarkov?

Chociaż system zdrowia i leczenia w grze nie jest w 100% unikalny, jest dość specyficzny zarówno dla gatunku survival, jak i battle royale i jest zaskakująco realistyczny. Biorąc pod uwagę fakt, że celem gry jest dotarcie do punktu wyjścia, system zdrowia, który sprawia, że ​​gracz jest uszkodzony, kulejący i osłabiony, wnosi znacznie więcej emocji do stołu.

Escape from Tarkov ma modułowy system leczenia, w którym każda rana może dawać negatywne efekty, jeśli nie jest odpowiednio leczona. Przedmioty leczące mogą przywracać lub leczyć niektóre debuffy, ale musisz znaleźć odpowiedni przedmiot, aby przeciwdziałać negatywnym efektom.

3. Jak zdobyć Escape from Tarkov?

Escape from Tarkov jest dostępny na ich oficjalnej stronie internetowej escapefromtarkov.com. Na ekranie głównym wybierz link „zamów w przedsprzedaży” na środku strony i wybierz edycję, którą chcesz kupić.

Edycja Standard daje ci podstawową skrytkę i trochę dodatkowego wyposażenia.

Edycja Left Behind zapewnia większy schowek i dodatkowe wyposażenie. Są też edycje Prepare for Escape i Edge of Darkness, które przynoszą większe korzyści początkującym.

4. Czy warto kupić Escape from Tarkov w 2021 roku?

Gra nie jest pozbawiona problemów, ale programiści szybko je rozwiązują, niezależnie od tego, czy są w grze, czy online. Szybko reagują również na opinie społeczności graczy i użytkowników. To właśnie ta pielęgnująca relacja z graczami sprawia, że ​​Escape from Tarkov jest wyjątkowe.

Tak więc gra jest dziś absolutnie warta zakupu. Mają już pokaźną społeczność graczy, która wciąż się rozwija i rośnie.

5. Jaki jest dobry wskaźnik przeżycia w Escape from Tarkov?

Escape from Tarkov nie jest łatwą grą. Poziom sukcesu gracza mierzony jest wskaźnikiem przeżycia. Średnia przeżywalność wynosi od 20% do 30%. Tak, oznacza to, że większość graczy w meczu nie dociera do punktu wyjścia.

Jeśli osiągniesz 40% do 50%, uważaj się za szczęściarza. Ten percentyl jest trudny do osiągnięcia i niewielu to robi. Nawet najlepsi gracze nie osiągną wydobycia przynajmniej przez połowę czasu.

System opieki zdrowotnej w ucieczce z Tarkowa

Ucieczka z rozgrywki Tarkov, w tym system zdrowia i leczenia, jest stosunkowo złożona. Mimo to to kontuzje i sytuacje bliskie śmierci sprawiają, że ta gra jest tak zabawna i pełna akcji.

Nie dbaj o swoją ranę, a możesz utknąć z zaciemnioną kończyną, co utrudnia twoją wydajność w grze. Z drugiej strony, jeśli poświęcisz czas na opatrzenie ran, ryzykujesz, że zabraknie Ci czasu na dotarcie do punktu ewakuacyjnego.

Mamy nadzieję, że uczyniliśmy tę genialną grę bardziej dostępną dla was, zwłaszcza jeśli chodzi o jej system leczenia i zaciemnione kończyny. Jeśli masz jakieś pytania lub cokolwiek innego do dodania, śmiało zostaw komentarz poniżej.