Jak ukryć komórki w Arkuszach Google

Arkusze Google, chmurowa wersja programu Microsoft Excel firmy Google GSuite, to wszechstronne oprogramowanie do obsługi arkuszy kalkulacyjnych, które zapewnia mnóstwo różnych funkcji zarówno do użytku profesjonalnego, jak i osobistego.

Jak ukryć komórki w Arkuszach Google

Ze względu na wszechstronność Arkuszy użytkownicy muszą wiedzieć, jak manipulować różnymi aspektami tej aplikacji do obsługi arkuszy kalkulacyjnych, aby zapewnić biegłość w posługiwaniu się Arkuszami i całym GSuite. Jeden z nich obejmuje ukrywanie komórek.

Co ciekawe w Arkuszach Google NIE MOŻNA ukrywać poszczególnych komórek podczas pracy z oprogramowaniem. Chociaż możesz pomyśleć, że powinno to być możliwe, sprawiłoby to, że arkusz kalkulacyjny wyglądałby niesamowicie dziwnie i zakłóciłby również przepływ pracy. To powiedziawszy, istnieją sposoby na ukrycie komórek, ale nie pojedynczo.

Zamiast samodzielnie ukrywać komórki, musisz ukryć obiekty w Arkuszach Google za pomocą wiersza lub kolumny, w której zostały umieszczone. Zrobienie tego jest niezwykle proste.

Oto, jak ukryć komórki w Arkuszach Google, niezależnie od tego, czy potrzebujesz ich do utworzenia niestandardowego arkusza kalkulacyjnego, czy chcesz ukryć nieistotne dane.

  1. Zacznij od zalogowania się na oficjalnej stronie Arkuszy Google.

  2. Przejdź do preferowanego arkusza kalkulacyjnego, przytrzymaj lewy przycisk myszy i przeciągnij nad komórkami, które chcesz ukryć.

  3. Przejdź do numer po lewej stronie rzędu lub litera na górze kolumny, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Ukryj kolumnę” lub „Ukryj wiersz” w zależności od tego, który wybrałeś. To naprawdę takie proste.

Wykonując powyższe kroki, nie usuwa wiersza ani kolumny. W każdej chwili możesz odkryć dane. Zauważysz, że para strzałek zastępuje ukryte numery lub litery komórek. Na przykład, jeśli zdecydujesz się ukryć kolumnę C, strzałki pojawią się na kolumnach B i D. Kliknij strzałki, gdy pojawi się ikona dłoni, a komórki zostaną automatycznie wyświetlone ponownie.

Gratulacje, teraz wiesz, jak ukryć wiersze i kolumny w Arkuszach Google! Więcej przydatnych wskazówek i wskazówek znajdziesz w naszych innych przewodnikach po Arkuszach Google i innym oprogramowaniu GSuite.