Zasady nieaktywności konta na Instagramie: jak uniknąć usunięcia konta

Instagram to niezwykle popularna platforma mediów społecznościowych, a jednym ze sposobów, w jaki pozostaje, jest utrzymywanie aktywności i zaangażowania użytkowników. Aby utrzymać aktywną bazę użytkowników, Instagram stosuje politykę usuwania wszystkich nieaktywnych kont, które spełniają określone kryteria.

Zasady nieaktywności konta na Instagramie: jak uniknąć usunięcia konta

Oznacza to, że musisz zachować ostrożność w przypadku swojego profilu na Instagramie, ponieważ możesz stracić wszystkie swoje posty, nie logując się wystarczająco często. Ta zasada dotyczy wszystkich, bez względu na to, jak popularne jest ich konto i ile postów ma.

Ale ile czasu musi upłynąć, aby Instagram ogłosił, że konto jest nieaktywne? Co dokładnie bierze pod uwagę Instagram przy ustalaniu, czy konto powinno zostać usunięte, czy nie? W tym artykule zagłębimy się w zasady dotyczące braku aktywności na Instagramie.

Jak Instagram oznacza konta jako nieaktywne?

Instagram ma wiele ścisłych zasad w ramach umowy użytkownika dostarczonej podczas tworzenia konta. Użytkownicy, którzy nie przestrzegają zasad, będą podlegać różnym karom.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo dać się przyłapać na łamaniu zasad. Instagram uruchamia złożone algorytmy, które przeszukują i skanują treści, aktywność itp. swoich użytkowników. Na przykład Instagram może usunąć post, jeśli zawiera nieodpowiednie treści. Nawet jeśli usuniesz problematyczne treści, Instagram zapisze wszystkie Twoje dane do ewentualnego późniejszego wykorzystania. Mogą również usunąć dowolne konto z dowolnego powodu.

Konto na Instagramie może zostać oznaczone jako nieaktywne na podstawie wielu czynników, w tym:

 • Data utworzenia Twojego konta
 • Kiedy ostatnio logowałeś się na swoje konto
 • Czy Twoje konto udostępnia jakieś zdjęcia, filmy lub historie
 • Czy Twoje konto polubiło inne zdjęcia
 • Czy Twoje konto ma obserwujących itp.

Jak często Instagram usuwa nieaktywne konta

Kiedy Instagram usunie nieaktywne konta?

Instagram nigdy nie podał jasnego oświadczenia, ile czasu musi upłynąć, zanim nieaktywne konto zostanie usunięte.

Jednak personel zachęca swoich użytkowników do logowania się i korzystania z platformy raz na jakiś czas, aby uniknąć ryzyka usunięcia kont. Możesz o tym przeczytać w polityce nieaktywnej nazwy użytkownika Instagrama.

Chociaż nie ma oficjalnych oświadczeń, które to potwierdzają, niektórzy użytkownicy uważają, że Instagram usuwa konta, jeśli były całkowicie nieaktywne przez okres od 1 do 2 lat.

Jak uniknąć usunięcia konta?

Jeśli nie jesteś tak bardzo na Instagramie i nie używasz go codziennie, ale nadal chcesz zachować swoje konto w stanie nienaruszonym, musisz zaangażować się w jakąś formę aktywności.

Najłatwiejszym sposobem uniknięcia usunięcia konta jest logowanie się od czasu do czasu.

Instagram Usuń nieaktywne konta

Na przykład możesz zalogować się na Instagram raz w miesiącu, a Twoje konto najprawdopodobniej nie zostanie oznaczone jako nieaktywne.

Jeśli będziesz w jakikolwiek sposób wchodzić w interakcje z innymi postami, Twoje konto jest zasadniczo odporne na flagę braku aktywności.

Czy możesz przyjąć nieaktywną nazwę użytkownika?

Ludzie często nie mogą wybrać żądanej nazwy użytkownika, ponieważ inny użytkownik już ją zgłosił. To może być bardzo frustrujące, gdy nie możesz użyć swojego ulubionego pseudonimu bez dodawania do niego dodatkowych znaków.

Jednak często zdarza się, że te przejęte nazwy użytkowników są w rzeczywistości nieaktywne. Czy to oznacza, że ​​możesz je wziąć?

Jeśli zauważysz, że inne konto już zawiera żądaną nazwę użytkownika, jest nieaktywne, wszystko, co możesz zrobić, to zgłosić to na Instagramie. Gdy pracownicy Instagrama przejrzą Twój raport, zdecydują, czy konto powinno zostać usunięte, czy nie. Możesz skończyć z nazwą użytkownika, której zawsze chciałeś.

Ale sprawdzenie raportu przez Instagram może zająć trochę czasu. Mogą też zdecydować, że zgłoszone przez Ciebie konto nie jest nieaktywne i nie powinno być usuwane.

Jeśli znajdziesz zajętą ​​nazwę użytkownika, której chcesz użyć, oto co możesz zrobić:

 1. Znajdź to konto, sprawdź jego status
 2. Sprawdź liczbę postów, obserwujących i osób, które obserwuje konto
 3. Sprawdź zdjęcie profilowe
 4. Sprawdź oznaczone zdjęcia (jeśli konto jest odblokowane)

Jeśli konto nie ma zdjęcia profilowego, żadnych postów, obserwujących i jeśli nie obserwuje innych użytkowników, będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz, aby przedstawić mocną argumentację, gdy je zgłosisz.

Nieaktywne konta na Instagramie

Jeśli konto ma jakieś posty, ale liczby są stosunkowo niskie, nadal możesz przejść do następnego kroku.

Następny krok wymaga wysłania e-maila do zespołu Instagram. Napisz e-mail wyjaśniający Twoją sytuację i dlaczego chcesz zgłosić dane konto. Wyślij e-mail na adres [email protected]

Może to trochę potrwać, ale powinieneś otrzymać od nich odpowiedź, a Twoja nazwa użytkownika może zostać automatycznie zmieniona.

Co zrobić, jeśli nie mogę się zalogować?

Jeśli utraciłeś dostęp do swojego konta na Instagramie, ponieważ nie masz już danych logowania lub zostało ono przejęte, masz kilka opcji. W przypadku tych ostatnich będziesz chciał zgłosić i zweryfikować swoje konto na Instagramie, aby je odzyskać. Jeśli nie masz już dostępu do swojego adresu e-mail lub hasła, spróbuj tego, aby móc się zalogować:

 • Spróbuj zalogować się za pomocą swojego numeru telefonu
 • Spróbuj zalogować się za pomocą Facebooka – jeśli konta były połączone, powinno to wrócić do Ciebie
 • Skorzystaj z opcji „Potrzebujesz pomocy przy logowaniu” z Instagrama – Wypełnij raport dotyczący zhakowanego konta i poczekaj na odpowiedź e-mailową, co może potrwać kilka godzin.
 • Spróbuj ponownie uzyskać dostęp do swojego konta e-mail
 • Poproś znajomego, aby wyszukał Twoją nazwę użytkownika na swoim koncie

Środki bezpieczeństwa konta na Instagramie mogą powodować problemy, jeśli zapomniałeś swoich danych logowania lub nie masz już dostępu do metod weryfikacji dodanych do konta. Chociaż obsługa Instagrama ma złą opinię (nie ma numeru telefonu, pod który można zadzwonić i wiąże się to z oczekiwaniem na wiadomość e-mail z odpowiedzią), warto skontaktować się z nimi w celu uzyskania pomocy w odzyskaniu konta.

Pamiętaj, aby się zalogować

Jeśli nie chcesz stracić swojego konta na Instagramie, pamiętaj o radach z tego artykułu. Krótko mówiąc, nie zapomnij co jakiś czas zalogować się na swoje konto na Instagramie i polubić kilka postów. Jeśli chcesz wziąć nazwę użytkownika nieaktywnego konta i ustawić ją jako własną, twoje szanse są większe, jeśli to konto jest nieaktywne, a twoje konto jest dość aktywne i ma wielu obserwujących.

Masz jakieś wskazówki, sztuczki lub pytania dotyczące zasad nieaktywności konta na Instagramie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.