Jak wykonać kopię zapasową zakładek Google Chrome

Wiele osób przechowuje listę swoich ulubionych witryn w zakładce zakładek. Ale co, jeśli chcesz użyć innego urządzenia i nie wiesz, jak przenieść na nie wszystkie zakładki? Na szczęście istnieje kilka sposobów tworzenia kopii zapasowych listy zakładek, aby przenieść ją do innej przeglądarki lub nawet na inny komputer.

W tym artykule przedstawimy szczegółowy przewodnik dotyczący tworzenia kopii zapasowych zakładek Chrome i zarządzania nimi na różnych urządzeniach. Po utworzeniu kopii zapasowych możesz bezpiecznie zmieniać urządzenia i przeglądarki bez obawy o utratę zakładek lub historii.

Jak wykonać kopię zapasową zakładek Google Chrome

Według Google najlepszym sposobem na wykonanie kopii zapasowej wszystkich zakładek jest zsynchronizowanie ich z kontem Google. Jeśli nie skonfigurowałeś jeszcze Chrome, aby to zrobić, możesz to zrobić za pomocą kilku prostych kliknięć:

 1. Otwórz Google Chrome.

 2. Kliknij zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz „Włącz synchronizację”.

 4. W razie potrzeby zaloguj się na swoje aktywne konto Google.

Po skonfigurowaniu konta Google do pracy w Chrome możesz wykonać kopię zapasową wszystkich zapisanych zakładek, wykonując te czynności:

 1. Kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

 2. Otwórz ustawienia."

 3. Kliknij jedną z pierwszych opcji w menu Ustawienia, „Synchronizacja i usługi Google”.

 4. Teraz kliknij „Zarządzaj synchronizacją” i włącz przełącznik obok Zakładki.

 5. Możesz także zdecydować się na "Synchronizuj wszystko", w którym to przypadku nie będziesz musiał wybierać każdej rzeczy, którą chcesz zsynchronizować indywidualnie.

W ten sposób Google zapisze wszystkie Twoje informacje i dane, dzięki czemu po zalogowaniu się za pomocą innego urządzenia będziesz mieć dostęp do wszystkich swoich zakładek, a także motywów, kart, historii i aplikacji.

Jak wykonać kopię zapasową zakładek i haseł Google Chrome

Ten sam proces, którego użyłeś do tworzenia kopii zapasowych zakładek, dotyczy również haseł Google Chrome. Najpierw musisz zsynchronizować swoje konto z Google Chrome, a następnie możesz zdecydować, co chcesz zapisać. Oto jak możesz zapisywać zakładki i hasła:

 1. Otwórz Google Chrome na swoim urządzeniu.

 2. Kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz „Ustawienia”.

 3. Wybierz „Synchronizacja i usługi Google”.

 4. Wybierz "Zarządzaj synchronizacją" i włącz przełącznik obok zakładek i haseł.

Teraz wszystkie zapisane hasła i zakładki zostaną połączone z Twoim kontem Google, więc za każdym razem, gdy się zalogujesz, będą do Twojej dyspozycji. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz haseł, aby zarejestrować się w witrynach internetowych, usługach online czy określonych zakładkach, będą one teraz dostępne na każdym używanym komputerze.

Jak wykonać kopię zapasową zakładek i historii Google Chrome

Łatwo jest tworzyć ogromne ilości zakładek i codziennie wypełniać foldery historii. Jeśli chodzi o tworzenie kopii zapasowych danych w Chrome, możesz to zrobić na dwa sposoby.

Pierwsza nie wymaga obszernej instrukcji, ponieważ będziesz musiał wyeksportować wszystkie swoje dane do pliku HTML i zapisać je na swoim komputerze. Jeśli zmieniasz przeglądarkę lub urządzenie, jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania wszystkiego i przesyłania go w razie potrzeby.

Drugim sposobem tworzenia kopii zapasowej danych jest pozwolenie Google na zrobienie tego za Ciebie. Gdy zezwolisz na połączenie danych z kontem, za każdym razem, gdy zalogujesz się przy użyciu tych samych danych logowania, wszystkie zakładki, historia i hasła staną się dostępne. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz Google Chrome na swoim nowym urządzeniu.

 2. Kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz „Ustawienia”.

 3. Wybierz „Synchronizacja i usługi Google”.

 4. Wybierz "Zarządzaj synchronizacją" i włącz przełącznik obok zakładek i historii.

Jak wykonać kopię zapasową zakładek Google Chrome w systemie Windows 10

Możesz też ręcznie wyeksportować wszystkie pliki kopii zapasowej Google Chrome do pliku HTML i zapisać go na komputerze z systemem Windows 10. Ta metoda jest przydatna, jeśli planujesz rozpocząć korzystanie z innej przeglądarki internetowej i chcesz tam przesłać wszystkie dane Chrome. Jeśli zaczniesz używać przeglądarki Mozilla Firefox, Microsoft Edge lub Safari, będziesz potrzebować pliku HTML, aby zaimportować wszystkie dane i kontynuować od miejsca, w którym zostało przerwane.

Wymagane kroki są następujące:

 1. Otwórz Google Chrome na swoim komputerze i kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

 2. Otwórz „Zakładki” i „Menedżer zakładek”.

 3. W menedżerze zakładek kliknij ikonę z trzema kropkami i wybierz „Eksportuj zakładki”.

 4. Nazwij swój plik HTML i zdecyduj, gdzie go zapisać.

 5. Kliknij „Zapisz”, aby potwierdzić.

Plik HTML jest teraz bezpiecznie przechowywany w pamięci komputera i możesz go przesłać na inne konto Google Chrome lub nową przeglądarkę, której będziesz używać.

Jak wykonać kopię zapasową zakładek Google Chrome na komputerze Mac

Jeśli przełączasz się z Google Chrome na Safari, prawdopodobnie będziesz chciał mieć przy sobie wszystkie swoje zakładki. Jeśli chcesz zrobić to szybko i sprawnie, oto co musisz zrobić:

 1. Otwórz aplikację Safari na Macu.

 2. Kliknij „Plik” > „Importuj z” > „Google Chrome”.

 3. Wybierz zakładki lub historię i kliknij "Importuj".

To powinno wystarczyć, aby zaimportować wszystkie ważne witryny i linki do przeglądarki Safari i kontynuować tam pracę.

Jak wykonać kopię zapasową zakładek Google Chrome na Androida

Najlepszym sposobem na wykonanie kopii zapasowej wszystkich zakładek na telefonie z Androidem jest zsynchronizowanie ich z kontem Google. Czasami możesz chcieć zmienić informacje zapisywane przez Google. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Chrome na swoim urządzeniu z Androidem.

 2. Stuknij ikonę z trzema kropkami” w prawym górnym rogu > „Ustawienia”.

 3. Kliknij „Synchronizacja i usługi Google”.

 4. Możesz nawet wyłączyć synchronizację wszystkiego i ręcznie zdecydować, co chcesz zsynchronizować.

Jak wykonać kopię zapasową zakładek Google Chrome na Chromebooku

Użytkownicy Chromebooków rzadko mają problemy z tworzeniem kopii zapasowych, ponieważ ich konto Google automatycznie synchronizuje wszystko z kontem Google. Jeśli nie masz pewności, czy synchronizacja jest włączona, oto jak możesz to sprawdzić:

 1. Otwórz Chrome.

 2. Przejdź do „Więcej” > „Ustawienia”.

 3. Wybierz „Synchronizacja i usługi Google”.

 4. Możesz zobaczyć listy zsynchronizowanych danych poniżej „Synchronizuj dane”.

Jak ręcznie wykonać kopię zapasową zakładek Google Chrome

Jeśli planujesz zacząć korzystać z nowego komputera lub zmienić aktualnie używaną przeglądarkę, możesz ręcznie wyeksportować wszystkie zakładki Chrome. Proces ręczny nie wymaga szczegółowych instrukcji i jest dość prosty:

 1. Otwórz Google Chrome na swoim komputerze i kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

 2. Otwórz „Zakładki” i „Menedżer zakładek”.

 3. W menedżerze zakładek kliknij ikonę z trzema kropkami i wybierz „Eksportuj zakładki”.

 4. Nazwij swój plik HTML i kliknij „Zapisz”, aby potwierdzić.

Jak przywrócić zakładki Google Chrome

Jednym z najlepszych sposobów przywrócenia zakładek jest zalogowanie się na konto Google i zsynchronizowanie ich z bieżącą przeglądarką. Drugą najlepszą opcją jest wyeksportowanie wszystkich plików od czasu do czasu, a w razie potrzeby przesłanie dokumentu HTML do Google Chrome lub dowolnej innej przeglądarki. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz Google Chrome i kliknij ikonę trzech kropek.

 2. Otwórz „Zakładki” i wybierz „Importuj zakładki i ustawienia”.

 3. Wybierz „Plik HTML zakładek” i potwierdź przyciskiem „Wybierz plik”.

Po przywróceniu wszystkich zakładek możesz zacząć korzystać z Chrome w taki sam sposób, jak w poprzedniej przeglądarce. Jeśli planujesz używać go przez jakiś czas, utworzenie konta Google byłoby najlepszym sposobem na zapisanie danych w Chrome, ponieważ zsynchronizuje wszystkie zakładki, historię i hasła.

Jak zarządzać zakładkami w Google Chrome

Jeśli jesteś wśród osób, które dodają wszystko do zakładek, nadejdzie moment, w którym będziesz musiał zarządzać folderami zakładek. Za pomocą kilku prostych kliknięć możesz dodać więcej folderów lub uporządkować to, co widzisz na karcie zakładek:

 1. Otwórz Chrome.

 2. Kliknij ikonę trzech kropek i otwórz „Zakładki” i „Menedżer zakładek”.

 3. Kliknij ikonę trzech kropek i wybierz „Dodaj nowy folder”, aby utworzyć osobne foldery dla zakładek.

 4. Przeciągnij i upuść zakładki, aby przenieść je do nowych folderów

 5. Kliknij ikonę trzech kropek i wybierz "Sortuj według nazwy", jeśli chcesz zobaczyć je alfabetycznie.

Porządkowanie zakładek nie jest najbardziej ekscytującą rzeczą, jaką możesz zrobić, ale może uchronić Cię przed niekończącym się przewijaniem. Wszystkie Twoje witryny i linki będą miały wyznaczoną przestrzeń, a Ty przestaniesz spędzać czas na ich szukaniu.

Jak wyeksportować zakładki z Google Chrome do innej przeglądarki?

Zmiana przeglądarek nie jest niczym niezwykłym, ponieważ użytkownicy skłaniają się ku najlepszym dostępnym narzędziom do zarządzania różnymi kontami. Jednak jest to niewygodne, jeśli zaczniesz pracować w przeglądarce bez żadnych zakładek lub zapisanych haseł. Na szczęście Google umożliwia wyeksportowanie wszystkich zakładek, historii wyszukiwania i haseł oraz przesłanie ich do innej przeglądarki. Oto jak to działa:

 1. Otwórz Chrome.

 2. Kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz „Zakładki” i otwórz „Menedżer zakładek”.

 4. Kliknij ikonę z trzema kropkami i wybierz „Eksportuj zakładki”.

Chrome utworzy plik HTML, a gdy zaczniesz korzystać z innej przeglądarki, będziesz musiał go przesłać. Dzięki temu każde przejście będzie płynniejsze, ponieważ zachowasz wszystkie cenne dane.

Znaczenie zakładek

Najprawdopodobniej nie będziesz musiał myśleć o swoich zakładkach, dopóki nie będziesz musiał przełączyć się na inne urządzenie lub przeglądarkę. Po pierwsze, zawsze powinieneś synchronizować swoje dane z kontem Goggle, a później zobaczyć, jak najlepiej postąpić zgodnie z Twoimi potrzebami.

Eksportowanie i importowanie zakładek to nic wielkiego, a teraz będziesz mógł to zrobić sam. Jak często zarządzasz swoimi zakładkami? Czy trzymasz je w osobnych folderach? Czy włączyłeś synchronizację na swoim koncie?

Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.