Jak wyłączyć Chromecasta

 • Jak korzystać z Chromecasta: wszystko, co musisz wiedzieć
 • 20 najlepszych aplikacji Chromecast 2016
 • Jak poprawić wydajność Chromecasta
 • Jak używać Chromecasta do dublowania ekranu
 • Jak używać Chromecasta do grania w gry
 • Jak używać Chromecasta do strumieniowego przesyłania dźwięku
 • Jak wyłączyć Chromecasta
 • Jak przesyłać strumieniowo odtwarzacz VLC do Chromecasta
 • Jak korzystać z Chromecasta bez Wi-Fi
 • Jak zresetować Chromecasta
 • Wskazówki i porady dotyczące Chromecasta

Chromecast może być nieco tajemniczym kluczem sprzętowym. Z radością przylgnie do tylnej części telewizora, ale co zrobić, gdy chcesz go wyłączyć? Czy musisz go w ogóle wyłączyć? Zacznijmy od odpowiedzi na podstawowe pytania.

Jak wyłączyć Chromecasta

Czy muszę wyłączyć Chromecasta?

Chromecast zużywa bardzo mało energii i danych w trybie gotowości. O ile nie korzystasz z bardzo ciasnego połączenia, nie ma potrzeby wyłączania urządzenia. Jeśli jednak masz bardzo ograniczony budżet, wyłączenie klucza jest łatwe.

Jak wyłączyć Chromecasta na telewizorze?

Sam Chromecast nie ma wyłącznika, więc wyłączenie go jest kwestią odłączenia go od telewizora lub źródła zasilania. To powinno być dość proste, chociaż zdarza się, że nie powinieneś tego robić, jak wspomniano poniżej.

Jak zdalnie wyłączyć Chromecasta?

phone_FBI_access

Aplikacja Home na urządzeniu z Androidem lub iPhonie steruje wszystkimi urządzeniami Chromecast, umożliwiając wyłączenie kontroli przez inne osoby.

Dlaczego miałbym odłączyć Chromecasta?

Ludzie mają wiele powodów, by odłączyć urządzenie Chromecast. Najczęstsze dwa powody: cele bezpieczeństwa i przełączanie telewizorów. Użytkownicy obawiają się, że klucz sprzętowy pozostanie połączony z ich siecią przez całą dobę, więc czują się bezpieczniej, jeśli odłączą go od telewizora lub źródła zasilania. Innym razem użytkownik Chromecasta chce po prostu przenieść urządzenie do innego pokoju lub telewizora.

Chociaż te powody są zrozumiałe, najlepiej ich unikać, chyba że dość szybko podłączysz Chromecasta do nowego telewizora.

Dlaczego powyższa sugestia jest ważna? Po pierwsze, wyjęcie urządzenia sprawia, że ​​łatwo o nim zapomnieć, co oznacza, że ​​może się zgubić lub pozostać nieużywane przez długi czas. Po drugie, urządzenie aktualizuje się w trybie gotowości, aby zachować ochronę. Niezależnie od tego, czy Chromecast jest włączony, czy wyłączony, gdy jest podłączony, nadal może otrzymywać aktualizacje.

Inne powody, dla których ludzie odłączają Chromecasta, to usunięcie statusu „zawsze działa” na telewizorze lub odebranie dostępu niektórym odwiedzającym. Nawet gdy Chromecast nie jest używany, działa w tle i utrzymuje wyświetlacz, niezależnie od tego, czy jest włączony, czy wyłączony, a ponadto zawsze pojawia się w sieci. Jeśli chodzi o dostęp gości, pomaga kontrolować korzystanie z Internetu w domu przez gości i blokuje rozpraszanie. Czy potrafisz sobie wyobrazić, kiedy ta sytuacja jest ważna?

Kiedy nie powinienem odłączać Chromecasta?

Zasadniczo nie powinieneś szarpać Chromecasta z tyłu telewizora ani wyłączać zasilania po otrzymaniu aktualizacji.

W przypadku modeli Chromecast drugiej i trzeciej generacji dioda LED miga na pomarańczowo, gdy trwa aktualizacja. W przypadku modelu Chromecasta 1. generacji dioda LED miga na czerwono podczas aktualizacji. Jeśli zdecydujesz się „wyciągnąć wtyczkę”, upewnij się, że urządzenie nie miga. Aktualizacje są niezbędne i mogą obejmować zarówno aktualizacje oprogramowania, oprogramowania układowego, jak i zabezpieczeń. Za każdym razem, gdy wyłączasz telewizor, Chromecast przechodzi w tryb gotowości o niskim poborze mocy, dzięki czemu aktualizacje działają przy minimalnym zużyciu energii.

Jeśli dopiero zaczynasz, mamy przewodnik, który pomoże Ci nauczyć się, jak prawidłowo skonfigurować Chromecasta.