Jak sprawdzić, czy Twoje Airpody to Gen 2?

Airpody są popularne i drogie. Z tego powodu oszuści sprzedają albo fałszywe Airpody, albo wprowadzają na rynek produkty jako Airpody Gen 2, podczas gdy w rzeczywistości są to Gen 1. Niestety wygląd Airpodów nie zmienił się między dwiema generacjami. W rzeczywistości obudowa Gen 1 ładuje AirPods Gen 2 i vice versa.

Jak sprawdzić, czy Twoje Airpody to Gen 2?

Oczywiście istnieje różnica w cenie między dwiema generacjami i pewną dodatkową funkcjonalnością Airpodów 2. generacji. Zostały one wydane na początku 2019 roku, a niektóre modele są wyposażone w etui do ładowania bezprzewodowego.

Czytaj dalej, aby uzyskać szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci zweryfikować, czy Twoje Airpody są gen 2. Mamy również więcej wskazówek i wskazówek dotyczących Twoich Airpodów tutaj.

Sprawdź numer modelu

Najbardziej niezawodnym sposobem sprawdzenia, czy Twoje Airpody są gen 1 czy 2, jest sprawdzenie numeru modelu. Jest to niezawodny sposób na ustalenie autentyczności Airpodów i nie jest trudno to rozgryźć.

Numer modelu twoich Airpodów znajduje się na spodzie każdego etui i na każdym Airpod. Jak wspomniano wcześniej, Airpody Gen 1 i Gen 2 wyglądają podobnie i można je ładować w obu przypadkach. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie każdego elementu pod kątem odpowiedniego numeru modelu.

Numery modeli dla każdego komponentu są skorelowane z ich generacją w następujący sposób:

Airpody 1. generacji

 • A1523
 • A1722
//support.apple.com/en-us/HT209580

Airpody 2. generacji

 • A2032
 • A2031
//support.apple.com/en-us/HT209580

AirPods Pro

Najnowsze urządzenia z serii mini bluetooth działają zgodnie z tą samą zasadą, ale są nie do pomylenia w porównaniu z pozostałymi dwoma na podstawie samego wyglądu.

 • A2084
 • A2083
//support.apple.com/en-us/HT209580

Etui do bezprzewodowego ładowania

Jeśli jesteś gotów zapłacić wyższą cenę za etui z funkcją ładowania bezprzewodowego, przygotuj się na sprawdzenie, czy numer seryjny odpowiada numerowi etui:

 • A1938
//support.apple.com/en-us/HT209580

Etui do ładowania błyskawicy

Etui ładujące Lightning jest dość proste i do ładowania wymaga kabla błyskawicy. To świetny przypadek, ponieważ można go zamieniać między dwoma modelami:

 • A1602
//support.apple.com/en-us/HT209580

Na koniec, aby jeszcze raz podkreślić znaczenie, sprawdzenie każdego Airpoda pod kątem odpowiedniego numeru seryjnego jest niezbędne do korzystania z Airpodów. Niestety, przypadek, w którym Airpods nie pasuje, nie może się sparować. Twój iPhone wyświetli komunikat, że Airpody są niedopasowane i nie pozwolą ci ich sparować.

Inne urządzenie, takie jak urządzenie Samsung, nie wygeneruje żadnych kodów błędów, po prostu się nie sparuje.

Sprawdź numer modelu za pomocą iPhone'a

Jeśli nie widzisz tego małego tekstu, nie rozpaczaj. Istnieje alternatywna metoda sprawdzania numeru modelu. Ale będziesz potrzebować urządzenia z systemem iOS, jeśli masz je podłączone do Airpodów.

Wykonaj poniższe czynności, aby pobrać numer modelu na swoim urządzeniu:

 1. Na swoim urządzeniu otwórz menu Ustawienia, a następnie wybierz sekcję Ogólne i dotknij Informacje.
 2. Przejrzyj listę, aż znajdziesz nazwę swoich AirPods (np. Airpods Lisy). Stuknij w nazwę.
 3. Powinna pojawić się informacja o producencie, pokazująca między innymi numer modelu.

Ponownie, jeśli masz numer modelu, porównaj go z tymi numerami: Airpody (gen 1) mają numery modeli A1722 i A1523; Airpody (gen 2) mają numery modeli A2031 i A2032. Jeśli numer twojego modelu nie pasuje do żadnego z nich, możesz mieć fałszywy zestaw Airpodów – co zdarza się często.

Dlatego zawsze kupuj Airpody bezpośrednio od Apple lub ich oficjalnych sprzedawców.

airpody

Sprawdź swoje etui ładujące

Etui ładujące do Airpodów są wymienne (możesz ładować Airpody gen 1 za pomocą etui ładującego gen 2 i na odwrót). Ponownie, najlepszym sposobem jest sprawdzenie numeru modelu. Etui do ładowania bezprzewodowego (gen 2) ma numer modelu A1938.

Posiadają złącze błyskawiczne w dolnej części obudowy, które służy do ładowania wtyczki. Lampka stanu jest widoczna z przodu obudowy, a numer modelu znajduje się na spodzie pokrywy.

Etui do ładowania błyskawicy (gen 1) ma numer modelu A1602, który również znajduje się na dolnej stronie pokrywy. Podobnie jak złącze błyskawicy. Jednak kontrolka stanu jest widoczna wewnątrz etui ładującego.

Inne godne uwagi różnice

Zaktualizowane Airpody Gen 2 mają wiele dodatkowych ulepszeń w porównaniu z pierwszymi Airpodami. Czas przełączania między podłączonymi urządzeniami jest dwa razy szybszy niż w przypadku oryginalnych Airpodów. Mają też lepszą ogólną jakość głosu i dźwięku.

Ponadto mają dodatkową godzinę rozmów. Co więcej, można je aktywować głosem lub dwukrotnie dotknąć dla Siri, asystenta głosowego Apple. Opóźnienie jest o 30% niższe niż w przypadku korzystania z oryginalnych Airpodów.

Większość zalet funkcji Airpods Gen 2 pochodzi z układu H1. Ten układ zapewnia lepszą łączność, jakość dźwięku i zmniejsza opóźnienia. Oryginalne Airpody miały układ W1, co wcale nie jest złe, ale nie może konkurować z układem H1.

Aktywacja Siri na starych Airpodach jest nieco trudniejsza, ponieważ musisz dwukrotnie dotknąć jednego z Airpodów. Aktywacja głosowa to sposób na przyszłość, ponieważ jest bardziej intuicyjny i prostszy. Po prostu powiedz „Hej, Siri” i sprawdź, czy Siri się aktywuje. Możesz również użyć tego, aby sprawdzić, czy masz waniliowe Airpody lub Airpods gen 2.

Kupowanie etui do ładowania bezprzewodowego dla jednego z Airpodów jest opcjonalne. Ale jest to kosztowne, więc musisz zdecydować, czy ta funkcja jest warta swojej ceny. Zdecydowanie narzekaj do Apple, jeśli zapłaciłeś za etui bezprzewodowe i dostałeś zwykły.

sprawdź airpody

Zupełnie nowe Airpody

Fani produktów Apple na ogół lubią śledzić nowe wynalazki Apple. Jeśli jesteś zagorzałym fanem i podobały Ci się oryginalne Airpody, Airpody drugiej generacji są zdecydowanie dla Ciebie. Mają lepszą jakość połączeń, żywotność baterii, mniejsze opóźnienia itp.

Różnica w cenie nie jest w rzeczywistości tak wysoka, chyba że zdecydujesz się również na etui do ładowania bezprzewodowego. Oceń swoje potrzeby i sam podejmij decyzję. Teraz znasz wyraźne rozróżnienie między Airpods i Airpods gen 2.

Często Zadawane Pytania

Jak mogę sprawdzić, czy moje Airpody są prawdziwe?

Po trzech latach na rynku konkurenci Apple i inne firmy technologiczne stworzyli fenomenalnie wyglądające podróbki. Niestety, te prawie nie działają tak samo lub mają taką samą funkcjonalność.

Jeśli nie masz pewności, czy zestaw Airpodów jest prawdziwy, czy fałszywy, odwiedź stronę gwarancji Apple i wpisz numer seryjny. Jeśli nie pojawią się żadne informacje o gwarancji (nawet jeśli jest to wygasła gwarancja), Airpody są fałszywe.

Co się stanie, jeśli mam dwie różne generacje Airpodów?

Oba będą nadal ładowane w tym samym przypadku, ale nie będzie można ich sparować z żadnymi urządzeniami. W razie potrzeby możesz kupić jeden zastępczy Airpod od Apple.

Zostaw komentarz poniżej, jeśli masz dodatkowe pytania lub pytania.