Przygoda z tekstem Google: jak grać w nową grę z jajkami wielkanocnymi od Google

Przygoda z tekstem Google: jak grać w nową grę z jajkami wielkanocnymi od Google

Pisanki to zazwyczaj zabawne funkcje w Internecie, aplikacjach do przesyłania wiadomości i grach. Często nie wiadomo, w jaki sposób powstały, a nawet kto był na tyle sprytny, aby je odkryć. Google słynie z programowania tych pisanek w swoich algorytmach, a kiedy je znajdziesz, masz wrażenie, że jesteś częścią tajnego klubu. Niezależnie od tego, czy chcesz zrobić coś innego w czasie przestoju, czy pochwalić się znajomym, Google naprawdę trafił w cel dzięki tej ukrytej grze.

Znana po prostu jako Text Adventure, ta ukryta gra Google jest najnowszą w swoich internetowych hijinkach.

Zobacz pokrewną grę The Glitch Wikipedia: Nasze podsumowanie przydatnego narzędzia do marnowania czasu Nadchodzi platforma gier Google, która trafia na Xbox i PlayStation Ten człowiek udokumentował historię 100 gier wideo, które nigdy nie istniały

Google nie jest obcy dodawaniu ukrytych tajemnic do swoich aplikacji i usług, od Mario Kart w Mapach Google po symulatory lotu Google Earth. Jego najnowszy Easter Egg to tekstowa przygoda ukryta w konsoli programistycznej Chrome.

W nim twoja postać to duże niebieskie G Google, wędrujące po kampusie Google w poszukiwaniu twojej rodziny listów. Robisz to za pomocą prostych poleceń tekstowych, takich jak „północ” lub „użyj”, ale w przeciwieństwie do wielu innych tekstowych gier przygodowych, masz listę możliwych poleceń, które nieco ułatwiają.

Tekstowa przygoda Google to z pewnością zabawny sposób na zabicie czasu, chociaż możesz się zastanawiać, jak inżynierowie Google znajdują czas na tworzenie wszystkich tych gier. Przypomina klasyczne przygodówki tekstowe, takie jak Zork, które często są ukryte w grach wideo, takich jak Call of Duty: Black Ops i Fallout 4, ze względu na swoje niewielkie rozmiary.

Jeśli jesteś ciekawy, jak grać w Google Text Adventure, przeprowadziliśmy Cię przez poniższy proces.

Jak uzyskać dostęp do przygody tekstowej Google

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, to jak dostać się do gry? Jako ukryta funkcja w strukturze Google nie jest tak prosta, jak wyszukiwanie gry w Google i jej podciąganie (no cóż, ale jest dodatkowy krok).

Aby uzyskać dostęp do Google Text Adventure, wykonaj następujące kroki:

Otwórz Google Chrome i wejdź na google.com. Możesz również użyć Mozilla Firefox, ale jest trochę inaczej.

W pasku wyszukiwania Google wpisz Tekstowa przygoda

Następnie możesz użyć skrótu klawiaturowego, aby uzyskać dostęp do narzędzia inspektora (ctrl+shift+J na PC lub cmd+option+I na Macu).

Otworzy się strona Sprawdź element, wpisz tak grać.

Jeśli chcesz grać dalej Firefox możesz, wykonując dokładnie te same kroki, ale kiedy otworzy się strona Sprawdź, musisz kliknąć Konsola tab przed wpisaniem tak.

Teraz, gdy gra już działa, przyjrzyjmy się, jak grać!

Jak grać w przygodę tekstową Google

Google dostarcza bardzo mało instrukcji, gdy zaczynasz grać.

Zasadniczo Google zaplanuje zadanie lub misję przed tobą. Przeczytaj tekst i odpowiedz za pomocą jednowyrazowych poleceń w odpowiedzi.

Na przykład graliśmy i gra zaczęła się trochę dziwnie. Najpierw obudziliśmy się jako duże niebieskie „G”, ale nie możemy znaleźć naszych przyjaciół.

Teraz celem jest wpisywanie poleceń jednowyrazowych przy użyciu dostępnych opcji, które zapewnia Google. W tym scenariuszu zasadniczo chodzimy po okolicy, wybierając kierunek, w którym należy iść. Używając prostych poleceń, takich jak „chwyć”, aby podnieść pomocne obiekty, poruszając się na północ, wschód, południe, zachód, w górę i w dół, poruszamy się po tej wyimaginowanej scenie aby znaleźć naszych kolorowych przyjaciół.

W pewnym momencie dostajemy nawet pomocną mapę, do której musimy wpisać „chwyć” i wcisnąć enter. Na ekranie pojawia się nasza lokalizacja.

Wędrujemy, szukając naszych przyjaciół jeden po drugim.

Jak wygrać

Ta gra może zająć trochę czasu, gdy poruszasz się po labiryncie zwykłego tekstu i zbierasz wskazówki. Czasami natkniesz się na ślepe zaułki, a nawet złoczyńców przypominających potwory. Oczywiście zawsze możesz znaleźć odpowiedzi w Google, jeśli utkniesz, ale oto nasze wskazówki, jeśli chcesz uczciwie wygrać grę:

  • Często używaj „chwyć” — polecenia oferują jednowyrazowe opcje kierunkowe, ale nie zawsze dają możliwość złapania obiektu. Przeczytaj tekst, gdy mówi, że coś widzisz (mapę, kostium, itp.) wpisz „chwyć” i naciśnij enter. Przedmiot pojawi się w twoim ekwipunku. Wiele razy da ci to wskazówki lub pomoże ci później.
  • Zachowaj mentalną mapę tego, gdzie jesteś – nie chcesz się cofać, chyba że na coś natkniesz się i nie możesz już iść naprzód. Jeśli wcześniej wpisałeś „północ”, nie wpisuj dalej „południe”, spowoduje to powrót tylko do miejsca, w którym byłeś wcześniej.
  • Zrozum poziomy – w pewnym momencie dotrzesz do budynku i możesz wejść na kilka pięter w górę. Stamtąd możesz korzystać z skyways, aby wejść do nowych budynków i podróżować w górę iw dół lub wybrać nowy skyway, aby wejść do innego budynku.
  • Szukaj wskazówek – Po wykonaniu kilku ruchów zaczniesz zauważać wskazówki ukryte w grze. Czasami będziesz nawet musiał użyć algorytmów matematycznych, aby uzyskać pomocną wskazówkę.
  • Zwróć uwagę na klucz na swojej mapie – Po lewej stronie mapy znajduje się klucz. Użyj go, aby poprowadzić cię dalej, zauważając drzwi, kiedy możesz przejść w górę itp., Jest to istotne dla twojej zdolności nawigowania w kierunku zaginionych przyjaciół.

Teraz, gdy znasz już nasze wskazówki, czas zacząć grać. Jak wspomniano powyżej, gra może zająć naprawdę dużo czasu, jeśli nie oszukujesz. Na podstawie naszych testów zamknęliśmy grę, przeszliśmy do innych rzeczy, a potem wróciliśmy i mogliśmy kontynuować od miejsca, w którym skończyliśmy. Kiedy będziesz gotowy do wyjścia, po prostu naciśnij ikonę „X” w prawym górnym rogu, aby zamknąć grę.

Inne pisanki

Zakładamy do tej pory, że wszyscy słyszeli o jajku wielkanocnym Thanosa, kiedy wygooglujesz Thanosa i klikniesz jego rękawicę (znajdującą się po prawej stronie, gdzie znajduje się ikona udostępniania), strona Google zacznie znikać. Zauważyliśmy, że to już nie istnieje, ale w 2020 roku dostępne są inne zabawne opcje.

  • Wpisz „zrób beczkę” w pasku wyszukiwania Google, a cała Twoja strona zrobi, no cóż, beczkę.
  • Wpisz „Pacman”, „pasjans”, „gra w węża” lub „kółko i krzyżyk” w pasku wyszukiwania i możesz grać z Google.
  • Wpisz „fidget spinner”, a Google da ci cyfrowy ekranowy spinner

W Google znajdziesz o wiele więcej pisanek. Niektóre sięgają lat 90. XX wieku. Jeśli będziesz ich szukać, na pewno znajdziesz nowe.