Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Twitchu?

Podobnie jak w przypadku wielu kont społecznościowych, czasami wybieramy nazwę użytkownika zbyt pochopnie. Z czasem możesz zdać sobie sprawę, że to nie jest imię, którego chciałeś. Może się również zdarzyć, że Twoja obecna marka nie pasuje do wybranej nazwy. Bez względu na przyczynę, nie musisz tworzyć nowego konta, aby otrzymać nową nazwę.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Twitchu?

W tym artykule pokażemy, jak zmienić nazwę użytkownika na Twitchu we wszystkich wersjach aplikacji.

Jak zmienić nazwę użytkownika na Twitchu za pomocą przeglądarki (Chrome, Firefox)

Jednym ze sposobów uzyskania dostępu do Twitcha jest użycie przeglądarki zamiast pobierania dedykowanej aplikacji. Wersja przeglądarki ma tę zaletę, że nie polega na platformie, z której korzystasz. Dopóki masz połączenie z Internetem, bez względu na to, jakie urządzenie otworzysz w procesie, będzie to takie samo. Aby zmienić nazwę użytkownika za pomocą przeglądarki, wykonaj następujące kroki:

 1. W przeglądarce otwórz witrynę Twitch. Możesz też wpisać //www.twitch.tv/ w pasku adresu.

 2. Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, przeglądarka domyślnie ustawi się na mobilną wersję strony internetowej. Nie będziesz mógł zmienić swojej nazwy użytkownika w mobilnej wersji przeglądarki Twitch. Aby przełączyć się w tryb pulpitu: Stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu.

 3. W wyświetlonym menu dotknij „Witryna na komputery”, a następnie wróć do strony głównej i wykonaj kolejne kroki.

 4. Kliknij lub dotknij ikony profilu. Powinien znajdować się w prawym górnym rogu ekranu.

 5. W wyświetlonym menu rozwijanym kliknij lub dotknij Ustawienia.

 6. W menu Ustawienia kliknij „Profil”. Powinno to znajdować się w opcjach zakładki znajdującej się w górnej części menu.

 7. Przewiń w dół, aż dojdziesz do części Ustawienia profilu. Kliknij lub dotknij przycisku edycji znajdującego się po prawej stronie Twojej nazwy użytkownika. Będzie to ikona, która wygląda jak ołówek.

 8. Pojawi się nowe okno z prośbą o wprowadzenie nowej nazwy użytkownika. Wpisz go, a następnie kliknij lub dotknij Aktualizuj.
 9. Zostaniesz poproszony o podanie hasła. Gdy to zrobisz, kliknij lub dotknij Potwierdź.
 10. Twoja nazwa użytkownika powinna teraz zostać zmieniona i możesz wyjść z tego okna. O zmianie nazwiska zostaniesz powiadomiony e-mailem.

Pamiętaj, że aby zmienić nazwę użytkownika, Twoje konto powinno mieć zweryfikowany adres e-mail. Jeśli twoje konto nie, Twitch poprosi cię o zweryfikowanie adresu e-mail, zanim będziesz mógł kontynuować proces zmiany imienia.

Jak zmienić nazwę użytkownika na komputerze z systemem Windows, Mac lub Chromebook?

Jeśli masz aplikację komputerową, zmiana nazwy użytkownika jest praktycznie taka sama, jak w przypadku korzystania z wersji przeglądarki internetowej, z wyjątkiem kilku kroków. Aby zmienić swoją nazwę użytkownika na Twitchu na komputerze, wykonaj następujące czynności:

 1. Na komputerze otwórz aplikację komputerową Twitch.

 2. Zaloguj się na swoje konto.

 3. W oknie aplikacji kliknij ikonę swojego profilu. Powinien znajdować się w prawym górnym rogu ekranu.

 4. Kliknij Ustawienia z menu rozwijanego.

 5. W menu Ustawienia poszukaj Profilu w zakładkach. Kliknij na to.

 6. Przewiń w dół, aż zobaczysz Ustawienia profilu. Kliknij ikonę edycji po prawej stronie swojej nazwy użytkownika.

 7. Kolejne kroki są podobne do wersji przeglądarkowej. Wprowadź żądaną nową nazwę użytkownika, a następnie kliknij Aktualizuj. Postępuj zgodnie z komunikatem potwierdzającym.
 8. Wróć do ekranu głównego za pomocą ikony Twitch w lewym górnym rogu ekranu.

Podobnie jak w wersji internetowej, aby kontynuować zmianę imienia i nazwiska, będziesz potrzebować zweryfikowanego adresu e-mail. Ponadto, jeśli włączyłeś uwierzytelnianie dwuskładnikowe, będziesz musiał wprowadzić kod, który zostanie wysłany na Twój telefon.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Twitchu na urządzeniu mobilnym z Androidem?

Chociaż możesz edytować wiele ustawień profilu w aplikacji mobilnej Twitch, opcja zmiany nazwy użytkownika jest niedostępna. Będziesz musiał użyć aplikacji komputerowej lub użyć przeglądarki internetowej telefonu, aby uzyskać dostęp do witryny Twitch. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej w wersji przeglądarki lub wersji na komputer.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Twitchu na iPhonie?

Podobnie jak w przypadku Androida, aplikacja iPhone Twitch nie będzie miała możliwości zmiany nazwy użytkownika. Użyj komputera lub otwórz Twitcha w przeglądarce internetowej telefonu. Aby zmienić nazwę użytkownika, zapoznaj się z instrukcjami podanymi powyżej w aplikacji komputerowej lub wersji internetowej.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Twitchu na iPadzie?

Nie ma praktycznie żadnej różnicy między wersjami aplikacji mobilnej Twitch na iPhone'a i iPada, poza opcjami przeglądania. Nie możesz zmienić swojej nazwy użytkownika za pomocą aplikacji mobilnych, więc otwórz witrynę Twitch za pomocą przeglądarki mobilnej lub użyj aplikacji komputerowej. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej dla metody aplikacji internetowej lub komputerowej.

Dodatkowe często zadawane pytania

Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych pytań zadawanych podczas dyskusji na temat zmiany nazwy Twitcha.

Jak długo trwa aktualizacja nazwy użytkownika po zmianie w Twitchu?

Zmiany nazwy Twitcha są aktualizowane natychmiast. Po dotknięciu lub kliknięciu przycisku Aktualizuj w ostatnim kroku procesu zmiany nazwy, nazwa użytkownika zmieni się, gdy tylko opuścisz okno.

Jak zmienić kolor nazwy użytkownika na Twitchu?

Kolory nazw są opcją na czacie Twitcha jako sposób na odróżnienie wiadomości od reszty. Można to zmienić w aplikacji komputerowej lub w przeglądarce internetowej na komputerze. Jeśli używasz aplikacji mobilnej Twitch, będziesz musiał użyć przeglądarki internetowej swojego urządzenia lub komputera. Aby zmienić kolor swojej nazwy, wykonaj następujące czynności:

1. Gdy okno czatu jest otwarte, wpisz polecenie „/ kolor”, a następnie nazwę koloru.

2. Dla użytkowników innych niż Twitch Turbo dostępne kolory to niebieski, zielony, czerwony, DodgerBlue, CadetBlue, BlueViolet, Coral, YellowGreen, SpringGreen, SeaGreen, OrangeRed, HotPink, GoldenRod, Firebrick i Chocolate. Jeśli jesteś użytkownikiem Twitch Turbo, możesz użyć dowolnej wartości szesnastkowej koloru.

Jak często mogę zmieniać swoją nazwę użytkownika na Twitchu?

Zmiany imienia i nazwiska można dokonywać raz na 60 dni. Nie jest to jednak zalecane, ponieważ adres URL Twojej strony Twitch zmieni się automatycznie po zmianie nazwy użytkownika. Twój stary adres URL nie przekieruje automatycznie do nowego, więc będziesz musiał poinformować starych subskrybentów o zmianie lub samodzielnie podać link przekierowujący.

Czy inne osoby mogą używać mojej starej nazwy użytkownika?

Twitch przetrzyma wszelkie nieużywane nazwy z dostępnej puli nazw przez około sześć miesięcy. Po sześciu miesiącach każdy, kto chce używać nazwy, będzie mógł to zrobić. Twitch nie ogłasza starych nazw użytkowników, które stały się dostępne, więc albo będą musieli mieć szczęście i przypadkowo odgadnąć twoje stare imię, albo zostać poinformowani o jego dostępności.

Należy również pamiętać, że zakazane nazwy są trwale usuwane z dostępnej puli imion. Nie będą one poddawane recyklingowi i udostępniane nikomu innemu.

Czy po zmianie imienia mogę zmienić swoje nazwisko z powrotem na stare?

Technicznie tak, ale nie od razu. Nie ma systemu, aby ktoś, kto przeszedł zmianę imienia, mógł wrócić do starego. Będziesz musiał poczekać 60 dni po zmianie nazwiska lub sześć miesięcy, aby dana nazwa znów była dostępna w puli imion.

Jeśli imię i nazwisko jest nadal bezpłatne po sześciu miesiącach i nie zmieniłeś nazwiska przez 60 dni, możesz odzyskać swoje stare imię. Jest to dość niewygodny proces, więc zawsze dobrze jest pomyśleć dwa razy, zanim to zrobisz.

Używam aplikacji innej firmy i botów ze starą nazwą użytkownika. Czy zmiana sprawi, że przestaną działać?

To zależy. Twitch nie kontroluje rozwoju aplikacji innych firm, więc będziesz musiał zapytać ich, czy obsługują zmiany nazwy. Większość programistów udostępnia te informacje na swoich stronach profilowych. Jeśli nie, spróbuj opublikować pytanie na ich forach, aby uzyskać wyjaśnienie.

Czy zmiana imion może skrócić mój czas banowania?

Nie. Licznik blokady Twitcha jest oparty na koncie, a nie na nazwie. Nie ma znaczenia, czy zmienisz nazwę swojego konta, nie możesz uniknąć bana. Będziesz musiał poczekać na wygaśnięcie bana lub założyć nowe konto, jeśli zostałeś zablokowany na stałe.

Prosty proces

Niezależnie od tego, czy próbujesz ustanowić swoją markę, czy po prostu potrzebujesz nowej nazwy, wiedza o tym, jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Twitchu, jest bardzo przydatna. Proces jest w rzeczywistości dość prosty, o ile znasz kroki. Należy jednak zwrócić uwagę na brak opcji przywracania starych nazw i długi czas oczekiwania na każdą zmianę. Zawsze uważaj, aby każda zmiana nazwy była ostrożna, w przeciwnym razie możesz trochę poczekać, aby poprawić swój błąd.

Czy masz jakieś doświadczenia związane ze zmianami nazw na Twitchu? Czy znasz inne sposoby zmiany nazwy użytkownika na Twitchu? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.