Pixel 3 vs Pixel 2: Czy warto zaskakiwać najnowszą potęgą Google?

Pixel 3 firmy Google jest godnym następcą Pixela 2 i prawdopodobnie oba zostaną znacznie przecenione w Czarny piątek. Musisz wiedzieć, jaki telefon chcesz, aby móc działać, gdy rozpocznie się sprzedaż.

Pixel 3 vs Pixel 2: Czy warto zaskakiwać najnowszą potęgą Google? Zobacz powiązaną ofertę Google Pixel 3 w Czarny piątek: Recenzja i oferty Google ogłasza recenzję Pixel 3, Pixel 3 XL, Home Hub i Pixel Slate Google Pixel (i XL): Google wydaje się zabijać swoje piksele 2016

Pixel 3 może pochwalić się niesamowitym aparatem, inteligentnym uczeniem maszynowym, które zmniejsza ilość pracy, oraz jeszcze bardziej użytecznym asystentem Google. Oczywiste jest, że Google dokłada wszelkich starań, aby prześcignąć swojego najbliższego konkurenta, firmę Apple.

Ale jak faktycznie Pixel 3 ma się do swojego poprzednika, Pixela 2?

CZYTAJ DALEJ: Najlepsze smartfony dostępne w 2018 roku

Aby pomóc Ci zdecydować, czy chcesz uaktualnić do najnowszego modelu Pixel, kupić tanio zeszłoroczny model, czy po prostu pozostać przy tym, czego już używasz, przygotowaliśmy ten pomocny przewodnik analizujący wszystkie nowe funkcje i ulepszenia, które są dostarczane z Pixelem Google 3. Alternatywnie, jeśli rozważasz skakanie ze statku i wypróbowanie innej marki telefonu, mamy przewodnik porównujący Pixel 3 do iPhone'a Xs.

Pixel 3 kontra Pixel 2: Czym różni się Pixel 3?

Pixel 3 kontra Pixel 2: Cena

Pixel 3 kosztuje 739 GBP za urządzenie 64 GB lub 839 GBP za model 128 GB. To niewiele w porównaniu z innymi flagowymi urządzeniami, ale z pewnością jest droższe niż starsze telefony na rynku.

W porównaniu z tym Pixel 2 kosztował 629 funtów po wydaniu w zeszłym roku, a teraz jest jeszcze tańszy za 511 funtów na Amazon za model 64 GB dzięki cięciom przed Pixel-3. To ponad 200 funtów taniej w przypadku urządzenia, które nadal jest godnym smartfonem.

Pixel 3 kontra Pixel 2: Projekt i wyświetlanie

Pixel 3 nie jest dokładnie nowym projektem lub wyświetlaczem Pixel – jest o pół cala większy i ma 5,5 cala dzięki cieńszym ramkom, poprawionym proporcjom i zakrzywionym ekranom. Elastyczny ekran OLED Pixel 3 jest również nieco lepszy z rozdzielczością 2160 x 1080 pikseli, ale trudno byłoby odróżnić urządzenia bez jednoczesnego trzymania obu.

CZYTAJ DALEJ: 13 najlepszych telefonów z Androidem 2018

Pixel 2 był smukłym urządzeniem o grubości 7,8 mm w porównaniu do 7,9 mm talii Pixela 3, co wprawdzie kosztowało go gniazdo słuchawkowe i jakikolwiek potencjał rozszerzalności pamięci. Ekran był wyposażony w 5-calowy wyświetlacz, rozdzielczość 1080 x 1920 i technologię AMOLED, co zapewnia piękny wyświetlacz – chociaż Pixel 3 teraz nieznacznie go przebija.

Podsumowując, nieco większy rozmiar wyświetlacza w Pixel 3 nie wystarczy sam, aby uzasadnić aktualizację.

Pixel 3 kontra Pixel 2: Żywotność i wydajność baterii

Kiedy testowaliśmy żywotność baterii Pixel 2 w naszej recenzji, stwierdziliśmy, że trwała nieco ponad 14 godzin. Jest to generalnie dłużej niż ktokolwiek kiedykolwiek będzie potrzebował, chociaż był zauważalnie krótszy niż żywotność oryginalnego Pixela. Gdy sprawdziliśmy to z Androidem Oreo, trudno jest dokonać bezpośredniego porównania dzięki inteligentnym technikom oszczędzania baterii w Androidzie 9 Pie, ale tak czy inaczej, wiemy, że w naszych testach przetrwa 14 godzin.

pixel_3_vs_pixel_2_pixel_3_xl

W naszych testach Pixel 3 wytrzymał 12 godzin, co jest dość zaskakującym krokiem w dół. Chociaż oferuje szybkie ładowanie bezprzewodowe (jeśli kupisz oddzielną podstawkę Pixel lub użyjesz dowolnej ładowarki Qi), 12 godzin może nie wystarczyć na cały dzień roboczy, a to jest oparte na zaletach Androida 9 Pie, ponieważ Pixel 3 jest dostarczany z Pie prosto z skrzynka.

Jeśli żywotność baterii jest dla Ciebie równoznaczna, warto trzymać się Pixela 2, jeśli zamierzasz używać go przez dłuższy czas. Oczywiście nie wszyscy muszą być stale w kontakcie, więc jeśli te 12 godzin to oszałamiająca ilość czasu na korzystanie z telefonu, zalety Pixela 2 nie będą dla Ciebie ważne.

Pixel 3 kontra Pixel 2: Funkcje

Pod tym względem niewiele można rozróżnić między telefonami, ponieważ oba telefony mają system Android Pie.

Android Pie został zaprojektowany, aby usprawnić wrażenia użytkowników. Wykorzystuje uczenie maszynowe do wykonywania wielu ważnych funkcji i wprowadził gesty użytkownika, aby przyspieszyć nawigację. Podczas gdy zarówno Pixel 2, jak i Pixel 3 go uruchamiają, Pixel 3 otrzyma swoje kluczowe funkcje i aktualizacje przed Pixelem 2.

CZYTAJ DALEJ: 13 najlepszych gier na Androida 2018

Asystent Google również otrzymuje aktualizację dla Pixela 3, z nowymi funkcjami, w tym możliwością rezerwacji stolików w restauracjach, a nawet możliwością odpowiedzi telefonu za pomocą automatycznych wiadomości, jeśli nie możesz. Ta ostatnia funkcja, Google Duplex, jest przykładem funkcji, z którą będzie wyposażony Pixel 3, która z czasem zostanie wprowadzona na urządzenia Pixel 2.

Pixel 3 kontra Pixel 2: Aparat

Google jest bardzo dumny z aparatu Pixel 3, sądząc po ilości czasu poświęconego na omawianie go podczas ogłoszenia Pixela 3. Z tyłu znajduje się nie tylko aparat o rozdzielczości 12,2 megapiksela, ale także podwójny 8-megapikselowy snapper f/1.8 z przodu z superszerokokątnym obiektywem f/2,2 dla nowego „trybu grupowego selfie”.

Aparat i czytnik linii papilarnych Google Pixel 2

Zintegrowana sztuczna inteligencja Google pomaga ulepszyć aparat Pixel 3 dzięki wielu nowym funkcjom. Po pierwsze, jest Top Shot, który wykonuje wiele zdjęć – w tym przed naciśnięciem spustu migawki – i poleca najlepsze; Night Sight, który automatycznie poprawia zdjęcia przy słabym oświetleniu poprzez uczenie maszynowe, aby uzyskać najlepsze w swojej klasie zdjęcia przy słabym oświetleniu; Funkcja Motion Auto Focus, pozwalająca na skupienie się na obiekcie lub osobie nawet w ruchu, oraz funkcja Super Res Zoom, która wykonuje wiele zdjęć i łączy je w celu uzyskania wspaniałych powiększonych zdjęć. Oprócz tego otrzymasz również narzędzia do przetwarzania końcowego umożliwiające dostosowanie odległości ogniskowej, punktów ogniskowych, a nawet dodawanie i usuwanie efektów bokeh.

CZYTAJ DALEJ: Pixel 3 kontra iPhone Xs: Który produkt należy kupić?

Dla porównania, Pixel 2 był wyposażony w 12,2-megapikselowy aparat uzbrojony w inteligentny HDR + Google, który zapewniał szczególnie świetne zdjęcia w słabym świetle i utrzymywał idealne nasycenie kolorów. Urządzenie wprowadziło również funkcje takie jak „Motion Photo”, które nagrywały wideo w tym samym czasie, co zdjęcie, oraz „2Portrait”, który wprowadził bokeh do świata aparatów smartfonów. Czuliśmy jednak, że nasycenie kolorów w trybie wideo było nieco eklektyczne.

Dla entuzjastów fotografii Pixel 3 jest niezaprzeczalnie drogą do zrobienia. Mnóstwo funkcji opartych na sztucznej inteligencji sprawia, że ​​doskonale sprawdza się jako aparat zarówno podczas spotkań towarzyskich, jak i poważnej fotografii.

Pixel 3 kontra Pixel 2: Werdykt

Pixel 3 z pewnością poprawia wiele funkcji, które sprawiły, że Pixel 2 był świetny na początku. Jego aparat i sztuczna inteligencja, która nim steruje, to cud techniki. W rzeczywistości sama liczba funkcji, które ma, wynosi go ponad konkurentów, w tym Pixel 2.

Ma to jednak wady. Niższa żywotność baterii i wyższa cena sprawiają, że jest on znacznie mniej atrakcyjny dla osób, które nie wykorzystają w pełni nowej technologii, którą wnosi do stołu.

Jeśli myślisz, że będziesz korzystać ze wszystkich funkcji, które ma Pixel 3, takich jak funkcje aparatu i narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, to zdecydowanie warto je zdobyć. Ponieważ jednak wiele z mniej wymagających funkcji oprogramowania zostanie w końcu wprowadzonych do Pixela 2 (takich jak Google Duplex do automatycznych odpowiedzi telefonicznych), z pewnością nie będziesz trzymał się Pixela 2.