Jak anulować dźwięk

Dzięki Audible i podobnym platformom nie musisz już poświęcać specjalnego czasu na przeczytanie książki. Mając do dyspozycji audiobooki, możesz słuchać dowolnej książki zawsze i wszędzie. Jest to szczególnie przydatne podczas dojazdów do pracy lub utknięcia w korku.

Właśnie tam pojawia się Audible firmy Amazon, zapewniając dostęp do ich biblioteki zawierającej ponad 200 000 tytułów. Przy płatnym członkostwie możesz co miesiąc wybrać jedną książkę, niezależnie od jej ceny. Może się jednak okazać, że nie wykorzystujesz wszystkich korzyści, jakie daje płatne członkostwo. W takim przypadku możesz rozważyć jego anulowanie.

Jak anulować Audible z iPhone'a lub urządzenia z systemem Android?

Jeśli chcesz anulować członkostwo Audible bezpośrednio ze swojego smartfona, niestety jest to niemożliwe. Po prostu usuwając aplikację Audible z telefonu, nie zmienisz niczego w swojej subskrypcji. Ponadto zarówno aplikacje na Androida, jak i iOS nie zapewniają dostępu do funkcji anulowania.

Aby anulować subskrypcję Audible, musisz odwiedzić ich witrynę z komputera stacjonarnego lub laptopa. Oczywiście, jeśli chcesz to zrobić z telefonu, możesz wybrać wersję komputerową witryny Audible w swojej przeglądarce. W takim przypadku będziesz mógł zakończyć proces anulowania, choć nie tak wygodnie, jak z komputera.

Jak anulować Audible z systemu Windows 10 lub komputera Mac?

Nawet jeśli można anulować subskrypcję Audible ze smartfona, proces ten jest znacznie wygodniejszy, gdy odbywa się to na komputerze stacjonarnym lub laptopie.

 1. Wejdź na stronę Audible i kliknij Zaloguj w prawym górnym rogu strony.

2. Zaloguj się na swoje konto Audible, używając swojej nazwy użytkownika i hasła.

3. Teraz kliknij swoje imię w prawej części górnego menu, a następnie kliknij Szczegóły Konta.

4. Następnie kliknij Szczegóły członkostwa opcję z menu po lewej stronie.

5. Następnie w Twoje członkostwo zobaczysz sekcję Anuluj członkostwo kliknij go.

6. Teraz kliknij Kontynuuj anulowanie przycisk.

7. Wybierz powód, dla którego chcesz anulować, a następnie kliknij Kontyntynuj.

8. Audible może użyć następnego ekranu, aby spróbować utrzymać Cię jako płatnego członka. Możesz zobaczyć dobrą ofertę, na przykład 50% zniżki na miesięczną subskrypcję przez następne trzy miesiące lub podobną. Jeśli to brzmi dla Ciebie dobrze, możesz kliknąć Zmień członkostwo. Jeśli nadal masz pewność, że chcesz je anulować, kliknij Anuluj członkostwo.

9. Gdy to zrobisz, Twoje konto strona załaduje się automatycznie. Zwróć uwagę na powiadomienie w górnej części ekranu. Jeśli wszystko poszło gładko, powinien pojawić się komunikat Przepraszamy, że odchodzisz. Twoje członkostwo zostało anulowane.

Gdy to zrobisz, w końcu jesteś wolny od miesięcznej opłaty Audible.

Jak anulować dźwięk przez telefon dzięki obsłudze Amazon

Najlepszym sposobem anulowania członkostwa Audible przez telefon jest skontaktowanie się z obsługą klienta. Zanim do nich zadzwonisz, upewnij się, że masz pod ręką dane logowania Audible.

Następnie wybierz numer 1 (888) 283-5051, aby uzyskać telefon od przedstawiciela obsługi klienta. Powiedz im, że chcesz anulować członkostwo Audible, a poprowadzą Cię przez resztę procesu. Po zakończeniu powinieneś otrzymać wiadomość e-mail z potwierdzeniem od Audible. Ponieważ stanowi to dowód, że pomyślnie anulowałeś członkostwo, upewnij się, że nie usuwasz tego e-maila.

Jeśli mieszkasz poza Stanami Zjednoczonymi, możesz zadzwonić pod numer 1 (206) 577-1377. Należy pamiętać, że za wykonanie połączenia międzynarodowego zostaną naliczone pewne opłaty. Jeśli chcesz porozmawiać z obsługą klienta Audible w języku hiszpańskim, możesz zadzwonić pod bezpłatny numer 1 (888) 283-0332, jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie. Aby wykonać połączenie międzynarodowe, wybierz numer 1 (206) 922-0156, ale, jak powiedzieliśmy, spodziewaj się, że zostaną naliczone pewne opłaty.

Poza tym istnieje również opcja, aby zespół obsługi klienta Audible oddzwonił do Ciebie. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

 1. Przejdź do strony „Porozmawiaj z obsługą klienta” za pomocą przeglądarki na komputerze. Link to //www.audible.com/contactus/clicktocall.
 2. Po otwarciu strony najpierw wybierz swój kraj z menu rozwijanego. Należy pamiętać, że opcja oddzwaniania działa tylko wtedy, gdy mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Guam, Portoryko lub na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Jeśli mieszkasz poza którymkolwiek z tych krajów, użyj podanego powyżej numeru telefonu, aby zadzwonić bezpośrednio do obsługi klienta.
 3. W następnym zestawie pól wprowadź swój numer telefonu.
 4. Następnie kliknij albo Zadzwoń do mnie teraz lub Zadzwoń do mnie w 5 minut i czekaj, aż do Ciebie zadzwonią.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy mogę słuchać przez resztę okresu subskrypcji po anulowaniu?

Po anulowaniu członkostwa Audible nadal będziesz mieć dostęp do wszystkich zakupionych wcześniej audiobooków. I nie ma ograniczeń. Są twoje na czas nieokreślony.

Jeśli masz członkostwo Audible Escape, sytuacja jest nieco inna. W takim przypadku, gdy anulujesz członkostwo, będziesz mógł słuchać swoich tytułów Escape aż do wygaśnięcia bieżącego okresu rozliczeniowego. Gdy to zrobi, system usunie z Twojego profilu wszystkie tytuły, które uzyskałeś dzięki Audible Escape.

Czy mogę po prostu wstrzymać moje członkostwo na pewien czas?

Tak, możesz. Zawieszenie członkostwa jest łatwe w Audible. Dzięki temu możesz zachować swoje kredyty i używać ich do robienia zakupów, nawet gdy Twoje członkostwo jest wstrzymane. Możesz zawiesić swoje konto raz na dwanaście miesięcy. Maksymalny czas wstrzymania konta to trzy miesiące.

Pamiętaj, że istnieją trzy przypadki, w których nie możesz wstrzymać członkostwa:

 1. Masz roczne członkostwo.
 2. Twój plan członkostwa nie umożliwia zarabiania kredytów.
 3. Złożyłeś wniosek o członkostwo Audible przed 2006 rokiem.

Aby wstrzymać członkostwo Audible, wszyscy musicie skontaktować się z obsługą klienta Audible bezpośrednio na ich stronie kontaktowej.

 1. Przejdź na stronę www.audible.com/contactus.
 2. Kliknij Członkostwo.

 3. Od Proszę dokonać wyboru menu rozwijane, wybierz Przełącz, wstrzymaj lub anuluj członkostwo.

 4. Następnie wybierz opcję kontaktu. Możesz kliknąć albo Czat, Telefon, lub E-mail. Należy pamiętać, że Audible zaleca korzystanie z opcji Telefon, aby szybciej przetworzyć żądanie.

Po pomyślnym zawieszeniu konta Audible nie będziesz musiał płacić miesięcznej opłaty w tym okresie. Oczywiście nadal będziesz mógł wykorzystać pozostałe kredyty. Wstrzymanie członkostwa ma jednak jedną wadę i jest ona związana z bezpłatnymi Audible Originals. W tym okresie nie będzie można dodawać żadnych bezpłatnych treści do swojej biblioteki.

Czy stracę kredyty, jeśli anuluję Audible?

Niestety tak. Ponieważ kredyty są bezpośrednio powiązane z Twoim identyfikatorem członkowskim, po anulowaniu kredyty natychmiast wygasną. Tak więc, zanim anulujesz swoje konto Audible, dobrze byłoby wykorzystać wszystkie pozostałe kredyty, które możesz mieć. Jeśli zgromadziłeś dużo kredytów Audible, możesz rozważyć zawieszenie konta do czasu ich wykorzystania. Oczywiście nie wpłynie to na datę wygaśnięcia Twoich kredytów.

Jedną rzeczą do zapamiętania jest to, że wszelkie książki kupione za pośrednictwem Audible pozostaną w Twoim posiadaniu. Nie musisz być członkiem Audible, aby mieć do nich dostęp.

Nie słychać więcej

Mamy nadzieję, że udało Ci się anulować subskrypcję Audible. Teraz nie musisz się martwić o te cykliczne opłaty, które płacisz co miesiąc. Gdy następnym razem zdecydujesz, że chcesz posłuchać audiobooka, najlepiej złożyć wniosek o nową subskrypcję, kiedy faktycznie planujesz go posłuchać. Kiedy to zrobisz, wystarczy ponownie anulować subskrypcję.

Czy udało Ci się anulować Audible? Jakie było uzasadnienie Twojej decyzji? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.