Dlaczego moje wiadomości są niebieskie na Instagramie?

Czy Twoje wiadomości na Instagramie ostatnio zmieniły kolor? Pewnego dnia złapałeś telefon, aby wysłać komuś wiadomość czatową, i zauważyłeś, że Twoje wiadomości zmieniły kolor z szarego na niebieski lub fioletowy. Co się dzieje?

Dlaczego moje wiadomości są niebieskie na Instagramie?

Niektórzy ludzie uwielbiają tę nową funkcję, podczas gdy innym trudno jest dostosować się do zmian. Najciekawsze jest to, że nie zdarzyło się to jeszcze wszystkim użytkownikom Instagrama. Istnieje wiele możliwych przyczyn, które wyjaśnimy w tym artykule.

Opowieść w tle

Instagram zaczął eksperymentować z kolorem wiadomości we wrześniu 2019 r. Powoli wprowadzano nowe kolory, aby zobaczyć reakcje użytkowników. Ta zmiana nie pozostała niezauważona. Wydaje się, że istnieją dwa typy ludzi: ci, którzy kochają nowych DM i ci, którzy ich nienawidzą.

Niektórzy użytkownicy, zwłaszcza młodsi, przyjęli tę zmianę. To był czas, kiedy DM stały się bardziej nowoczesne! Z drugiej strony niektórzy ludzie nie lubią, gdy coś się zmienia. Nowe wiadomości są dla nich nieco mylące i nie są pewni, czy ta zmiana była konieczna.

instagram moje wiadomości niebieski

Możliwe przyczyny

Jak zwykle Instagram nie wymyślił oficjalnego wyjaśnienia. Nie powstrzymuje to jednak użytkowników i ekspertów od mediów społecznościowych przed zgadywaniem. Przedstawimy Wam, jakie naszym zdaniem są najbardziej prawdopodobne przyczyny tej zmiany.

Rozróżnij wysłane i odebrane wiadomości

Zapewne zauważyłeś, że tylko wysyłane przez Ciebie wiadomości mają inny wygląd. Jeśli wyślesz kilka z rzędu, ich kolor zwykle blednie z fioletowego na niebieski. Jednak te, które otrzymujesz, nie uległy zmianie; nadal są szare.

Niektórzy uważają, że ta zmiana ma ułatwić czatowanie. Może pomóc użytkownikom odróżnić wiadomości wysłane od otrzymanych, co okazuje się bardzo przydatne, gdy się spieszysz.

Zainspirowany przez Facebook Messenger

Kiedy pojawiły się po raz pierwszy, Facebook i Instagram były dwiema zupełnie różnymi aplikacjami. Odkąd Facebook kupił Instagram, widzimy, że wyglądają bardziej podobnie, a nawet wprowadzają podobne funkcje. Wystarczy spojrzeć na historie na Facebooku!

Na początku Instagram nie miał nawet prywatnych wiadomości. Najpierw dodali ograniczoną opcję przesyłania wiadomości i od tego czasu pracowali nad jej ulepszeniem. Obecnie wiele osób korzysta z czatów na Instagramie, aby codziennie rozmawiać ze znajomymi.

Jeśli korzystasz z Facebook Messenger, wiesz, że wiadomości od jakiegoś czasu są niebieskie. Możliwe, że Instagram zainspirował się tym i chciał zrobić coś podobnego z sekcją czatu.

W komunikatorze Facebook Messenger możesz zmienić kolor swoich wiadomości na dowolny kolor. Instagram może również podążać za wskazówką i pozwolić każdemu wybrać kolor, który im się podoba.

Zmiana wyglądu

Może powód jest prosty i nie powinniśmy szukać skomplikowanych wyjaśnień. Może menedżerowie Instagrama mieli dość starych DM i zdecydowali, że nadszedł czas, aby coś zmienić. Tak jak kilka lat temu nagle zmienili logo aplikacji.

Wielu użytkowników nie zaakceptowało nowego logo i poprosiło Instagram o powrót do poprzedniego. Jednak z czasem wszyscy się do tego przyzwyczajamy, a wiele osób nawet nie pamięta, jak wyglądało stare logo.

To samo prawdopodobnie stanie się z wiadomościami. Ponownie, nikt nie wie, dlaczego wybrał kolor niebieski, a nie zielony lub żółty. Jedynym możliwym wyjaśnieniem, jakie mamy, jest to, że chcieli upodobnić go do Facebook Messenger. Jednak nigdy nie poznamy prawdy, chyba że Instagram wyda oficjalne oświadczenie.

instagram dlaczego wiadomości są niebieskie

Niebieskie wiadomości są tutaj, aby zostać

Niezależnie od tego, czy Ci się podobają, czy nie, niebieskie wiadomości nie znikną. Przynajmniej tak się wydaje. Instagram nie ma na razie zamiaru wracać do szarości. Możesz spodziewać się wkrótce niebieskich wiadomości, jeśli jeszcze ich nie masz.

Co sądzisz o nowym kolorze wiadomości? Którą wersję wolisz, szarą czy niebieską? Zapraszam do podzielenia się swoją opinią w sekcji komentarzy poniżej.