Jak anulować YouTube TV

Najpopularniejsza na świecie platforma do strumieniowego przesyłania wideo odnotowała jeszcze większy wzrost popularności dzięki subskrypcji YouTube TV. Chociaż oferuje ponad 85 najlepszych kanałów i nieograniczone możliwości nagrywania, niektóre osoby nadal mogą chcieć zrezygnować z subskrypcji lub anulować członkostwo.

W rzeczywistości możesz nawet wstrzymać członkostwo, jeśli sobie tego życzysz. Oto, jak anulować lub wstrzymać subskrypcję YouTube TV.

Jak anulować subskrypcję YouTube TV z iPhone'a?

Pamiętaj, że ta metoda działa tak samo na wszystkich urządzeniach z systemem iOS, co oznacza, że ​​możesz jej używać na iPadzie.

Niektórzy ludzie wolą obecnie oglądać swoich ulubionych YouTuberów i streamerów na swoich małych ekranach (czyli na telefonach i tabletach). Niektórzy lubią nawet oglądać treści telewizyjne z dłoni, w drodze, czekając na spotkanie itp. Inni po prostu używają smartfonów i tabletów do sterowania strumieniowaniem na większym, inteligentnym telewizorze. Jeśli Twoje pytanie dotyczy tego, czy możesz anulować/wstrzymać subskrypcję YouTube TV na iPhonie, odpowiedź brzmi: tak!

Anulowanie członkostwa

  1. Zacznij od wejścia na tv.youtube.com za pomocą ulubionej przeglądarki telefonu/tabletu.
  2. Następnie, po poprawnym zalogowaniu, przejdź do Ustawień, a następnie Członkostwo.
  3. Następnie przejdź do Wstrzymaj lub anuluj członkostwo i dotknij Anuluj członkostwo na następnym ekranie. Potwierdź i to wszystko.

Wstrzymywanie członkostwa

Chociaż wstrzymanie subskrypcji jest całkowicie możliwe w YouTube TV, nie można tego zrobić za pomocą urządzenia z systemem iOS. Jeśli masz iPhone'a lub iPada i chcesz wstrzymać subskrypcję YouTube TV, będziesz rozczarowany. Ale daj spokój, pójście do komputera i wstrzymanie subskrypcji nie jest tak dużym problemem. I tak, właściciele macOS mogą wstrzymać subskrypcję YouTube TV na komputerach Apple.

Jak anulować subskrypcję YouTube TV z urządzenia z Androidem?

Jako właściciel Androida masz szczęście, jeśli chodzi o wstrzymanie subskrypcji. Niezależnie od tego, czy korzystasz z tabletu, czy smartfona, o ile jest to Android, możesz anulować lub wstrzymać subskrypcję w YouTube TV.

Anulowanie członkostwa

Cały proces działa prawie tak samo, jak wcześniej wyjaśnione przykłady na iOS. Będziesz korzystać z przeglądarki telefonu, więc nic się nie zmieni. Wystarczy postępować zgodnie z opisaną powyżej metodą dla iPhone'ów i iPadów.

Wstrzymywanie członkostwa

Tak, wstrzymanie subskrypcji YouTube TV działa dokładnie tak samo, jak anulowanie. Chociaż wyniki są bardzo różne, aby wstrzymać członkostwo, wystarczy przejść do menu Wstrzymaj lub anuluj członkostwo, nacisnąć Wstrzymaj członkostwo i potwierdzić.

Jak anulować subskrypcję YouTube TV na komputerze z systemem Windows lub Mac?

Aby anulować/wstrzymać subskrypcję za pomocą komputera Mac lub Windows, musisz postępować zgodnie z tym samym przewodnikiem. Cóż, to znaczy w chwili, gdy otwierasz przeglądarkę. Wszystko do tego momentu zależy od systemu operacyjnego urządzenia.

Anulowanie członkostwa

Cóż, tu nic nowego. Tak jak na urządzeniu z systemem iOS/Android, musisz użyć przeglądarki i wykonać dokładnie czynności opisane powyżej. Jedyną różnicą będzie klikanie zamiast stukania (jeśli dotyczy).

Wstrzymywanie członkostwa

Aby wstrzymać subskrypcję YouTube TV, zapoznaj się z powyższymi przewodnikami. Tak, znowu, działa to prawie tak samo dla urządzeń macOS i tych z systemem Windows. W rzeczywistości, dopóki korzystasz z przeglądarki na swoim urządzeniu, różnica jest niewielka lub żadna. Cóż, z wyjątkiem urządzeń z systemem iOS, gdzie nie będzie można wstrzymać członkostwa.

Dogrywka

Oczywiście zarówno anulowanie, jak i wstrzymanie subskrypcji YouTube TV ma poważne konsekwencje. Ale efekty tych działań są bardzo różne. Oto, co dzieje się po anulowaniu i wstrzymaniu subskrypcji YouTube TV

Anulowanie

Przede wszystkim powiedzmy, że anulujesz subskrypcję podczas początkowego bezpłatnego okresu próbnego. Jeśli anulujesz w tym okresie, natychmiast stracisz cały dostęp do YouTube. W momencie, gdy klikniesz/dotkniesz Anuluj subskrypcję i potwierdzisz, nie będziesz już mieć dostępu do YouTube TV.

Jeśli jednak nie korzystasz z bezpłatnego okresu próbnego i znajdujesz się w okresie płatności (liczonym na koniec miesiąca), Twój dostęp pozostanie nienaruszony do końca bieżącego okresu płatności. Zostaniesz powiadomiony o zakończeniu tego okresu, gdy anulujesz.

Ale co się dzieje, gdy nie masz już dostępu do YouTube TV? Cóż, po pierwsze, nie będziesz mógł dodawać i uzyskiwać dostępu do żadnych sieci dodatkowych. Bez członkostwa jest to po prostu niemożliwe. Kolejną ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że wszystkie nagrane programy wygasają w Twojej bibliotece po 21 dniach.

Jednak Twoje preferencje biblioteczne nigdzie nie znikną – YouTube TV zapisze je na wypadek, gdybyś ponownie zdecydował się na subskrypcję. Jeśli jednak tak zdecydujesz, możesz już nie kwalifikować się do promocji, w tym cen i akcji. Ponadto możesz nie mieć dostępu do wcześniej dokonanych nagrań.

W celu zapobiegania oszustwom i rozliczeń Google może zdecydować się na przechowywanie Twoich informacji (na przykład kodu pocztowego Twojego domu).

Wstrzymywanie

Jeśli zdecydujesz się na wstrzymanie członkostwa, będziesz mieć możliwość wyboru, jak długo to potrwa. Możesz wybrać dowolny przedział czasowy od czterech tygodni do sześciu miesięcy.

Wstrzymanie członkostwa nie następuje natychmiast. Stanie się to pod koniec bieżącego cyklu rozliczeniowego.

Ale co stanie się z Twoim kontem, gdy Twoje członkostwo zostanie wstrzymane. Cóż, po pierwsze, nie będziesz mieć dostępu do YouTube TV ani nagrywać żadnych nowych programów. Twoje poprzednie nagrania nie zostaną dotknięte – chociaż nie będziesz mieć do nich dostępu, gdy YouTube TV jest we wstrzymaniu, będziesz mógł z nich korzystać po zakończeniu wybranego okresu wstrzymania.

Jedną bardzo ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nagrania nadal będą podlegać standardowemu dziewięciomiesięcznemu okresowi wygaśnięcia YouTube. Tak więc nagranie może wygasnąć w okresie pauzy, jeśli nie będziesz ostrożny.

Po wygaśnięciu okresu wstrzymania YouTube TV opłata zostanie naliczona automatycznie według poprzedniej miesięcznej stawki. Data wygaśnięcia pauzy stanie się nową datą rozliczenia.

Aby odpowiedzieć na palące pytanie, wstrzymanie subskrypcji YouTube TV nie skazuje Cię na tygodnie lub miesiące bez usługi. Możesz wznowić swoje członkostwo w dowolnym momencie okresu pauzy. Data wznowienia członkostwa staje się nową datą rozliczenia.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Czy mogę anulować YouTube TV w dowolnym momencie?

Tak, możesz anulować subskrypcję YouTube TV w dowolnym momencie, także w okresie próbnym. Anulowaną subskrypcję YouTube TV można wznowić w późniejszym czasie, chociaż wiele spersonalizowanych ustawień, takich jak nagrane treści, może zostać utraconych.

W dowolnym momencie możesz też wstrzymać subskrypcję YouTube TV.

Działa to prawie tak samo na wszystkich urządzeniach, jeśli urządzenia z systemem iOS nie pozwalają na wstrzymanie subskrypcji YouTube TV.

2. Czy po anulowaniu YouTube TV natychmiast przestaje działać? A może kontynuować do końca bieżącego cyklu rozliczeniowego?

Jeśli jesteś w okresie rozliczeniowym, anulowanie YouTube TV nie nastąpi od razu. Nadal będziesz mieć do niego pełny dostęp do końca bieżącego cyklu rozliczeniowego. Po wygaśnięciu bieżącego okresu rozliczeniowego Twoja subskrypcja YouTube TV zostanie anulowana.

Jednak rzeczy nie działają w ten sposób w przypadku oferowanego okresu próbnego YouTube TV. Jeśli korzystasz z okresu próbnego i zdecydujesz się anulować subskrypcję, zakończy się ona natychmiast.

3. Czy można po prostu wstrzymać moje subskrypcje YouTube TV?

Tak, wstrzymanie subskrypcji YouTube TV jest całkowicie wykonalne. Dopóki nie próbujesz tego zrobić za pomocą urządzenia z systemem iOS, proces jest prawie taki sam na wszystkich innych obsługiwanych urządzeniach (jak widać i wspomniano powyżej). Po zakończeniu okresu pauzy wszystko wróci do normy, a data zakończenia pauzy stanie się nowym okresem rozliczeniowym. Wybraną subskrypcję możesz również wznowić w dowolnym momencie okresu pauzy – nie musisz czekać na jej zakończenie.

4. Czy mogę anulować swoją subskrypcję za pomocą aplikacji mobilnej?

Właściwie tak, możesz. Ale tylko za pomocą aplikacji Android YouTube TV. Aby to zrobić, po prostu otwórz aplikację i przejdź do prawego górnego rogu ekranu i dotknij swojego zdjęcia profilowego. Na następnym ekranie dotknij Ustawienia, a następnie Członkostwo. Następnie dotknij linku Wstrzymaj lub Anuluj subskrypcję w YouTube TV i wybierz okres wstrzymania lub po prostu wybierz Anuluj, aby anulować subskrypcję. Wybierz Kontynuuj anulowanie i to wszystko.

Wniosek

Zastanów się dobrze, czy chcesz anulować lub wstrzymać subskrypcję YouTube TV. Rezygnacja może prowadzić do utraty preferencji i nagrań, a proces wstrzymania po prostu wstrzyma Twoje członkostwo na maksymalnie sześć miesięcy. Użyj przeglądarki lub aplikacji na Androida, aby wstrzymać lub anulować subskrypcję YouTube TV.

Czy udało Ci się anulować lub wstrzymać subskrypcję YouTube TV? Czy napotkałeś jakieś trudności? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej. Nasza społeczność jest więcej niż szczęśliwa mogąc pomóc!