Jak zmienić nazwę w League of Legends

Kiedy zaczynasz grać w League of Legends, jesteś zmuszony wybrać imię przywoływacza i nazwę użytkownika. Z biegiem czasu wybrana przez Ciebie nazwa użytkownika może przestać Ci odpowiadać, ponieważ zmieniają się trendy. Na szczęście w League of Legends możesz dość łatwo zmienić swoje imię przywoływacza (imię wyświetlane w grze).

W tym artykule wyjaśnimy zawiłości nazw w League of Legends i jak je zmienić.

Jak zmienić swoje imię w League of Legends

Jeśli przez jakiś czas nie byłeś aktywny w LoL, wszystkie imiona przywoływaczy zostały odłączone od nazw użytkowników i regionów, co wymagało automatycznej zmiany nazwy użytkownika. RIOT wysłał e-maile do dotkniętych użytkowników, aby odpowiednio zmienić ich nazwy użytkowników. Ten proces nie wpłynął na imiona przywoływaczy.

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest różnica między nimi, jest to dość proste. Nazwa użytkownika przedstawia część twoich danych logowania używanych do uzyskania dostępu do twojego konta LoL, podczas gdy twoje imię przywoływacza jest wyświetlane twoim przyjaciołom i wrogom na polach bitwy (i na czacie).

Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail z prośbą o zmianę nazwy użytkownika, możesz przejść do tej strony, aby zaktualizować swoje konto za pomocą nowej nazwy użytkownika i ponownie cieszyć się grą. Ta zmiana nie wpłynie na Twoje imię przywoływacza. Nie ma możliwości łatwej zmiany nazwy użytkownika poza tą początkową aktualizacją.

Z drugiej strony, zmianę imienia przywoływacza można dokonać z poziomu klienta gry. Oto, co musisz zrobić:

  1. Zaloguj się do League of Legends za pomocą swoich danych logowania.

  2. Kliknij na "Sklep" przycisk w prawym górnym rogu. To ikona w prawym górnym rogu, która wygląda jak kilka stosów monet.

  3. Wybierz "Rachunek" opcję w prawym górnym rogu, poniżej obecnego salda RP i NE.

  4. Kliknij „Zmiana imienia przywoływacza” w menu. Zwykle jest to jedyna opcja, którą możesz zobaczyć.

  5. Zmiana imienia przywoływacza kosztuje 1300 RP (10 USD, jeśli kupisz RP z odpowiednią opcją) lub 13900 NE.

Jak zmienić swoje imię w League of Legends za darmo?

Jeśli chcesz wprowadzić tylko niewielkie zmiany w swoim imieniu, które zawierają różne odstępy lub wielkość liter, obsługa RIOT zrobi jednorazowy wyjątek i zrezygnuje z opłaty za zmianę imienia przywoływacza. Na przykład możesz w ten sposób zmienić swoje imię z „kochana osoba” na „urocza osoba”. Musisz otworzyć zgłoszenie do wsparcia RIOT i użyć wiersza tytułowego „TEMAT: Zmiana imienia przywoływacza”, gdy to zrobisz.

Jak zmienić imię w League of Legends Wild Rift

W przeciwieństwie do League of Legends, Wild Rift korzysta z innego systemu aktualizacji profili i łączy twoje konta za pomocą Riot ID. Ten Riot ID służy jako nazwa użytkownika podczas gry w Wild Rift, Legends of Runeterra i Valorant.

Jeśli chcesz zmienić swój Riot ID, oto co musisz zrobić:

  1. Przejdź do oficjalnej strony logowania RIOT tutaj.

  2. Użyj swojej nazwy użytkownika (tej, którą ustawiłeś podczas pierwszego zakładania konta) i hasła, aby się zalogować.

  3. Kliknij na „Identyfikator zamieszek” zakładka po lewej stronie menu.

  4. Kliknij na mały "Edytować" po prawej stronie, aby zmienić Riot ID.

  5. Wprowadź żądaną kombinację nazwy użytkownika i tagu, a następnie naciśnij "Składać".

Twój Riot ID (kombinacja nazwy użytkownika i tagu) musi być unikalny dla wszystkich graczy i regionów, więc niektóre nazwy mogą być niedostępne. Wybranie innego tagu zwykle rozwiązuje problem z zajętą ​​nazwą użytkownika.

Jak zmienić nazwę konta w League of Legends

Jeśli od jakiegoś czasu nie grałeś w League of Legends, prawdopodobnie otrzymałeś wiadomość e-mail od działu wsparcia RIOT z prośbą o zmianę lub zweryfikowanie nazwy użytkownika RIOT. Ta zmiana zbiegła się w czasie z globalną zmianą sposobu, w jaki RIOT obsługuje nazwy użytkowników, umożliwiając pojedynczemu kontu łączenie się z innymi grami RIOT. Jeśli nie otrzymałeś takiego e-maila, możesz przejść do tej strony, aby go zaktualizować. Zaktualizowana nazwa konta będzie używana do logowania się do wszystkich gier RIOT i nie musi być taka sama jak imię przywoływacza lub Riot ID.

Niestety, jeśli już przeszedłeś proces aktualizacji, twoje opcje stają się ograniczone. Możesz ponownie załadować stronę i sprawdzić, czy możesz uzyskać kolejną aktualizację nazwy. Alternatywnie możesz skontaktować się z pomocą techniczną RIOT z prośbą o zmianę nazwy konta tutaj.

Jak sprawdzić historię swoich nazwisk w League of Legends

RIOT nie śledzi zmian informacji o Twoim koncie poza poprzednimi trzema miesiącami. Możesz poprosić ich o dane użytkownika, przesyłając zgłoszenie weryfikujące informacje o koncie. Gdy to zrobisz (i przeczekasz obowiązkowy 30-dniowy czas przetwarzania), RIOT wyśle ​​Ci szereg (w większości nudnych) danych, w tym ostatnie zmiany na koncie.

Nie ma jednak możliwości przejrzenia historii nazw użytkowników poza trzymiesięcznym zapisem danych przez RIOT.

Nie ma również sposobu, aby dowiedzieć się o poprzednich nazwach użytkownika innego gracza bez bezpośredniego pytania.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jaka jest dobra nazwa League of Legends?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy będzie miał inne opinie i upodobania. Wybierz imię, które najbardziej Ci się podoba i użyj tego.

Pamiętaj tylko, aby przestrzegać kilku podstawowych zasad dotyczących nazw użytkowników:

• W nazwie nie można umieścić słowa „Riot” (niezależnie od wielkości liter).

• Twoje imię nie może być obraźliwe. Istnieje filtr, który wykrywa większość obelg i odrzuca nazwę.

• Nazwa musi mieć od 3 do 16 znaków.

• Niektóre regiony pozwalają na używanie znaków specjalnych, ale większość nie.

• Nie możesz w żaden sposób podszywać się pod gracza e-sportowego.

• Jeśli okaże się, że Twoje nazwisko zawiera informacje umożliwiające identyfikację osoby (takie jak adres), RIOT może poprosić Cię o zmianę nazwiska (bez żadnych kosztów).

Czy mogę zmienić moje imię Valorant?

Tak, możesz! Valorant używa Riot ID zamiast imienia przywoływacza. Ten identyfikator służy do łączenia konta RIOT w wielu grach. Oto, co musisz zrobić, aby to zmienić:

1. Przejdź do oficjalnej strony logowania RIOT tutaj.

2. Użyj nazwy użytkownika i hasła do swojego konta, aby się zalogować.

3. Kliknij na „Identyfikator zamieszek” zakładka po lewej stronie.

4. Kliknij mały ''Edytować'' przycisk po prawej stronie.

5. Wprowadź żądaną kombinację nazwy użytkownika i tagu, a następnie naciśnij ''Składać''.

Kombinacja nazwy Riot ID i tagu musi być unikalna dla wszystkich graczy i regionów, a otrzymasz powiadomienie, jeśli wybrana kombinacja zostanie wykorzystana. Zmiana tagu zwykle pozwala zachować część nazwy w nienaruszonym stanie.

Jak długo trwa, zanim nazwa stanie się dostępna League of Legends?

Jeśli gracz nie grał przez długi czas, jego imię przywoływacza zostanie oznaczone jako nieużywane, a inny gracz może je odebrać po zakupie zmiany imienia przywoływacza. Okres braku aktywności, zanim nazwa przywoływacza stanie się możliwa do przejęcia, zależy od poziomu przywoływacza użytkownika, ale wynosi od sześciu do 30 miesięcy. Pamiętaj, że brak aktywności jest śledzony poprzez granie w gry, więc dana osoba nie może przedłużyć tego okresu, po prostu logując się do klienta.

RIOT nie powiadomi Cię, jeśli nazwisko stanie się dostępne ze względów bezpieczeństwa.

Nazwy użytkowników kont nigdy nie wygasają. Ponieważ jednak te nazwy nie są widoczne dla innych graczy, nie ma powodu, aby je zmieniać.

Jeśli twoje imię przywoływacza zostało odebrane w ten sposób, zostaniesz poproszony o utworzenie nowego przy następnym logowaniu do gry.

Jaka jest cena zmiany nazwy w League of Legends?

Kupienie „Zmiany imienia przywoływacza” przywróci wam 1300 RP lub 13900 NE. Możesz kupić wymaganą kwotę RP za 10 USD, korzystając z jednej z kilku opcji płatności dostępnych w Twoim regionie. Z drugiej strony uzyskanie kwoty NE potrzebnej do opłacenia zmiany nazwy oznacza rozegranie wystarczającej liczby gier i odczarowanie niewykorzystanych łupów.

Zmiana nazwy dla zmieniacza gier

Jeśli kiedykolwiek znudzi Ci się obecna nazwa przywoływacza League of Legends, wiesz już, jak łatwo ją zmienić. Imię powinno zawsze być czymś, z czego jesteś dumny lub z czego lubisz, ale może być przydatna zmiana starego nazwiska od czasu do czasu, ponieważ Twoja osobowość zmienia się na przestrzeni lat. Zmiana imienia i nazwiska nie spowoduje usunięcia listy znajomych, chociaż może być konieczne powiadomienie ich o aktualizacji.

Dlaczego zmieniłeś imię przywoływacza League of Legends? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.