Czy możesz zmienić swoją nazwę użytkownika w Spotify? Nie, ale istnieje obejście

Nazwa użytkownika Spotify może być zabawną i poręczną rzeczą. Może być używany do wyszukiwania i obserwowania profili innych użytkowników oraz do umożliwienia użytkownikom obserwowania Ciebie i subskrybowania Twoich playlist. Każdy użytkownik, który tworzy konto Spotify, otrzymuje unikalny ciąg cyfr i liter, które zasadniczo stają się jego identyfikatorem Spotify. Zalogowanie się za pomocą Facebooka, Apple lub Google spowoduje utworzenie konta w Spotify z dołączoną nazwą Facebook/Apple/Google.

Ale jak zmienić swoją nazwę użytkownika Spotify? Czy to w ogóle możliwe? Z tego artykułu dowiesz się, czy możesz zmienić swoją nazwę użytkownika Spotify, a jeśli nie, co jest najbliżej osiągnięcia tego celu.

Zanim zaczniemy

Jak zapewne zauważyłeś, aplikacja może wyglądać inaczej na różnych urządzeniach. Na przykład aplikacja Facebook na urządzeniach z Androidem nie wygląda tak samo, jak na urządzeniach z systemem iOS. Jednak obecny trend w świecie technologii polega na tym, aby te aplikacje wyglądały jak najbardziej do siebie na różnych urządzeniach.

Spotify jest tego doskonałym przykładem. Chociaż aplikacja/aplikacja internetowa nie jest identyczna na wszystkich platformach, wszystko działa tak samo na wszystkich platformach. Niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzystasz, poniższe rozwiązania powinny działać.

Zmiana nazwy wyświetlanej

Zanim przejdziemy do zmiany nazwy użytkownika Spotify, wyjaśnijmy jedną rzecz – Twoja nazwa użytkownika to nie to samo, co nazwa wyświetlana. Twoja wyświetlana nazwa Spotify to nazwa, którą zobaczysz po uzyskaniu dostępu do komputera, tabletu/urządzenia mobilnego Spotify lub aplikacji internetowej.

W przeciwieństwie do nazwy użytkownika zmiana nazwy wyświetlanej Spotify jest bardzo prosta i prosta. Jednak nazwę wyświetlaną można zmienić tylko za pomocą aplikacji Spotify na urządzenie mobilne/tablet. Oto jak to zrobić.

 1. Otwórz aplikację Spotify na swoim urządzeniu mobilnym/tablecie.

 2. Uzyskiwać "Twoja biblioteka”.

 3. Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu.

 4. Wybierz swój profil („Zobacz profil”).

 5. Uzyskiwać "Edytuj profil."

 6. Stuknij swoją bieżącą nazwę wyświetlaną.

 7. Zmień to na co chcesz.

 8. Uzyskiwać "Zapisać."

Twoja nazwa wyświetlana to sposób, w jaki będziesz wyglądać dla innych osób w Spotify. Jednak zmiana nazwy użytkownika Spotify to zupełnie inna historia.

Czy możesz zmienić swoją nazwę użytkownika Spotify?

Niestety Spotify nie pozwala na zmianę nazwy użytkownika. Chociaż każda nazwa użytkownika jest unikalna dla każdego konta, nie możesz jej dostosować. Jest przypisywany przez Spotify, może składać się z ciągu losowych cyfr i liter, dlatego trudno go zapamiętać.

Tak więc nazwy użytkownika nie można zmienić – jest ona na stałe powiązana z tym kontem. Jeśli jednak chcesz mieć bardziej spójną i zapadającą w pamięć nazwę użytkownika w Spotify, możesz utworzyć nowe konto z częściowo dostosowaną nazwą użytkownika.

Logowanie się za pomocą konta Facebook/Apple/Google

Zanim zaczniesz, wyjaśnijmy jedną rzecz – logując się do Spotify za pomocą swojego konta Facebook/Apple/Google, tworzysz zupełnie nowe konto dla Spotify. Zalogowanie się do Spotify za pośrednictwem jednej z tych trzech wyżej wymienionych usług spowoduje, że Twoje stare konto pozostanie aktywne. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz płatną subskrypcję Spotify. Możesz w końcu zapłacić za dwa konta Spotify.

Dlatego przed zalogowaniem się do jednej z wyżej wymienionych usług radzimy najpierw anulować subskrypcję Spotify lub całkowicie usunąć swoje konto.

Anulowanie starej subskrypcji

Pamiętaj, że nie możesz anulować subskrypcji za pomocą aplikacji Spotify. Można to zrobić tylko za pośrednictwem przeglądarki. Tak więc, niezależnie od tego, czy używasz komputera z systemem Windows, Maca, Chromebooka, czy uzyskujesz dostęp do wersji Spotify w przeglądarce na komputer za pośrednictwem urządzenia mobilnego, oto jak to zrobić.

 1. Wejdź na Spotify.com.

 2. Zaloguj się na swoje bieżące konto.

 3. Kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu strony.

 4. Przewiń w dół do „Twój plan" Sekcja.

 5. Kliknij "Zmień plan”.

 6. Przewiń w dół i wybierz „Anuluj Premium”.

Jeśli płacisz za subskrypcję przez iTunes, możesz anulować subskrypcję za pomocą aplikacji na iOS lub aplikacji na komputer (Mac lub Windows).

Pulpit

 1. Otwórz aplikację iTunes.
 2. Wybierać "Rachunek" w menu u góry.
 3. Kliknij "Wyświetl moje konto”.
 4. Przewiń w dół do „Ustawienia” Sekcja.
 5. Wybierać "Zarządzanie" obok "Subskrypcje”.
 6. Znajdź swoją subskrypcję Spotify.
 7. Kliknij "Edytować."
 8. Anuluj subskrypcję.

iOS

 1. Iść do "Ustawienia” w aplikacji.
 2. Wybierz swój Apple ID (pierwszy wpis w „Ustawienia”).
 3. Uzyskiwać "Subskrypcje”.
 4. Wybierz swoją subskrypcję Spotify.
 5. Anuluj subskrypcję.

Usuwanie starego konta Spotify

Po zakończeniu anulowania subskrypcji możesz od razu przejść do logowania się na swoje konto Facebook/Apple/Google. Jeśli jednak nie chcesz, aby Twoje stare konto wisiało w Internecie i odbierało irytujące wiadomości e-mail z nim połączone, możesz rozważyć jego całkowite usunięcie. Usunięcie konta można wykonać tylko za pomocą przeglądarki. Oto jak usunąć swoje stare konto Spotify.

 1. Przejdź do strony obsługi klienta Spotify.

 2. Kliknij "Rachunek."

 3. Wybierać "Chcę zamknąć swoje konto.”

 4. Kliknij "Zamknij konto" na następnej stronie. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie, czy dane konto jest Twoim kontem.

 5. Klikaj dalej „Kontyntynuj" aby potwierdzić, że rozumiesz, że zamkniesz swoje konto na stałe.

 6. Przejdź do swojej skrzynki e-mail.

 7. Wybierz "Zamknij moje konto” link w mailu, który wysłał Ci Spotify.

Po zakończeniu będziesz mieć siedem dni na reaktywację starego konta Spotify, jeśli chcesz. Następnie konto jest trwale usuwane.

Logowanie przez Facebook/Apple/Google

Logowanie za pomocą Facebooka, Apple lub Google jest bardzo proste. Będziesz jednak musiał użyć przeglądarki na komputerze.

 1. Wejdź na Spotify.com.

 2. Kliknij "Zaloguj sie."

 3. Wybierać "Kontynuuj z Facebookiem/Apple/Google.”

 4. Potwierdź, gdy zostaniesz przekierowany na swoje konto na Facebooku.

Masz to. Teraz twoja nazwa użytkownika jest częściowo niestandardowa. Jest to to samo, co nazwa użytkownika konta, której używasz na Facebooku, Apple lub Google, w zależności od tego, której z tych usług użyłeś do zalogowania się do Spotify.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy to zmieni również moją nazwę Spotify, która pojawia się na Facebooku?

Jeśli zdecydujesz się zalogować do Spotify za pomocą Facebooka, Twoja stara nazwa użytkownika Spotify zostanie zastąpiona nazwą użytkownika z profilu na Facebooku. Jednak zmiana nazwy wyświetlanej zmieni również sposób wyświetlania profilu Spotify na Facebooku. Jeśli zmienisz nazwę wyświetlaną Spotify (co jest bardzo proste i proste, jak wyjaśniono wcześniej), Facebook użyje tej nazwy za każdym razem, gdy udostępnisz treści Spotify na swoim profilu na Facebooku.

Jak często mogę zmieniać nazwę użytkownika Spotify?

Jak wyjaśniono, nie możesz zmienić swojej nazwy użytkownika Spotify. Możesz zalogować się do Spotify za pomocą Facebooka, na przykład, w takim przypadku Twoja nazwa użytkownika Facebooka stanie się Twoją nazwą użytkownika Spotify. Możesz to zrobić, o ile masz konto na Facebooku, które nie jest połączone ze Spotify. Jak to jednak często bywa, nie daje to zbyt dużej swobody. Teoretycznie jednak możesz utworzyć nowe konto na Facebooku i łączyć z nim dowolne nowe konta Spotify tyle razy, ile chcesz.

Czy są jakieś ograniczenia dotyczące tego, co mogę zmienić moją nazwę użytkownika Spotify?

Załóżmy, że mówimy tutaj o wyświetlanej nazwie Spotify. Po pierwsze, nazwę wyświetlaną można zmieniać tyle razy, ile chcesz. Pod tym względem nie ma ograniczeń. Twoja nazwa użytkownika jest ograniczona do 30 znaków, co powinno wystarczyć w przypadku większości potrzeb związanych z nazwami wyświetlanymi. Jeśli chodzi o treść wyświetlanej nazwy, może to być praktycznie wszystko. Sugerujemy jednak unikanie używania wulgarnych lub nienawistnych słów, ponieważ Spotify może za to usunąć Twój profil.

Dlaczego moja nazwa użytkownika Spotify jest losowa?

Nazwa użytkownika Spotify to ciąg pozornie losowych liter i cyfr, aby poprawić ogólne wrażenia ze Spotify i zmniejszyć ryzyko włamania się na Twoje konto. Unikanie nazw użytkowników wybranych przez użytkownika przyspiesza działanie Spotify. Oczywiście nie musisz pamiętać swojej nazwy użytkownika Spotify, aby się zalogować. W rzeczywistości Spotify nie poprosi Cię o podanie nazwy użytkownika w żadnym momencie. Wszystko, co musisz zapamiętać, to adres e-mail i hasło. Lub po prostu zaloguj się przy użyciu konta Facebook, Apple lub Google.

Jak połączyć moje konto Spotify?

Jak zapewne wiesz, Spotify ma plany rodzinne, które pozwalają udostępniać swoje konto innym użytkownikom. Jeśli masz plan rodzinny, przejdź do strony Konto w Spotify. Pamiętaj, że nie możesz zarządzać członkami rodziny na swoim profilu Spotify za pomocą aplikacji mobilnej, tabletu lub komputera. Będziesz musiał użyć przeglądarki na komputerze. Na stronie Konto przejdź do „Zarządzaj kontami rodzinnymi” i wybierz „Idź”. Tutaj możesz dodawać lub usuwać użytkowników ze swojego konta rodzinnego.

Zmiana nazwy użytkownika w Spotify

Chociaż opcje zmiany nazwy użytkownika w Spotify są ograniczone, możesz ją częściowo dostosować, rejestrując się w usłudze za pomocą konta na Facebooku, Apple lub Google. Alternatywnie możesz zmienić nazwę wyświetlaną. Pamiętaj, że to Twoją nazwę wyświetlaną będą widzieć inni użytkownicy, a nie Twoja nazwa użytkownika. Możesz też bardzo szybko i łatwo zmienić wyświetlaną nazwę.

Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył Ci wszystkich niezbędnych informacji na temat działania nazw użytkowników i nazw wyświetlanych w Spotify. Jeśli masz inne pytania dotyczące Spotify, napisz do nas w komentarzach poniżej. Chętnie pomożemy.