Jak przekonwertować Word na JPEG

Konwertowanie dokumentów programu Word na pliki obrazów czasami trwa dłużej niż oczekiwano. Głównym tego powodem jest to, że wiele systemów operacyjnych nie ma narzędzi, które mogą to zrobić. Najczęściej musisz najpierw przekonwertować dokument na PDF.

Od tej reguły są oczywiście wyjątki. Wszystko sprowadza się do urządzenia i platformy. Oto kilka przykładów i przewodników, które powinny obejmować prawie każdą sytuację, z jaką możesz się spotkać.

Jak przekonwertować Word do JPG na komputerze Mac

Aby przekonwertować dokument tekstowy na obraz, musisz najpierw przekonwertować go na plik PDF, wykonując następujące czynności:

 1. Kliknij dwukrotnie dokument Word, aby go otworzyć.
 2. Kliknij przycisk Plik.
 3. Wybierz opcję Zapisz jako.
 4. Kliknij menu formatu i wybierz PDF.
 5. Kliknij Zapisz.
 6. Kliknij prawym przyciskiem myszy plik PDF i wybierz Podgląd.
 7. Kliknij przycisk Plik.
 8. Kliknij opcję Eksportuj.
 9. Z menu Format wybierz rozszerzenie JPEG.
 10. Kliknij Zapisz.

Powinieneś być w stanie to zrobić na dowolnym komputerze Mac z aplikacją Preview. Wykonuje dobrą robotę, więc zwykle nie ma powodu, aby instalować inne aplikacje.

Jak przekonwertować Word do JPG na komputerze z systemem Windows 10?

Nie możesz również przekonwertować dokumentu Word bezpośrednio na JPG w systemie Windows. Ale możesz przekształcić go w plik PDF, a następnie w plik obrazu.

Potrzebujesz po prostu konwertera PDF na JPEG. Pobierz swój z Microsoft Store. Wykonaj poniższe czynności, aby przekonwertować dokument.

 1. Otwórz dokument Word.

 2. Kliknij przycisk Plik.

 3. Wybierz opcję Zapisz jako.

 4. Z menu rozwijanego wybierz rozszerzenie pliku PDF.

 5. Otwórz konwerter plików PDF na JPEG.

 6. Kliknij przycisk Wybierz plik.

 7. Otwórz plik PDF.

 8. Wybierz lokalizację zapisu.

 9. Kliknij „Kontynuuj”, aby przekonwertować.

Jak przekonwertować Word do JPG na Chromebooku

Chromebook nie jest dostarczany z preinstalowanymi konwerterami. Tak więc, aby zmienić format pliku dokumentu na JPG, potrzebujesz narzędzia do konwersji.

SmartPDF to płynnie działająca aplikacja, która może zrobić wszystko za Ciebie. Może przekonwertować dokument Word do pliku PDF, a następnie do JPG.

 1. Wyszukaj w Google Web Store aplikację SmartPDF.
 2. Zainstaluj aplikację.
 3. Uruchom narzędzie.
 4. Przeciągnij i upuść dokument, aby go otworzyć.
 5. Wybierz format PDF z pierwszej kolumny.
 6. Naciśnij przycisk Konwertuj.
 7. Otwórz ponownie plik jako plik PDF.
 8. Z drugiej kolumny formatu wybierz rozszerzenie JPG.
 9. Kliknij przycisk Konwertuj.

Pamiętaj, że jest to usługa online, więc po ich przekonwertowaniu będziesz musiał pobrać pliki. Wraz z plikami DOC, JPG i PDF narzędzie SmartPDF również akceptuje i wykonuje konwersje dla plików PPT i XLS.

Jak przekonwertować Word do JPG na iPhonie

Urządzenia z systemem iOS nie są dostarczane z zainstalowaną aplikacją Preview. Dlatego musisz użyć czegoś innego, aby zmienić dokument w obraz.

Z App Store możesz zainstalować The Document Converter. Jest to prosta i szybko działająca aplikacja, która akceptuje różne rozszerzenia plików, takie jak DOC, PDF, DOCX, TXT, JPG i inne.

 1. Znajdź i zainstaluj aplikację w App Store.
 2. Uruchom aplikację i wybierz plik wejściowy.
 3. Wybierz format wyjściowy z listy.
 4. Najpierw wybierz PDF.
 5. Stuknij przycisk Konwertuj i poczekaj.
 6. Otwórz plik PDF w aplikacji.
 7. Teraz wybierz format JPG dla pliku wyjściowego.
 8. Stuknij Konwertuj.
 9. Zapisz lub udostępnij plik bezpośrednio z aplikacji.

Pamiętaj, że to narzędzie do konwersji wymaga co najmniej systemu iOS 10.0 lub nowszego. Jest jednak bezpłatny w przypadku ograniczonej liczby konwersji.

Jak przekonwertować Word do JPG na urządzeniu z Androidem?

Użytkownicy Androida mają dostęp do programu Word to JPG Converter firmy SmartApps38. To narzędzie pomija konwersję Word do PDF i pozwala bezpośrednio wybrać JPG jako format wyjściowy.

 1. Zainstaluj program Word to JPG Converter ze sklepu Google Play.

 2. Uruchom aplikację i otwórz dokument.

 3. Wybierz żądany format wyjściowy – JPG, PNG, GIF lub BMP.

 4. Stuknij przycisk Konwertuj.

Ta aplikacja przechodzi przez każdą pojedynczą stronę i wykonuje zrzut ekranu wysokiej jakości. Następnie zapisuje każde zdjęcie w żądanym formacie. W przypadku dokumentów wielostronicowych przekonwertowane pliki można znaleźć w archiwach ZIP.

Pamiętaj, że możesz dostosować jakość obrazu tylko dla formatu JPG. Ponadto aplikacja może otwierać zarówno formaty plików DOC, jak i DOCX.

Jak przekonwertować Word do JPG za pomocą usługi internetowej?

Istnieje wiele darmowych i płatnych konwerterów online, których można używać na komputerze z systemem Windows lub Mac.

W większości sytuacji nie ma wielu różnic między wersją darmową a wersją premium konwertera online. Jednak płacąc za usługę, możesz otrzymać świadczenia takie jak:

 1. Wyższy limit przesyłania.
 2. Zmiana bezpośrednio z Worda na JPG bez przechodzenia przez narzędzie do konwersji PDF.
 3. Lepsza jakość obrazu JPG.
 4. Konwersje plików wsadowych.

Poniższe konwertery wykonują dobrą robotę nawet w swoich wersjach freemium, a także nie zmuszają Cię do utworzenia konta.

SmallPDF.com

Możesz przeciągnąć i upuścić dokument Word w polu konwertera. Następnie narzędzie automatycznie konwertuje dokument do pliku PDF i oferuje podgląd. Możesz zapisać go jako plik PDF i pobrać. Możesz też wybrać opcję PDF do JPG z menu po prawej stronie.

WordtoJPEG.com

To kolejne bardzo proste i szybkie narzędzie do konwersji. Możesz przesłać wiele plików lub przeciągnąć je do kolejki. Istnieje jednak limit 20 plików, które można umieścić w kolejce jednocześnie.

Po przeciągnięciu pliku zauważysz komunikat „konwertowanie”. Po zakończeniu procesu możesz pobrać archiwum ZIP zawierające wszystkie zdjęcia. Podobnie jak wcześniej wspomniana aplikacja na Androida, to narzędzie wykonuje również migawki każdej strony i zapisuje je w formacie JPG.

Convertio.co

Convertio to narzędzie online, które działa nieco wolniej, ale tworzy bardzo wysokiej jakości pliki JPG. Bez konta możesz dodać tylko jeden plik DOC na raz.

Kliknij przycisk Prześlij plik i wybierz plik lub użyj funkcji przeciągnij i upuść. Następnie naciśnij przycisk Konwertuj i poczekaj, aż program zadziała magicznie. Po zakończeniu procesu możesz pobrać archiwum ZIP ze zdjęciami dla każdej strony.

Pamiętaj, że aplikacja nie przechowuje plików dłużej niż 24 godziny. Jeśli zarejestrujesz konto, możesz nawet ręcznie usunąć przesłane i przekonwertowane pliki.

Online-Convert.com

Ten konwerter online jest jednym z najpopularniejszych narzędzi internetowych do wszystkich typów konwersji plików. Bez konta premium nadal możesz konwertować dość duże dokumenty z nienaganną jakością.

Jedną z największych zalet tej aplikacji jest personalizacja. Możesz grać z wieloma ustawieniami, takimi jak kompresja, kolor, DPI i tak dalej.

Możliwe jest również przesłanie pliku DOC i przekonwertowanie go bezpośrednio do formatu JPG. Ponownie, każda strona otrzymuje swój własny plik. Zdjęcia można pobrać pojedynczo lub w archiwum po konwersji.

Ta aplikacja działa bardzo dobrze zarówno dla użytkowników Windows, jak i Mac. Ale jego oferta freemium ma pewne ograniczenia.

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego nie mogę zapisać pliku Word jako JPG?

Większość edytorów tekstu nie ma wbudowanych opcji zapisywania dokumentu jako pliku obrazu. Aby to zrobić, często potrzebujesz narzędzia do zrzutów ekranu. Ponieważ jednak wykonanie zrzutu ekranu nie zawsze pozwala na stworzenie zdjęcia w najlepszej rozdzielczości, zalecane jest użycie odpowiedniego konwertera.

Jak zrobić zrzut ekranu pliku Word i zapisać jako JPG?

Jeśli korzystasz z komputera z systemem Windows, zrobienie zrzutu ekranu jest bardzo łatwe. Możesz użyć polecenia Alt + PrintSCR, aby zrobić zrzut ekranu. Upewnij się, że dokument programu Word jest na pierwszym planie, tak jak to robisz.u003cbru003eu003cbru003ePo wykonaniu tej czynności system operacyjny zapisuje obraz w schowku.u003cbru003eu003cbru003eOtwórz Paint, Snipping Tool lub w dowolnym innym oprogramowaniu do edycji zdjęć. Wklej zrzut ekranu do edytora i pracuj nad nim, aż będziesz zadowolony z wyniku. Przytnij zdjęcie, a następnie zapisz je w żądanym formacie.

Końcowe przemyślenia

Niektóre aplikacje umożliwiają konwersję plików DOC bezpośrednio na pliki JPG. Inni wymagają najpierw przekształcenia ich w pliki PDF. Niezależnie od tego efekt końcowy jest zwykle taki sam pod względem jakości. Wybór narzędzia ma większe znaczenie niż liczba wykonanych konwersji.

Technologia prawie zawsze działa tak samo, ponieważ pobiera zdjęcia poszczególnych stron dokumentów i zapisuje je jako osobne pliki JPG.

Jakie są twoje ulubione narzędzia do konwersji, których używasz do konwersji pojedynczych lub wsadowych plików? Jakie problemy często napotykasz, gdy próbujesz przekształcić pliki Worda w JPG lub inne pliki graficzne? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.