Jak usunąć swoją listę obserwacyjną Netflix?

Jako najpopularniejsza platforma do przesyłania strumieniowego online w Stanach Zjednoczonych, Netflix ma mnóstwo treści wideo. W związku z tym prawdopodobnie będziesz potrzebować kilku list, aby ułatwić sobie sprawę.

Z tego powodu Netflix utworzył dwie listy: Moja lista i Lista aktywności oglądania.

W tym artykule dowiesz się, czym są te dwie listy, jak usuwać tytuły z listy i tym podobne.

Czym są te listy?

Moja lista Netflix to niestandardowa lista, która pozwala wybrać ulubione i szybko uzyskać do nich dostęp. Aktywność przeglądania to lista wszystkiego, co oglądałeś w serwisie Netflix na określonym koncie. Możesz usuwać elementy z obu tych list.

W większości przypadków usuwanie tych list działa tak samo na większości urządzeń.

Usuwanie mojej listy

Moja lista jest łatwo dostępna na stronie głównej Netflix. Wszystko, co musisz zrobić, aby uzyskać do niego dostęp, niezależnie od urządzenia, o którym mówimy, to przejść do strony głównej swojego konta Netflix i przejść do Moja lista (zwykle w górnej części ekranu).

Po kliknięciu Mojej listy zobaczysz listę wpisów dodanych z biegiem czasu. Aby usunąć całą listę, będziesz musiał usuwać elementy jeden po drugim.

Urządzenia niemobilne

 1. Przejdź do linku Moja lista

 2. Wybierz wpis, który chcesz usunąć

 3. Wybierz ikonę znacznika wyboru (zamieni się w ikonę plusa, co oznacza, że ​​usunąłeś wpis z listy)

Następnym razem, gdy przejdziesz do sekcji Moja lista, nie znajdziesz tej pozycji na liście. Zrób to dla każdego elementu na liście, a pomyślnie usuniesz Moją listę.

Urządzenia mobilne

W aplikacjach Netflix na Androida i iOS dostępny jest link Moja lista na stronie głównej Twojego profilu.

 1. Dotknij Moja lista

 2. Wybierz wpis, który chcesz usunąć

 3. Wybierz ikonę znacznika wyboru

Powtórz ten proces dla wszystkich pozycji na liście.

Usuwanie aktywności oglądania

Lista czynności związanych z oglądaniem przypomina bardziej historię oglądania. Mimo to jest to lista, która automatycznie wybiera wszystko, co oglądasz w serwisie Netflix. Oczywiście możesz ukryć całą swoją aktywność związaną z oglądaniem, jeśli zdecydujesz się to zrobić. Dostęp do listy przeglądania można uzyskać za pośrednictwem ustawień konta.

Oto jak usunąć elementy z aktywności przeglądania.

Urządzenia niemobilne

 1. Przejdź do swojego zdjęcia profilowego

 2. Wybierać Rachunek

 3. Przewiń w dół do Profil i kontrola rodzicielska Sekcja

 4. Wybierz profil, z którego chcesz usunąć elementy

 5. Iść do Oglądanie aktywności na liście

 6. Obok każdego wpisu powinna znajdować się ikona z przekreślonym kółkiem

 7. Wybierz to

Powtórz ten proces dla każdego elementu na liście, który chcesz usunąć. Aby usunąć wszystkie elementy naraz, przewiń w dół listy i wybierz Schowaj wszystko.

Urządzenia mobilne

Urządzenia z systemem Android mogą wyświetlać listę aktywności związanych z oglądaniem. Oto jak to się robi.

 1. Przejdź do swojego profilu, klikającJeszczeprzycisk ” w prawym dolnym rogu ekranu

 2. Stuknij zdjęcie profilowe w górnym rogu ekranu

 3. Wybierać Rachunek

 4. Na następnym ekranie dotknij Oglądanie aktywności

 5. Ukryj każdy wpis, który chcesz usunąć, używając ikony z przekreślonym kółkiem

Jest Schowaj wszystko działa również z urządzeniami mobilnymi z systemem Android.

Niestety nie możesz uzyskać dostępu do tej listy za pomocą aplikacji na iOS. Jedynym sposobem na ukrycie elementów na liście aktywności przeglądania na iPhonie lub iPadzie jest skorzystanie z przeglądarki. Oto jak to zrobić w Safari.

 1. Otwórz Safari
 2. Wejdź na Netflix.com
 3. Zaloguj się i przejdź do swojego profilu
 4. Stuknij dwie ikony A po lewej stronie paska adresu
 5. Uzyskiwać Poproś o witrynę na komputery stacjonarne
 6. Powtórz te kroki tak, jakbyś używał urządzenia innego niż mobilne

Konsekwencje

Usuwając te elementy z jednej z dwóch list, należy rozważyć, co dzieje się później.

Moja lista

Moja lista jest dostępna wyłącznie dla wygody wybierania ulubionych tytułów do oglądania. Mimo że w momencie zakładania konta w serwisie Netflix pojawia się monit o dodanie ulubionych elementów do Mojej listy, nie ponosimy odpowiedzialności za sugerowanie tytułów, które warto obejrzeć. Jest to w zasadzie lista „do obejrzenia” automatycznie dostosowana przez Netflix.

Kolejność Mojej listy zależy przede wszystkim od najnowszych dodanych przez Ciebie elementów. Jeśli jednak nowy sezon programu, który dodałeś, stanie się dostępny, spowoduje to przesunięcie elementu na górę listy. Wreszcie, jeśli tytuł wkrótce stanie się niedostępny w serwisie Netflix, zostanie również przesunięty na górę Mojej listy.

Jednak usunięcie listy w całości nic nie da, poza utratą szybkiego dostępu do wybranych treści. (To inna sprawa, jeśli musisz udostępnić swoje konto Netflix i nie chcesz, aby ta osoba wiedziała, co jest na Twojej Mojej liście).

Aktywność oglądania

Z drugiej strony Twoja aktywność oglądania to cała historia oglądania Twojego profilu Netflix. Na podstawie tych wpisów Netflix poleca tytuły, które mogą Ci się spodobać. ten Polecany dla Ciebie sekcja jest w całości oparta na tej liście.

Ponieważ zostaniesz ostrzeżony po usunięciu elementu z listy, w ciągu najbliższych 24 godzin usunięty element nie będzie już wyświetlany na Twojej stronie głównej Netflix. Nie zostanie to uwzględnione w tym, co zaleca Ci Netflix. Jedyny sposób, aby umieścić to z powrotem w równaniu, to ponowne obejrzenie tytułu.

Usunięcie wszystkich elementów z listy aktywności przeglądania zasadniczo spowoduje, że Netflix dostanie się do stanu, w którym znajdował się podczas pierwszego tworzenia profilu.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak usunąć rzeczy z listy Kontynuuj oglądanie w serwisie Netflix?

Zacząłeś więc oglądać serial lub film, nienawidziłeś i po prostu przestałeś oglądać. Cóż, nadal będzie się pojawiać w sekcji Kontynuuj oglądanie. Nie przejmuj się tym w ogóle. Najwyraźniej nie chcesz nigdy więcej oglądać tego wpisu, więc równie dobrze możesz usunąć go ze swojej aktywności przeglądania. Tak, spowoduje to również usunięcie go z listy Kontynuuj obserwację. Ponadto nie otrzymasz żadnych rekomendacji na podstawie tego wpisu.

Jak usunąć profil z Netflix?

Aby usunąć profil Netflix, musisz uzyskać dostęp do swojego konta Netflix za pośrednictwem przeglądarki lub aplikacji na Androida. Tak czy inaczej, działa tak samo na różnych urządzeniach. Przejdź do swojego konta Netflix i przejdź do ikony profilu w prawym górnym rogu. Wybierz Zarządzaj profilami. Wybierz profil, który chcesz usunąć. Przejdź do Usuń profil. Potwierdź usunięcie.

Jak wyłączyć Czy nadal oglądasz w serwisie Netflix?

Niestety, nie ma oficjalnego sposobu na wyłączenie czasami denerwującego monitu „nadal oglądasz” w serwisie Netflix. Istnieją jednak rozszerzenia innych firm dla różnych przeglądarek, które mogą pomóc w wyłączeniu tej funkcji i utrzymaniu odtwarzania odcinków przez Netflix, dopóki nie każesz mu się zatrzymać. W przypadku Chrome takie rozszerzenie przeglądarki nazywa się Never Ending Netflix.

Jak usunąć jedno urządzenie z Netflix?

Netflix nie pozwala na usunięcie jednego urządzenia z konta. Jeśli jednak Twoim powodem jest wyrzucenie użytkownika z konta, istnieje na to sposób. Będziesz musiał wylogować się z każdego urządzenia Netflix i zmienić informacje o koncie. Jeśli podejrzewasz, że użytkownik próbuje wyrzucić Cię z własnego konta Netflix, musisz to zrobić jak najszybciej. Jeśli napotkasz podobne problemy, skontaktuj się z pomocą techniczną Netflix.

Skąd Netflix wie, kiedy zasypiam?

Netflix nie tylko rażąco przestaje odtwarzać to, co oglądasz po kilku odcinkach. System wykrywania snu faktycznie wykorzystuje akcelerometr do wykrywania, kiedy nie poruszasz się przez dłuższy czas. To automatycznie wstrzymuje Netflix. Chociaż jest to dość wyrafinowana technologia, może nie działać idealnie, dlatego warto ją wyłączyć za pomocą czegoś takiego jak wyżej wymienione rozszerzenie.

Usuwanie list Netflix

Możesz usunąć niektóre lub wszystkie elementy z dwóch głównych list Netflix. Przy pewnym wysiłku możesz to zrobić za pomocą dowolnego urządzenia. Pamiętaj jednak, że może to zmienić Twoje wrażenia z oglądania Netflix.

Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Ci wystarczająco dużo informacji, aby skutecznie lokalizować, zarządzać i usuwać elementy z tych dwóch list w serwisie Netflix. Jeśli masz dodatkowe pytania lub coś więcej do dodania, przejdź do sekcji komentarzy poniżej i zabierz głos.