Jak wyłączyć rozszerzenia w Chrome

Nie ma nic bardziej frustrującego niż powolna przeglądarka. Wiele rzeczy może go spowolnić, ale to, co zwykle wpływa na jego szybkość, to rozszerzenia Chrome. Jeśli zainstalujesz zbyt wiele, Twoja przeglądarka zostanie zatkana procesami w tle i zacznie działać słabiej. Jeśli masz podobne problemy z przeglądarką Google Chrome i nie możesz ich naprawić, po prostu czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać ten problem.

W tym artykule wyjaśnimy, jak wyłączyć i zarządzać rozszerzeniami Google Chrome. Wspomnimy również, w jaki sposób rozszerzenia wpływają na szybkość Internetu i wydajność komputera, a także przedstawimy kilka szybkich rozwiązań.

Jak wyłączyć rozszerzenia w Chrome

Rozszerzenia Chrome to programy, które poprawiają komfort przeglądania, umożliwiając optymalizację przeglądarki Google Chrome do indywidualnych potrzeb. Mogą to być narzędzia do tłumaczenia, programy do blokowania reklam, dodatki antywirusowe lub programy do sprawdzania poczty. Jeśli jednak przestaną działać lub zaczną się zawieszać za każdym razem, gdy chcesz ich użyć, czas je wyłączyć.

Jeśli chcesz wyłączyć rozszerzenia Chrome, musisz je odinstalować za pomocą przeglądarki Chrome. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Otwórz przeglądarkę Chrome.

 2. W prawym górnym rogu znajdź ikonę menu z trzema kropkami i kliknij ją.

 3. Kliknij „Więcej narzędzi” i „Rozszerzenia”

 4. Zobaczysz listę wszystkich rozszerzeń Chrome i przełącznik, w którym możesz wyłączyć każde rozszerzenie.

 5. Jeśli nie chcesz już używać określonych rozszerzeń, możesz kliknąć „Usuń”, aby odinstalować rozszerzenie, a nie będziesz ich już widzieć na swojej liście.

Wyłączenie rozszerzeń to skuteczny sposób na zwiększenie szybkości przeglądarki, zwłaszcza jeśli zauważysz, że strony internetowe ładują się wolno lub nie możesz otwierać filmów w YouTube.

Aby korzystać z Chrome na optymalnym poziomie, musisz upewnić się, że nie masz dziesiątek dodatków, które działają w tle, gdy walczysz o uzyskanie prostego wyniku wyszukiwania.

Nawet jeśli nie masz żadnych problemów z Chrome, spróbuj usunąć wszystkie niepotrzebne rozszerzenia dla Chrome, aby działała szybciej niż wcześniej.

Jak wyłączyć rozszerzenia na Chromebooku

Aby usunąć rozszerzenia Chrome, których już nie używasz, wystarczy wykonać kilka prostych kroków:

 1. Otwórz Chrome na swoim Chromebooku.

 2. W prawym górnym rogu zobaczysz ikonę z trzema kropkami, kliknij ją.

 3. Kliknij „Więcej narzędzi” i „Rozszerzenia”.

 4. Zobaczysz listę wszystkich rozszerzeń Chrome i przełącznik, w którym możesz wyłączyć każde rozszerzenie.

 5. Jeśli nie chcesz już używać określonych rozszerzeń, możesz kliknąć „Usuń”, aby odinstalować rozszerzenie, a nie będziesz ich już widzieć na swojej liście.

Jak wyłączyć rozszerzenia w Chrome bez otwierania Chrome

Niektóre rozszerzenia Chrome mogą powodować problemy, a nawet powodować awarię przeglądarki lub całkowicie ją wyłączać. Jeśli tego właśnie doświadczasz, jedynym sposobem, aby ponownie zadziałało, jest otwarcie go bez rozszerzeń. Po uruchomieniu będziesz musiał usunąć dodatki, które powodują problemy.

Istnieją przydatne rozszerzenia Chrome, które umożliwiają jednoczesne wyłączenie wszystkich rozszerzeń, ale są one stosunkowo bezużyteczne, jeśli nie możesz otworzyć samej przeglądarki Chrome. Na szczęście istnieje sposób na uruchomienie Chrome bez wszystkich rozszerzeń i rozwiązanie tej sytuacji bez otwierania Chrome. Oto, co możesz zrobić:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Chrome i kliknij „Właściwości”.

 2. Gdy otworzy się okno Właściwości, zobaczysz pole "Cel".

 3. Tam musisz dodać „(spacja)-wyłącz-rozszerzenia. “

 4. Kliknij „Zastosuj” i „OK”, aby zastosować zmiany.

Jak wyłączyć rozszerzenia w Chrome na Androidzie

Kiedy używasz przeglądarki Google Chrome na telefonie z Androidem, nie można jej używać z rozszerzeniami. Rzeczywiście, niektóre aplikacje innych firm mogą pomóc w uruchomieniu go z dodatkami, ale nie poprawią one Chrome.

Poza tym Chrome na Androida ogranicza się do wyszukiwania i dostarczania wszystkich niezbędnych informacji. Dlatego najlepiej byłoby używać tylko Chrome z rozszerzeniami na swoim komputerze.

Jak wyłączyć rozszerzenia w Chrome na iOS

Ze względów bezpieczeństwa Apple nie obsługuje rozszerzeń na swoich urządzeniach. Ponieważ nie są one częścią Apple Store, zainstalowanie ich na dowolnym urządzeniu iPhone jest niemożliwe. Możesz zainstalować Google Chrome, ale tylko jako wyszukiwarkę i bez możliwości dodawania rozszerzeń.

Jak wyłączyć dodatki w Chrome

Ten sam proces służy do wyłączania lub usuwania rozszerzeń w Chrome i wyłączania dodatków. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz Chrome na swoim Chromebooku.

 2. W prawym górnym rogu kliknij ikonę menu z trzema kropkami.

 3. Kliknij „Więcej narzędzi” i „Rozszerzenia”.

 4. Jeśli nie chcesz już korzystać z określonych dodatków Chrome, możesz je wyłączyć za pomocą przełącznika lub kliknąć „Usuń”, aby odinstalować je z przeglądarki.

Jak trwale wyłączyć rozszerzenia w Chrome

Czasami możesz zainstalować rozszerzenie, wierząc, że będziesz go regularnie używać. Okazuje się jednak, że otworzyłeś go tylko raz, ponieważ zamiast tego używasz innego. Jeśli zdecydowałeś się wyczyścić rozszerzenia w Chrome, oto jak to zrobić:

Oczywiście, jeśli w przyszłości zmienisz zdanie na temat niektórych rozszerzeń, zawsze możesz je ponownie zainstalować i na nowo odkryć ich funkcjonalność. Sklep Google Web Store co tydzień udostępnia nowe rozszerzenia, dzięki którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do uaktualnienia przeglądarki Chrome.

Jak ponownie zainstalować rozszerzenia w Chrome

Czasami zdajemy sobie sprawę, że usunięte rozszerzenie może nam pomóc w nowym projekcie i chcemy je odzyskać. Dlatego Google sprawił, że proces instalacji jest łatwy i prosty, ponieważ użytkownicy często zmieniają zdanie.

Gdy masz pewność, że aplikację można bezpiecznie pobrać i używać, proces przebiega w następujący sposób:

 1. Otwórz przeglądarkę Chrome, zaloguj się na swoje konto Google i wpisz „Chrome Web Store”.

 2. Przejrzyj listę rozszerzeń i wybierz to, którego potrzebujesz.

 3. Stuknij w "Dodaj do Chrome".

 4. Niektóre rozszerzenia poproszą Cię o ich zatwierdzenie lub umożliwienie gromadzenia danych.

 5. Na koniec kliknij "Dodaj rozszerzenie", a zobaczysz ikonę aplikacji obok paska adresu w Chrome.

Jak rozmieścić rozszerzenia na pasku narzędzi

Gdybyś miał wszystkie swoje rozszerzenia otwarte, pasek narzędzi Chrome wyglądałby dość niechlujnie. Dzięki opcji ukrywania i rozmieszczania aplikacji w najlepszy sposób, możesz umieścić wszystkie ikony dokładnie tam, gdzie chcesz.

Jeśli chcesz inaczej rozmieścić ikony, oto jak to zrobić:

 1. Otwórz Chrome, a zobaczysz ikony wszystkich swoich dodatków.

 2. Kliknij i przytrzymaj ikonę, aby zmienić jej miejsce.

 3. Powtarzaj to, aż je wszystkie ułożysz.

Jeśli chcesz ukryć niektóre rozszerzenia, wykonaj następujące czynności:

 1. Najedź na ikonę i kliknij ikonę trzech kropek, którą chcesz usunąć.

 2. Z rozwijanego menu kliknij „Usuń”

 3. Rozszerzenia pozostaną aktywne, ale nie będziesz mieć do nich łatwego dostępu.

Aby przywrócić ikonę na pasku narzędzi Chrome, wykonaj następujące proste czynności:

 1. Otwórz Chrome i kliknij ikonę rozszerzenia, aby zobaczyć listę wszystkich przypiętych i odpiętych rozszerzeń.

 2. Kliknij ikonę pinezki obok aplikacji, którą chcesz przywrócić na pasku narzędzi.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy rozszerzenia Chrome wpływają na wydajność mojego komputera?

Rozszerzenia, jeśli są używane prawidłowo, są fantastyczną funkcją, która przekształca Google Chrome w potężne narzędzie do pracy. Niestety, niektóre z nich mogą drastycznie go spowolnić, zachowywać się jak złośliwe oprogramowanie, a nawet wpływać na Twoje wyszukiwania.

Jeśli Twoja przeglądarka Google Chrome zaczyna zachowywać się dziwnie lub staje się zbyt wolna, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić wszystkie zainstalowane rozszerzenia i usunąć wszystko, czego nie potrzebujesz lub co wygląda podejrzanie. Jeśli widzisz aplikacje, których nie rozpoznajesz lub które są nieznane, odinstaluj je jak najszybciej. Po zakończeniu zrestartuj przeglądarkę i sprawdź, czy po odinstalowaniu zbędnych rozszerzeń działa szybciej.

Czy rozszerzenia Chrome wpływają na prędkość mojego Internetu?

Nikt nie lubi wpisywać czegoś w pasku wyszukiwania i długo czekać na wynik. Rozszerzenia mogą odgrywać znaczącą rolę w spowalnianiu przeglądarki Google Chrome i zbyt długim oczekiwaniu na wyniki wyszukiwania. Nawet jeśli prędkość Twojego Internetu jest stosunkowo wysoka, problem polega na tym, że Twoja przeglądarka prawdopodobnie ma zbyt wiele rozszerzeń, które ją spowalniają.

Oto, co możesz zrobić, aby Google Chrome działał szybciej:

• Sprawdź, jak działają Twoje dodatki i wyłącz te, których nie używasz.

• Wyłącz procesy działające w tle Google Chrome.

• Zainstaluj rozszerzenie do oszczędzania danych w przeglądarce Google Chrome.

• Wyłącz zawartość obrazu w przeglądarce.

• Regularnie usuwaj dane przeglądania.

• Wyczyść karty i zamknij je, gdy skończysz.

• Zaktualizuj przeglądarkę Google Chrome do najnowszej wersji.

Jak sprawdzić, ile pamięci używają rozszerzenia Chrome

Możesz szybko sprawdzić pamięć, której każde rozszerzenie potrzebuje do prawidłowego działania.

Oto jak:

• Otwórz Google Chrome.

• Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu.

• Kliknij „Więcej narzędzi” i wybierz „Menedżer zadań”.

• Możesz także użyć skrótu „Shift + Esc”.

Jeśli zauważysz nieproporcjonalne zużycie danych, oceń ich przydatność i pomyśl o ich wyłączeniu lub usunięciu. Korzystanie z narzędzia Menedżer zadań pozwala zaoszczędzić czas, wskazując problematyczne aplikacje za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Mniej znaczy więcej

Sklep Chrome Web Store stał się doskonałym miejscem dla każdego, kto szuka rozszerzeń, które uaktualnią ich przeglądarki, aby poprawić wydajność i wydajność. Uaktualnienie przeglądarki Chrome umożliwia rozwiązywanie większej liczby problemów i dostosowywanie przeglądarki tak, aby służyła Ci najlepiej.

Teraz, gdy już wiesz, jak instalować i odinstalowywać rozszerzenia Chrome, możesz skupić się na różnych aspektach swojej pracy. Ponadto nie będziesz musiał prosić o czyjąś pomoc, ponieważ możesz rozwiązać te problemy, po prostu postępując zgodnie z naszymi instrukcjami.

Jakie są twoje ulubione dodatki do Google Chrome? Do czego ich używasz? Czy jest taki, bez którego nie wyobrażasz sobie korzystania z przeglądarki?

Powiedz nam więcej w sekcji komentarzy.