Jak edytować GIF na komputerze lub smartfonie

Ach, GIF-y: skrzyżowanie zdjęć i filmów. Ktokolwiek przewidział, że te pliki będą tak popularne, miał całkowitą rację. W rzeczywistości funkcja GIF została dodana do różnych aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych, więc nie musisz wyszukiwać plików online. Podsumowując, GIF-y są niesamowite.

Ale co, jeśli chcesz poprawić swoją grę GIF? A co, jeśli samo przeglądanie i wysyłanie GIF-ów typu „reakcyjnego” nie wystarczy? Jak utworzyć lub edytować plik GIF na swoim urządzeniu? Dowiedzmy się.

Ważna uwaga

W tym przewodniku porozmawiamy o tym, jak edytować pliki GIF na iOS, Android, Windows 10, macOS i Chrome OS. Dotkniemy również Canva, Photoshopa i edytorów online, ale powinieneś wiedzieć, że niektóre z wyżej wymienionych urządzeń mają wbudowaną aplikację lub funkcję, która może pomóc w edycji GIF-ów. Jeśli Twoim celem jest tworzenie/edycja GIF-ów, będziesz musiał użyć do tego aplikacji innej firmy.

Jak edytować plik GIF na iPhonie

Bez dedykowanej, wbudowanej funkcji do edycji plików GIF będziesz musiał trafić do App Store, jeśli chcesz edytować GIF-y. GIPHY to jedna z najpopularniejszych na rynku aplikacji do tworzenia i edycji GIF-ów, a jej wersja dedykowana dla systemu iOS jest genialna.

Chociaż wszystko jest dość proste, po pobraniu GIPHY z App Store, oto mały przewodnik, jak edytować plik GIF na urządzeniu z systemem iOS.

Otwórz aplikację GIPHY

Otwórz aplikację GIPHY, dotykając ikony GIPHY na ekranie głównym iOS.

Wyszukaj GIF

Wyszukaj w telefonie plik GIF, który chcesz edytować, lub wybierz przycisk plusa u dołu ekranu.

Wybierz GIF, który chcesz edytować.

Edytuj swój GIF

Dany GIF otworzy się, a edytor pozwoli ci dodać do niego tekst, a także zrobić wiele innych rzeczy.

Zapisz w rolce z aparatu

Po zakończeniu edycji dotknij znacznika wyboru w prawym górnym rogu ekranu.

Jak edytować plik GIF na urządzeniu z Androidem

Chociaż Google Play oferuje szeroką gamę edytorów GIF, zalecamy również trzymanie się tutaj GIPHY. Dzieje się tak po prostu dlatego, że GIPHY nie ma prawdziwej konkurencji. Jest bezpłatny, przyjazny dla użytkownika i skuteczny. Aby edytować pliki GIF na tablecie lub smartfonie z Androidem, otwórz Sklep Google Play, wyszukaj GIPHY i pobierz go.

Edycja plików w GIPHY na Androida działa podobnie do opisanego powyżej dla iOS. Istnieją jednak rozbieżności.

Stuknij ikonę GIPHY na ekranie głównym urządzenia.

Przejdź do lewego dolnego rogu i dotknij ikony rolki filmu.

Wybierz plik GIF z Rolki z aparatu.

Stuknij strzałkę skierowaną w prawo.

Wybierz filtry, dodaj naklejki lub tekst i skorzystaj z innych opcji edycji.

Po zakończeniu dotknij ZAPISZ GIF aby zapisać edytowany plik GIF w rolce z aparatu.

Jak edytować plik GIF na komputerze z systemem Windows 10

Jasne, Photoshop może edytować pliki GIF. Ale co, jeśli tak jak wielu innych nie masz Photoshopa? Dostępne są alternatywy.

Przede wszystkim możesz korzystać z dowolnej liczby edytorów GIF online. Jednak biorąc pod uwagę, że edytory online są neutralne dla urządzeń (działają tak samo dla wszystkich), wrócimy do tego później.

Gdyby istniała iteracja GIPHY dla systemu Windows, prawdopodobnie powiedzielibyśmy ci, abyś ją pobrał. Niestety, GIPHY nie ma aplikacji dla systemu Windows, co oznacza, że ​​będziesz musiał skorzystać z alternatywy, jeśli chcesz móc edytować pliki GIF bezpośrednio w systemie Windows, nawet bez połączenia z Internetem.

W tym celu przedstawiamy aplikację ScreenToGif. Możesz go pobrać z ich oficjalnej strony internetowej – to nie więcej niż „google”. Po pobraniu i zainstalowaniu go na komputerze zobaczmy, jak możesz go użyć do edycji tych GIF-ów.

Otwórz aplikację ScreenToGif.

Przejdź do lewego górnego rogu ekranu i wybierz Plik.

Załaduj GIF, który chcesz edytować

Następnie kliknij Załaduj i wybierz GIF, który chcesz edytować z komputera.

Wprowadź swoje zmiany

Aplikacja pokaże GIF w ramkach. Możesz wybrać pojedyncze klatki, wiele klatek lub je usunąć.

Możesz także użyć karty Obraz i funkcji Zmień rozmiar, aby zmienić wymiary GIF-a.

Na karcie Obraz można również znaleźć funkcje umożliwiające dodawanie znaków wodnych, tekstu, ramek i rysowanie odręczne.

Jak edytować plik GIF na komputerze Mac

Urządzenia macOS to jedyny typ urządzenia, który umożliwia edycję plików GIF bez korzystania z aplikacji innej firmy. Oferowane funkcje są jednak dość ograniczone. Jeśli potrzebujesz zaawansowanych opcji edycji (co jest mało prawdopodobne), będziesz musiał znaleźć aplikację na macOS, która załatwi sprawę.

Jeśli chcesz tylko przyciąć GIF, dostosować kolory, dodać tekst i wykonać podobne podstawowe zmiany, oto jak możesz to zrobić

  1. Użyj Spotlight, aby znaleźć plik GIF na komputerze Mac, który chcesz edytować.
  2. Kliknij plik, a otworzy się on w podglądzie.
  3. W górnej części ekranu podglądu znajdziesz opcję Wybierz kliknij.
  4. Teraz kliknij i przeciągnij część pliku obrazu GIF, z którą chcesz pracować.
  5. Przejdź do Narzędzia, a otworzy się menu Narzędzia.
  6. To menu pozwoli Ci przyciąć plik, dostosować kolory, dodać do niego adnotacje, zmienić jego kształt, dodać do niego tekst i korzystać z różnych innych funkcji.
  7. Kiedy skończysz, przejdź do Plik, a następnie kliknij Zapisz.

Jak edytować plik GIF na Chromebooku

Chromebooki to laptopy stworzone głównie do przeglądania. Oczywiście używają przeglądarki Google Chrome do poruszania się po Internecie i większości innych funkcji. Dlatego nie będziesz w stanie znaleźć aplikacji do edycji GIF dla urządzenia i zainstalować jej.

Istnieją jednak rozszerzenia Chrome do edycji GIF, takie jak Animated GIF Editor and Creator. Aplikacja pozwala użytkownikowi importować GIF-y, edytować je, używać narzędzi takich jak gumka, pędzel i inne. W rzeczywistości jest to jeden z bardziej wszechstronnych dostępnych edytorów GIF.

Jak edytować GIF za pomocą internetowego edytora internetowego

Być może nie szukasz czegoś wymyślnego. Może potrzebujesz edytora GIF do szybkiej, jednorazowej edycji. W takim przypadku prawdopodobnie nie chcesz zawracać sobie głowy pobieraniem aplikacji i instalowaniem jej. Na szczęście istnieje niezliczona ilość edytorów GIF online. Ezgif.com to jeden z najpopularniejszych edytorów GIF, do którego można uzyskać dostęp w dowolnej przeglądarce.

Często aplikacje internetowe, takie jak Ezgif.com, są znacznie lepszą alternatywą niż aplikacje samodzielne. Ezgif.com jest szczególnie łatwy w użyciu. Przejdź do witryny i wybierz, co chcesz zrobić z plikiem GIF. Następnie prześlij go i edytuj zgodnie z własnymi preferencjami.

Jak edytować GIF w serwisie Canva

Canva to bardzo kompetentna i prosta aplikacja do edycji zdjęć, która nie oferuje tylu funkcji, co standardowy w branży Photoshop, ale nie jest to w żaden sposób złe. Doskonałym przykładem jest tworzenie i edytowanie GIF-ów.

Canva faktycznie oferuje funkcję GIF, która pozwala użytkownikowi szybko tworzyć GIF-y. Zasadniczo tworzysz projekt, wybierasz opcję Animowany GIF, wprowadzasz zmiany i po prostu pobierasz plik GIF. Canva działa na komputerze stacjonarnym w przeglądarce i są dostępne aplikacje na iOS i Androida.

Jak edytować GIF za pomocą Photoshopa

Bez wątpienia Adobe Photoshop pozostaje królem edycji zdjęć. Siedzi na tronie od lat, skutecznie odpychając konkurentów próbujących go zakłócić.

Photoshop może pomóc w tworzeniu i edycji plików GIF w najdrobniejszych szczegółach. Warto jednak wspomnieć, że Photoshop to skomplikowane narzędzie.

Jeśli jednak masz doświadczenie w korzystaniu z podstawowych narzędzi do edycji zdjęć i chcesz przejść szybki kurs na warstwach, będziesz mógł tworzyć i edytować pliki GIF za pomocą Photoshopa ze względną łatwością.

Samouczek dotyczący edytowania plików GIF w Photoshopie może z łatwością wypełnić eBook. Ale w istocie importujesz GIF i możesz z nim zrobić wszystko w aplikacji.

Wniosek

Jak widać, istnieje wiele sposobów edycji plików GIF i na dowolnych urządzeniach. Niezależnie od tego, czy jesteś zaawansowanym użytkownikiem Apple, czy wolisz komputer PC, Chromebook lub urządzenie z Androidem, istnieje wiele sposobów edytowania plików GIF. Jeśli Twoje potrzeby są chwilowe i niezbyt rozległe, możesz wszystko, czego potrzebujesz, korzystając z edytora online. W przypadku bardziej złożonych potrzeb skorzystaj z dedykowanej aplikacji.

Którą metodę edycji GIF wybrałeś? Czy znasz lepsze alternatywy? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej. Aha, i nie powstrzymuj się od odrzucania wszelkich pytań, które możesz mieć – nasza społeczność z przyjemnością Ci pomoże.