Jak grać w radio w Google Home

Jedną z zaskakujących funkcji Google Home jest to, że możesz go używać do odtwarzania radia, muzyki lub ulubionego podcastu. I jest to łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Najlepsze jest to, że możesz włączyć swoją ulubioną stację radiową za pomocą komendy głosowej.

Jak grać w radio w Google Home

W rzeczywistości możesz sterować Google Home Radio za pomocą głosu: możesz przełączać stacje, zmniejszać głośność, a nawet wyłączać radio. W ten sposób nie musisz przerywać wszystkiego, co robisz, tylko po to, aby poradzić sobie z radiem.

Jak włączyć radio?

Pierwszym logicznym pytaniem, które przychodzi do głowy, jest to, czy musisz pobrać aplikację, aby uzyskać dostęp do radia. Odpowiedź brzmi nie. Wszystkie cztery urządzenia Google Home (Home Hub, Home Mini, Home Max i średniej klasy Home) są dostarczane z TuneIn. Nie ma potrzeby konfigurowania aplikacji; wystarczy go aktywować głosem.

Wystarczy powiedzieć: „OK Google, zagraj w BBC World Service!” Oczywiście możesz zastąpić BBC World Service dowolną stacją radiową, której chcesz słuchać. Nawet jeśli nie znasz dokładnej nazwy, powiedz to mimo wszystko, a Google Home spróbuje ją rozpoznać. Alternatywnie możesz powiedzieć częstotliwość kanału, coś w stylu: „OK Google, graj w 98,5!”

Wyłączenie radia jest jeszcze łatwiejsze. Wystarczy powiedzieć: „OK Google, przestań!” i pozwól Google Home zrobić swoją magię.

Notatka: Google Home nie jest dostępny we wszystkich językach. Jeśli chcesz posłuchać jakiejś zagranicznej stacji radiowej o egzotycznej nazwie, może mieć problemy ze zrozumieniem Cię. Ważne jest, aby wymówić nazwę stacji z jej angielską wymową, nawet jeśli nie jest to prawidłowy sposób jej wymawiania.

Google Home Graj w radio

Przełączanie stacji radiowych

Dopóki znasz nazwę stacji, możesz przełączyć się na inną stację, gdy radio nadal gra. Po prostu powiedz: „OK Google, graj w Magic Soul!” lub jakąkolwiek stację radiową, którą chcesz. Ważne jest, aby powiedzieć to głośno i wyraźnie, zwłaszcza jeśli głośność jest wysoka.

Jeśli nic się nie stanie, nie martw się. Możesz powiedzieć: „OK Google, pauza!” Gdy radio się zatrzyma, możesz powtórzyć prośbę. Tym razem nie ma szans, że cię nie zrozumie.

Dodatkowa wskazówka: Jeśli usłyszysz nową piosenkę, którą lubisz, możesz zapytać Google: „OK Google, co to za piosenka?” To znacznie szybsze i łatwiejsze niż faktyczne googlowanie i wyszukiwanie utworu. Jednak ta funkcja nie jest dostępna dla wszystkich stacji radiowych (zależy to od TuneIn, a nie od Google).

Strona główna Google Jak grać w radio

Regulacja głośności

Jak wszystko inne, możesz regulować głośność za pomocą głosu. Po prostu powiedz: „OK Google, podkręć głośność!” lub „OK Google, zmniejsz głośność!” i zrobi to, o co poprosisz. Co więcej, możesz ustawić skalę głośności, tak jak w przypadku zwykłych przycisków.

Możesz powiedzieć coś w stylu: „OK Google, ustaw głośność na cztery!” Lub nawet „OK Google, zrób to głośniej o 20%!” Tak łatwo!

Jakie stacje są dostępne?

Google Home nawiązał współpracę z TuneIn, co oznacza, że ​​możesz słuchać tysięcy stacji radiowych na żywo. Każdy znajdzie coś dla siebie: od muzyki po wiadomości i sport. Czegokolwiek zwykle słuchasz, na przykład w samochodzie, prawdopodobnie znajdziesz to również w Google Home. Jak wspomnieliśmy, ma również wiele międzynarodowych stacji radiowych w różnych językach.

Jeśli chodzi o lokalne stacje radiowe, jest jednak jeden haczyk. Większość lokalnych stacji radiowych jest dostępna w Google Home, ale pamiętaj, aby wymówić ich pełną nazwę. Jeśli chcesz mieć lokalny Capital FM, być może będziesz musiał powiedzieć: „OK Google, graj w Capital FM Liverpool” lub coś w tym stylu.

Google Home nie może rozpoznać, że chcesz mieć lokalną stację radiową, i odtworzy główną stację o tej samej nazwie, chyba że ją określisz.

Czy istnieje inny sposób na włączenie go?

Wiele osób jest podekscytowanych pomysłem, że mogą sterować urządzeniami w swoim domu po prostu za pomocą głosu. Nie musisz ruszać się z sofy ani przerywać pracy, jeśli jesteś w trakcie sprzątania lub gotowania. Jeśli jednak nie jesteś jedną z tych osób, obawiamy się, że możesz nie polubić Google Home Radio.

Niestety, jedynym sposobem na słuchanie radia jest sterowanie głosowe. Nie ma przycisku, który możesz nacisnąć, aby zrobić to ręcznie. Sugerujemy wypróbowanie go, zanim się poddasz. Dobrym pomysłem może być wypróbowanie go, gdy jesteś sam w domu, dzięki czemu możesz dowiedzieć się więcej o sposobie działania Google Home bez presji ze strony innych osób.

Muzyka strumieniowa

Google Home to także doskonałe urządzenie do strumieniowego przesyłania muzyki w Twoim domu. Jest kompatybilny ze Spotify i innymi głównymi usługami przesyłania strumieniowego. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć Google Home do smartfona, a automatycznie uzyska on dostęp do Twoich list odtwarzania. Wystarczy powiedzieć: „OK Google, graj w Taylor Swift!” lub możesz poprosić o konkretną piosenkę.

Lepiej jednak zapytać o swojego ulubionego piosenkarza, ponieważ gdy poprosisz o konkretną piosenkę, Google Home założy, że chcesz tylko usłyszeć tę piosenkę. Kiedy piosenka się skończy, muzyka się zatrzyma.

Jedną z najfajniejszych rzeczy w Google Home jest to, że może przesyłać strumieniowo muzykę, nawet jeśli nie masz żadnej płatnej usługi muzycznej. Zamiast tego użyje YouTube. Aby to zrobić, po prostu powiedz „OK Google”, a następnie poproś o piosenkę, piosenkarza, a nawet gatunek, którego masz ochotę posłuchać! Pozwól Google Home zaskoczyć Cię, wybierając utwór dla Ciebie.

Niech to zagra!

Google Home sprawia, że ​​słuchanie muzyki i radia jest tak łatwe, że szkoda byłoby nie korzystać z tej funkcji. Mamy nadzieję, że ten artykuł zachęci Cię do częstszego korzystania z niego i czerpania z niego jak najwięcej.

Czy lubisz słuchać radia, gdy jesteś w domu? Jakie są twoje ulubione stacje radiowe? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.