Jak stworzyć klub w klubie

Clubhouse to aplikacja do czatowania, która istnieje dopiero od roku, ale już wywołuje poruszenie wśród tych, którzy nie mogą się doczekać nowej platformy mediów społecznościowych. Już sama nazwa aplikacji sugeruje ekskluzywność, ponieważ kluby są zazwyczaj tylko dla zaproszonych.

Jak stworzyć klub w klubie

To samo dotyczy tworzenia własnego klubu w aplikacji Clubhouse.

W tym artykule omówimy wymagane kroki, a także wyjaśnimy, jak działa sama aplikacja, w jaki sposób możesz hostować pokoje i dodawać tematy, a także opisujemy, jak działa proces zapraszania.

Co to jest aplikacja Clubhouse i jak działa?

Zanim przejdziemy do szczegółów dotyczących poruszania się po aplikacji Clubhouse i tworzenia klubów, przyjrzyjmy się, co reprezentuje aplikacja i jak działa. Wszystko to zapewni lepsze zrozumienie funkcjonowania klubów i sal w aplikacji.

Clubhouse to aplikacja do czatowania oparta na dźwięku, w której użytkownicy słuchają rozmów innych osób. Możesz podnieść rękę, a gospodarz pokoju, w którym toczy się rozmowa, może również obejmować Ciebie. W większości ludzie są po to, aby słuchać rozmów, w których inaczej nie byliby uwzględnieni.

Nie należy mylić tego pojęcia z podsłuchiwaniem, ponieważ każdy, kto przemawia w Clubhouse, chce być słyszany. Jednym z powodów, dla których użytkownicy gromadzą się w Clubhouse, jest to, że często korzysta z niego wiele znanych osób, a nawet celebrytów.

W przeciwieństwie do Twittera, gdzie możesz przeczytać tylko to, co powiedziała twoja ulubiona gwiazda, w Clubhouse możesz ich słuchać, prowadzić długą rozmowę ze słuchaczami. To trochę jak podcast lub rozmowa Zoom, tylko z setkami lub tysiącami różnych osób.

Klub jest (na razie) tylko na zaproszenie

Według oficjalnego bloga Clubhouse, aplikacja nie została zaprojektowana jako ekskluzywna. W rzeczywistości firma dąży do tego, aby był dostępny dla wszystkich. Jednak biorąc pod uwagę, że wybrali podejście, w którym użytkownicy mogą być zapraszani tylko do dołączenia do aplikacji, brzmi to sprzecznie.

Ale to jest model biznesowy, który wybrali. Aplikacja będzie ostatecznie dostępna dla wszystkich, jeśli okaże się, że wolniejsze wdrażanie zakończy się sukcesem. Oficjalnie Clubhouse jest nadal w wersji beta i nie jest jasne, kiedy nastąpi ogólne wydanie.

Przedstawiciele klubu twierdzą, że chcą stworzyć bardziej szczegółowe wytyczne dla społeczności, zapewnić bardziej wydajne funkcje bezpieczeństwa w aplikacji i zachęcić do włączenia się przed przygotowaniem do tego kroku.

Jak ktoś może dołączyć do klubu?

Jeśli odłożymy na bok dyskusję na temat ekskluzywności Clubhouse, jak dokładnie ktoś się do niej dostanie? Zasadniczo istniejący członek Clubhouse musi Cię najpierw zaprosić.

Ten członek mógł również dołączyć do aplikacji na zaproszenie. Każdy nowy użytkownik ma prawo zaprosić dwóch innych użytkowników.

Ponieważ regularnie korzystają z aplikacji, liczba ta wzrośnie, podobnie jak członkostwo. Jest też inna opcja, która nie wymaga zaproszenia, ale jest prawdopodobnie trudniejszą trasą.

Możesz publikować informacje o Clubhouse na innych platformach społecznościowych lub śledzić hashtagi Clubhouse. W ten sposób możesz otrzymać zaproszenie od istniejących użytkowników Clubhouse, jeśli uda Ci się przyciągnąć ich uwagę swoimi postami.

Jak stworzyć klub w klubie na iPhonie

Użytkownicy iPhone'a mogą pobrać aplikację Clubhouse z App Store. A jeśli miałeś szczęście otrzymać zaproszenie do dołączenia do Clubhouse, Twoim celem prawdopodobnie będzie posiadanie własnego klubu w aplikacji.

Klub to przestrzeń, w której użytkownicy mogą prowadzić bardziej intymne rozmowy z wybraną przez siebie społecznością. Jeśli masz swój klub w Clubhouse, musisz organizować cykliczne spotkania ze swoimi obserwatorami, aby utrzymać swój klub.

Ale utworzenie klubu jest łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia – w Clubhouse to powolny proces bez żadnych gwarancji. Aplikacja uważa kluby za funkcję eksperymentalną na razie i zezwala tylko na te kluby, które zatwierdzą ręcznie.

Ponadto jeden użytkownik może mieć tylko jeden własny klub, nawet jeśli otrzyma pozwolenie na jego utworzenie. Jednak każdy użytkownik może złożyć wniosek o klub i czekać na odpowiedź z aplikacji. Oto jak to działa:

  1. Uruchom aplikację Clubhouse na swoim iPhonie i przejdź do głównego kanału.
  2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Stuknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu. Uzyskuje dostęp do ustawień aplikacji.
  4. Przewiń w dół do opcji „FAQ/Skontaktuj się z nami” i dotknij. Przekieruje Cię na stronę „Clubhouse Knowledge Center”.

  5. W sekcji „Często zadawane pytania” wybierz „Jak mogę założyć klub?” opcja.

  6. Na dole strony kliknij opcję „Tutaj znajdziesz formularz zgłoszenia do klubu”.

  7. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wypełnić wniosek.

Zostaniesz poproszony o nadanie swojemu klubowi nazwy i określenie kategorii, do której klub będzie należeć. Musisz także podać krótki opis (<200 znaków) klubu. Na koniec podasz swoją nazwę użytkownika oraz dzień i godzinę potencjalnych regularnych spotkań.

Jak stworzyć klub w klubie na urządzeniu z Androidem

Niestety użytkownicy Androida nie mają możliwości pobrania i korzystania z aplikacji Clubhouse. W każdym razie jeszcze nie. Na razie Clubhouse jest dostępny tylko na iPhone'y. Jeśli masz iPada, możesz pobrać aplikację, ale wkrótce zdasz sobie sprawę, że interfejs jest zoptymalizowany tylko dla iPhone'ów.

Na świecie jest więcej użytkowników Androida niż użytkowników iPhone'a, więc na aplikację Clubhouse czeka cały rynek. Jasno określili swoje tempo rozwijania i swoje intencje, aby ostatecznie dotrzeć do wszystkich.

Nie wiemy, kiedy aplikacja Clubhouse będzie dostępna w Sklepie Play, ale można śmiało powiedzieć, że w pewnym momencie dotrze. Nie ma też internetowej wersji aplikacji.

Stworzyłem klub, co dalej?

Jeśli byłeś wystarczająco aktywny w aplikacji Clubhouse, organizowałeś regularne spotkania i postępowałeś zgodnie ze wszystkimi wytycznymi oraz miałeś własny klub, jak najlepiej go wykorzystać?

Twój klub musi należeć do jednej z wielu kategorii, takich jak sport, rozrywka, języki, technologia, miejsca itp. Twoim zadaniem jest organizowanie ciekawych spotkań na określony temat, w nadziei zachęcenia innych użytkowników do przyłączenia się do rozmowy.

Jeśli chcesz wiedzieć, gdzie znaleźć swój klub w aplikacji, po prostu przejdź do swojego profilu Clubhouse, a zobaczysz opcję „Członkowie”. Będzie tam nazwa i „odznaka” twojego klubu. Po dotknięciu odznaki zostaniesz przekierowany do swojego klubu.

Pamiętaj, że możesz również dodać logo lub zdjęcie do swojego klubu. Jeśli w którymś momencie zechcesz zmienić nazwę lub opis swojego klubu, musisz skontaktować się bezpośrednio z Clubhouse. Nazwa klubu ma limit 25 znaków, a opis to 150 znaków.

Jak zbanować użytkowników ze swojego klubu?

Możesz zablokować użytkowników w swoim klubie w Clubhouse, blokując ich. Wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić stronę profilu tej osoby i wybrać trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu ekranu. Pojawi się wyskakujące menu i musisz wybrać "Zablokuj".

Uniemożliwi to użytkownikowi wejście do Twojego klubu lub dowolnego pomieszczenia, w którym jesteś mówcą. Clubhouse ostrzeże Cię również o pokojach, w których rozmawiają. Możesz także wybrać opcję „Zgłoś incydent”, jeśli chcesz zgłosić użytkownika do Clubhouse z powodu złamania przez niego wytycznych dla społeczności.

Jak zaprosić użytkowników do swojego klubu?

Gdy zostaniesz administratorem klubu, możesz poprosić innych o dołączenie do rozmowy. Możesz przeszukiwać swoje kontakty i zapraszać każdego z Clubhouse, który znajduje się na liście. Inną opcją jest sprawdzenie, kto Cię obserwuje, i zaproszenie jednego z Twoich obserwatorów.

Na koniec możesz utworzyć tajny link z zaproszeniem i udostępnić go osobom, których numerów telefonu nie masz. Liczba zaproszeń, które będziesz mieć do swojego klubu, będzie zależeć od sukcesu i aktywności klubu.

Twoim jedynym zadaniem jest zorganizowanie jak największej liczby spotkań, a ponieważ liczba zaproszeń, które możesz zwiększyć, będziesz otrzymywać powiadomienia w aplikacji dotyczące sprawy. Ponadto, jeśli jesteś administratorem, możesz w razie potrzeby przypisać współadministratora, który przejmie kontrolę.

Sięganie po tytuł administratora klubu

Na razie droga do stworzenia własnego klubu w Clubhouse wydaje się zbyt skomplikowana. Ale niekoniecznie musi tak być. Jasne, gwiazdy i inne sławne osoby mogą natychmiast otrzymać wszystkie korzyści.

Ale tak długo, jak utrzymujesz stałą obecność w mediach społecznościowych i zachowujesz się zgodnie z wytycznymi społeczności aplikacji, ktoś w końcu wyśle ​​Ci zaproszenie.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że Clubhouse nie ma jeszcze funkcji automatycznego zatwierdzania i nigdy tak naprawdę nie wiadomo, kto będzie miał swój klub, a kto nie.

O czym będzie twój klub Clubhouse? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.