Jak zrobić wiszące wcięcie w Dokumentach Google

Dokumenty Google to fantastyczne bezpłatne narzędzie do tworzenia i edytowania dokumentów. Niestety, wiele funkcji jest znacznie lepszych w wersji internetowej, podczas gdy brakuje aplikacji.

Jeśli chcesz na przykład zrobić wiszące wcięcie w Dokumentach Google, jedynym sposobem na to jest skorzystanie z wersji internetowej. Wynika to z tego, że aplikacje nie pozwalają na dostosowanie linijki w żadnym z dokumentów. A linijka jest niezbędna do wykonania tego wcięcia.

Czytaj dalej i dowiedz się, jak zrobić wiszące wcięcie w Dokumentach Google bez zbytniego wysiłku.

Pierwsze kroki

Aby uzyskać wiszące wcięcie w Dokumentach Google, potrzebujesz tylko konta Google i dostępu do Internetu. Niestety aplikacje na iOS i Androida dla Google Docs nie pozwalają zobaczyć i dostosować linijki, co, jak wspomniano powyżej, jest kluczowe dla wykonania wiszącego wcięcia.

Aplikacje mobilne najlepiej nadają się do przeglądania dokumentów, podczas gdy wersja internetowa jest znacznie lepsza do edycji dokumentów. Ponadto zdrowym rozsądkiem jest to, że pisanie i edytowanie dokumentów jest znacznie łatwiejsze na komputerze niż na telefonie komórkowym lub tablecie.

Każdy z nich na własną rękę, ale jeśli chcesz dowiedzieć się, jak tworzyć te wcięcia, musisz przełączyć się na stronę internetową Dokumentów Google. Zaloguj się na swoje konta Google i czytaj dalej, aby uzyskać dalsze instrukcje.

Jak utworzyć wcięcie w Dokumentach Google

Bez zbędnych ceregieli przejdźmy od razu do tworzenia wcięć w Dokumentach Google (internet):

  1. Uruchom Dokumenty Google w dowolnej przeglądarce na komputerze i zaloguj się.

  2. Otwórz dokument, który chcesz edytować.

  3. Pamiętaj, aby od razu włączyć linijkę. Kliknij kartę Widok (w lewym górnym rogu ekranu), a następnie wybierz opcję Pokaż linijkę z menu rozwijanego.

  4. Na początku linijki zauważysz dwie niebieskie strzałki. Jeden to znacznik wcięcia pierwszego wiersza, a drugi to lewy znacznik wcięcia. Pokazują ci ścieżkę, którą podąża twój tekst. Aby zrobić wcięcie, wybierz akapity, które chcesz dostosować.

  5. Kliknij górny znacznik (wcięcie pierwszego wiersza) i przeciągnij go w prawo. Ponieważ jest to drażliwy przycisk, możesz powiększyć przeglądarkę.

  6. Podczas przeciągania pojawi się linia, która pokaże długość wcięcia (w calach). Po zwolnieniu znacznika pierwszej linii, akapit(y) zostaną odpowiednio umieszczone, a pierwsza linia pokaże wcięcie.

  7. Jeśli użyjesz lewego znacznika wcięcia, możesz zrobić wcięcie dla całego akapitu, a nie tylko dla pierwszego wiersza. Wybierz sekcję (sekcje) i przeciągnij dolny (lewe wcięcie) znacznik w prawo. Gdy go zwolnisz, wszystkie wiersze akapitu przesuną się w prawo.

Jak utworzyć wiszące wcięcie w Dokumentach Google

Właśnie dowiedziałeś się, jak tworzyć regularne wcięcia w Dokumentach Google. Oto jak tworzysz wiszące wcięcie:

  1. Wiszące (lub ujemne) wcięcie jest używane przez połączenie obu wcięć. Wcięcie ujemne ma miejsce wtedy, gdy wcięte są wszystkie wiersze akapitu oprócz pierwszego. Najczęściej tworzysz wiszące wcięcie dla bibliografii, cytowania i odwoływania się. Aby rozpocząć, wybierz sekcje i przeciągnij dolny znacznik (lewe wcięcie) w prawo.

  2. Następnie przeciągnij górny znacznik (wcięcie pierwszego wiersza) na lewo od linijki.

  3. Spowoduje to zanegowanie wcięcia pierwszego wiersza w akapicie(ach). Wszystkie wiersze akapitu z wyjątkiem pierwszego zostaną wcięte.

Tworzenie wiszącego wcięcia w Dokumentach Google jest tak proste. Ponadto możesz majstrować przy wcięciach, korzystając z opcji zmniejszania i zwiększania wcięć. Powinny znajdować się w prawym górnym rogu ekranu, tuż nad linijką.

Korzystając z tych opcji, możesz zmniejszyć lub zwiększyć wcięcie o pół cala za kliknięcie każdego z przycisków. Znaczniki są znacznie lepszym sposobem tworzenia wcięć według własnych preferencji.

Powodzenia z papierem

Jeśli szukasz tego, najprawdopodobniej jesteś studentem lub pisarzem pracującym na papierze. Wiszące wcięcie w Dokumentach Google jest bardzo przydatne przy cytowaniu, najprawdopodobniej w formacie MLA. Może po prostu tworzysz listę w dokumencie i chcesz, aby wyglądała lepiej.

W każdym razie baw się dobrze eksperymentując z wcięciami. Pamiętaj, że możesz użyć opcji Cofnij za każdym razem, gdy nie jesteś zadowolony i zacząć od nowa. Daj nam znać, jeśli jest coś jeszcze, co chciałbyś dodać w sekcji komentarzy poniżej.