Jak używać Google Home jako domofonu?

Głośniki Google Home to wygodne inteligentne urządzenia, które wykorzystują Asystenta Google do słuchania poleceń głosowych i zapewniają różne usługi.

Jak używać Google Home jako domofonu?

Czy wiesz, że oprócz odtwarzania muzyki lub czytania wiadomości, możesz używać tych głośników jako urządzeń komunikacyjnych przypominających interkom? Oczywiście oznacza to, że będziesz potrzebować co najmniej dwóch z nich w swoim gospodarstwie domowym.

Jeśli chcesz wysyłać krótkie, zgrabne wiadomości do członków rodziny za pomocą głośników Google Home, czytasz odpowiedni artykuł. Tutaj dowiesz się wszystkiego o funkcji Broadcast w Google Home i o tym, jak prawidłowo z niej korzystać.

Co to jest funkcja transmisji?

Funkcja Google Home Broadcast umożliwia wysyłanie wiadomości głosowych za pośrednictwem każdego urządzenia Google Home w Twoim gospodarstwie domowym.

Załóżmy, że chcesz powiadomić wszystkich członków rodziny, że wkrótce odwiedzisz znajomych. Zamiast krzyczeć lub wysyłać SMS-y, możesz wysłać wiadomość głosową z głośnika Google Home do wszystkich innych głośników Google Home w domu, które są podłączone do tej samej sieci.

Aby pomyślnie nadawać wiadomość, potrzebujesz również co najmniej jednego członka gospodarstwa domowego, który będzie połączony z każdym z asystentów Google Home w Twoim domu. Powinieneś także wyłączyć tryby „Nie przeszkadzać” i „Przestój”.

Ponadto należy pamiętać, że nie można nadawać wiadomości głosowej tylko do pojedynczego urządzenia. Gdy wykonasz to polecenie, Twoja wiadomość przejdzie przez wszystkie inne głośniki Google Home połączone z tą samą siecią. Niestety nie ma (wciąż) możliwości wyboru odbiorców.

google home jako domofon

Jak nadawać za pomocą Google Chrome

Jeśli chcesz nadawać wiadomość, musisz znajdować się w pobliżu głośnika Google Home lub potrzebujesz telefonu z funkcją Asystenta Google i spełniającego wszystkie jego wymagania.

Ten sam telefon powinien mieć to samo konto Google, co wszystkie inne urządzenia Google Home. Pamiętaj, że Twój telefon może być podłączony do innej sieci, a nie do tej samej sieci Wi-Fi, co urządzenia Google Home. Oto, co powinieneś zrobić:

 1. Uruchom aplikację Google Home na swoim telefonie.
 2. Przejdź do ekranu głównego.
 3. Poszukaj ikony „Broadcast” wśród opcji na ekranie głównym.

  audycja

 4. Powiedz swoją wiadomość, gdy usłyszysz pytanie Google: „Jaka jest wiadomość?”
 5. Poczekaj, aż aplikacja wyświetli: „OK, transmituj teraz”.
 6. Wiadomość zostanie wyemitowana na wszystkich głośnikach Google Home.

Jeśli jesteś w pobliżu jednego z głośników Google Home, możesz użyć polecenia głosowego, aby rozpocząć nadawanie. Zacznij od „OK, Google (lub Hej, Google)”, a następnie wypowiedz jedno z tych poleceń:

 1. "Audycja".
 2. "Powiedz wszystkim".
 3. "Krzyczeć".
 4. "Ogłaszać".

…po której następuje wiadomość, którą chcesz wysłać.

Pamiętaj, że wysłana wiadomość będzie również odtwarzana przez głośnik Google Home, którego użyłeś do nadawania wiadomości.

Korzystanie z transmisji specjalnych

Głośniki Google Home mają kilka zintegrowanych alertów transmisji, z których można korzystać zamiast wysyłać własną niestandardową wiadomość. Na przykład polecenie „Obiad/śniadanie/lunch gotowe” wyemituje wirtualny dzwonek obiadowy, powiadamiając domowników, że mogą przyjść do jadalni.

To samo dotyczy innych uniwersalnych alarmów, takich jak pobudka lub transmisja, że ​​niedługo wrócisz do domu, lub że nadszedł czas, aby obejrzeć razem film i różne inne rzeczy. Listę wszystkich wbudowanych poleceń transmisji można znaleźć w oficjalnej witrynie pomocy technicznej Google.

Odpowiadanie na transmisję

Jeśli jesteś odbiorcą transmisji, możesz odpowiedzieć nadawcy. W przeciwieństwie do oryginalnej transmisji, Twoja odpowiedź zostanie zwrócona tylko do urządzenia wysyłającego, niezależnie od tego, czy jest to telefon, czy głośnik Google Home. Zwróć uwagę – jeśli nadawca użył aplikacji Google Home do wysłania wiadomości, Twoja odpowiedź trafi do Asystenta Google zamiast tej aplikacji.

Możesz odpowiedzieć na transmisję Google Home na dwa sposoby – za pomocą polecenia głosowego głośnika Google Home lub za pomocą przycisku odpowiedzi w Google Home Hub (jeśli go masz).

Aby odpowiedzieć na transmisję za pomocą głośnika, możesz po prostu powiedzieć: „Hej, Google. Odpowiedź." Alternatywnie możesz użyć „OK, Google. Wyślij odpowiedź”. Gdy usłyszysz odpowiedź od Asystenta Google, po prostu powiedz swoją wiadomość, a zostanie ona wysłana z powrotem na urządzenie wysyłające.

Jeśli chodzi o centrum Google Home, w prawym dolnym rogu ekranu pojawi się mały przycisk odpowiedzi. Po prostu dotknij go i poczekaj, aż urządzenie odpowie, zanim nagrasz wiadomość.

Nie tak skuteczny jak prawdziwy domofon

W tej chwili jest to funkcja najbardziej zbliżona do właściwego interkomu. Istnieje jednak powód, dla którego nazywa się to „nadawaniem”, a nie „interkomem”.

Ta funkcja umożliwia tylko komunikację jednokierunkową – urządzenie wysyłające najpierw przesyła wiadomość, a następnie odbiorca może czekać i odpowiedzieć. Z drugiej strony domofon powinien umożliwiać komunikację w czasie rzeczywistym bez przerw między dwiema wiadomościami.

Jednak zanim Google uruchomi lepszą funkcję, jest to więcej niż wystarczające, aby wysyłać konkretne polecenia i inne informacje, na które druga strona może w razie potrzeby odpowiedzieć. Którą opcję wolisz – nadawanie czy domofon? Czemu? Wypowiedz się w sekcji komentarzy poniżej.