Jak naprawić „Data Twojego telefonu jest niedokładna” w WhatsApp na iPhonie?

Bez wątpienia WhatsApp jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej używanych internetowych aplikacji do przesyłania wiadomości na świecie. Czy wiesz, że każdego dnia rejestruje się prawie milion osób? I że na świecie jest blisko pół miliarda aktywnych użytkowników?

Jak naprawić

Prostota i niezawodność WhatsApp to dwie rzeczy, które go wyróżniają. Ale od czasu do czasu to też się psuje. Możesz na przykład otrzymać wiadomość od aplikacji z informacją, że data telefonu na Twoim iPhonie jest niedokładna. Jeśli tak, co powinieneś zrobić?

Napraw ustawienia godziny/daty w swoim iPhonie

Być może otrzymałeś to konkretne powiadomienie od WhatsApp. A może rozmawiałeś z kimś na WhatsApp i zauważyłeś, że znaczniki czasu w Twoich wiadomościach nie są wyrównane.

Innym wskaźnikiem, że ustawienia godziny i daty są wyłączone, jest nieprawidłowa godzina ostatniej wizyty znajomych. W takich przypadkach pierwszą rzeczą, którą powinieneś spróbować, jest przejście do ustawień iPhone'a. Wszystko, co musisz zrobić, to podążać tą trasą Ustawienia>Ogólne>Data i czas. A stamtąd odpowiednio dostosuj czas. To powinno natychmiast rozwiązać problem.

Ponadto WhatsApp zalecił, aby ustawienia godziny i daty były ustawione na automatyczne. W ten sposób jest mniejsza szansa na pojawienie się tego problemu. Jeśli jednak ustawienia były automatyczne, a ten problem i tak wystąpił, możesz mieć problemy z siecią i powinieneś skontaktować się z nimi bezpośrednio.

Data telefonu WhatsApp jest niedokładna iPhone Jak to naprawić

Pobierz najnowszą aktualizację

Innym sposobem podejścia do tego problemu jest rozważenie błędu jako przypomnienia, aby sprawdzić, czy masz najnowszą wersję WhatsApp na swoim iPhonie. Aplikacja do przesyłania wiadomości regularnie ma aktualizacje, a czasami ma na celu naprawienie uporczywych problemów.

Dlatego zaleca się regularne aktualizowanie lub ustawianie iPhone'a tak, aby robił to automatycznie. Możesz po prostu przejść do App Store i sprawdzić, czy jest dostępna aktualizacja oraz jakie nowe funkcje i poprawki wprowadza. Jeśli Twój WhatsApp zawsze działa na najnowszej wersji, jest mało prawdopodobne, że spowoduje to zbyt wiele problemów.

WhatsApp Twoja data telefonu jest niedokładna

Zainstaluj ponownie WhatsApp

Mimo że często jest to właściwe rozwiązanie, czasami sama aktualizacja WhatsApp nie wystarczy. Z ciężkim sercem możesz odinstalować aplikację z iPhone'a, a następnie pobrać ją i zainstalować ponownie. Wszystko to brzmi jak więcej pracy, niż jest w rzeczywistości.

Wystarczy kilka kliknięć, aby wrócić do telefonu. Jedyną rzeczą, która zajmie trochę czasu, jest ponowne załadowanie wszystkich kopii zapasowych wiadomości i rozmów. Ale po tej akcji jest bardzo mało prawdopodobne, że błąd daty/godziny pojawi się ponownie.

Czy Twój iPhone obsługuje WhatsApp?

Jeśli Twój iPhone jest starszy, prawdopodobnie masz problemy z WhatsApp, których nie mają nowsze telefony. Według firmy aplikacja będzie działać na iPhone'ach z systemem iOS 9 lub nowszym.

Aby uzyskać jak najlepsze wrażenia, zachęcają użytkowników do trzymania się najnowszej wersji iOS. Kolejną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że chociaż WhatsApp nie zabrania używania iPhone'ów z jailbreakiem, nie obiecuje, że aplikacja będzie działać tak, jak powinna.

WhatsApp Twoja data telefonu jest niedokładna iPhone

Inne typowe problemy z WhatsApp

Jak wspomniano, WhatsApp jest uważany za jedną z najlepszych aplikacji do przesyłania wiadomości. A użytkownicy oczekują, że wszystko będzie działać płynnie. Jednak, podobnie jak w przypadku godziny i daty, mogą wystąpić pewne problemy. Na przykład możesz mieć problem z nieotrzymywaniem powiadomień. To może być szczególnie irytujące.

Możesz ustawić powiadomienia na swoim iPhonie, wykonując następujące kroki: WhatsApp>Ustawienia>Powiadomienia. Aby upewnić się, że otrzymujesz powiadomienia o swoich następnych wiadomościach WhatsApp, przejdź również do ustawień iPhone'a>Powiadomienie>WhatsApp i ustaw preferencje dźwięków. Jeśli te ustawienia są prawidłowe w obu przypadkach, nie powinno być problemu z otrzymywaniem powiadomień. Jeśli nadal jest to problem, najprawdopodobniej masz problem z siecią.

Data telefonu WhatsApp jest niedokładna iPhone

Nie pozwól WhatsApp marnować Twojego czasu

Czas spędzony na WhatsApp powinien być spędzany na SMS-ach i rozmowach wideo ze znajomymi. Nikt nie chce tracić czasu na naprawienie błędu lub problemu na swoim iPhonie, który uniemożliwia prawidłowe działanie aplikacji. Na szczęście istnieją szybkie i łatwe rozwiązania większości problemów dotyczących WhatsApp. W przypadku bardziej skomplikowanych problemów jest to prawdopodobnie problem z siecią lub coś innego, czym musisz się przyjrzeć.

Czy kiedykolwiek miałeś ten problem z WhatsApp na swoim iPhonie? Udało ci się to naprawić? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.