Jak połączyć rekordy w Airtable

Jako jedna z najpotężniejszych aplikacji do zwiększania produktywności i planowania na rynku, Airtable oferuje szeroką gamę wspaniałych funkcji. Ale jedną z najlepszych rzeczy w Airtable jest możliwość łączenia.

W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób możliwość łączenia w Airtable pomaga im pokonać konkurencję. Dowiesz się również o rekordach połączonych i dowiesz się, jak je połączyć.

Dokumentacja

Po pierwsze, wyłączenie odpowiedzialności. Istnieje istotny element Airtable, który jest określany jako „zapis”. Może to być mylące dla początkujących użytkowników i początkujących. Na szczęście zapisy nie są skomplikowane. W rzeczywistości prawdopodobnie już wiesz, czym jest rekord. Rekord reprezentuje pole w pierwszej kolumnie każdej tabeli Airtable. Każde inne pole jest określane jako „komórka”.

Czym są rekordy połączone?

„Powiązany rekord” to inna nazwa powiązanej relacji między dwoma obiektami, ludźmi lub pomysłami w Airtable.

To tutaj Airtable wyróżnia się na tle tradycyjnych arkuszy kalkulacyjnych. Możliwość łączenia elementów w Airtable sprawia, że ​​platforma jest tak płynna i łatwa do nauczenia się obsługi. W rzeczywistości, jeśli nie korzystasz z funkcji połączonych rekordów w Airtable, możesz dużo tracić przy użyciu zwykłej aplikacji do arkuszy kalkulacyjnych.

Oto przykład, który może wyjaśnić korzyści. Jeśli masz połączone pole rekordu o nazwie „Twórcy” w tabeli o nazwie „Projekty”, nie wyjaśnia to tylko, że projekt został utworzony przez konkretnego twórcę. Oznacza to również, że twórca stworzył powiązany projekt.

Powiązane rekordy są wzajemne. Utwórz połączony rekord w jednej tabeli, a nowe połączone pole pojawi się w połączonej tabeli.

W tej wspaniałej aplikacji można się świetnie bawić z powiązanymi rekordami. Nie tylko to, ale możesz użyć funkcji linku, aby zrobić wiele ekscytujących i przydatnych rzeczy. Jak wyjaśniono wcześniej, połączone rekordy wyróżniają Airtable na tle konkurencji.

Najlepiej byłoby połączyć nową tabelę połączoną z polem, które już istnieje, aby skonfigurować połączone rekordy. Możesz jednak również połączyć dwie istniejące tabele.

Jak połączyć 2 rekordy w Airtable z komputera?

Używanie Airtable na komputerze to zdecydowanie najlepszy sposób na maksymalne wykorzystanie programu. Oto dwie metody tworzenia połączonych rekordów w Airtable na PC.

Metoda 1

Ta metoda jest zalecana. Pomoże Ci to uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

 1. Przejdź do bazy, w której chcesz połączyć tabele.

 2. Przejdź do górnej części nagłówka pola, które chcesz połączyć, a następnie kliknij strzałkę skierowaną w dół po prawej stronie nagłówka, a następnie wybierz opcję Dostosuj typ pola.

 3. Wybierz opcję Połącz z innym rekordem.

 4. Wybierz Utwórz nową tabelę, a następnie kliknij Zapisz.

 5. Pole pokaże, gdzie można utworzyć nazwę nowej tabeli.

 6. Pojawi się nowa tabela z nazwą pola, które właśnie dostosowałeś w poprzedniej.

Nowo utworzona tabela będzie zawierała dwa pola: pole podstawowe zawierające nazwy tworzonych rekordów połączonych oraz pole rekordu połączonego, łączące z polem, z którego utworzono nową tabelę połączoną. Pole i stół będą działać nawzajem.

Metoda 2

Druga metoda polega na połączeniu dwóch istniejących tabel. Jest używany, gdy nie można uniknąć połączenia dwóch tabel, które już istnieją.

 1. Zacznij od stworzenia nowej tabeli. Kliknij znak plus obok ostatniej zakładki nagłówka, którą masz w bazie i wybierz Utwórz pustą tabelę. Celem jest utworzenie tabeli, której pole podstawowe odpowiada wartościom innego pola innej tabeli.

 2. Wróć do oryginalnej tabeli, którą chcesz połączyć, a następnie kliknij Dostosuj typ pola.

 3. Wybierz Link do innego rekordu.

 4. Wybierz oryginalną tabelę, a następnie kliknij Zapisz.

 5. Potwierdzać.

Jak połączyć 2 rekordy w Airtable z iPhone'a lub Androida?

Nie martw się, wiemy, że konfiguracja łączenia rekordów wygląda wystarczająco skomplikowanie na komputerze. Jednak z przyjemnością dowiesz się, że twórcy Airtable zrobili wszystko, aby korzystanie z urządzeń mobilnych było jak najbardziej płynne. Tak więc, niezależnie od tego, czy korzystasz z aplikacji Airtable na iOS, czy Androida, będziesz mógł robić dokładnie to samo, co opisano powyżej.

Niektóre wpisy będą miały nieco inne tytuły (na przykład nazywa się to typem pola Dostosuj w przeglądarce na komputerze, ale polem Dostosuj w systemie iOS). Ale wszystko działa tak samo w aplikacjach Airtable na telefony komórkowe / tablety, jak na komputerze.

Rzeczy do rozważenia z Airtable

Chociaż połączone rekordy naprawdę sprawiają, że Airtable jest wyjątkowy, nie są jedyną rzeczą, która odróżnia platformę od swoich rówieśników. Oto kilka interesujących faktów i przemyśleń na temat Airtable.

Podstawy są oddzielne

Nie ma możliwości połączenia między wieloma bazami w Airtable. Każda podstawa jest oddzielna i pojedyncza. Pomyśl o bazach jak o różnych projektach. Mogą funkcjonować pod parasolem dzielenia różnych baz z tymi samymi ludźmi. Innymi słowy, zamiast dużej, unikalnej super-bazy, Airtable upraszcza to.

Może to brzmieć jak zły pomysł, ale posiadanie oddzielnych baz jest w rzeczywistości świetną rzeczą. Na przykład możesz chcieć udostępnić bazę swoim klientom. Możesz też chcieć, aby druga była ściśle związana z zatrudnieniem. Airtable daje ci niezbywalną opcję, aby to zrobić, i faktycznie działa na korzyść użytkownika. Nie musisz niepotrzebnie dalej komplikować rzeczy.

Oczywiście, jeśli po prostu dajesz dostęp do baz ludziom, którzy tego potrzebują, w zasadzie masz „parasol” zbiorowych baz.

Użyj szablonów

Możliwe, że nauczono Cię, że szablony są przeznaczone dla mniej wprawnych użytkowników arkuszy kalkulacyjnych. Przez jakiś czas szablony były najlepiej używane przez początkujących, ale tylko w różnych aplikacjach. Dzieje się tak, ponieważ im więcej masz doświadczenia z narzędziem, tym więcej masz swobody w tworzeniu własnych szablonów.

Jednak szablony Airtable są po prostu genialne i przyjazne dla użytkownika. Dostępne są szablony kalendarzy treści, śledzenia kampanii marketingowych, śledzenia projektów, premier produktów i różnych szablonów badań. Te szablony mogą nie tylko pomóc Ci robić rzeczy szybciej, ale także zwiększyć produktywność. Dodatkowo pomagają Ci stać się prawdziwym użytkownikiem Airtable.

Importowanie arkuszy kalkulacyjnych

Wyobraź sobie, że chcesz przełączyć się na Airtable i nie możesz importować arkuszy kalkulacyjnych. Dla wielu działałoby to jako natychmiastowy przełom. Na szczęście Airtable umożliwia importowanie arkuszy kalkulacyjnych z Excela lub Arkuszy Google. Możesz także importować arkusze kalkulacyjne z różnych innych platform, ale zazwyczaj będziesz musiał przekonwertować te arkusze kalkulacyjne na pliki Excel, a następnie zaimportować je do Airtable.

Funkcja importu w Airtable działa jak urok. Nie narobi bałaganu w arkuszach kalkulacyjnych i doskonale wykona wszystkie czynności sortowania i numerowania. Stamtąd możesz przejść do dostosowywania starego arkusza kalkulacyjnego, korzystając z szerokiej gamy funkcji dostępnych w Airtable.

Buduj aplikacje

Kilka lat temu Airtable wprowadził nową funkcję o nazwie Bloki. Ta funkcja pozwala użytkownikom tworzyć niestandardowe aplikacje bez żadnego doświadczenia w kodowaniu. Korzystając z danych, które już wykorzystałeś w swoich tabelach, możesz na przykład blokować osoby tekstowe w określonych sytuacjach. Możesz także mieć blok, który tworzy zegar odliczający, który jest idealny do tych napiętych terminów.

Oczywiście wszechstronność funkcji Bloki wciąż nie zbliża się do poziomu budowania aplikacji jako kodera. Mimo to funkcja ta oferuje wiele możliwości dostosowania stołu. Zdecydowanie nie jest to coś, co może zaoferować wielu konkurentów.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak hiperłącze w Airtable?

Jest to proste do zrobienia i nie różni się zbytnio od hiperłącza na przykład w Dokumentach Google. Po prostu zaznacz fragment tekstu sformatowanego i wybierz Link (znajdujący się w interfejsie po najechaniu kursorem). Następnie wklej link i potwierdź.

2. Czy Airtable może wykonywać obliczenia?

Każdy, kto kiedykolwiek pracował w MS Excel i Arkuszach Google, wie, jak ważne są formuły dla tabel, ponieważ tabele nie służą tylko do zapisywania informacji. Jako aplikacja tabeli Airtable może wykonywać obliczenia. Po prostu umieść formułę w dowolnej komórce. Następnie spraw, aby odwoływał się do innej komórki w arkuszu. Formuły zostaną jednak zastosowane do całego pola, ponieważ Airtable jest relacyjnym typem bazy danych.

3. Czy Airtable może działać w trybie offline?

Niestety, Airtable obecnie nie ma możliwości offline. Oznacza to, że nie będziesz mieć dostępu do strony Airtable, jeśli jesteś offline. Istnieją jednak opcje eksportu, które umożliwiają pobieranie danych i dostęp do nich w trybie offline. Po wyeksportowaniu zawartość Airtable jest zapisywana jako plik CSV. Pamiętaj, że wyeksportowana wersja nie będzie zawierać treści aplikacji, opisu bazy/pola ani komentarzy.

Airtable, łączenie płyt i inne fajne rzeczy na ten temat

Chociaż łączenie rekordów może na początku wydawać się nieco onieśmielające, gdy już to zrozumiesz, nie tylko będziesz w stanie bezproblemowo łączyć rekordy, ale także dokładniej zapoznasz się z całą aplikacją. Wypróbuj inne funkcje i nie bój się eksperymentować z aplikacją. Jest zabawny, wygodny i łatwy w użyciu.

Czy udało Ci się pomyślnie połączyć rekordy w Airtable? Którą metodę wybrałeś? Jaka jest twoja ulubiona funkcja Airtable? Zapraszam do pisania komentarzy poniżej i daj nam znać.