Jak słuchać podcastów

Dzięki rosnącemu trendowi liczba dostępnych obecnie podcastów jest niezmierzona. Przy tak wielu nowych podcastach pojawiających się każdego dnia na pewno znajdziesz przynajmniej jeden, który Cię interesuje.

Oczywiście trzeba też znaleźć sposób na słuchanie podcastów. Na szczęście branża przesyłania strumieniowego podcastów kwitnie, oferując wiele sposobów na śledzenie ulubionych programów. A jeśli nie masz pewności, jak zacząć słuchać podcastów, ten artykuł zawiera wszystkie potrzebne informacje.

Jak słuchać podcastów na iPhonie

Aby móc słuchać podcastów na iPhonie lub iPadzie, musisz zainstalować dedykowaną aplikację. Ponieważ Apple ma własną usługę przesyłania strumieniowego podcastów, jest to najłatwiejszy sposób. Ta aplikacja to Apple Podcasts i jest dostępna do pobrania w App Store. Po zainstalowaniu aplikacji na iPhonie otwórz ją i poszukaj podcastów.

Jeśli nie masz pewności, którego podcastu chcesz posłuchać, kliknij "Przeglądaj". Znajdziesz różne kategorie i gatunki podcastów. Możesz także zajrzeć do sekcji „Polecane”, aby zobaczyć, co jest teraz na topie. Jeśli dokładnie wiesz, którego podcastu szukasz, po prostu dotknij pola „Szukaj” i wprowadź nazwę podcastu lub nadawcę. Oczywiście możesz też wyszukiwać według gatunku.

Oprócz Apple Podcasts możesz także korzystać z aplikacji i usług innych firm. Działają prawie tak samo, z wyjątkiem treści. Jedną z największych obecnie usług strumieniowania dźwięku jest Spotify, który ma wiele ekskluzywnych podcastów.

Oczywiście są też inne usługi, które powinieneś sprawdzić, takie jak Stitcher, Podbean i Overcast, żeby wymienić tylko kilka.

Jak słuchać podcastów na Androidzie

Podobnie jak w przypadku urządzeń z systemem iOS, do słuchania podcastów będziesz potrzebować dedykowanej aplikacji na Androida. Możesz zacząć od zainstalowania Podcastów Google w Google Play. Po otwarciu aplikacji dotknij ikony „Eksploruj” (jak szkło powiększające).

To menu umożliwia wyszukiwanie podcastów według nazwy, autora lub gatunku, a także przeglądanie różnych kategorii. Gdy znajdziesz podcast, którego chcesz posłuchać, po prostu dotknij ikony „plus” na okładce podcastu. Spowoduje to dodanie podcastu do listy subskrypcji, dzięki czemu będziesz mógł wrócić do podcastu w dowolnym momencie.

Kiedy skończysz, dotknij przycisku "Strona główna" w lewym dolnym rogu. To menu wyświetla odcinki każdego z podcastów, które obserwujesz, w kolejności wydania. Najnowsze odcinki pojawią się na górze listy. Zgadzasz się, że to świetny sposób na śledzenie nowych treści.

Oprócz Google Podcast możesz także wypróbować Spotify, Stitcher, Podbean lub Podcast Addict. Jeśli te aplikacje nie odpowiadają Twoim potrzebom, zawsze możesz przeszukać Google Play, aby znaleźć więcej takich aplikacji.

Jak słuchać podcastów na komputerze z systemem Windows, Mac lub Chromebook

Aby słuchać podcastów na dowolnym komputerze stacjonarnym lub laptopie, możesz użyć odtwarzaczy internetowych lub zainstalować dedykowaną aplikację.

Korzystanie z przeglądarki internetowej do słuchania podcastów jest prawdopodobnie najwygodniejsze. Ponieważ odtwarzanie podcastów jest dość prostym zadaniem, odtwarzacze internetowe oferują prawie wszystkie opcje, które można znaleźć w samodzielnych aplikacjach. Niektóre z najlepszych stron internetowych dla tego doświadczenia to Podcasty Google, Podbean, Stitcher i Spotify.

W szczególności Podbean i Stitcher będą wymagać zalogowania się, aby odsłuchać treści przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia. Oczywiście tworzenie profilu jest zarówno bezpłatne, jak i łatwe, a jego ukończenie powinno zająć tylko minutę lub dwie.

Jeśli nie chcesz odtwarzać podcastów w przeglądarce, zawsze możesz pobrać i zainstalować aplikację do podcastów na swój komputer. Każda z wyżej wymienionych usług podcastów ma również aplikację na komputery. Odwiedź stronę, zainstaluj aplikację i ciesz się.

Jak słuchać podcastów w Sonos

Oprócz tego, że są małymi dziełami sztuki, ich głośniki są również dość wygodne w użyciu. Co ciekawe, większość głośników Sonos nie jest wyposażona w zintegrowany Bluetooth. Biorąc to pod uwagę, mają łączność Wi-Fi do synchronizacji z dowolnym urządzeniem.

Z głośnikami Sonos można korzystać z niektórych usług przesyłania strumieniowego podcastów. TuneIn i Pocket Casts są oficjalnymi partnerami Sonos, więc przejdź do odpowiedniej witryny i utwórz konto. Ponieważ TuneIn jest już w aplikacji kontrolera Sonos, proces jest bardzo prosty.

 1. Otwórz aplikację Sonos na swoim urządzeniu mobilnym. Jest dostępny zarówno na Androida, jak i iOS.
 2. Stuknij zakładkę „Szukaj”.
 3. Wybierz „Podcasty i programy”.
 4. Teraz poszukaj podcastu, którego chcesz posłuchać, korzystając z paska wyszukiwania. Możesz także dotknąć karty "Przeglądarka", aby znaleźć nowe podcasty i programy.

Sonos może również łączyć się z dowolnym urządzeniem mobilnym. Aby słuchać podcastów z iPhone'a, po prostu podłącz go do głośnika Sonos przez AirPlay. Nie jest to takie proste z urządzeniami z Androidem, jak widać poniżej.

 1. Utwórz folder „Podcasty” w katalogu głównym urządzenia z systemem Android.
 2. Pobierz podcasty do tego folderu.
 3. Otwórz aplikację Sonos na swoim Androidzie.
 4. Stuknij zakładkę „Przeglądaj”.
 5. Dotknij "Na tym urządzeniu".
 6. Wybierz „Podcasty”.
 7. Wybierz odcinek, którego chcesz posłuchać, i naciśnij „Odtwórz”.

Jak słuchać podcastów w trybie offline

Słuchanie podcastów w trybie offline jest łatwe do osiągnięcia. Prawie każda platforma do strumieniowego przesyłania podcastów umożliwia pobieranie odcinków podcastów. Po prostu poszukaj przycisku pobierania obok każdego odcinka. Po pobraniu odcinka podcastu możesz go odtworzyć w preferowanej aplikacji do podcastów lub użyć wybranego przez siebie odtwarzacza audio.

Jak słuchać podcastów na Apple Watch

Uwzględniając zapotrzebowanie, zegarki Apple Watch są dostarczane z preinstalowaną aplikacją do podcastów. Aplikacja automatycznie synchronizuje jeden odcinek każdego z dziesięciu najlepszych podcastów w aplikacji Posłuchaj teraz na iPhonie. W ten sposób będziesz mieć godziny rozrywki bez konieczności robienia czegokolwiek.

Jeśli chcesz posłuchać konkretnego podcastu, możesz to również zrobić.

 1. Uruchom aplikację „Apple Watch” na swoim iPhonie.
 2. Wybierz opcję „Mój zegarek”.
 3. Teraz dotknij „Podcasty”.
 4. Dotknij "Niestandardowy".
 5. Na koniec dotknij, aby włączyć podcasty, które chcesz mieć na swoim Apple Watch.

Twój zegarek Apple Watch zsynchronizuje maksymalnie trzy odcinki wybranych podcastów. Aby odświeżyć listę odcinków, po prostu dotknij "Następny". Jeśli pojawią się nowe odcinki, pojawią się one na Twoim Apple Watch.

Dodatkowe często zadawane pytania

Gdzie mogę znaleźć dobre nowe podcasty?

Aby przyciągnąć nowych słuchaczy, platformy do strumieniowego przesyłania podcastów oferują różne listy, które mogą pokazać popularne podcasty. Ponadto w większości aplikacji do podcastów można znaleźć wyselekcjonowane sugestie. Jeśli szukasz podcastu z określonego gatunku, po prostu użyj aplikacji, aby wyszukać odpowiednie programy.

Jak subskrybować podcasty, aby zawsze otrzymywać najnowsze?

Większość aplikacji umożliwia dodawanie podcastów do subskrypcji lub listy ulubionych. Za każdym razem, gdy pojawi się nowy odcinek, będziesz mógł go zobaczyć w aplikacji, a nawet otrzymać powiadomienie. Wszystko zależy od platformy, z której korzystasz do słuchania podcastów.

Czy podcasty są bezpłatne?

Tak. Podcasty mają na celu dostarczanie informacji i rozrywki bez jakiejkolwiek kontroli. Oczywiście mogą istnieć pewne ekskluzywne programy, które opierają się na modelu opartym na subskrypcji. Jak dotąd jest to bardziej anomalia niż norma.

Podcasty na Twoich warunkach

Mamy nadzieję, że teraz wiesz, jak słuchać podcastów na prawie każdej platformie. Możesz korzystać z komputera, głośników, urządzenia mobilnego, a nawet zegarka Apple Watch, aby oglądać ulubione programy. Oczywiście, jeśli nie chcesz tracić danych mobilnych na godziny podcastów, możesz je pobrać, aby cieszyć się offline.

Którą platformę uważasz za najwygodniejszą do słuchania podcastów? Czy masz jakieś ulubione podcasty, których nie masz nic przeciwko udostępnianiu? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej.