Jak obniżyć ping

Nowoczesne gry online wymagają dużych zasobów komputera. Ale czasami, nawet jeśli masz ponadprzeciętną lub topową maszynę, nadal możesz napotkać problemy z pingiem. Ping jest mierzony w milisekundach (ms) i reprezentuje czas, jaki upłynął między wysłaniem pakietu danych przez komputer do serwera a odebraniem go przez serwer.

Podczas grania w gry wieloosobowe online przyzwoity ping to wartość poniżej 60 ms, podczas gdy wartość pingu 20-30 ms jest prawie idealna. Niestety zdarzają się sytuacje, w których po prostu nie możesz osiągnąć wystarczająco wysokiego pingu, aby pokonać przeciwników. Jeśli możesz się odnieść, zapoznaj się z resztą tego artykułu, aby dowiedzieć się, jak poprawić ping.

Jak obniżyć ping i poprawić gry online?

Ponieważ istnieje wiele czynników, które wpływają na jakość połączenia z serwerem gier, istnieje lista rzeczy, które możesz zrobić.

 • Pamiętaj, aby wyłączyć wszelkie aktualizacje, które mogą działać w tle. Są to najbardziej prawdopodobna przyczyna wysokich pingów, ponieważ będą one pobierane bez Twojej wiedzy, zajmując przepustowość Internetu.
 • Jeśli podczas grania w grę online korzystasz z wielu aplikacji w tle, może to również spowodować znaczne zużycie zasobów urządzenia i spowodować problemy z połączeniem. Najlepszą praktyką w tym przypadku jest zamknięcie wszelkich aplikacji działających w tle i umożliwienie komputerowi lub konsoli pełnego poświęcenia się grze, w którą grasz.
 • Jeśli korzystasz z połączenia Wi-Fi, pierwszą rzeczą do wypróbowania jest zresetowanie routera.
 • Następnie spróbuj przesunąć router w nadziei, że Twoje urządzenie do gier złapie lepszy sygnał.
 • Czasami w pobliżu może znajdować się urządzenie lub dwa, które zakłócają sygnał Wi-Fi. Spróbuj przenieść podejrzane urządzenia do innego pokoju, aby upewnić się, że to nie one powodują problem.
 • Jeśli nic z tego nie działa, powinieneś podłączyć urządzenie bezpośrednio do routera za pomocą kabla Ethernet. Zapewni to połączenie, które jest znacznie mniej wrażliwe na wszelkie zakłócenia zewnętrzne.
 • Na koniec sprawdź wymagania systemowe gry, w którą grasz. Jeśli Twój komputer nie jest w stanie przetworzyć wszystkich informacji na czas, może pojawić się opóźnienie w sieci. Aby rozwiązać ten problem, użyj ustawień graficznych, które gra automatycznie zaleca. Jeśli to nie rozwiąże wysokiego pingu, spróbuj obniżyć rozdzielczość ekranu lub jakość szczegółów wizualnych.

Jeśli żadna z tych opcji nie pomoże ci znacząco poprawić ping, możesz spróbować pobawić się ustawieniami gry. Ponieważ każda gra ma określone funkcje, kilka następnych sekcji zajmie się niektórymi z najpopularniejszych obecnie gier.

Jak obniżyć ping w Robloxie

Podczas gry w Roblox online pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie ustawień graficznych gry. W zależności od konfiguracji komputera, obniżenie jakości grafiki może poprawić ping.

 1. Naciśnij „Escape” na klawiaturze, aby wyświetlić menu główne.

 2. Kliknij „Grafika”, aby otworzyć odpowiednie ustawienia.

 3. Zmień „Tryb graficzny” z „Automatyczny” na „Ręczny”.

 4. Teraz spróbuj obniżyć niektóre z dostępnych opcji i zobacz, jak dobrze gra się po tym.

Gdy znajdziesz odpowiednią równowagę między wyglądem a wydajnością, twój ping prawdopodobnie się poprawi.

Jak obniżyć ping w Fortnite

Jeśli dołożyłeś wszelkich starań, aby połączenie z serwerem gry było jak najlepsze, czas sprawdzić opcje gry, które mogą ci pomóc.

 1. W grze naciśnij klawisz „Escape” na klawiaturze.

 2. Kliknij „Ustawienia”.

 3. W górnym menu kliknij ikonę ustawień gry, tę, która wygląda jak trybik.

 4. W sekcji „Język i region” przejdź do opcji „Region dobierania graczy”.

 5. Po prawej stronie ekranu powinieneś zobaczyć dostępne regiony, których możesz użyć. Wybierz ten z najmniejszym opóźnieniem – liczbę w nawiasie obok nazwy regionu. Na przykład możesz znaleźć coś takiego: NA-WEST (52MS). Dotyczy to zachodniej części regionu Ameryki Północnej, która ma przyzwoity ping wynoszący średnio 52 milisekundy.

Po przełączeniu się na region o najniższym pingu po prostu wyjdź z ustawień i kontynuuj grę.

Jak obniżyć ping na PS4

Aby szybko poprawić ping na konsoli SONY PlayStation 4, wykonaj następujące czynności:

 1. W menu głównym przejdź do „Ustawienia”.
 2. Wybierz sieć."
 3. Wybierz „Konfiguruj połączenie internetowe”.
 4. Wybierz "Wi-Fi" lub "LAN", w zależności od tego, z którego połączenia aktualnie korzystasz. Aby uniknąć nieporozumień, LAN jest połączeniem kablowym Ethernet.
 5. Wybierz swój router z listy i naciśnij przycisk „Opcja” na kontrolerze. Teraz możesz sprawdzić, czy pracuje na częstotliwości 5 GHz czy 2,4 GHz. Jeśli twój PS4 znajduje się w tym samym pomieszczeniu co router, wybierz 5 GHz. Jeśli nie, wybierz opcję 2,4 GHz.
 6. Teraz ustaw kilka następnych opcji w ten sposób:
  1. Ustawienia IP: Automatyczne
  2. Nazwa hosta DNCP: Nie określaj
  3. Ustawienia DNS: Ręczne
 7. Następnym krokiem jest ustawienie ustawień DNS. Będą one zależeć od Twojej lokalizacji, więc użyj następujących parametrów w zależności od regionu:
  1. Stany Zjednoczone

   1. Podstawowy DNS: 8.8.8.8

   2. Wtórny DNS: 8.8.4.4

  2. Europa

   1. Podstawowy DNS: 1.1.1.1

   2. Wtórny DNS: 1.0.0.1

 8. Teraz zapisz ustawienia i wyjdź z menu.

Jeśli zastosujesz te ustawienia, twój ping powinien znacznie się poprawić. Jeśli nie, zapoznaj się z pierwszą sekcją tego artykułu, aby uzyskać porady, co zrobić.

Jak obniżyć ping na Xbox

Po wypróbowaniu kroków opisanych w pierwszej sekcji tego artykułu i na konsoli Xbox nadal występują problemy z pingami, może być konieczne wymuszenie zresetowania ustawień sieciowych. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do menu "Ustawienia sieciowe" konsoli Xbox.

 2. Wybierz opcję „Przejdź do trybu offline”.

 3. Poczekaj, aż konsola się rozłączy.
 4. Gdy będzie offline, poczekaj 20-30 sekund.
 5. Teraz wybierz „Przejdź do trybu online” i poczekaj, aż Xbox ponownie się połączy.

Umożliwi to routerowi przypisanie do konsoli nowego adresu IP, co pozwoli na osiągnięcie niższego pingu.

Jak obniżyć ping na komputerze?

Ponieważ większość sugestii z pierwszej części tego artykułu dotyczy również komputerów PC, powinieneś najpierw wypróbować wszystkie z nich. Jeśli nie pomogą, oto kolejna rzecz, którą możesz spróbować.

Ponieważ Twój komputer prawdopodobnie korzysta z zapory lub programu antywirusowego, a nawet obu, rozsądnie byłoby dodać swoje gry online do ich białych list. Dzięki temu firewall i/lub antywirus będzie traktował komunikację pomiędzy grą a jej serwerem jak zwykły ruch. Zmniejszy to liczbę skanowań bezpieczeństwa, zapobiegając w ten sposób potencjalnym spadkom prędkości połączenia odpowiedzialnym za wysokie pingi.

Jak obniżyć ping w Valorant

Jeśli doświadczasz wysokiego pingu w Valorant, niewiele możesz z tym zrobić, poza krokami, które znajdziesz w powyższych sekcjach. Przejdź przez każdą z nich, szczególnie skupiając się na łączeniu się z serwerami, które są najbliżej Ciebie geograficznie.

Jak obniżyć ping w Minecrafcie

Aby rozwiązać problem opóźnień w sesji Minecrafta wynikających z wysokiego pingu, spróbuj znacznie zmniejszyć ustawienia grafiki w grze. Jeśli wysoki ping będzie się powtarzał, będziesz wiedział, że przyczyną tego nie są ustawienia gry.

 1. W grze otwórz menu główne, wybierz „Opcje” i przejdź do „Ustawienia wideo”.

 2. Ustaw „Grafika” na „Szybko”.

 3. Wyłącz „Płynne oświetlenie”.

 4. Znacząco zmniejsz „Odległość renderowania”.

 5. Ustaw „Częstotliwość klatek” na 60.

Jeśli gra już się nie opóźnia, możesz wrócić do ustawień wideo i zacząć zwiększać niektóre opcje, aż znajdziesz odpowiednią równowagę.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co oznacza obniżenie pingu?

Obniżenie pingu oznacza ustanowienie lepszej jakości połączenia między komputerem a używanym serwerem do gier.

Jak mogę zmniejszyć ping?

Mówiąc o zmniejszeniu pingu, oznacza to również, że próbujesz poprawić szybkość połączenia. Jak wspomniano powyżej, możesz zmniejszyć ping na różne sposoby. Jeśli korzystasz z Wi-Fi, spróbuj przenieść router lub podłączyć go do komputera za pomocą kabla Ethernet. Upewnij się również, że łączysz się z serwerami dedykowanymi dla twojego regionu lub tymi, które są geograficznie w pobliżu.

Dlaczego mój ping jest tak wysoki?

Przyczyn może być wiele, z najczęstszymi, w tym słabym odbiorem Wi-Fi, zakłóceniami sieci z pobliskich urządzeń lub łączeniem się z serwerem, który jest daleko od Ciebie. Ponadto ustawienia graficzne gry mogą być zbyt wysokie, powodując czasami opóźnienia w grze.

Czy wyższy ping jest lepszy niż niższy?

Nie, nie jest. Wyższy ping pokazuje, ile czasu zajmuje komputerowi wysłanie sygnału do serwera. Jeśli zajmie to więcej czasu niż powinno, będziesz miał wyższe wartości pingów. Chcesz, aby była jak najniższa, co oznacza, że ​​prawie nie ma opóźnień w komunikacji między komputerem a serwerem.

Utrzymywanie pingu w dół

Mamy nadzieję, że teraz wiesz, jak obniżyć ping podczas grania w gry wideo. Niezależnie od tego, czy jest to problem z ustawieniami sieci, czy coś związanego z grą, w którą grasz, prawdopodobnie uda Ci się rozwiązać problem.

Pamiętaj tylko, że przez większość czasu problemy z pingami wynikają ze słabego połączenia sieciowego, a nie z samej gry. A czasami wina wcale nie leży po twojej stronie – serwer, na którym się znajdujesz, może mieć w tym momencie problemy.

Czy udało Ci się obniżyć ping? W której grze miałeś najwięcej problemów z pingiem? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.