Jak zrobić ankietę w Slacku

Istnieje dobry powód, dla którego większość firm nie polega na aplikacjach do czatu, takich jak Facebook Messenger, WhatsApp itp., W swoich potrzebach biznesowych. Alternatywy, takie jak Slack, oferują bardziej profesjonalne doświadczenie, z rozbudowanymi korzyściami w zakresie zarządzania i planowania.

Oprócz wielu innych funkcji, Slack daje możliwość tworzenia ankiet w kanałach. Ankiety mogą być bardzo przydatne podczas próby uzyskania ogólnego konsensusu w sprawie problemu w obszarze roboczym.

W tym artykule dowiesz się, jak tworzyć ankiety w Slacku i jak je dostosowywać na różnych urządzeniach.

Integracje

Zasadniczo Slack jest w zasadzie aplikacją do czatu. Jasne, możesz tworzyć wątki, przeglądać różne typy rozszerzeń, edytować wiadomości itp. Ale sercem funkcjonalności Slacka są w rzeczywistości dostępne integracje.

Pomyśl o integracjach jak o aplikacjach na smartfonie/tablecie. Od razu po wyjęciu z pudełka telefon ma kilka zainstalowanych aplikacji, z których niektóre mogą zostać usunięte. I odwrotnie, dodasz różne aplikacje do swojego urządzenia, a tym samym je spersonalizujesz.

Dokładnie tak działają integracje na Slacku. W rzeczywistości są one czasami nazywane „aplikacjami”.

Odpytywanie nie jest domyślnie opcją Slack. Wykonanie podstawowej instalacji aplikacji i utworzenie obszaru roboczego nie daje opcji odpytywania. Możesz jednak pobrać jedną z dostępnych opcji integracji do odpytywania, a uzyskasz szybki dostęp do tej funkcji.

Instalowanie integracji

Ponieważ domyślnie nie masz opcji odpytywania, musisz nauczyć się instalować integracje ze Slack, aby uzyskać tę funkcję. Nie martw się, nie wymaga to używania szkicowych aplikacji innych firm. Integracje Slack są pobierane z oficjalnej strony Slack.com, więc wiesz, że są przeznaczone do użytku z programem.

Chociaż można oczekiwać, że będzie można zainstalować te integracje za pośrednictwem aplikacji, instalację integracji można wykonać tylko za pomocą przeglądarki internetowej. To dobrze, ponieważ posiadanie opcji przeglądania integracji w aplikacji spowolniłoby i zaśmieciło aplikację. Ponadto po dodaniu integracji do obszaru roboczego za pośrednictwem przeglądarki automatycznie integruje się ona ze wszystkimi aplikacjami na telefon/tablet i komputer.

Oto jak zainstalować dowolną integrację, w tym różne opcje odpytywania.

  1. Wejdź na Slack.com.

  2. Zaloguj się do swojego obszaru roboczego.

  3. Przewiń w dół do sekcji Integracje.

  4. Kliknij, dotknij lub wybierz „Dowiedz się więcej o aplikacjach”.

  5. Wybierać "Przeglądaj wszystkie aplikacje”.

  6. Wpisz nazwę żądanej aplikacji.

  7. Wybierać "Dodaj do luzu.

  8. Iść do "Pozwalać na."

Pamiętaj, że te kroki instalacji integracji dotyczą nie tylko każdej integracji dostępnej na Slack.com, ale także wszystkich obsługiwanych urządzeń.

Integracje ankiet

Na Slacku dostępnych jest wiele integracji, które pozwalają tworzyć i dostosowywać ankiety. Mając to na uwadze, postanowiliśmy podsumować kilka opcji, które mogą Ci pomóc. Pamiętaj, że każda z tych integracji/aplikacji/botów jest instalowana w ten sam sposób.

Polly

Podczas gdy wiele integracji ze Slackiem oferuje opcje ankiety jako jedną z wielu funkcji, Polly jest specyficzna dla ankiety. Formularze i narzędzia ankietowe to chleb powszedni Polly. Ta integracja pozwala pozostać w kontakcie, szybko reagować i natychmiast uzyskiwać dostęp do wyników.

Oprócz tworzenia ankiet, Polly pozwala organizować regularne stand-upy (dla zwinnych zespołów), przeprowadzać gry z ciekawostkami, przeprowadzać „gorące ujęcia” (ankiety, które nie mają ostatecznej odpowiedzi, ale są głównie dla zabawy) itp.

Polly jest dostarczana z różnymi wstępnie zainstalowanymi szablonami, a także umożliwia dostosowywanie i tworzenie własnych. Na przykład szablon cotygodniowego odprawy zespołu jest wstępnie załadowany pytaniami typu „Na czym obecnie się koncentrujesz?” i „Czy potrzebujesz wsparcia w przypadku jakichkolwiek wyzwań, z którymi możesz się zmierzyć?”

Projekt Polly również nie jest nudny – jest bardzo przyjazny dla oczu.

Aby rozpocząć korzystanie z Polly, tak naprawdę nie potrzebujesz samouczka. Po prostu przejdź do dowolnego czatu na Slacku (pod warunkiem, że zainstalowałeś integrację w obszarze roboczym) i wpisz „/polly”. Aplikacja poprowadzi Cię.

Doodle Bot

Najlepszą rzeczą w używaniu Doodle do tworzenia ankiet jest to, że nie jest on specyficzny dla Slacka. Oznacza to, że zarówno osoby, które nie korzystają ze Slacka, jak i te, które korzystają, mogą wziąć udział w ankiecie.

To tak proste, jak wysłanie im linku do udostępniania po utworzeniu ankiety Slack. Tak, wyniki ankiety będą zawierać odpowiedzi zarówno od członków zespołu Slack, jak i tych, którzy nie korzystają z aplikacji. Możesz również udostępniać ankiety kolegom spoza Slacka bezpośrednio z integracji.

Doodle jest również w pełni zintegrowany z innym oprogramowaniem, takim jak różne aplikacje Google, Office 365 i Outlook, kanał ICS itp.

Oprócz ankiet, Doodle pozwala tworzyć różne spotkania poza Slackiem.

Aby rozpocząć korzystanie z Doodle na Slacku, wpisz „/gryzmolić” i dostosuj ankietę.

Prosta ankieta

Integracja Simple Poll nie jest skomplikowana. Nie ma żadnych wymyślnych funkcji dostosowywania i nie działa poza Slackiem. Ale jeśli chodzi o prostotę i łatwość użytkowania, nie ma drugiej takiej aplikacji ankietowej Slack.

Dzięki Simple Poll możesz tworzyć najbardziej podstawowe, proste i szybkie ankiety. Dodaj pytanie, dodaj opcje odpowiedzi, zacznij. Aby rozpocząć ankietę, wybierz kanał i wpisz „/ ankieta „[wstaw pytanie]” „Tak” „Nie””. Na przykład, aby określić, kto będzie dostępny na spotkaniu w tym tygodniu, po prostu wpisz „/poll „Czy jutro weźmiesz udział w cotygodniowym spotkaniu?” "Tak nie".

W przypadku niektórych ankiet często konieczna jest anonimowość. Dzięki Simple Sonda każda sonda może zaoferować respondentom możliwość udzielenia anonimowej odpowiedzi. Dodaj "anonimowy” na końcu polecenia. Na przykład, "/poll „Czy jesteś zadowolony ze swojej pensji?” „Tak” „Neutralnie” „Nie” anonimowo.

Po prostu dodając emotikon po odpowiedzi na ankietę, emotikon zostanie wyświetlony jako część opcji. Upewnij się, że dodajesz emoji po cudzysłowie każdej opcji ankiety bez spacji między końcowym cudzysłowem a emoji.

Możesz także ograniczyć liczbę głosów, które każdy użytkownik może oddać w ankiecie. Aby to zrobić, po prostu dodaj limit słowo kluczowe, po którym następuje dozwolona liczba głosów. Oto przykład: „/ ankieta „Jaki jest twój ulubiony kolor?” „Niebieski” „Czerwony” „Pomarańczowy” limit 1.”

Znaczenie prowadzenia ankiet

Nigdy nie lekceważ tego, jak ważna jest opcja ankiety. Ankiety mogą być przełomem w życiu biurowym Twojego zespołu, ale mają też ogromne znaczenie. Na przykład, zamiast marnować czas na chodzenie i proszenie wszystkich o wybór, jaki rodzaj jedzenia chcą zamówić na lunch, po prostu wyślij kolegom ankietę i uprość proces podejmowania decyzji.

Z drugiej strony sondaże mogą służyć do zbierania opinii np. na temat zarządzania produktami. Jeśli nie możesz zdecydować, jak poprowadzić dany projekt, utwórz ankietę i pozwól swoim kolegom zagłosować. Alternatywnie, ankiety można wykorzystać do zebrania ważnych informacji na temat zadowolenia zespołu z pracy, wynagrodzenia, stanowiska lub ogólnie z firmy.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co otrzymujesz z bezpłatnym abonamentem Polly?

W przeciwieństwie do niektórych integracji ze Slackiem, Polly oferuje bezpłatny plan, który nie jest ograniczony okresem próbnym. Oczywiście istnieją jednak pewne ograniczenia. Chociaż możesz utworzyć dowolny rodzaj ankiety, łączna liczba odpowiedzi, które możesz utworzyć w ciągu jednego miesiąca, wynosi 25. Ponadto wyniki starsze niż 45 dni będą ukryte na pulpicie nawigacyjnym. Bezpłatny abonament uniemożliwia również udostępnianie wyników, dodawanie współpracowników i korzystanie z różnych zaawansowanych funkcji analitycznych.

Czy Doodle jest bezpłatny?

Doodle to aplikacja zwiększająca produktywność, która nie jest specyficzna dla Slacka. Pozwala planować spotkania, dostosowywać je, a także daje wiele innych opcji produktywności i integracji. Z drugiej strony Doodle Bot to całkowicie darmowa integracja ze Slack. Najlepsze w tym jest to, że sam bot umożliwia tworzenie ankiet zarówno dla osób korzystających ze Slacka, jak i dla tych, którzy go nie używają – za darmo. To jedna z najfajniejszych rzeczy w bocie.

Co otrzymujesz za darmo dzięki Simple Sonda?

Darmowy plan Simple Poll nazywa się „Hobby”. Umożliwia tworzenie ankiet natywnych i anonimowych. Możesz także zebrać do 100 głosów i 10 decyzji miesięcznie. Możesz użyć 10 opcji na ankietę lub utworzyć jedną ankietę cykliczną. Dla tych, którzy używają Slacka jako dodatkowego programu do przesyłania wiadomości, prawdopodobnie wystarczy darmowy plan. W przypadku poważniejszych potrzeb uaktualnienie do planu „Mała firma” usunie limit powtarzających się ankiet, a także miesięczny limit głosów. Miesięczny limit decyzji zostaje podniesiony do 100 i możesz zaoferować 45 opcji na ankietę.

Dostępna jest również niestandardowa opcja wyceny, ale musisz skontaktować się z działem sprzedaży Simple Poll, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

Jakie są najlepsze integracje ze Slackiem?

Asana to popularne narzędzie do zarządzania projektami, które jest w pełni kompatybilne ze Slackiem. Umożliwia dostęp do różnych widoków, łączenie zadań ze Slackiem, tworzenie niestandardowej automatyzacji itp. Jeśli lepiej znasz prostą platformę, taką jak Trello, nie martw się. Trello ma świetną opcję integracji ze Slackiem. Korzystanie z integracji Zoom dla Slack jest znacznie lepszą alternatywą dla korzystania z funkcji wideokonferencji Slack, ponieważ Slack pochłonie dużo przepustowości.

Ankiety w Slacku

Utworzenie ankiety w Slacku jest uzależnione od skorzystania z integracji, która Ci to umożliwi. Chociaż dodawanie integracji do obszaru roboczego Slacka jest w większości procesem jednolitym, praca z integracjami, które umożliwiają uruchamianie i uruchamianie ankiet, może się nieznacznie różnić w zależności od integracji. Generalnie jednak są one bardzo proste i przyjazne dla użytkownika.

Czy znalazłeś idealną opcję integracji ankiety? Czy uważasz, że istnieje lepsza opcja niż jedna z trzech wymienionych tutaj? Nie bądź obcy. Uderz w sekcję komentarzy poniżej i odpal.