Jak zrobić mapę dla Minecrafta

W każdej grze mapy są po to, aby pomóc Ci poruszać się po świecie. W Minecrafcie mapy robią to samo. Są przydatne, szczególnie w trybach gry wieloosobowej i przetrwania.

Mapy w grze Minecraft nie robią nic szczególnego — pokazują okolicę i pomagają odnaleźć drogę.

Jednak, jak każdy inny obiekt w Minecrafcie, mapy są tworzone. Tak, to ty musisz to zrobić. Niezależnie od tego, czy mówimy o PC, Xbox 360, PS4, czy jakiejkolwiek innej platformie, tworzenie map w Minecraft odbywa się w ten sam sposób.

Oto podstawowy przewodnik po mapach Minecraft.

Jak zrobić mapę

Nie byłoby to w duchu Minecrafta, gdyby mapy nie musiały być tworzone. Nie jest to również jeden z twoich podstawowych przedmiotów rzemieślniczych i metod łączenia – jest wykonywany przy użyciu stołu rzemieślniczego. Oto krótki samouczek pokazujący, jak tworzone są mapy.

Stół rzemieślniczy i piec

Użyjesz stołu rzemieślniczego do stworzenia mapy, a także wszystkich innych niezbędnych komponentów. Ale będziesz musiał również użyć pieca do wykonania części kompasu. Kompas jest integralną częścią, która będzie towarzyszyć Twojej mapie.

Zasoby

Oczywiście, podobnie jak podczas tworzenia dowolnego innego przedmiotu z Minecrafta, będziesz potrzebować pewnych zasobów. Oto elementy potrzebne do stworzenia mapy.

 1. Trzcina cukrowa – 9 z nich jest wymaganych. Trzciny cukrowe mają bladozielony kolor i zwykle rosną w pobliżu wody.
 2. Ruda żelaza – 4 z nich są potrzebne. Żelazo jest reprezentowane przez pomarańczowe plamki na szarych blokach. Aby skutecznie wydobywać rudę żelaza, będziesz potrzebował przynajmniej kamiennego kilofa.
 3. Czerwony kamień – wymagany jest 1 stos czerwonego kamienia. Redstone znajduje się w warstwie 16 i poniżej. Spodziewaj się więc, że będziesz musiał sporo kopać, aby znaleźć ten zasób. Przypomina świecące czerwone piegi na szarych skałach.
 4. Paliwo – Każde palące się paliwo powinno działać. Użyj 4 bloków drewna lub jednego bloku węgla drzewnego/węgla.

Wytop żelaza

Zebrana ruda żelaza będzie musiała zostać przetopiona. W tym celu użyjemy pieca.

 1. Otwórz piec jak zwykle
 2. Dodaj 4 rudy żelaza do pudełka w górnej części okna pieca
 3. Dodaj paliwo do dolnego pudełka
 4. Piec powinien zacząć się topić automatycznie

Po zakończeniu wytapiania przenieś żelazne sztabki do ekwipunku.

Tworzenie kompasu

Teraz nadszedł czas, aby przejść do stołu rzemieślniczego i zrobić mapę.

 1. Otwórz stół rzemieślniczy
 2. Umieść stos czerwonego kamienia na środku siatki w oknie stołu rzemieślniczego
 3. Umieść jeden żelazny pręt po lewej, prawej stronie, w górę i w dół stosu Redstone
 4. Pojawi się ikona kompasu
 5. Zrób kompas

Po wykonaniu przenieś kompas do ekwipunku.

Tworzenie kawałków papieru

Aby stworzyć mapę, będziesz potrzebować dziewięciu kartek papieru. Oto jak wykonać kawałki papieru z trzciny cukrowej.

 1. Umieść trzy laski cukrowe w dolnym lewym, dolnym środkowym i prawym dolnym polu w menu stołu rzemieślniczego
 2. Należy stworzyć dziewięć kartek

Gdy skończysz, przenieś dziewięć kartek papieru do swojego ekwipunku.

Tworzenie mapy

Wreszcie nadszedł czas, aby wykorzystać wszystkie elementy, które do tej pory stworzyłeś, aby stworzyć mapę. Oto jak to zrobić.

 1. Umieść kompas na środku siatki rzemieślniczej
 2. Umieść jedną kartkę papieru w każdym z pozostałych kwadratów (w sumie 8)
 3. Pojawi się brązowa kartka papieru – jest to ikona reprezentująca element mapy
 4. Stwórz to

Po zakończeniu tworzenia mapy możesz przenieść ją do ekwipunku i zacząć z niej korzystać.

Korzystanie z mapy

Nie oczekuj, że zobaczysz całą mapę świata Minecraft. W rzeczywistości mapa jest na początku pusta – od Ciebie zależy, czy ją zapełnisz.

Jak więc wypełnić mapę? Cóż, jest wypełniony tym, że chodzisz po świecie Minecrafta i go trzymasz. Pamiętaj, że mapa nie zapełni się, jeśli nie będzie trzymana jako aktywny element podczas poruszania się po świecie.

Wywołanie mapy jest bardzo łatwe. Po prostu zrób to tak, jak każdy inny przedmiot w ekwipunku. Pamiętaj, że przy pierwszym użyciu mapy może wystąpić kilka chwil opóźnienia – rozpoczęcie wypełniania zajmie kilka sekund.

Każdy piksel na mapie to pojedynczy blok w świecie Minecraft, w którym się znajdujesz. Mapa pokaże perspektywę z góry na dół. Twoja lokalizacja na świecie powinna być reprezentowana na mapie przez biały owal. Istnieje sposób na korzystanie z mapy bez kompasu, ale nie będziesz w stanie zobaczyć na niej swojego wskaźnika, co znacznie zmniejsza wygodę.

Rozszerzanie mapy

Mapa, którą tworzysz jako pierwsza, ma określony rozmiar. Możesz powiększyć swoją mapę w sumie cztery razy. Każdy wzrost podwaja rozmiar mapy. Im większa mapa, tym pełniejszy obraz świata. Innymi słowy, im większy rozmiar mapy, tym bardziej będziesz mógł powiększać. Wszystko, czego potrzebujesz do ulepszenia mapy, to więcej papieru – każdy poziom powiększenia wymaga 8 dodatkowych kartek papieru, łącznie 32

Oto jak rozszerzyć mapę Minecraft.

 1. Podejdź do stołu rzemieślniczego i otwórz go
 2. Umieść mapę na środku siatki rzemieślniczej
 3. Otocz go 8 kawałkami papieru

Po zakończeniu przenieś powstałą mapę do ekwipunku. Aby jeszcze bardziej zwiększyć rozmiar mapy, powtórz powyższe kroki.

Metody alternatywne

Chociaż tworzenie mapy jest w duchu Minecrafta, nie jest to jedyny sposób na zdobycie tego użytecznego przedmiotu.

Po pierwsze, mapę można stworzyć na stole kartograficznym, używając tylko jednego papieru i kompasu. W rzeczywistości, jeśli nie potrzebujesz wskaźnika wyświetlanego na mapie, nie potrzebujesz kompasu.

Są też początkujący kartografowie, którzy sprzedają ci pustą mapę za 7 szmaragdów.

Zastosowania mapy

Oprócz oczywistego wykorzystania map w grze Minecraft, istnieją pewne mniej oczywiste korzyści z używania map.

Po pierwsze, gracze mogą używać map do lokalizowania innych graczy w trybie wieloosobowym. Mogą być również używane do dodawania różnych znaczników od czasu aktualizacji Aquatic.

Możesz również zamontować mapę z ramką na przedmiot i powiesić ją na ścianie. Kliknięcie zamontowanej mapy spowoduje jej obrót o 90 stopni.

Mapy można powielać, zmieniać nazwy, a także rozszerzać (jak wyjaśniono wcześniej).

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak znaleźć mapy do zainstalowania w grze Minecraft?

Jeśli chcesz zainstalować mapy Minecraft na dowolnym urządzeniu, będziesz musiał samodzielnie rozejrzeć się po Internecie. Upewnij się, że korzystasz z wiarygodnego źródła, ponieważ te pliki do pobrania innych firm mogą z łatwością okazać się pełne złośliwego oprogramowania. Użyj również programu antymalware na swoim urządzeniu.

Jak pobrać i zainstalować mapy w grze Minecraft?

W systemie Windows otwórz program uruchamiający Minecraft, przejdź do opcji uruchamiania i wybierz Dodaj nowy. Przejdź do katalogu gier i wybierz zieloną strzałkę obok ikony folderu. Wypakuj tam plik mapy Minecraft. Urządzenia z systemem iOS i Android będą wymagały oprogramowania innych firm, takiego jak iExplorer lub ASTRO File Manager. Musisz także podłączyć urządzenie inteligentne do komputera.

Czy widzisz budynki gracza?

Tak, budynki, które tworzysz w Minecrafcie, będą widoczne, o ile lokalizacja zostanie zbadana. Jeśli jednak budynek jest poniżej minimum 16×16 bloków, nie pojawią się one na mapie. Jeśli zdarzy ci się wprowadzić jakiekolwiek zmiany w strukturze, nie pojawią się one na mapie, dopóki ponownie nie odwiedzisz lokalizacji z mapą w ręku awatara.

Czy mapa utrudnia eksplorację?

Podczas korzystania z niej mapa nie jest trzymana bezpośrednio przed ekranem. Jeśli spojrzysz w dół, mapa wyświetli się na pełnym ekranie i wyświetli szczegółowy widok. Jeśli jednak spojrzysz w górę, mapa zostanie opuszczona. Działa to podobnie do tego, w jaki sposób patrzenie na mapę działałoby w prawdziwym życiu. Pamiętaj jednak, że korzystanie z mapy utrudnia wykonywanie czynności związanych z używaniem różnych przedmiotów w świecie.

Czy mapy działają w Overworld?

Mapy wyświetlają przegląd lokalizacji w zależności od tego, gdzie zostały utworzone. Na przykład, aby mapa działała w Netherze, musi zostać stworzona w Netherze. Mapy stworzone w Overworld nie wyświetlają żadnego terenu.

Podstawy map Minecrafta

Masz to. Mamy nadzieję, że wiesz już, co możesz zrobić z mapami Minecraft i jakie masz opcje. Najlepszym sposobem tworzenia mapy jest tworzenie — to jest doświadczenie Minecrafta. Istnieją jednak inne sposoby na zdobycie mapy.

Czy udało nam się odpowiedzieć na pytanie, którego szukałeś? Czy nauczyłeś się wszystkiego, co musiałeś wiedzieć o mapach Minecrafta? Jeśli masz jakieś pytania lub inne uwagi, kliknij nasz komentarz poniżej i rozpocznij dyskusję.