Jak przyspieszyć pobieranie Steam

Ponieważ Steam jest największą dostępną obecnie platformą dystrybucji gier, praktycznie nie ma gry, której nie można pobrać za pomocą tej usługi. Mając ponad 30 000 dostępnych tytułów i dziesiątki milionów graczy na całym świecie, w każdej minucie odbywa się wiele wymiany online.

Biorąc pod uwagę cały ten ruch, nic dziwnego, że ich serwery mogą czasami być przeciążone, zwłaszcza gdy pojawia się popularna nowa gra. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że masz najlepsze możliwe połączenie ze Steam, aby osiągnąć najszybszą możliwą prędkość pobierania. Na szczęście ten artykuł jest tutaj, aby Ci w tym pomóc, zapewniając kilka opcji, które możesz wypróbować.

Jak przyspieszyć pobieranie Steam

Chociaż może się wydawać, że nie możesz nic zrobić z prędkością pobierania, w rzeczywistości tak nie jest. W rzeczywistości istnieje wiele sposobów, aby to poprawić, jak widać na poniższej liście:

 1. Upewnij się, że aplikacja Steam jest poprawnie skonfigurowana, aby zmaksymalizować prędkość pobierania.
 2. Sprawdź, czy na Twoim komputerze są jakieś ograniczenia antywirusowe lub zapory.
 3. Odłącz wszelkie niepotrzebne urządzenia od połączenia internetowego.
 4. Ustaw router tak, aby priorytetyzował ruch Steam.
 5. Przełącz się z Wi-Fi na połączenie Ethernet.

Poprawianie aplikacji Steam w celu szybszego pobierania

Jak wspomniano powyżej, gdy próbujesz ulepszyć pobieranie Steam, pierwszym miejscem do rozpoczęcia jest sama aplikacja klienta Steam.

 1. Otwórz aplikację kliencką Steam na komputer.

 2. Kliknij zakładkę „Steam” u góry.

 3. Kliknij „Ustawienia”.

 4. Kliknij „Pobrane” z menu po lewej stronie.

 5. W głównej części ekranu, w sekcji „Ograniczenia pobierania” upewnij się, że opcja „Ogranicz przepustowość do” jest ustawiona na „Bez limitu”. Jeśli istnieje ograniczenie połączenia, pobieranie nie będzie działać szybciej.

 6. W tej sekcji dostępna jest również opcja „Ogranicz pobieranie podczas przesyłania strumieniowego”. Upewnij się, że to pole jest zaznaczone, aby pobieranie w tle Steam nie przejmowało połączenia podczas przesyłania strumieniowego rozgrywki.

 7. Następnie sprawdź sekcję „Pobierz region”. W większości przypadków należy ustawić tę opcję na region, w którym mieszkasz, lub przynajmniej najbliższy Twojej lokalizacji.

Ogólna zasada polega na tym, że im bliżej regionu, tym lepszą prędkość połączenia można osiągnąć. Jednak nie zawsze tak jest. Jeśli mieszkasz w regionie o dużym ruchu Steam, możesz doświadczyć wolniejszej prędkości pobierania z powodu przepełnienia serwerów. W takim przypadku możesz wybrać inny serwer, który obecnie ma mniejszy ruch.

Aby wiedzieć, który serwer wybrać, możesz skorzystać z mapy statystyk pobierania Steam. Tam możesz zobaczyć wszystkie kraje na świecie i ile miały one ruchu w ciągu ostatnich siedmiu dni. To świetny sposób, aby dowiedzieć się, który region wybrać, aby uniknąć zbyt dużego ruchu.

Sprawdzanie komputera

Jeśli poprawiłeś swoją aplikację Steam zgodnie z powyższym opisem, ale nadal występują problemy z szybkością pobierania, być może przyczyną problemu może być coś w twoim systemie. Pierwszym winowajcą w tym przypadku może być zapora, której używasz na swoim komputerze.

Ponieważ istnieje wiele różnych aplikacji zapory, każda z nich może mieć własne podejście do tego problemu. Jednak wszystkie z nich powinny mieć listę monitorowanych aplikacji i umożliwiać dodawanie lub usuwanie niektórych aplikacji z listy. Jeśli tak jest, po prostu usuń Steam z tego rodzaju listy, a prędkość pobierania powinna znacznie się poprawić.

Następne na liście to oprogramowanie antywirusowe. Podobnie jak zapory sieciowe, te aplikacje mogą również zmniejszyć prędkość ruchu, aby sprawdzić wszystko, co komputer wymienia z serwerami zewnętrznymi. Chociaż sprawia to, że jesteś znacznie bezpieczniejszy w trybie online, może to mieć negatywny wpływ na prędkość pobierania Steam. Aby upewnić się, że tak jest, spróbuj zrobić wyjątek dla Steam w swoim oprogramowaniu antywirusowym i spróbuj coś pobrać.

Na koniec możesz ustawić aplikację Steam tak, aby miała priorytetowe traktowanie w systemie operacyjnym twojego komputera. Na przykład użytkownicy systemu Windows mogą to łatwo zrobić w Menedżerze zadań.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy logo Windows na pasku zadań.

 2. Kliknij „Menedżer zadań”.

 3. Kliknij zakładkę „Szczegóły”, aby wyświetlić wszystkie bieżące procesy z dodatkowymi szczegółami.

 4. Sortuj wszystko według nazwy. Aby to zrobić, po prostu kliknij kolumnę "Nazwa" u góry.

 5. Zacznij pisać „steam”, a powinny pojawić się powiązane wpisy.
 6. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy Steam.exe.
 7. Kliknij „Ustaw priorytet”.

 8. Kliknij „Wysoki”.

Dzięki temu aplikacja kliencka Steam będzie wykorzystywać więcej zasobów niż inne aplikacje, zapewniając w ten sposób pełną przepustowość, jakiej potrzebuje.

Sprawdzanie połączenia internetowego

Teraz, gdy poprawiłeś swoją aplikację Steam i upewniłeś się, że Twój komputer działa zgodnie ze Steam, możliwe, że nadal doświadczasz spadków prędkości pobierania. Nadszedł czas, aby sprawdzić połączenie internetowe.

Przede wszystkim sprawdź, czy są jakieś inne urządzenia łączące się z tą samą siecią, z której korzystasz. Jeśli ktoś inny pobiera coś przez Twoje domowe połączenie internetowe, normalne jest, że po Twojej stronie działa wolniej. Innym częstym przykładem jest oglądanie przez Twoją rodzinę serwisu Netflix. Ponieważ w tej usłudze przesyłania strumieniowego jest dużo treści 4K, może to również spowodować znaczne spadki prędkości pobierania.

Głównym powodem tego jest fakt, że domowe routery internetowe traktują wszystkie urządzenia w sieci tak samo. Dlatego każdy może jednocześnie korzystać z domowej sieci Wi-Fi. Jeśli jednak chcesz nadać priorytet ruchowi Steam nad wszystkim innym, możesz to zrobić, jeśli twój router ma taką opcję. Aby upewnić się, czy jest to możliwe i jak to zrobić, zapoznaj się z instrukcją obsługi routera, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jeśli masz pewność, że nie ma żadnych dodatkowych urządzeń korzystających z połączenia internetowego, sprawdź sygnał Wi-Fi. Czasami przedmioty w twoim domu mogą blokować sygnał i przerywać połączenie. Aby uniknąć jakichkolwiek podejrzeń, spróbuj użyć kabla Ethernet, aby bezpośrednio podłączyć komputer do routera internetowego w domu. Zapewni to stałe, nieprzerwane połączenie przez cały czas.

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego moja prędkość pobierania na Steam jest tak niska?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz mieć niską prędkość pobierania na Steam. Na przykład możesz korzystać z regionu pobierania, który obecnie przeżywa gwałtowny wzrost liczby pobrań. Do Twojej sieci może być również podłączone inne urządzenie, które zużywa dużo przepustowości. Jednym z typowych przykładów jest sytuacja, gdy ktoś w Twoim domu przesyła strumieniowo treści 4K w serwisie Netflix przy użyciu tego samego połączenia.

Inne przyczyny mogą obejmować słaby sygnał Wi-Fi, ograniczenia zapory sieciowej, a nawet problemy z dostawcą Internetu. Bez względu na przyczynę, bądź cierpliwy i przejrzyj listę możliwych przyczyn, jedna po drugiej. W końcu dowiesz się, na czym polega problem, a tym samym będziesz w stanie go rozwiązać.

Czy Steam ogranicza prędkość pobierania?

Chociaż Steam ma opcję ograniczenia maksymalnej prędkości pobierania, ta jest domyślnie ustawiona na "Bez limitu". Jeśli okaże się, że ta opcja ma wartość inną niż „Bez limitu”, należy to natychmiast rozwiązać.

Jak mogę poprawić prędkość pobierania w Steam?

Aby dowiedzieć się, jak poprawić prędkość pobierania na Steam, zapoznaj się z powyższymi sekcjami, które szczegółowo opisują potencjalne rozwiązania.

Pobieranie z szybkością gotowania na parze

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci dowiedzieć się, jak przyspieszyć pobieranie treści Steam. Dzięki tym wszystkim poprawkom będziesz mógł otrzymywać najnowsze aktualizacje i najnowsze gry tak szybko, jak to możliwe. Wszystkie porady wymienione w tym artykule są uniwersalne dla prawie wszystkich platform, czy to Windows, Mac, Android czy iOS.

Czy udało Ci się poprawić prędkość pobierania na swoim koncie Steam? Która sztuczka przyniosła największą poprawę? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.